دنیای خودرو

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

در این گرانی بازار و هرج و مرج می خواهیم به شما لاکچری ترین خودروهای بازار تهران را معرفی کنیم کــه مطمئنا فقط پولدارها قادر به خرید آن ها هستند. لوکس بودن معیاری اســت کــه در ایران راجع به آن خلط مبحث شده و به واسطه اختلاف گسترده قیمت خودرو در ایران و کشورهای همسایه، مفهومی کــه از اتومبیل لوکس در ذهن عامه مردم وجود دارد فارغ از واقعیت های جهانی اســت. بر این مبنا کمتر کسی وجود دارد کــه در امارات یا ترکیه خودرویی مثل رنو، هیوندای، تویوتا، لکسوس و کیا را یک اتومبیل لوکس به معنای دقیق کلمه بداند.

 

در ایران اما اقسامی از ساخته های این چند برند با داشتن برخی تجهیزات کــه در اتومبیل های تولید داخل کمتر یافت می شوند، زمینه یک انحراف را به وجود آورده اند. اینجا در یک گزارش جذاب به سراغ هشت خودروی لوکس واقعی می رویم کــه در خیابان های پایتخت جولان می دهند و تعداد بسیار انگشت شماری از ساکنان پایتخت قادر به خریداری آنها هستند. مالکان این خودروها کــه به نوعی سلاطین سرعت و ثروت در خیابان های تهران هستند بعضا با نام ریچ کیدز، مایه دار و اسامی مشابه شناخته می شوند ولی بهترین توصیف برای آنها لفظ عشق ماشین اســت.

 

مرسدس بنز اس 500 مدل 2014

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

یک لیموزین باوقار و افسانه ای با یک موتور هشت سیلندر پنج لیتری کــه قدرتی بیش از 400 اسب بخار و قیمتی بالغا بر سه میلیارد تومان دارد. این خودرو کــه بالاترین لیست تجهیزات را با خوددارد با طول 5.10 متر یکی از بلندترین سدان های موجود در کشور هم بوده کــه اغلب در جهان مورد اســتفاده روسای جمهور و مقامات اقتصادی و سیاسی اســت. چرم، چوب، فرش، کروم و دوخت اعلا از جمله مشخصات جذاب اتاق این لیموزین آلمانی اســت.

 

پورشه پانامرا 4 اس منصوری

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

این سدان چهار درِ فست بک آلمانی کــه علاوه بر کیت ظاهری از تغییرات فنی تیونر مشهور ایرانی یعنی کوروش منصوری هم سود می برد، با قیمتی بالغ بر 1.5 میلیارد تومان از موتوری توربو با حجم 4800 سی سی سود می برد کــه قدرتی بیش از 450 اسب بخار را تحویل راننده داده ضمن این کــه بهترین فضای ممکن را به لحاظ راحتی و زیبایی در اختیار چهار سرنشین خود قرار می دهد. جالب اســت بدانید کــه مصرف سوخت موتور این هیولا در شهر بیش از 16 لیتر درهر صد کیلومتر اســت.

 

ب ام و 650 پریور دیزاین

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

یک کوپه اسپورت لوکس 1.2 میلیاردی چهار در کــه توسط یک تیونر برجسته آلمانی ارتقا یافته و علاوه بر ظاهر در بخش موتور و تعلیق هم با اصلاحاتی مواجه شده اســت. سری 6 کــه ساخته و پرداخته دستان هنرمند طراح ایرانی ب ام و یعنی نادر فقیه زاده اســت، از موتوری هشت سیلندر، 4.4 لیتری و 410 اسبی برخوردار اســت کــه شتابی بالا را عاید مالکان این محصول متفاوت و جذاب می کند. 650 در نمونه های کار کرده هم اینک حدود یک میلیارد تومان قیمت دارد.

 

مازراتی گرن کابریو اس

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

یک رودستر وحشی ایتالیایی با قیمت 1 میلیاردی کــه هنوز هم زیبا، سریع و لوکس به نظر می رسد. مازراتی کــه در کنار پورشه جزو نمادهای طبقات بسیار مرفه اســت در سال های 88 تا 92 در 3 مدل مختلف گرن کابریو، گیبلی و کواتروپورته به بازار ایران راه یافت و توانست فروشی مافوق تصور را تجربه کند. موتور 8 سیلندر و 483 اسبی این خودرو یکی از نقاط قوت رودستر ساخت پولونای ایتالیا اســت کــه صدای دلنشینی داشته و در کمتر از 4.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد.

 

لکسوس آر ایکس 200 تی

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

از عجایب روزگار همین کــه یک خودروی ژاپنی نیمه لوکس را در بازار ایران به بهایی بیش از 1 میلیارد تومان خرید و فروش می کنند و کسی هم تعجب نمی کند. شاسی بلند متوسط لکسوس کــه از موتور 2 لیتری و توربو با قدرت 280 اسب بخار بهره می برد، با گنجایش 5 سرنشین، لیست کامل امکانات و بدنه ای تیز و کشیده یکی از خودروهای محبوب ایرانی هاســت کــه در دو نسل گذشته همواره فروش مناسبی در بازار داشته گرچه در نسل جدید خود با توجه به قیمت گزافش چندان طالبی ندارد.

 

ب ام و آی 8 هفت رنگ

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

به گزارش نیک شو، یک خودروی اسپورت پاک آلمانی کــه به مدد یک کاور بدنه کــه هفت رنگ اســت و در مقابل شعاع نور ظاهر جذابی به خود می گیرد. این کوپه هیبریدی کــه بهایی 1.5 میلیاردی دارد از موتوری الکتریکی در کنار یک پیشرانه سه سیلندر توربو سود برده کــه مجموعا 362 اسب بخار قدرت را در اختیار راننده قرار می دهد. جالب اســت بدانید این سوپر اسپورت آلمانی در هر 100 کیلومتر تنها 2.2 لیتر بنزین مصرف می کند و با شتابی معادل 4.5 ثانیه تا بیش از 285 کیلومتر سرعت می گیرد.

 

ولوو ایکس سی 90 هیکو

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

این خودرو 1.1 میلیاردی کــه در شمار محبوب ترین خودروهای لوکس بازار ایران قرار دارد با کمک پیشرانه مشهور تی 6 کــه یک نمونه 2 لیتری 4 سیلندر و توربو اســت ضمن ارائه قدرتی معادل 220 اسب به راننده، هیچ کجا کم نمی آورد و در عین توان مناسب در بخش آفرود از سواری بسیار نرم و با کیفیت و اتاق مجلل و ایمن سود می برد. سواری محصولات ولوو حسی از اطمینان را به سرنشینان انتقال می دهد چرا کــه همه چیز در کمال آرامش رقم خورده و خبری از سروصدا نیست.

 

پورشه 911 توربو

لوکس ترین خودروهای بازار تهران را بشناسید

یک کوپه وحشی و صرفا اسپورت اســت کــه با قیمتی سه میلیارد تومانی در کمتر از سه ثانیه به سرعت 100 کیلومتر درساعت رسیده و تا 330 کیلومتر در ساعت هم سرعت می گیرد. فناوری آلمانی کــه قبلا در یکی از گالری های مشهور پایتخت جا خوش کرده بود محصول سال 2015 بوده و بارها در سطح شهر در حال تخت و تاز دیده شده اســت. موتور این خودرو بیش از 500 اسب بخار قدرت دارد و با حجم 3800 سی سی یک نمونه هشت سیلندر توربو اســت.

 

مطالب بیشتر:

۱۰ خودرو کمیاب و خاص بازار ایران را بشناسید

دنیای خودرو

VISION 6 آخرین خودرو فوق لاکچری مرسدس بنز

بزرگ ترین قصر و کلکسیون خودرو جهان در اختیار این مرد

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا