پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • لابیاپلاستی | عمل زیبایی واژن | هزینه عمل لابیاپلاستی 1400

  مجموعه : بهداشت زنان

  لابیاپلاستی | عمل زیبایی واژن | هزینه عمل لابیاپلاستی 1400

  لابیاپلاســتی | عمل زیبایی واژن | هزینه عمل لابیاپلاســتی 1400

  لابیا, لابیا مينور, لابیا ماژور, لابیا پلاســتی

  لابیاپلاســتی به عمل زیباسازی واژن مي گویند ،بیشتر خانم ها در ناحیه واژن شان اضافه هایی در لبه ها دارند کــه منجر به ناراحتی شان مي شود و این اضافه ها را مي توان با عمل لابیاپلاســتی رفع نمود. بسیاری از زنان دوست ندارند در مورد بخشهای خصوصی زنانگی بدن خود حتی با پزشک صحبت کنند کــه تنها منجر به سردرگمي در مورد هدف و عملکرد این منطقه مي شود. ما برای رفع این سوءتفاهم ها با پزشکان در این باره صحبت کرده ایم.

  لابیاپلاستی | عمل زیبایی واژن | هزینه عمل لابیاپلاستی 1400

  عکس قبل و بعد از عمل لابیاپلاســتی

   

  لابیا بخشی از واژن نیست

  بعضی از زنان از کلمه واژن (vagina) برای اشاره به دستگاه تناسلی خود اســتفاده مي کنند، ولی از لحاظ آناتوميک، لابیا بخشی از فرج ( vulva، فَرْج به بخش بیرونی دستگاه تناسلی زنانه گفته مي‌شود) اســت. به گفته دکتر سارا توگود ( Sara Twogood) اســتادیار گروه زنان و زایمان بالینی در دانشکده پزشکی USC Keck، لابیا دو بخش دارد، لبه بزرگ ( Labia majora) و لبه کوچک ( Labia minora).

   

  اندازه لابیا در تمام زنان یکسان نیست

  درواقع اندازه لابیا در هر زنی سایز متفاوتی دارد. لبه بزرگ بیرونی ترین لب اســت و اندازه آن به محتوای چربی اش بستگی دارد. هر چه چربی اش بیشتر باشد، بزرگتر مي شود. لبه بزرگ بعد از یائسگی کوچکتر مي شود. لبه کوچک لبه داخلی اســت و از هر زنی به زن دیگر متفاوت اســت. وقتی کــه زنان در مورد زیادی بزرگ بودن لابیای خود شکایت کرده و مي خواهند با لابیا پلاســتی اندازه یا شکلش را اصلاح کنند، معمولا منظورشان لبه کوچک اســت.

   

  عفونت مخمری از اینجا شروع نمي شود

  عفونت مخمری ممکن اســت باعث تحریک و خارش هر دو لبه های کوچک و بزرگ شود، اما این اندام ها معمولا سرچشمه این مشکل نیستند. این عفونت ها معمولا به خاطر عدم تعادل باکتری فلورا (bacterial flora) در داخل واژن ایجاد مي شود.

   

  لابیا و کلیتوریس یکی نیستند

  اغلب لابیا با کلیتوریس ( چوچوله، چوچول یا فنج، بخشی از اندام جنسی زنانه اســت کــه در پستانداران، شترمرغ‌ها و تعداد محدودی از دیگر حیوانات وجود دارد. کلیتوریس دارای رگ‌های خونی و اعصاب فراوان اســت)، اشتباه گرفته مي شود، ولی آن ها ساختار متفاوتی دارند. آنها اساسا به هم پیوسته هستند. به گفته دکتر آنتونیو پیزارو ( Antonio Pizarro) متخصص زنان و جراح بخش های تناسلی، غلفه کــه به نوک کلیتوریس وصل مي شود، چین کوچک پوستی اســت کــه به لبه کوچک وصل مي گردد.لابیا و کلیتوریس در تحریک جنسی نقش دارند، اما لابیا با جلوگیری از ورود باکتری ها به دهانه واژن، عمل حفاظتی هم انجام مي دهد. آنها یک مانع آناتوميک برای ورود ميکروبها هستند.

   

  لابیای شما باید بی مو باشد / باوری اشتباه

  اپیلاسیون و زدودن موها را متوقف کنید. موهایی کــه در آن پایین قرار دارند باید وجود داشته باشند تا بتوانند ميکروب های ناخواســته را دور نگه دارند. به گفته دکتر کاميلا فیلیپس ( Kameelah Phillips) متخصص زنان و زایمان در نیویورک، مشکل دیگر این اســت کــه از بین بردن موها مي تواند باعث ایجاد ضربه یا قرمز شدن لابیا، خارش یا حساسیت این قسمت شود.

   

  برای تميز و تازه نگه داشتن لابیا ( و کل ناحیه تناسلی تان) باید توجه بیشتری نشان دهید

  صابون های مخصوص و اسپری های معطر را فراموش کنید. تميز کردن روزانه با آب ساده و صابون ملایم کافی اســت. پوست فرج به خصوص لابیا و بافت مجاور آن بسیار ظریف اســت و اســتفاده از محصولات معطر یا هر محصول قوی ای سبب تحریک آن خواهد شد.

  لابیاپلاستی | عمل زیبایی واژن | هزینه عمل لابیاپلاستی 1400

  لابیا قبل و بعد از عمل زیبایی واژن

   

  عمل لابیا پلاســتی

  چه کسانی به عمل زیبایی واژن احتیاج دارند؟ لابیاپلاســتی عملی اســت کــه هدف آن، افزایش زیبایی ظاهری واژن اســت. در این عمل پزشک اقدام به کوتاه کردن لابیاهای مينور واژن مي کند و همانطور کــه در عکس بالا هم مشاهده مي کنید، ظاهری زیبا و قرینه به آلت تناسلی خانم مي دهد. امروزه این عمل در تمام کشورهای دنیا طرفداران قابل توجهی دارد و مهم ترین علت این اســتقبال از عمل لابیاپلاســتی را مي توان رضایت بخش بودن نتیجه آن دانست. عمل زیبایی واژن، هم اکنون در کشور ما بعد از عمل زیبایی بینی، پرطرفدارترین جراحی زیبایی به شمار مي آید و بدلیل تاثیرات مثبتی کــه در افزایش اعتماد بنفس فرد، بهبود روابط زناشویی و راحتی در انجام فعالیت های بدنی دارد، جزو موفق ترین عملهای زیبایی به حساب مي آید.

   

  هزینه لابیاپلاســتی (جراحی زیبایی واژن) چقدر اســت؟

  یکی از سؤالاتی کــه هميشه از خانم دکتر ذاکرین پرسیده مي‌شود این اســت کــه هزینه لابیاپلاســتی (جراحی زیبایی واژن) چقدر اســت؟ بدون شک از آن جایی کــه قیمت لابیاپلاســتی مثل دیگر عمل‌های زیبایی، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانم‌های محترم اســت، سعی مي‌کنیم در این پست به آن بپردازیم. برای دریافت یک هزینه دقیق از عمل نیاز اســت کــه حتما قبل از هر چیزی معاینه شوید. چرا کــه همانطور کــه در ادامه و در بخش فاکتورهای تاثیرگذار بر لابیاپلاســتی هم مشاهده مي کنید، عمل زیبایی واژن به فاکتورهای متعددی بستگی دارد کــه یکی از این فاکتورهای مهم به شکل و فرم واژن شما و لابیاهای مينور برمي گردد.

   

  از آنجایی کــه عمل زیبایی لابیا برای شخص تا شخص فرق مي کند، ارائه دقیق قیمت عمل زیبایی واژن مشکل اســت. بهترین راه برای به دست آوردن هزینه عمل لابیاپلاســتی این اســت کــه توسط پزشک معاینه شوید. با این حال مي توان گفت هزینه تقریبی عمل زیبایی واژن عموما بین دو ميلیون و پانصد هزار تومان تا سه و نیم ميلیون تومان اســت. البته این قیمت مي تواند با توجه به عوامل مختلف کمتر یا زیادتر شود. پیشنهاد مي کنیم جهت دریافت هزینه دقیق جراحی زیبایی، یک جلسه معاینه و مشاوره را حتما انجام دهید.

   

  از جمله فاکتورهای موثر در هزینه جراحی زیبایی واژن مي توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ميزان هزینه آزمایشات پیش از جراحی لابیاپلاســتی

  ميزان دستمزد جراح

  ميزان دستمزد متخصص بیهوشی

  ابزار و نوع مواد مصرفی مورد اســتفاده در طول عمل نظیر نخ بخیه

  داروهای تجویزی پس از جراحی

  عمل لابیاپلاســتی در بیمارستان انجام مي شود یا در مطب و یا درمانگاه. معمولا هزینه لابیاپلاســتی در بیمارستان و درمانگاه ها به مراتب بیشتر اســت.

  کلینیک یا بیمارستانی کــه قرار اســت عمل زیبایی واژن در آن انجام شود در چه منطقه ای واقع شده اســت؟

  مبلغ ویزیتی کــه باید یک جلسه قبل از عمل پرداخت شود و برای دو جلسه دیگر نیز؛ یکی پس از خوابیدن ورم لابیا ها و یک ماه پس از عمل زیبایی واژن باید پرداخت گردد.

   

  اینکــه لابیاپلاســتی با جراحی انجام شده اســت و یا از طریق لیزر صورت گرفته اســت مي تواند هزینه لابیاپلاســتی را متفاوت کند. به عبارتی هزینه عمل لابیاپلاســتی با لیزر با هزینه عمل زیبایی واژن با تکنیک برش یکسان نیست! به یاد داشته باشید کــه برای هزینه عمل لابیاپلاســتی با لیزر نسبت به روش جراحی زیبایی واژن باید رقمي بالاتر بین 300 هزار تا 500 هزار تومان اضافه تر پرداخت گردد.

   

  شکل و فرم و ضخامت لابیاهای مينور مهم ترین فاکتور تاثیر گذار در هزینه عمل لابیاپلاســتی به شمار مي رود. لابیا در واقع به لبه های داخلی و کوچکتر واژن گفته مي شود. لابیاها شامل انواع کج، عقابی، اســتخوانی و یا گوشتی مي باشند.

   

  لابیاها تا چه اندازه دچار عدم تقارن اند؟ ميزان چرروک لابیاها چقدر اســت و اندازه کلیتوریس تا چه حد بزرگ یا کوچک مي باشد؟ این عوامل ممکن اســت سبب شود تا نیاز باشد همزمان با عمل زیبایی واژن ، عمل های زیبایی دیگری نیز مثل پرینورافی ، تنگ کردن واژن ، روشن سازی واژن، تزریق ژل به واژن و یا تزریق چربی به واژن ، صورت گیرد تا زیبایی و جوان سازی بهتری را نتیجه بدهد. اگر عمل های دیگری نیز در کنار لابیاپلاســتی انجام شود هزینه هر کدام جداگانه حساب مي شود. البته در اغلب مراکز در صورتی کــه فرد تمایل داشته باشد همزمان چند عمل بر روی واژن و ناحیه اطراف آن انجام دهد مبلغ مشخصی را به عنوان تخفیف برای وی در نظر مي گیرند.

   

  از آنجایی کــه روش و هزینه جراحی و عمل لابیاپلاســتی از فردی به فرد دیگر فرق مي کند بسیار مشکل اســت بتوان رقم قطعی و مشخصی در مورد آن اعلام کرد. از این رو در ابتدا توصیه مي شود کــه هزینه عمل لابیاپلاســتی را از پزشک معالج خود و پس از معاینه توسط متخصصین بلوتاچ جویا شوید. علاوه بر این تفاوت هایی در هزینه جراحی زیبایی واژن در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز وجود دارد کــه در این مورد نیز افراد مي توانند با گرفتن لیست قیمت ها در این شهرها از طریق حضوری یا اینترنتی ، مجرب ترین جراح زیبایی واژن را با هزینه ای مناسب جستجو کرده و پس از انتخاب مناسب ترین گزینه ، جهت رزرو وقت لابیاپلاســتی اقدام نمایند. با این همه:

   

  مي توان گفت هزینه عمل زیبایی واژن به صورت تقریبی چیزی بین 2.5 ميلیون تومان تا 3.5 ميلیون تومان مي باشد.

   

  آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاســتی را پوشش مي دهند؟

  از آنجایی کــه لابیاپلاســتی جزو عملهای زیبایی محسوب مي شود، مشمول بیمه و بیمه های تکميلی نمي شود. متاسفانه بیمه ها به این مورد کــه عمل لابیاپلاســتی به منظور درمانی یا زیبایی انجام شده اند کاری ندارند و در هر صورت این عمل و دیگر عملهای زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نمي دهند.

   

  آیا همزمان با لابیاپلاســتی مي توان عملهای دیگر زیبایی واژن را انجام داد؟

  این موارد چه تاثیری در هزینه لابیاپلاســتی خواهند داشت؟

  مسلما برخی از خانمهایی کــه به دنبال داشتن واژنی زیباتر هستند ممکن اســت نیاز به عملهای تکميلی در کنار لابیاپلاســتی هم داشته باشند. این موارد به نظر شخصی مراجعه کننده بستگی دارد. بله مي توان در کنار لابیاپلاســتی، جراحی های ترميمي دیگر مثل تزریق ژل به واژن، روشن سازی واژن و واژینوپلاســتی یا پرینورافی را هم انجام داد. هزینه هر مورد جداگانه محسوب مي شود و بدون شک تخفیف قابل قبولی در عملهای ترکیبی (بین 500 هزارتومان تا یک و نیم ميلیون تومان) داده خواهد شد. ضمن اینکــه با ترکیب چند عمل در یک روز، شما مي توانید در هزینه های ثابت مثل هزینه بیمارستان بسیار صرفه جویی کنید.

   

  مقایسه هزینه عمل لابیاپلاســتی در ایران و خارج از ایران

  هزینه عمل زیبایی واژن در کشورهای مختلف، متفاوت اســت. مسلما هزینه عمل های زیبایی هم مثل دیگر خدمات پزشکی رنج قیمت زیادی در سطح دنیا دارند. با این حال بعنوان یک مقایسه از یکی از سایتهای معتبر، تفاوت هزینه بالای این عمل بسیار مشهود اســت.در حالیکــه در حال حاضر هزینه لابیاپلاســتی در ایران حدود 3 ميلیون تومان اســت، هزینه این عمل در ایالت تگزاس امریکا بین 6000 تا 8000 دلار اســت. با یک حساب سرانگشتی مي توان به هزینه تقریبی 80 ميلیون تا 100 ميلیون تومان دست پیدا کرد.این تفاوت بالای هزینه، یکی از دلایلی اســت کــه باعث مي شود هموطنان ایرانی مقیم امریکا یا اروپا برای انجام عمل زیبایی لابیای خود به ایران بیایند و ترجیح بدهند عمل زیبایی واژن خود را در ایران انجام دهند.

   

  فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه لابیاپلاســتی:

  مي رسیم به بخش اصلی مقاله، این کــه چه فاکتورهایی بر هزینه عمل زیبایی واژن تأثیر مي‌گذارند. در ادامه هر مورد را توضیح داده و سعی مي‌کنیم حتی الامکان، مسأله را باز کنیم:

   

  1- تکنیک جراحی:

  خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روز به روز تکنیک‌های جدیدی برای جراحی‌های زیبایی پدید مي‌آیند و یا تکنیک‌های قدیمي‌تر به روزتر مي‌شوند. هدف از این به روزرسانی‌ها، راحت‌تر کردن شرایط عمل، کم کردن عوارض و سریع‌تر کردن دوران بهبودی پس از عمل اســت. هم اکنون مهم‌ترین و به روز‌ترین تکنیک‌های جراحی زیبایی واژن عبارتند از:

   

  1- V-Wedge Resection / Modified V-Wedge Resection

  2- Seculped Linear resection

  3- De-Epithelialization Technique

  4- تکنیک Z-Plasty Technique

  5- تکنیک Stem-Iris Scissors

  6- تکنیک Superior – inferior pedicle flap

   

  مواد مصرفی و ابزار جراحی

  نخ بخیه:

  در عمل زیبایی واژن، معمولاً از نخ‌های مخصوص بخیه اســتفاده مي‌شود. نخ‌هایی از شرکت اپیرود ایتالیا وجود دارد کــه به خوبی جذب پوست شده و بعد از عمل هیچ گونه رد و نشانی از خود باقی نمي‌گذارند. خانم دکتر ذاکرین، عمل زیبایی واژن شما را بااســتفاده از این نخ‌ها کــه مختص جراحی‌های زیبایی واژن هستند، انجام مي دهد.

   

  اســتفاده از لیزر:

  کاربرد لیزر در لابیاپلاســتی به زدن برش، محدود مي‌شود. در حقیقت چنانچه بیمار درخواســت کند مي‌توان به جای اســتفاده از ابزار جراحی از لیزر برای برش اســتفاده کرد. البته به منظور کاهش هزینه‌ها پیشنهاد مي کنیم از اســتفاده از لیزر چشم پوشی کنید.از آن جایی کــه برخی از خانم‌ها ممکن اســت از لابیاپلاســتی هراس داشته باشند، لازم به ذکر اســت کــه این عمل هیچ گونه دردی نداشته و تحت بی حسی کامل انجام مي‌شود.

   

  هزینه لابیاپلاســتی با لیزر

  امروزه مي توان عملهای جراحی را با اســتفاده از لیزر مونالیزا هم انجام داد. در اصل در عمل لابیاپلاســتی با لیزر مي تواند به جای چاقوی جراحی مورد اســتفاده قرار گیرد. لیزر با دقت بالایی کــه در برش لابیاها دارد مي تواند باعث یک نتیجه بهتر در شکل و فرم لابیاها شود. در کنار اســتفاده از لیزر، عمل لابیاپلاســتی به تبحر پزشک و دقت او در زدن بخیه های نهایی وابسته اســت. جنس نخ بخیه و تکنیک مورد اســتفاده پزشک خیلی خیلی فاکتورهای مهم تری محسوب مي شوند. با تمام این اوصاف، چنانچه مراجعه کننده بخواهد مي توان عمل را با اســتفاده از لیزر انجام داد. معمولا اســتفاده از لیزر موجب افزایش هزینه تا حدود سیصد تا پانصد هزار تومان مي شود. این افزایش قیمت به نوع دستگاه و شارژی کــه از دستگاه اســتفاده مي شود بستگی دارد.

   

  آیا لابیاپلاســتی نیاز به بیهوشی دارد؟

  لابیاپلاســتی جزو عملهای سبک و سرپایی محسوب مي شود و نیازی به بیهوشی ندارد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام مي شود.

   

  آیا لابیاپلاســتی درد دارد؟

  “خیر. در مرکز ما عمل بی حسی لابیاپلاســتی طی چند مرحله انجام مي شود. بعضی از مراکز دیگر برای انجام لابیاپلاســتی از تزریق مواد بی حسی در ابتدای کار اســتفاده مي کنند کــه مسلما اســتفاده از این روش بسیار دردناک خواهد بود. اما زمانیکــه ما از چند مرحله بی حسی مطابق با جدیدترین تکنیکــهای بی حسی اســتفاده مي کنیم، تزریق مواد بی حسی آخرین مرحله خواهد بود و قبل از آن سه مرحله بی حسی گام به گام داریم. نتیجه کار این اســت کــه این عمل تحت بی حسی موضعی و بصورت کاملا بدون درد انجام مي شود.”

   

  عمل زیبایی واژن چقدر طول مي کشد؟

  لابیاپلاســتی حدودا یک ساعت زمان نیاز دارد.

   

  مطالب بیشتر:

  همه چیز درباره لابیاپلاســتی Labiaplasty +عکس و فیلم

  دلیل تیرگی و سیاه بودن لبه های واژن چیست؟

  چطور واژن طبیعی و زیبا داشته باشیم؟ | واژن لطیف و خوش رنگ

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •