جامعه شناسی,روان شناسی

قضاوت درمورد دیگران نشانه چیست؟

قضاوت درمورد دیگران نشانه چیست؟قضاوت درمورد دیگران نشانه چیست؟

ما انسان  متاسفانه بدون آنکه متوجه شویم یکدیگر را قضاوت می کنیم ناخود آگاه در ذهن ما قضاوت ایجاد می شود .چه خوب می شود دنیا زمانی که هیچ کسی نسبت به هم قضاوت نکند .زمانی که شما در خیابان و کوچه ها قدم می زنید ممکن است افرادی را ببینید و در ذهن خود آن را قضاوت کنید .بیایید یاد بگیریم قضاوت نکنیم .با تیم نیک شو همراه باشید و از خواندن این مقاله زیبا و آموزنده لذت ببرید .

 

زمانی که شخصی را می بینید و ممکن است اطلاعات زیادی از او نداشته باشید ولی او را در ذهنمان قضاوت می کنید و بعد به دنبال اطلاعات بیشتر در خصوص قضاوت هایی که کرده اید هستید .در واقع ممکن است قضاوت هایی که می کنید اشتباه باشد و بر اساس اطلاعاتی که از آن شخص به دست شما رسیده است تطابق نداشته باشد .

 

انسان جایزالخطاست ممکن است هر خطایی از او رخ دهد در واقع انسان ها اراده و اختیاری دارند که بدون آگاهی کاری انجام می دهند که نباید انجام دهند .درواقع انسان ها خود مختار هستند اگر چیزی به صورت امر و نهی باشد قبول نمی کند .زیرا مسلما کسی از دستور دادن خوشش نمی آید .

قضاوت درمورد دیگران نشانه چیست؟

قضاوت تصورات غلط است

 

زمانی که شما به خود اجازه می دهید که دیگران را مورد قضاوت قرار دهید این یعنی شما در درون خود منی دارید که نمیتواند خود را جای دیگران قرار دهد تا نتواند قضاوت کند .زمانی که به این فکر کنید که جهانی که در آن زندگی می کنیم تمام هستی است و هر آنچه که در آن میبینید جزء هایی است که آن را تشکیل می دهند .تمام دریاها و اقیانوس ها و زمین و آسمان و حتی تمام موجودات زنده و مرده و هر آنچه که فکر کنی جزئی از جهان هستی است .

 

در حقیقت اگر به این موضوع فکر کنید که هر آنچه که در جهان هستی وجود دارد در وجود ما انسان ها هم وجود دارد و در نتیجه هر آنچه که در فکر دیگران اعم از قاتلان ،نیکوکاران و…میگذرد در فکر ما هم ایجاد می شود در درون ما هم وجود دارد .

 

پس بیاییم یاد بگیریم و تمرین کنیم که در هر جایی که وارد می شود و با هر نوع آدمی که برخورد می کنید بدونید که آن ها در وجود شما وجود دارد . مثلا در خیابان راه می روید اگر عابری را دیدین که عصبی است یا خوشحال است بدانید در درون شما وجود دارد یا در هر جایی که وارد می شوید بدانید همه نوع آدم در درون شما وجود دارد .

 

دنیا که در آن هستیم و زندگی می کنیم آدم های عجیبی دارند .هر روز همدیگرو قضاوت می کنیم .بیایید از امروز از همین الان دیگه قضاوت نکنیم تمرین کنیم که دیگه قضاوت نمیکنیم و مورد قضاوت قرار نمیگیریم .به امید زندگی سالم و زیبا …

 

اجازه ندهید دیگران که جای شما تصمیم بگیرند 

بعضی وقت ها بدون هیچ دلیل در وجود خود مردم را قضاوت می کنیم و از او ممکن است تصورهای نامناسب و غلطی ایجاد شود که واقعا در خور شخص نیست و نبوده است .پس سعی کنیم آنچه دیگران شما را مورد قضاوت قرار می دهد را تغییر دهید .و شجاع باشید و خودتان تصمیم بگیرید .

قضاوت درمورد دیگران نشانه چیست؟

قضاوت ممنوع

اجازه ندهید دیگران برای شما فکر کنند

هیچ وقت اجازه ندهید دیگران جای شما فکر کند ،یا از کسی که نمیشناسید برای شما تصورهایی در ذهنتام ایجاد کند .شجاع باشید و قوی و نگذارید تحت تاثیر گفته های بقیه قرار بگیرید.خدا به انسان عقل داده منطق داده تا بتونید فکر کند درست انتخاب کند. قوی باش و اجازه نده به کسی که جای شما فکر کند .

 

بسیاری از آدم ها فکر مکارانه ای دارند و این باعث می شود که افراد ساده دل تحت تاثیر چنین افرادی قرار بگیرند و ذهن شما را مخدوش کند .سعی کنید از این افراد فاصله گرفته و خود قدرت تصمیم گیری را داشته باشید . یا اگر کسی در مورد هر چیزی که امکن دارد شما با آن در ارتباط داشته باشید نظرهایی بدهند که این واقعا خیلی حرکت ناپسندانه است و شما سعی کنید شجاعانه رفتار کنید و تحت تاثیر نظرات بقیه قرار نگیرید.

 

 

آیا می توانید تمرین کنید که دیگر قضاوت نکنید؟

اصلا قضاوت کردن چه خوب و چه بد درست نیست و بیاییم سعی کنیم در ذهن خود قضاوت نکنیم و تصورهای الکی از طرف مقابل در ذهن خود نسازیم که این واقعا دور از واقعیت است .همه ما میدانیم که تغییر دادن نیازمند زمان است و قابل درک است ولی سعی کنیم که هر روز ایت تغییر بیشتر و بیشتر شود .

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا