همسرداری

لطفا زندگی شخصی تان را شخصی نگه دارید

لطفا زندگی شخصی تان را شخصی نگه دارید

لطفا زندگی شخصی تان را شخصی نگه دارید

بسیاری از زوجین هستند کـــه زندگی شخصی شان را به اطرافیان می گویند و درباره موارد کاملا خصوصی به راحتی با اطرافیان گفتگو می کنند و همین عوامل دست به دست هم می دهد تا در بسیاری از موارد زندگی تباه شود. فرهنگ شبکـــه‌های اجتماعی شما را مجبور ميکند همه‌چیزتان را به اشتراک بگذارید – تمامِ احساساتتان، افکارتان، اتفاقات زندگی‌تان، همه‌ی عکس‌هایتان… حتماً متوجه منظورم هستید. اگر روزانه عکسی به اشتراک نگذارید یا فکری را توییت نکنید چه ميشود؟ به نظرتان کم‌کم از دنیای بیرون محو ميشوید یا اینکـــه نه خوشحال‌تر خواهید بود؟ این جا به شما ميگوییم کـــه چرا لازم است زندگی شخصی‌تان را کاملاً شخصی نگه دارید.

 

۱. خودتان راه غیبت کردن را باز ميکنید

اگر از این شکایت دارید کـــه همه همیشه در زندگیتان دخالت ميکنند و سر بقیه در زندگی خصوصی شماست، دست از به اشتراک گذاشتن زندگی خصوصی‌تان در شبکـــه‌های اجتماعی بردارید. اگر این کار را کنید خودتان راه غیبت کردن و دامن زدن به شایعات را باز خواهید کرد.

 

۲. مشکلاتتان را حادتر ميکند

حتی مشکلی کوچک ممکن است به مشکلی بزرگ تبدیل شود و همه‌ش تقصیر خودتان است. توقع داشتید جار زدن اتفاقات زندگی‌تان برای دیگران چه نتیجه‌ای داشته باشد؟ هرچه آدم‌های بیشتری را وارد مشکلاتتان کنید، مشکلاتتان بزرگ‌تر خواهند شد و تا وقتی هم این کار را کنار نگذارید این روند ادامه خواهد داشت.

 

۳. به حرف دیگران اهمیت خواهید داد

بله، بقیه قضاوت‌تان خواهند کرد. این ذات انسان است. هر چقدر هم کـــه به خودتان (یا حتی بقیه) اطمینان دهید کـــه نظر دیگران برایتان مهم نیست، وقتی زندگی شخصی‌تان در معرض تماشای عموم است، بالاخره نميتوانید بی‌تفاوت بمانید.

 

۴. هیچ‌وقت فراموش نخواهید کرد

اگر جزئیات ریز شکست عشقی‌تان را با هم در میان بگذارید، تا زمانی کـــه بقیه فراموش نکرده‌اند خودتان هم نميتوانید آن را فراموش کنید. هر بار کـــه یکی از آشنایان را ببینید ميخواهد درمورد اتفاقات شخصی زندگی‌تان از شما سوال کند و همه‌ی اتفاقات همیشه جلو چشمتان خواهد بود.

 

۵. با این کار به پارتنرتان خیانت خواهید کرد (یا هر کس دیگری کـــه عکس به او هم مربوط ميشود)

هر اتفاقی کـــه در هر رابطه‌ای ميافتد باید فقط بین آن دو نفر بماند. به‌ جز نظر خودتان به نظر هیچ‌کس دیگری هم نیاز ندارید. پس به طرف‌تان احترام بگذارید و اتفاقات رابطه‌ را بین خودتان نگه دارید.

 

۶. امنیت‌تان مهم است

ميخواهید بروید مسافرت؟ لازم نیست آن را در شبکـــه‌های اجتماعی جار بزنید، مگر اینکـــه بخواهید به دزدهای محل کمک کنید. هر اطلاعات کوچکی کـــه در شبکـــه‌های اجتماعی از خودتان منتشر ميکنید، ممکن است روزی به روش‌های مختلف بر علیه خودتان استفاده شود. پس برای امنیت خودتان هم کـــه شده زندگی خصوصی‌تان را خصوصی نگه دارید.

 

۷. باید برای نظراتی ارزش قائل باشید کـــه واقعاً مهم هستند

رابطه‌ی شما فقط بین شما و طرف‌تان است. این یعنی اگر با هم دعوا کرده‌اید باید بین شما بماند. خیلی‌ها را ممکن است ببینید کـــه حتی خیانت طرف‌مقابل‌شان را هم به شبکـــه‌های اجتماعی ميکشانند. و خُب ممکن است این دو نفر بالاخره با هم آشتی کنند و حتی رابطه‌شان جدی‌تر هم شود ولی بقیه هیچ‌وقت آن رسوایی را فراموش نخواهند کرد.

 

۸. چیزهایی کـــه در شبکـــه‌های اجتماعی به اشتراک ميگذارید برای رئیس‌تان مهم است

اگر تصور ميکنید کارفرماهای احتمالی صفحه‌های شما در شبکـــه‌های اجتماعی را بررسی نميکنند کاملاً در اشتباهید. خیلی از مدیران شرکت‌ها قبل از استخدام به وضعیت آنلاین شما نگاه ميکنند و مطمئناً ميدانید کـــه وارد کردن زندگی خصوصی‌تان به فضاهای عمومی چندان حرفه‌ای نیست.

 

۹. نميتوانید به همه اعتماد کنید

به خانواده و دوستان‌تان اعتماد کنید ولی لازم نیست مشکلاتتان را همه‌ی اهل محل بدانند. هیچ‌وقت نميدانید خبرهای زندگی‌تان به گوش چه کسانی ميرسد و چه مشکلاتی ميتوانند برایتان ایجاد کنند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا