پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • قطعی ترین روش ها برای تشخیص روز تخمک گذاری

  مجموعه : بارداری و زایمان

  قطعی ترین روش ها برای تشخیص روز تخمک گذاری

  زنان در 4 روز از ماه قابلیت بارور شدن دارند که به روزهای تخمک گذاری تعبیر می شود. در این روزها اگر رابطه جنسی انجام شود احتمال بارداری بسیار زیاد خواهد بود. اگر شما به عنوان یک زن مي خواهیــد زمان دقیق تخمک گذاری خود را تعیین کرده و بتوانیــد به راحتی حامله شویــد، اما هنوز هم در تعیین زمان مناسب آن اشتباه مي کنیــد زیاد نگران نباشیــد، چون شما تنها نیستیــد!

   

  امروزه، ميلیون ها زوج هم مانند شما و همسرتان با سعی و تلاش مداوم همچنان هیچ نشانه ای از زمان تخمک گذاری خود در دست ندارند و ماه ها سعی و تلاش آن ها نتیجه ای جز سردرگمي، سرخوردگی و افسردگی برای آن ها در پی نداشته اســت.

   

  در این ميان چیزی که بیشتر از همه سیستم دستگاه تولیــد مثلی خانمي را تحت تاثیر خود قرار مي دهد و او دیگر نمي تواند مانند همسالان خود زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را تعیین کنند با سایر خانم ها متفاوت اســت.

  قطعی ترین روش ها برای تشخیص روز تخمک گذاری

  در واقع، طبق تحقیقات محققان و اطلاعات موجود به نظر مي رسد که تعیین زمان درست تخمک گذاری در بدن هر فردی بستگی به پیچیــدگی بدن او دارد که پیچیــدگی بدن افراد هم با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد.

   

  اکثر مردم به پیچیــدگی های سیستم تولیــد مثلی زنان و عملکرد آن بی اعتنا مي باشند. در واقع، آن ها اصلا به این موضوع توجه نمي کنند. بنابراین، وقتی که این افراد با مشکلات مربوط به ناباروری مواجه مي شوند، بهترین کار برای آن ها این اســت که با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کرده و توصیه های او را سطر به سطر و به طور کامل اجرا کنند.

   

  کار بعدی که این افراد بایــد انجام دهند این اســت که یاد بگیرند که چگونه دوره باروری خود را خودشان تعیین نمایند. با کمک این دو روش خانم ها قادر خواهند بود تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهند.

   

  به عنوان خانمي که قصد باردار شدن داریــد، به خاطر داشته باشیــد که تمام زنان در هر دوره از چرخه قاعدگی خود تنها دو الی سه روز قادر به باردار شدن هستند.

   

  با این سوال آغاز می کنیم که چرا روند باردار شدن در برخی از زنان دشوار اســت؟

  باید بگوییم که متاسفانه، این یک واقعیت اســت که امروزه تغییر در شیوه زندگی زوجین وجود اســترس بالا در بدن، ازدواج در سنین بالا و اســتفاده از رژیم غذایی نامتناسب باعث شده اســت تا بسیاری از زوج ها تجربه بدی از باردار نشدن خود داشته و از زندگی و داشتن فرزند در اوایل زندگی خود نااميد شوند.

   

  برخی دلایل بیولوژیکی در بدن زنان و مردان وجود دارد که ممکن اســت سبب ناباروری آن ها شده و این افراد را از نعمت پدر و مادر شدن باز دارد.

   

  شماره دو. مهم ترین مشکلات زنانگی که باعث ناباروری در زنان مي شود

  • داشتن دوره های نامنظم چرخه قاعدگی

  • فقدان دوره های قاعدگی

  • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

  • عدم تعادل هورمونی در بدن زنان

  • PID (بیماری التهابی لگنی در زنان)

  • سن بالاتر از 30 سالگی در زنان

  • وجود اختلالات تیروئیــدی

  • مسدود شدن لوله های فالوپ زنان

  • داشتن سابقه سقط جنین در زنان

   

   شماره سه. مهم ترین مشکلاتی که باعث ناباروری مردان مي شود

  • پایین بودن کميت و کیفیت اسپرم ها در مردان

  • وجود اختلال در نعوظ (ED) مردان

  • وجود سن بالاتر از 30 سالگی در مردان

  • وجود اســترس و یا تنش روانی طولانی مدت در بدن مردان

  • ابتلا به بیماری های مقاربتی (STD ها)

  • صدمه دیــدن اندام های جنسی در مردان

   

  شماره چهار. چه زمان مناسب ترین دوره برای باروری زنان اســت؟

  به یاد داشته باشیــد یک زن سالم که هیچ نشانی از بیماری را در بدن خود ندارد، بایــد در هر گروه سنی قادر به تخمک گذاری باشد و بتواند به راحتی باردار شود. از آن جایی که چرخه قاعدگی طبیعی در زنان حدود 28 روز اســت

   

  بنابراین تخمک گذاری در بدن این زنان هم در روز چهاردهم از این چرخه رخ مي دهد. تخمک بالغ در روز تخمک گذاری از تخمدان خانم ها رها شده و توسط لوله های فالوپ به طرف رحم زن هدایت مي شود. اگر این زن طی دو الی چهار روز آینده بارور شد، تخمک بارور شده خود را در دیواره رحم جایگزین کرده و زندگی جدیــدی در بدن او شروع خواهد شد!

   

  بنابراین، اگر شما به عنوان یک زن سالم در حال تلاش برای باردار شدن هستیــد، بهترین زمان برای آغاز این کار دو الی چهار روز پس از زمان تخمک گذاری اســت. همچنین، به عنوان یک خانم یادتان باشد، از آن جایی که اسپرم سالم و زنده مي تواند در مجرای واژن و گردن رحم زنان هم تا 3 روز زنده بماند

   

  بنابراین اگر تخمک گذاری در روز سوم پس از مقاربت هم رخ دهد، ممکن اســت فرد خوش شانس بوده و حامله گردد.

   

  شماره پنج. وقت دقیق تخمک گذاری در بدن یک زن چه زمانی اســت؟

  به عنوان خانمي که قصد باردار شدن داریــد، به یاد داشته باشیــد که تنها راه مطمئن برای تعیین وقت دقیق تخمک گذاری، امتحان نمودن روش های مختلف اســت.

   

  همچنین، این نکته مهم را هم به خاطر بسپاریــد که هیچ کدام از روش های تعیین روز تخمک گذاری در زنان بدون خطا نخواهد بود.

   

  از آن جایی که هر تخمک و اسپرمي در بدن افراد مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند، بنابراین تحت هیچ شرایطی نمي توان بدون امتحان کردن روش های مختلف، زمان دقیق بارداری را در افراد متفاوت تعیین کرد.

   

  درواقع، مي توان ادعا کرد که تعیین وقت دقیق تخمک گذاری در بدن خانم ها به تلاش بیش از حد خود فرد بستگی دارد.

   

  (یکی از روش های تعیین زمان دقیق تخمک گذاری اســتفاده از کیت تخمگ گذاری اســت)

  قطعی ترین روش ها برای تشخیص روز تخمک گذاری

  به عنوان خانمي که قصد باردار شدن داریــد به یاد داشته باشیــد که بهترین و مطمئن ترین روش برای به دست آوردن دوره باروری خود یادداشت کردن دمای بدن در طول چرخه قاعدگی بدون داشتن اســترس اســت.

   

  از آن جایی که در یک دوره قاعدگی درجه حرارت بدن زنان از کمترین مقدار آغاز شده و بعد از پایان یافتن آن به حداکثر خود خواهد رسیــد، بنابراین با در نظر گرفتن این دماها مي توان که زمان دقیق تخمک گذاری یا ovulates در بدن هر زنی را به دست آورد.

   

  به همين دلیل برای تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدن زنان، ثبت کردن درجه حرارت بدن با دماسنج بازال، در هر روز از چرخه قاعدگی الزامي اســت. طبق آخرین نتایج به دست آمده از تحقیقات دانشمندان علوم باروری، موثرترین روش برای این کار اســتفاده از درجه حرارت مقعد و یا واژن زنان اســت که بایــد در طول دوره قاعدگی اندازه گیری شود.

   

  هنگامي که یک زن بر روی یک برگ کاغذ، درجه حرارت حداقل سه دوره از چرخه قاعدگی خود را یادداشت کند، او قادر خواهد بود تا به راحتی روزهای تخمک گذاری در بدن خود را مشخص کند.برای مطالعه دقیقتر این موضوع تعیین روز دقیق تخمک گذاری از درجه حرارت بدن را مطالعه کنیــد.

   

  روش دوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، بررسی مداوم مخاط گردن رحم

  در همين ابتدا، به خاطر داشته باشیــد که ماهیچه گردن رحمي هر زنی شاخص بزرگی برای تعیین زمان تخمک گذاری در بدن او محسوب مي شود، چون ممکن اســت در زمان تخمک گذاری، گردن رحم زن، موکوس بیشتری را به منظور تسهیل عمل لقاح تولیــد کند.

   

  برای بررسی تغییرات ایجاد شده در مخاط گردن رحم، برداشتن بافت ناحیه تناسلی با یک پارچه تميز، در هر روز و در یک زمان مشخص و مشاهده و ثبت آن ضروری اســت.

   

  برای به دست آوردن نتایج دقیق تر، لازم اســت به عنوان خانمي که قصد باردار شدن داریــد، یادتان باشد که در روزهای غیر از زمان تخمک گذاری، مقدار مخاط گردن رحمي در زنان کمتر بوده و کمي هم آبکی به نظر مي رسد، اما هرچه به زمان تخمک گذاری نزدیک مي شویــد، مخاط سفیــدتر و لغزنده تر خواهد شد.

   

  همچنین، آلت تناسلی زنان نیز در این دوره مرطوب تر مي شود. در نهایت، مي توان ادعا کرد که بررسی نمودن مداوم مخاط گردن رحم، مطمئن ترین نشانه برای تعیین زمان تخمک گذاری و باردار شدن زوجین به شمار مي رود.

   

  روش سوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری،اســتفاده از تقویم برای ثبت زمان دقیق دوره قاعدگی در هر ماه

  بعد از این ده دوره، هر زنی مي تواند با پیــدا کردن ميانگین طول دوره قاعدگی خود، زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را مشخص کند. به عنوان خانمي که قصد باردار شدن داریــد، به یاد داشته باشیــد که روز تخمک گذاری را مي توان با کم کردن عدد 18 از کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود تعیین نمود.

   

  برای این منظور، خانم ها بایــد اعداد به دست آمده در مورد روز اول کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود را بر روی تقویم علامت بزنند. علاوه بر این، هر زنی مي تواند برای پیــدا کردن آخرین روز باروری نیز عدد 11 را از طولانی ترین دوره قاعدگی خود تفریق کرده و بر روی تقویم یادداشت کند.

   

  سپس، با تطبیق دادن پاسخ های به دست آمده از روزهای اول مربوط به طولانی ترین چرخه قاعدگی خود که بر روی تقویم علامت زده شده و روزهای اول مربوط به کوتاه ترین دوره قاعدگی، مي تواند زمان تخمک گذاری در بدن خود را به طور دقیق تر حساب کند. معمولا، بیشترین قدرت باروری زنان بین این دو روز از چرخه قاعدگی اتفاق مي افتد.

   

  روش چهارم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری

  اگر برای شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان با اســتفاده از روش های بالا امکان پذیر نیست و یا این که مي خواهیــد نتایج مورد نیاز خود را هر چه سریع تر به دست آوریــد، مي توانیــد از روش ovulationk که به تازگی معرفی شده اســت و در اکثر داروخانه ها هم موجود مي باشد، اســتفاده کنیــد.

   

  در این نوع کیت ها از ادرار زنان برای شناسایی سطح هورمون جسم زرد (LH) اســتفاده مي شود. لازم اســت بدانیــد که در دوران تخمک گذاری حجم هورمون جسم زرد در بدن خانم ها افزایش مي یابد.

   

  روش پنجم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، اســتفاده از ماشین حساب های اینترنتی

  به عنوان خانمي که قصد باردار شدن داریــد، به یاد داشته باشیــد که با عجله به بازار رفتن و خریــدن وسایل تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان، هميشه هم کار درستی نیست!

   

  البته وب سایت هایی وجود دارند که به راحتی به شما اجازه مي دهند تا روز تخمک گذاری خود را با وارد کردن اطلاعات مربوط به بدن خود مانند سن، تاریخ آخرین دوره قاعدگی، طول متوسط چرخه قاعدگی خود پیش بینی کنیــد.

   

  در واقع اســتفاده از این نوع ماشین حساب ها، در تعیین زمان تخمک گذاری برای زنانی که دوره های نامنظم قاعدگی را تجربه مي کنند، بسیار مفیــد مي باشد. در نهایت، برای به دست آوردن نتایج دقیق تر در این مقاله اســتفاده از روش اینترنتی را برای شما پیشنهاد مي کنیم.

   

  از آن جایی که در این روش احتمال وجود خطا بسیار پایین اســت، شما هم به عنوان زنی در حال تلاش برای باردار شدن هستیــد، مي توانیــد کمک بسیار زیادی به پیش بینی روز باروری در بدن شما بکند.

   

  و همچنین، با اســتفاده از این روش، هر خانمي مي تواند در صرف زمان، هزینه نمودن پول اضافی و تلاش زیاد صرفه جویی کرده و از لحاظ جسمي و روحی نیز کمتر آسیب ببینیــد.

   

  و در آخر به یاد داشته باشیــد که علاوه بر این موارد ميزان موفقیت هر خانمي در اســتفاده از برنامه ریزی اینترنتی برای داشتن نوزاد بسیار بالا خواهد بود.

   

  وب سایت نیک شو

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •