پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • لاکتوفم چیست؟ قرص و کپسول Lactofem درمان عفونت واژن

  مجموعه : پزشکی و بهداشتی

  لاکتوفم چیست؟ قرص و کپسول Lactofem درمان عفونت واژن

  لاکتوفم چیست؟ قرص و کپسول Lactofem درمان عفونت واژن

  بسیاری از خانم ها دچار عفونت واژن و مجاری ادراری می شوند برای رفع این مشکل پزشکان کپسول لاکتوفم را برای خانم ها تجویز می کنند. ما در این مقاله طرز اســتفاده و معرفی لاکتوفم و  عوارض ،پیشگیری از عفونت واژن را برای شما بازگو می کنیم.

   

  عفونت قارچی واژن چیست؟

  عفونت قارچی واژن یعنی رشد بیش از حد قارچ‌ها در ناحیه‌ی تناسلی که منجر به آزار شخص مبتلا می‌گردد. از مهم‌ترین نشانه‌های این عفونت عبارتند از سوزش در هنگام ادرار، خروج ترشحات سفید و حجیم از ناحیه‌ی تناسلی که معمولا بوی بد ندارد، داشتن درد در هنگام رابطه‌ی جنسی و قرمزی ناحیه‌ی تناسلی و اطراف آن. این نشانه‌ها درست پیش از آغاز عادت ماهانه بیشتر هم می‌شود.

   

  عفونت ناحیه‌ی تناسلی به دلیل رشد بیش از اندازه‌ی قارچ کاندیدا اســت. این نوع قارچ در حالت طبیعی در شمار کم در ناحیه‌ی مهبل وجود دارد. این عفونت جزو بیماری‌های آمیزشی به شمار نمی‌آید اما در میان افرادی که از نظر جنسی فعالیت زیادی دارند بیشتر دیده می‌شود.

   

  فلور میکروبی واژن

  در دستگاه تناسلی خانم‌ها میکروارگانیسم های مفید زندگی می کنند. این باکتری ها باعث تقویت سیستم ایمنی در واژن می شوند. بسیاری از مسائل باعث از بین رفتن این باکتری های مفید و رشد باکتری های بیماری زا می شوند.

   

  مثل اســتفاده مکرر از اســتخر، پوشیدن شلوارهای تنگ و لباس زیرهای نایلونی، مقاربت جنسی، دوران یائسگی، مصرف داروهای هورمونی و حتی مصرف همین آنتی بیوتیک هایی که برای درمان عفونت قارچی واژن تجویز می شوند. در این شرایط پــروبیــوتیـک ها به کمک شما می آیند!

   

  آشنایی با پــروبیــوتیـک ها

  پــروبیــوتیـک به معنای حیات بخش اســت. در واقع پــروبیــوتیـک ها می توانند شرایط زندگی را برای میکروارگانیسم های بیماری زا نامطلوب کرده و آنها را از بین ببرند و همینطور باعث رشد میکروارگانیسم های مفید شوند.

   

  پــروبیــوتیـک های حاوی لاکتوباسیلوس با ایجاد محیط اسیدی می توانند میکروارگانیسم های بیماریزای دستگاه ادراری_تناسلی را از بین ببرند. همچنین پــروبیــوتیـک ها می توانند تأثیرات مثبتی روی سیستم ایمنی بدن گذاشته و باعث کاهش التهاب واژن شوند.وقتی پــروبیــوتیـک ها به صورت خوراکی مصرف می شوند می توانند از طریق دیواره مقعد از ناحیه روده به منطقه واژن مهاجرت کنند.

   

  تاثیرات پــروبیــوتیـک ها در بدن خانم ها 

  –جلوگیری و کمک به درمان عفونت های واژینال (باکتریایی و قارچی) در خانم ها

  – کاهش مقاومت به انسولین، کاهش میزان ابتلا به دیابت نوع دوم و دیابت بارداری

  – برطرف کردن انواع اسهال (ویروسی، مسافرتی، ناشی از مصرف آنتی بیوتیک، مزمن) و یبوست

  – تقویت سیستم ایمنی در برابر باکتری های بیماری زا و تک یاخته ها

  – کاهش احتمال عود عفونت و کاهش دوره ضعف بیماری های عفونی

  – بهبود علائم آلرژی های تنفسی، پوستی و غذایی مخصوصا در کودکان

  – بهبود علائم سندروم روده تحریک پذیر (IBS)

  – کاهش علائم بیماری های التهابی روده (کولیت و کرون)

  – کاهش میزان کلونیزاسیون هلیکوباکترپیلوری و کاهش زخم های گوارشی

  – کمک به هضم و جذب مواد غذایی و املاح ضروری مانند آهن، کلسیم، منیزیم و …

  – کاهش جذب کلسترول

  – کاهش فشار خون

  – تولید ویتامین های گروه A و B

  لاکتوفم چیست؟ قرص و کپسول Lactofem درمان عفونت واژن

  معرفی کپسول لاکتوفرم 

  کپسول لــاکتوفــم فراورده ای پــروبیــوتیـک اســت ، شامل مقادیر زیادی از چهار نوع پــروبیــوتیـک سودمند، که از داروهای  معتبر اروپایی تهیه شده اســت.پــروبیــوتیـک ها در بازسازی فلور طبیعی دستگاه ادراری-تناسلی بانوان نقش حفاظتی ب سزایی را دارد. همچنین این محصول با دارا بودن برخی پــروبیــوتیـک ها، زمینه رشد پــروبیــوتیـک ها را ایجاد می کند.

   

  محصول مذکور، در بهبود پاسخ درمانی عفونتهای شایع بانوان از قبیل: عفونت های قارچی، باکتریایی، ادراری و ناشی از تماس جنسی، نقش مهمی دارد. همچنین با بازسازی فلور طبیعی واژن از بازگشت مجدد عفونتها جلوگیری به عمل آورده و به طور کلی در ایجاد سلامت عمومی بانوان نقش مهمی دارد.

   

  مزایای لــاکتوفــم در مقایسه با محصولات مشابه

  مقدار (۱۰۹ CFU) بکار رفته در لــاکتوفــم نسبت به انواع دیگر پــروبیــوتیـک­ها بیشتر اســت. ۴ نوع پــروبیــوتیـک ­ مورد اســتفاده در این محصول از سودمندترین و معروف ترین پــروبیــوتیـک­های دستگاه ادراری-تناسلی بانوان می باشد و بر طبق نیاز آنان و با اهداف درمانی خاص، در نظر گرفته شده ­اند. لاکتوفوم داروی خوراکی اســت و در بین عموم راحتتر اســتفاده می شود .

   

  هنگامی که پــروبیــوتیـک­ها به صورت خوراکی مصرف می­شوند می توانند از روده از طریق prineal (پرده صفاقی) و پوست مقعد، به منطقه واژن وارد می شود. همچنین لــاکتوفــم عاری از گلوتن اســت.پــروبیــوتیـک ها کمک می کنند تا باکتری های مفید واژن حفظ شوند و تبدیل به باکتری های بیماری زا نشوند . در واقع این محصول از ابتلا به عفونت واژن جلوگیری می کند . همچنین عفونت واژن را درمان نیز می کند .

   

  کپسول لــاکتوفــم برای درمان عفونت ادراری مزمن بسیار مفید اســت . اســتفاده از این محصول برای کاهش دیابت دوران بارداری در افراد مستعد و چاق از اوایل دوران بارداری توصیه می شود .کپسول لــاکتوفــم برای درمان خشکی واژن در خانم های یائسته بسیار مفید اســت .

   

  این محصول حاوی 30 کپسول 500 میلی گرمی اســت و بهترین زمان مصرف آن یک عدد کپسول بعد از صرف ناهار اســت .طول درمان آن یک ماه اســت . اما چون این محصول مکمل اســت و عوارض و آسیب خاصی هم ندارد ، افرادی که عفونت واژن و ادراری پی در پی می گیرند می توانند بعد از یک دوره مصرف ، یک ماه فاصله داد و دوباره یک دوره مصرف کرد .

   

  در زمان مصرف این دارو در دوران بارداری مشکلی ایجاد نمیکند اما با این وجود باز با پزشک خود مشورت کنید و دختر خانم ها هم اگر دچار نفخ شدند هم کاملا طبیعی اســت .

   

  یک نکته مهم دیگر این اســت که مصرف همزمان آنتی بیوتیک ها و پــروبیــوتیـک ها تا حدی باعث کاهش اثر پروبیویک ها می شود برای جلوگیری از این اتفاق بهتر اســت حداقل 2-4 ساعت بین مصرف این دو فاصله بیاندازید . محصولات پــروبیــوتیـک را در یخچال نگهداری کنید .در مواردی مانند نقص سیستم ایمنی ، قبل از جراحی های شکم ، سندروم روده کوتاه ، و ریسک ایسکمی مزانتر ، مصرف پــروبیــوتیـک ها باید با احتیاط بیشتری صورت گیرد.

  لاکتوفم چیست؟ قرص و کپسول Lactofem درمان عفونت واژن

  اجزای تشکیل دهندۀ لــاکتوفــم

  Lactobacillus acidophilus

  Lactobacillus plantarum

  Lactobacillus fermentum

  Lactobacillus gasseri

  Fructooligosaccharides FOS

  تالک، لاکتوز، منیزیم اســتئارات

   

  موارد کاربرد لاکتوفرم

  در بیماری های عفونی و ادراری خانم ها به منظور افزایش اثرات آنتی بیوتیک ها و ضد قارچ ها

   

  در پایان دوره مصرف آنتی­بیوتیک­ها و یا ترکیبات ضد قارچ به منظور بازگرداندن تعادل فلور طبیعی واژن و پیشگیری از بازگشت عفونت­های ادراری-تناسلی (باکتریال و قارچی) در بانوان

   

  بعد از یائسگی به منظور کاهش خشکی و افزایش ترشحات واژن

   

  در دوران بارداری به منظور جلوگیری از ابتلا به دیابت بارداری و کاهش خطر ابتلا به آلرژی در نوازادان

   

  مقدار مصرف روزانه

  توصیه می­شود ۱ تا ۲ کپسول به مدت ۸ هفته به صورت روزانه مصرف شود، اما مصرف همیشگی پــروبیــوتیـک­ها به منظور بهبود عملکرد دستگاه گوارشی و ادراری – تناسلی خانم ها توصیه می شود. بهتر اســت این کپسول بعد از غذا مصرف شود.

   

  عوارض جانبی کپسول لاکتوفرم

  تا به حال هیچگونه عوارض جانبی خاص برای پــروبیــوتیـک­ها مشاهده نشده اســت. پــروبیــوتیـک­ها به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارند و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) همۀ انواع پــروبیــوتیـک ها را به عنوان مواد GRAS (Generally Recognized as Safe) یعنی ایمن، ثبت و معرفی کرده اســت. این فراورده می تواند موجب نفخ در برخی بیماران شود که معمولاً در صورت ادامه مصرف بهبود می­یابد. بیمار باید در صورت روبه روشدن با عوارضی چون راش پوستی، خارش، سرگیجه، سرفه و دیگر مشکلات تنفسی، پزشک یا داروساز را آگاه کند.

   

  موارد احتیاط و منع مصرف

  هیچ مورد منع مصرف قطعی برای این کپسول وجود ندارد. در مواردی چون نقص سیستم ایمنی، بیماری­های دریچه قلب، سندرم روده کوتاه، ریسک ایسکمی و قبل از جراحی­های شکمی، تجویز پــروبیــوتیـک­ها باید با احتیاط بیشتری انجام شود.

   

  مصرف در دوران بارداری و شیردهی

  بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده اســت، ثابت شده که مصرف پــروبیــوتیـک­ها در تمام دوران بارداری و شیردهی از ایمنی کامل برخوردار اســت.

   

  اختلال با دیگر داروها

  به طور کلی این فراورده با داروهای دیگر تداخل ندارد. هرچند توصیه می­شود این فراورده را حداقل با اختلاف ۲ تا ۴ ساعت از انواع آنتی بیوتیک­های خوراکی مصرف کنید.

   

  شرایط نگهداری

  بر طبق بهترین شرایط نگهداری، باید این فرآورده داخل یخچال و در دمای ۸-۲ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

   

  شرکت سازنده

  این فراورده، که توسط شرکت زیست تخمیر (در مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران- ایران) تولید شده اســت، دارای گواهینامه ISO-9001-2008 از سازمان D.A.S انگلستان می باشد.

   

   

  3.7/5 - (3 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •