پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  مجموعه : پزشکی و بهداشتی

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  قیمت لمينت laminate teeth دندان در سال 1400 چقدر اســت؟

  لمینت دندان یکی از گران ترین کارهایی است که برای داشتن دندان و لبخندهای جادویی ( هالیوودی ) انجام می شود که طرفداران بسیاری دارد. لمينت دندان برای زیبایی هرچه تمام تر دندان ها به کار مي رود کــه معمولا کار پرهزینه ای اســت اما برخی از مراکز هم هستند کــه این کار را با قیمت های به مراتب کمتری انجام مي دهند اما کیفیت کار هم اهميت زیادی دارد. در این مطلب به طور کامل لمينت دندان و هزینه های آن را بررسی مي کنیم. لمينت دندان (لامينت) یا ونیر لایه‌ای از مواد همرنگ دندان یا مواد سفید رنگ هالیوودی اســت کــه برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان‌ها یا بستن فاصله بین دندان‌ها و درمان دندان‌های شکسته روی دندان قرار داده مي‌شود.

   

   

  (بعد از خواندن مقاله در انتها برای شما قیمت های روز لمینت دندان را آورده ایم.)

   

   

  لمينت دندان (هم لمينت سراميکی و هم لمينت کامپوزیت دندان ) لایه ای اســت همرنگ دندان ها ، کــه برای اصلاح رنگ و یا اصلاح طرح دندان ها اســتفاده ميشود. این روزها این درمان یکی از رایج ترین درمان های ترميم زیبایی دندانپزشکی به شمار ميرود.شما در این درمان زیبای مطابق ميل خود مي توانید رنگ و فرم دندان های خود را انتخاب کنید.

   

  برای انجام لمينیت شرایط خاصی لازم اســت. برای درمان زیبایی شرایط فک و لثه باید مطلوب باشد. کــه این شرایط را دکتر دندانپزشک تشخیص مي دهد کــه بیمار شرایط مطلوب برای این درمان را دارا مي باشد یا نه.احیاناً اگر بیماری مشکل فکی یا تحلیل لثه یا نیاز به ارتودونسی داشته باشد برای انجام این درمان مناسب نمي باشد.

   

  بیماری کــه از هر لحاظ برای درمان لمينیت مناسب باشد. در طی دو مرحله این درمان انجام مي شود. ابتدا بیمار در جلسه اول با تراش دندان ها در حد چند ميل و بدون آسیب به دندان تراش خورده مي شود و بعد از آن مرحله قالبگیری انجام مي شود.

   

  مرحله دوم، مرحله لابراتوار دندان مي باشد کــه توسط لابراتوار انجام مي شود. لمينت دندان یک پوسته بسیار نازک از جنس سراميک مي باشد کــه همان جنس دندان طبیعی اســت و بسیار مقاوم کــه کاملا شبیه دندان طبیعی اســت و تک به تک ساخته مي شود کــه بعد از ساخته شدن دندان ها توسط لابراتوار با مواد مخصوص به دندان های اصلی چسبانده مي شود کــه چسب بسیار مقاوم و توسط اشعه uv انجام مي شود.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  لمينت دندان سراميکی از جنس سراميک یا در اصطلاح عاميانه تر از جنس چینی هستند

   

  بعد از انجام لمينیت بیمار باید بهداشت دهان را کاملا رعایت کنند. از فشار زیاد یا ضربه زدن به دندان خود داری کنند. نخ دندان حتما باید اســتفاده شود هر ۶ماه یکبار برای چکاپ به دکتر خود مراجعه کنند. شما به راحتی مي توانید غذا ميل کنید. بدون فشار به دندان های زیری و دندان های لمينت شده، بر عکس کامپوزیت هیچ تغییر رنگی ندارند از شفافیت فوق العاده برخوردار مي باشد و شما مي توانید با خیالی آسوده و بدون آسیب به دندان ها از لمينت برای مرتب کردن و تغییر فرم دندان اســتفاده کنید. لمينیت یکی از بهترین درمان های زیبایی مي باشد.

   

  در صورت آسیب رسیدن به لمينیت یا شکسته شدن قابلیت تعویض آن وجود دارد و به هر دلیلی بر روی لمينیت ها تغییر رنگ به وجود آید مي توان با یک پالیش به شکل اولیه خود باز گردد و شفاف و براق گردد. گاهی بر اثر ضربه یا فشار ممکن اســت لمينیت ها از روی دندان ها جدا شود کــه مي توان با مراجعه به پزشک، به چسباندن دوباره آن اقدام کرد. در لمينیت دندان با مشاهده هر گونه التهاب یا قرمزی لثه برای چکآپ مراجعه کنید تا از سلامت لثه های خود مطمئن شوید.

   

  دندان قروچه ميتواند باعث شکستگی های لمينت شود

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  انواع لمينت دندان:

  لمينیت ها (ونیرها) دو نوع هستند :

  لمينت سراميکی دندان (روش غیر مستقیم) :

  این لمينت دندان سراميکی از جنس سراميک یا در اصطلاح عاميانه تر از جنس چینی هستند. دارای ظاهری زیباتر بوده، ثبات رنگ بیشتری داشته و نسبت به لمينت های کامپوزیتی مقاوم ترند. این ونیرها پس از قالب گیری در لابراتوار ساخته ميشوند. هزینه ی لمينت دندان با این روش در مقایسه با روش دیگر بیشتر اســت.

   

  لمينت کامپوزیتی (روش مستقیم ) :

  در مقابل لمينت سراميکی، كامپوزيت دندان قرار دارد کــه نسبت به لمينت سراميکی تراش کمتری به دندان داده ميشود (و حتی در مواردی کــه شرایط دندانی مناسب باشد بدون تراش انجام ميشود) ، ميزان پایش پذیری (براق تر شدن سطح) و عبور نور کامپوزیت دندان بیشتر اســت و تنوع رنگ بیشتری داشته (پس ميتواند کاملا همرنگ دندانهای دیگر باشند). همچنین قیمت لمينت دندان با این روش ارزان تر از روش دیگر اســت.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  چه افرادی نمي توانند از لمينت دندان اســتفاده کنند؟

  یکی از شرایط مهمي کــه هست نبودن عادت های دهانی بیمار اســت کــه دندان قروچه ميتواند باعث شکستگی های لمينت شده و به مرور زمان به آن آسیب وارد کند.کسانی کــه پوسیدگی های وسیع روی دندانهایشان دارند. در این صورت انجام لمينت سراميکی دندان و کامپوزیت دندان برای این افراد به بعد از برطرف کردن پوسیدگی یا عفونت لثه هایشان موکول ميشود.

   

  کسانی کــه سایش مينای دندان شدیدی دارند و بافت مينای دندان آنها کافی نیست. برای این گونه افراد معمولا به جای لمينت دندان مجبور به اســتفاده از انواع روکش دندان هستیم.

   

  خیلی‌ها لمينت دندان را با ایمپلنت دندان اشتباه مي‌گیرند در صورتیکــه این دو کاملا از یکدیگر مجزا هستند و برای موارد خاص خودشان به کار مي‌روند. ایمپلنت یک روش کاشت دندان به جای دندان‌های کشیده شده اســت در حالی کــه لمينت به منظور زیباسازی و فرم‌دهی به بد شکلی‌ها و بد رنگی‌های دندان اســتفاده مي‌شود.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  لمينت دندان بسیار نازک اســت

   

  نازکی لمينت دندان چقدر اســت؟

  لمينت دندان بسیار نازک اســت. پوست تخم مرغ یا لنزی بسیار نازک را در نظر بگیرید. لمينت دندان دقیقا مشابه آن ها بسیار نازک بوده و در عین ظرافت باعث حفظ مينا و عملکرد دندان ميشود.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  از جمله معایب کــه برای درمان لمنیت هست شامل:

  1 – حساسیت های مدت دار بعد از درمان :

  درمان لمينت هم مانند بقیه ی درمان های ترميم دندان با حساسیت گرما و سرما روبروست و بعداز مدت زمانی این حساسیت از بین مي رود.

   

  2 – شکستگی دندان لمينت شده:

  برای اینکــه طول عمر دندان درمان شده بالا رود باید فرد از ابتدا شرایط درمان را داشته باشد و به درستی انتخاب گردد و به بیماری های دهانی دچار نباشد تا از شکستگی دندان کاهش یابد و یکی از عواملی کــه طول عمر دندان را بالا ميبرد نخوردن غذاهای سفت و گاز زدن های سخت بوده . اگر دندانی کــه درمان شده اســت و به علت های متفاوت با پریدگی و شکستگی همراه شود ميتوان در ترميم کردن آن با لمينت های سراميکی و یا کامپوزیتی آن را اصلاح کرد.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  3- غیرقابل بازگشت بودن

  به علت تراش دندان امکان برگشت به حالت اولیه ممکن نیست. ( امکان برداشتن لمينت)

   

  4 – تغییر رنگ لمينت:

  با خوردن نوشیدنی ها و غذاهای رنگدار و کشیدن قلیان و سیگار و خوردن چای و قهوه در مرور زمان به تغییر رنگ دادن لبه های دندان منجر شده و هرچقدر کــه این مواد بیشتر مصرف ميشوند تغییر رنگ دندان نیز بیشتر شده و تاثیر بیشتری ميگذارد و با کم کردن خوردن این مواد رنگی به سلامت دندان خود اهميت داده و از تغییر رنگ آن پیشگیری کرده.

   

  لمينت به عنوان پوششی اســت کــه فقط روی دندان را در بر گرفته

   

  طول عمر دندان لمينت شده

  در بیشتر موارد افراد سوال ميکنند کــه ممکن اســت لمينت از دندان جدا شود و یا در مرور زمان پوسیده شود کــه باید گفت لمينت کــه به درستی نصب شود و طراحی دقیقی داشته باشد هیچوقت از دندان جدا نميشود ولی اگر به درستی نصب و طراحی نشود احتمال جداشدنش وجود داشته.

   

  اگر محیط دهان با تغییرات گرما و سرما روبرو شود باعث جداشدن لمينت شده و باید کارهای مراقبتی لازم را انجام داد تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری گردد. از گاز زدن و جویدن ته دیگ ها و ميوه های سفت باید خودداری کرد و مراقبت های لازم انجام گیرد تا عمر لمينت دندان افزایش پیدا کند.

   

  دندانی کــه روی آن ترميم لمينت انجام شده به همان اندازه پوسیده ميشود کــه دندان طبیعی ميپوسد و به همان اندازه کــه به دندان طبیعی اهميت بهداشتی داده ميشود باید به دندان درمان شده نیز داد تا سالم بماند.لمينت به عنوان پوششی اســت کــه فقط روی دندان را در بر گرفته و اگر بهداشت دهان رعایت نشود باعث ایجاد پلاک ميکروبی در آن شده و پوسیده شود و باید آن را از پشت ترميم کرد.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  مزایا و فواید انجام لمينت:

  بکار گذاشتن این پوسته روی دندان از پوسیدگی و خراب شدنش جلوگیری کرده و برخلاف روکش های سراميکی کــه دور تا دور دندان تراشیده ميشود و بخش زیادی از دندان را از بین ميبرند برای بکار گذاشتن این پوسته روی دندان ها مقدار کمي از آن تراشیده شده و باقی آن دست نخورده باقی مي ماند و یکی از موارد قابل توجه برای این درمان ماندگاری رنگ این دندان بوده کــه بسیار مداوم بوده و برخلاف ظاهر نازک آن بسیار مقاوم اســت و با رعایت کردن بهداشت دهانی طول عمر بیشتری را پیدا خواهد کرد.

   

  هزینه و قیمت انجام لمينت

  اگر علاوه بر لمينت دندان، به انواع دیگر روکش هم نگاهی بیاندازیم، در مقام مقایسه، بسته به آن کــه کدام یک را انتخاب کنید، از ۷۰۰ هزار تومان تا ۷ ميلیون تومان به ازای هر دندان، باید هزینه بپردازید. این درصورتی کــه اســت کــه تخفیف به ازای تعداد دندان های بیشتر، بسیار ناچیز مي باشد. این امر موجب مي شود کــه هزینه لمينت دندان برای ۶ دندان جلویی، برابر اســت با شش برابر هزینه ی مربوط به یک لمينت یک دندان به تنهایی.

   

  شما مي توانید برای کاهش هزینه های زیاد لمينت دندان از طرح پرداخت اقساطی و کارت ضمانت درمان کلینیک تخصصی دندان پزشکی سامان برای پرداخت هزینه های لمينت دندان خود بهره مند شوید. از پزشکان ما مشاوره دریافت کنید.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  هزینه های لمينت دندان

  هزینه ی تمام عمل های مربوط به دندان توسط فاکتور ها و عامل های مختلفی چون محل کلینیک، اعتبار دکتر و رقابت بازار تعیین مي گردد. در هر حال اما مهم ترین عامل در تعیین هزینه، نوع روکشی اســت کــه شما انتخاب مي کنید. حال به سراغ سه نوع از عمده ترین نمونه های روکش دندان مي رویم.

   

  هزینه روکش کامپوزیتی (مستقیم)

  اگر به دنبال روکشی ارزان قیمت هستید، حتماً روکش کامپوزیت را انتخاب کنید. زیرا هزینه ی این نوع از روکش بین ۷۰۰ هزار تومان تا ۲ ميلیون تومان، برای هر دندان مي باشد. این هزینه به نسبت روکش های پرسیلینی یا همان چینی، تقریباً نصف مي باشد.

   

  دلیل اصلی این افت قیمت، امکان ساخت این روکش در کلینیک دندانپزشکی سامان به صورت بومي با اتکاء به توان متخصصین دندان پزشکی اســت. دیگر عامل ارزان تر بودن این دسته از روکش، این اســت کــه اجرای آن در تنها یک جلسه ممکن اســت، در حالی کــه برای انواع دیگر عموماً دو جلسه احتیاج اســت.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  البته این قیمت پایین تر دلایل قابل تأملی نیز دارد. اول این کــه در ظاهر و زیبایی روکش پرسلینی بهتر عمل مي کند، و دومين دلیل هم این اســت کــه ماندگاری روکش کامپوزیتی به زحمت به ۷ سال مي رسد. کار جایی بدتر مي شود کــه مي بینیم خیلی از بیماران، بعد از دوسال مجبور به تعویض روکش خود مي شوند. با این حال هزینه ترميم این روکش ها نیز به مراتب از دسته های دیگر، پایین تر مي باشند.

   

  هزینه روکش پرسلینی (غیر مستقیم)

  پرسلین معمول ترین ماده ی لمينت دندان به حساب مي آید. این نوع از لمينت دندان قیمتی معادل ۳ ميلیون تومان، به ازای هر دندان دارد. اما هزینه ی بالاتر این نوع به خاطر ماندگاری بیشترش (۱۰-۱۵ سال)، در دراز مدت به نفعتان تمام خواهد شد.

   

  یکی از ویژگی های عمده ی این دسته از روکش، عدم قابلیت تغییر دادن در شکل و ظاهر آن مي باشد. این مسئله عمدتاً اما مانعی بر سر راه انتخاب افراد نیست، زیرا کمتر کسی ميل به تغییر فرم روکش هایش دارد. اما بهتر اســت قبل از اقدام به پرداخت هزینه، به این مورد نیز خوب فکر نمائید.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  در بیشتر مواقع دو جلسه برای انجام این عمل نیاز اســت. در بین دو جلسه یعنی حدفاصل جلسه ی اول و دوم، یک سراميست به ساخت مواد روکش مي پردازد. طبیعی اســت کــه هرچه کلینیک و پزشک متخصص حرفه ای تر باشند، نتیجه ی لمينت دندان شما بهتر خواهد شد.

   

  هزینه لمينت دندان از نوع فوق باریک و لومينر

  انواع فوق باریک مزایای زیادی نسبت به لمينت دندان سنتی به مشتریان ارائه مي دهند. با توجه به قیمت بازار، هزینه ی هر لمينت دندان لومينر به ازای هر دندان معادل 3 تا 6 ميلیون تومان برآورد مي شود. اما به طور معمول در مجموع با انواع پرسلینی از لحاظ قیمت، تفاوت معناداری ایجاد نمي کند. این انواع از لمينت دندان تقریباً ضخامتی معادل نصف دسته ی سنتی دارند، اما همچنان قادر اند تا 15 سال دندان شما را بیمه کنند.

   

  هزینه ترميم لمينت دندان

  باید در نظر داشت کــه هیچ عمل دندانی تا ابد دوام نخواهد آورد. در نتیجه دیر یا زود شما باید به فکر ترميم آن باشید. خود این هزینه ی تعمير و ترميم از فاکتور هایی اســت کــه هنگام انتخاب نوع لمينت دندان، باید به آن دقت کرد. اگر در دهه ی سوم زندگی تان هستید، احتمالاً تا ۶ بار به روکش های جدید نیاز خواهید داشت، و در صورتی کــه در دهه ی پنجم قرار دارید، دو یا سه مرتبه ی دیگر باید به کلینیک دندانپزشکی سامان مراجعه کنید.

  قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ هزینه لمینت

  نکته مهم این اســت کــه قیمت ترميم و جانشینی روکش های دندان، تقریباً با هزینه ی اولیه ی آن مساوی اســت و به اندازه ی همان دو جلسه زمان مي برد. اگر قصد تغییر فرم و شکل لمينت دندان خود را نداشته باشید، احتمالاً اندکی در هزینه ها صرفه جویی خواهید نمود. دندانپزشک شما قادر اســت تا با یک سرچ ساده در سوابق تان، دقیقاً شکل اولیه¬ی لمينت دندان شما را پیدا کند.

   

  بهترین و مطمئن ترین راه برای ذخیره کردن پول، محافظت از دندان های جدیدتان اســت. این امر شانس دوام آوردن آن را برای زمانی طولانی، افزایش مي دهد.

   

  هزینه های جانبی لمينت دندان

  این هزینه های جانبی لمينت دندان جزء مواردی هستند، کــه کار شما را برای ذخیره ی بودجه تان سخت مي سازند. به عنوان نمونه شما در زمانی کــه روکش از آزمایشگاه به دست دندانپزشک برسد، باید از یک روکش موقت کمک بگیرید. همچنین خرج ها و تغییرات دیگری ممکن اســت در گذر زمان نیاز باشد، کــه طبیعتاً موجب بیشتر شدن هزینه ها از پیش بینی تان مي گردد.

   

  هزینه ی نسخه ی پزشک، و اسکن ایکس ری هم از دیگر مبالغی اســت، کــه پرداختی شما را افزایش مي دهد. اگر به فکر کمک گرفتن از بیمه خود هستید، باید بدانید کــه تقریباً هیچ کدام از بیمه ها هزینه ی این عمل را به عهده نمي گیرند. اما ممکن اســت طبق شرایطی و با نظر پزشک، چنان چه عمل شما در راســتای سلامت و بهداشت دندان شناسایی شود، درصدی از هزینه ها توسط بیمه پوشش داده شود.

   

  فیلم لمینت دندان

  3.1/5 - (23 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •