همسرداری

از قدرت کلمات برای داشتن یک رابطه موفق استفاده کنید

از قدرت کلمات برای داشتن یک رابطه موفق استفاده کنید

بسیاری از اوقات به کار بردن کلمات می تواند دل همسر را بشکند، درحالی که می توان منظور را با به کار بردن کلمات دیگری رساند بدون این که دعوا و دلخوری پیش بیاید. قدرت کلمات هستند که می توانند محبت را به زندگی زوجین آورند.

از قدرت کلمات برای داشتن یک رابطه موفق استفاده کنید

در هـر رابطـه ای مـمکن اسـت پیـش بیـاید کـه هـر دو طرف دیگر مراقب کلماتی که بر زبان مـی آورند نیستند و با حرف ها و کلمات اشتباه باعث دور شدن از یکدیگر میشوند. توصیه هایی که در زیر آمده می آموزد که چگونه گرمای یک رابطه را حفظ کرده و از رفتارها و جملاتی که باعث جدایی و شکست در روابط میشود جلوگیری کنیم. تمام کاری که باید در این زمینه انجام دهید رعایت ۳ قانون کلی به شرح زیر است:

 

ارزش یک سپاس گزاری را با منفی گرایی از بین نبرید

آیا تا به حال دقت کردید بعضی ها فکر میکنند همیشه باید ناراضی باشند حتی زمانی که میخواهند از کسی سپاس گزاری کنند. مشکل اینجاست که مغز این اشخاص عادت دارد با انرژی زیاد فقط به چیزهای بد واکنش نشان دهد. اگر میخواهید از کسی سپاس گزاری کنید آمیخته با شکایت و انتقاد نباشد.

 

ناصحیح: نوشیدنی امروز خوشمزه بود، برعکس دیروز

صحیح: نوشیدنی امروز خوشمزه بود، متشکرم

 

 

 

به جای عبارت “اما” از کلمه “و” استفاده کنید

از قدرت کلمات برای داشتن یک رابطه موفق استفاده کنید

ایـن قـانون به نـظر ساده است اما باید مدت ها آن را تمرین کنید تا بتــوانید آن را در زندگی و روابط تان به کار ببرید. اما این کار ارزشش را دارد زیرا زندگی شما را از جنگ کلمات تبدیل به میدان همکاری می کند و به وضوح می توانید شاهد تغییرات در زندگی خود باشید.

 

ناصحیح: درکـت می کنم، اما، از تو هم می خوام منو درک کنی

صحیح: درکت می کنم، و، از تو هم می خوام که منو درک کنی

 

 

 

مـعمولا اکـثر ما قدرت کلمات را دست کم می گیریم و مهم تر از همه برای کار کردن روی عادت های سخن گفتنمان تنبلی می کنیم. بنابراین باید یاد بگیریم طوری صحبت کنیم که به دیگران اجازه دهیم ما را درک کــنند نه این که با مشکلاتی که در اثر سوء تفاهم و به کار بردن جملات اشتباه ایجاد شده اند دست و پنجه نرم کنیم.

 

هنگام صحبت درباره آرزوهای تان عبارات “نمی خواهم” و “دوست ندارم” را به کار نبرید

از قدرت کلمات برای داشتن یک رابطه موفق استفاده کنید

به زبـان آوردن کــلماتی چون “نمیخواهم” و “دوست ندارم” تاثیری منفی از خود بر جای میگذارند. بنابراین نباید ارزش آرزوهایتان را به کار بردن این کلمات منفی از بین ببرید. به علاوه وقتی همسرتان چنین کلماتی را از شما می شنود نمی دانند که باید چه واکنشی داشته باشند و در نتیجه کاری که در مقابل انجام می دهند مطلوب شما نخواهد بود.

 

ناصحیح: نمیخوام منو کنترل کنی

صحیح: ازت میخوام بهم اعتماد کنی

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا