پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  مجموعه : جدیدترین اخبار مشاهیر

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب مي کنند

  ژانر عاشقانه یکی از محبوب ترین فیلم ها را در خود جای مي دهد، داســتان های رمانتیک و عاشقانه ای که با فراز و نشیب و عشق بازی همراه هستند و حسابی ما را به خود جذب مي کنند. در روزگاری که هر فیلمي که ساخته مي شود درجه ای از عشق و رومانس را در خود دارد فیلم هایی ساخته مي شود که بنیان اصلی فیلم بر مبنای رابطه عاشقانه بین دو نفر اســتوار اســت. عشق همواره در روی صحنه عملکرد و ظاهر بسیار دوست داشتنی تری نسبت به عشق در دنیای واقعی داشته اســت زیرا در فیلم ها همراه با موسیقی دلنشین و در زیر باران بهترین شرایط برای عاشق شدن و بخشیدن کسانی که قبلاً گند زده اند وجود دارد.

   

  به گزارش نیک شو، تماشای یک فیلم عاشقانه مي تواند ما را به یاد روزهایی بیندازد که برای اولین بار عاشق شدیم و دردهایی که بعد از جدایی کشیده ایم. در ادامه این مطلب مي خواهیم شما را با تعدادی از فیلم های ژانر عاشقانه آشنا کنیم که از تماشای آن ها به شدت لذت خواهید برد.

   

  13-هیچ (2005)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  فیلم کمدی-رمانتیک «هیچ» (Hitch) فیلمي ساده با داســتانی بسیار قابل پیش بینی اســت. در این فیلم ویل اسميت نقش یک مشاور ازدواج را بازی مي کند که به مردان روش دلربایی از زنان را آموزش مي دهد و ناگهان خود عاشق مي شود. اسميت قدرت ستارگی خود را به فیلم آورده و همراه با بازیگران طراز اولی مانند ایوا مندز و کوین جیمز فیلمي بی نقص را ساخته اند که از این بهتر نمي توانست باشد.

   

  12- دیوانه وار (2011)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  داســتان عاشقانه خیالی دریک دورموس با نام «دیوانه وار» (Like Crazy) موفقیت بزرگی برای فلیسیتی جونز و آنتون یلچین به ارمغان آورد. این فیلم داســتان دختری بریتانیایی و پسری آمریکایی را روایت مي کند که عاشق هم مي شوند اما بعد از این که دختر به دلیل ماندن بیش از مدتی که در ویزای دانشجویی او تعیین شده از ورود مجدد با ایالات متحده منع مي شود درد هجران آغاز مي شود. جونز 3 سال پس از این فیلم برای «تئوری همه چیز» (The Theory of Everything) نامزد دریافت جایزه اسکار شد و بعدها نیز نقش اصلی فیلم «جنگ ستارگان» را بدست آورد. یلچین نیز قبل از یک مرگ تراژیک در اثر یک سانحه رانندگی در ژوئن 2016 توانست در چند نقش به یاد ماندنی ایفای نقش کند.

   

  11-اما (1996)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  دو سال قبل از این که گوئینث پالترو برای بازی در فیلم «شکسپیر عاشق» (Shakespeare in Love) برنده اسکار شود توانست در رمان جین آستین با عنوان «اِما» (Emma ) بازی خارق العاده ای از خود ارایه دهد. فیلم داســتان یک سال زندگی اما وودهوس را روایت مي کند که دختری جوان و بی تجربه اســت و خود را یک بهترین گزینه برای ميانجیگری در روابط عاشقانه در یک شهر کوچک در انگلستان قرن نوزدهم مي بیند.

   

  10- زمانی که تو خواب بودی (1995)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  بعد از بازی دلفریبش در نقش آنی در فیلم موفق «سرعت» (Speed)، ساندرا بولاک نام خود را به عنوان یکی از ستاره های درآمدزای هالیوود با بازی در یک فیلم رمانتیک پراحساس به نام «زمانی که تو خواب بودی» ( While You Were Sleeping) تثبیت کرده و نامزدی جایزه گلدن گلوب در بخش بهترین بازیگری را برای این نقش آفرینی خود کسب کرد. «زمانی که تو خواب بودی» یکی از سودآورترین فیلم های سال 1995 بود که با توجه به بودجه 17 ميلیون دلاری خود در نهایت بیش از 182 ميلیون دلار فروش داشت.

   

  این فیلم یکی از خوش ساخت ترین و بهترین فیلم های رمانتیک اســت که برای هميشه در یاد شما باقی خواهد ماند. این فیلم داســتان دختری به نام لوسی را روایت مي کند که از زندگی یکنواختش خسته شده و آرزو دارد که با یکی از مشتری های ثروتمندش ازدواج کند. در نهایت یک روز به صورت اتفاقی جان مردی را از مرگ نجات مي دهد اما مرد به کما مي رود و مجبور مي شود به خاطر یک اشتباه ساده در کنار او بماند.

   

  9- ملکه آفریقایی (1951)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  فیلم عاشقانه «ملکه آفریقایی» (The African Queen) یک درام رمانتیک بسیار جذاب و تماشایی اســت که در آن همفری بوگارت و کاترین هپبورن در طول یک سفر ماجراجویانه عاشق هم مي شوند. این فیلم که اغلب صحنه های آن در اوگاندا و کنگو فیلمبرداری شده یکی از شاهکارهای سینمای کلاسیک اســت. داســتان این فیلم در سال 1914 و در بحبوحه شروع جنگ جهانی اول رخ مي دهد که طی آن دو شخصیت متضاد در طول یک سفر دریایی در یک قایق کوچک رفته رفته شیفته هم مي شوند. بوگارت برای این فیلم تنها جایزه اسکار دوران بازیگری خود را بدست آورد و هپبورن نیز که 4 بار این جایزه را بدست آورد در نقش بهترین بازیگر زن نقش اول نامزد دریافت جایزه اسکار شد که نتوانست موفق به کسب آن شود.

   

  8- هاواردز اند (1992)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  فیلم «هاواردز اند» (Howards End) بر اساس رمانی به همين نام نوشته ای ام فاســتر در سال 1910 ساخته شده و در مورد روابط و رسومات اجتماعی و قواعد روابط زناشویی در اوایل قرن بیستم در انگلستان اســت که در نهایت در 9 بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شد و نتیجه بیش از یک دهه همکاری حرفه ای جیمز آیووری و اسماعیل مرچنت بود. این فیلم در کل به روابط عاشقانه بین افرادی مي پردازد که از خانواده هایی با دیدگاه های متفاوت و سطح مالی، تحصیلی و عقیدتی مخالف مي آیند و این موضوع برای طرفین رابطه عاشقانه دردسرساز مي شود.

   

  7- خاطرات بریجت جونز (2001)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  اقتباس شارون مگوایر از رمان «هلن فیلدینک» با عنوان «خاطرات بریجت جونز» (Bridget Jones’s Diary) یک فیلم عاشقانه با بن مایه های کمدی اســت که در سطح جهانی بیش از 300 ميلیون دلار فروش داشت و رنی زلوگر با بازی در این فیلم به یک ستاره بزرگ در هالیوود تبدیل شد. وی برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه بفتا و البته اسکار شد در حالی که بسیار به ندرت پیش آمده بود زنی برای بازی در یک فیلم کمدی نامزد جایزه اسکار شود و دو سال بعد برای بازی در فیلم «کوهستان سرد» (Cold Mountain) اولین جایزه اسکار خود را به خانه برد.

   

  در این فیلم زلوگر نقش یک زن تنها به نام بریجت را بازی مي کند که در یک کمپانی چاپ کتاب مشغول به کار اســت و به شدت نگران اضافه وزن خود اســت. او به رییس خود علاقمند اســت و در مورد رابطه اش با او رویاپردازی مي کند. اما بعد از یک مهمانی با مردی که از دوران کودکی او را مي شناخته برخورد مي کند و ماجراهایی جذاب برای وی رخ مي دهد.

   

  6- عشق واقعی (2003)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  این یکی از آن فیلم هایی اســت که معمولاً سالی دو بار توسط افراد دیده مي شود و طرفداران پروپاقرص بسیاری دارد. کمدی رمانتیک جاه طلبانه ریچارد کورتیس با نام «عشق واقعی» (Love Actually) در واقع 10 داســتان عاشقانه مربوط به هم را روایت مي کند که جمعی از بهترین بازیگران سینما از جمله هیو گرانت، لیام نیسن، کالین فیرث، لارا لینی، اما تامپسون، کایرا نایتلی و آلن ریکمن در آن حضور دارند و تا به امروز منتقدان نظرات متفاوتی در مورد آن داشته اند هر چند به شدت مورد اســتقبال تماشاگران قرار گرفته و با بیش از 247 ميلیون دلار فروش به یکی از فیلم های ثابت دوستداران سینما در ایام تعطیلات سال نو و مناسبت های عاشقانه تبدیل شد.

   

  5- رفتن از 13 به 30 (2004)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  کمدی رمانتیک «رفتن از 13 به 30» (13 Going on 30) داســتان دختری 13 ساله به نام جنا را روایت مي کند که آرزو دارد هر چه زودتر بزرگ شده و برای رسیدن به این هدفش دست به هر کاری مي زند. ناگهان یک روز صبح بعد از بیدار شدن، جنا متوجه مي شود که بزرگ شده و 30 ساله شده اســت و اکنون باید با دنیا و شرایط سنی روبرو شود که نه آمادگی آن را دارد و نه تجربه ای در مورد آن کسب کرده اســت. بازی جنیفر گارنر در این فیلم بسیار خارق العاده و تاثیرگذار بوده و به سختی مي توان شیفته شخصیت او نشد و البته رابطه ای که بین او و مارک رافلو شکل مي گیرد یکی از رمانتیک ترین و دوست داشتنی ترین رابطه ها در فیلم های عاشقانه اســت.

   

  4- سینما پارادیزو (1988)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  شاید نتوان فیلمي بهتر از فیلم برنده جایزه اسکار جوزچه تورناتوره یافت که برای تماشا در ایام مربوط به مناسبت های عاشقانه مناسب باشد. فیلم عاشقانه و بی نقص «سینما پارادیزو» (Cinema Paradiso) یکی از معروف ترین و دوست داشتنی ترین فیلم های تاریخ سینما و البته به یاد ماندنی ترین آن هاســت که ترکیبی از سینما، عشق و زندگی مي باشد. این فیلم داســتان مرد ميانسالی را روایت مي کند که پس از اطلاع از مرگ آپاراتچی سینمای روستای محل زندگی دوران کودکی خود به یاد خاطرات گذشته مي افتد و این خاطرات در ادامه فیلم به تصویر کشیده مي شوند.

   

  در ادامه نحوه شکل گیری عشق او به سینما و سپس عشق نافرجام او به یک دختر زیبا را مي بینیم که بعد از 30 سال بار دیگر به هم مي رسند. سکانس پایانی این فیلم بسیار تاثیرگذار از زیباترین صحنه هایی اســت که تاکنون بر پرده سینما رفته اســت.

   

  3- صبحانه در تیفانی (1961)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  فیلم «صبحانه در تیفانی» (Breakfast at Tiffany‘s) یکی از برترین فیلم هایی اســت که آدری هپبورن در آن ها ایفای نقش کرده اســت. این فیلم داســتان دختری زیبا و سربه هوا به نام هالی را روایت مي کند که در سن 15 سالگی ازدواج کرده و پس از مدتی برای تحقق بخشیدن به رویای بازیگری خود همسرش را ترک کرده و رهسپار هالیوود مي شود و سپس از نیویورک سر در مي آورد. در ادامه آشنایی او با یک نویسنده زندگی هر دوی آن ها را دگرگون مي سازد. «صبحانه در تیفانی» چیزی فراتر از یک فیلم بی نقص اســت و هر کسی باید دستکم یک بار به تماشای آن بنشیند.

   

  2- تاوان (2007)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  شاید هزاران راه وجود داشت برای این که اقتباسی نادرست و منحرفانه از رمان یان مک ایوان بر روی پرده سینما ظاهر شود. رمان «تاوان» یا «کفاره» (Atonement ) یک اثر کلاسیک بسیار منحصر به فرد و جاه طلبانه اســت که تنها مي توان آن را در عالم نویسندگی پیاده کرد و شیوه داســتان پردازی و روایی آن طوری اســت که به سختی مي توان در قالب یک فیلم آن را بیان کرد. بدین ترتیب اقتباس سینمایی این رمان مي توانست یک فاجعه بزرگ باشد اما در فیلم درام جنگی-عاشقانه جو رایت ذره ای گام اشتباه دیده نمي شود. این فیلم داســتانی عاشقانه و بسیار تکان دهنده دارد؛ یک تراژدی با پایانی خوش. برای بسیاری سکانس 5 دقیقه ای تخلیه سربازان در ساحل دانکرک به یاد ماندنی ترین صحنه فیلم اســت اما تاثیرگذارترین و تکان دهنده ترین جنبه فیلم «تاوان» از تمامي فیلم «دانکرک» ساخته کریستوفر نولان نیز زیباتر اســت.

   

  فیلم داســتان یک دختر جوان را روایت مي کند که باعث مي شود که پسر و دختر که عاشق هم هستند از هم جدا شده و پسرک در نهایت سر از جنگ دربیاورد و در طول دوران جدایی او و معشوقه اش، اتفاقات دردناکی برای این دو رخ دهد که مرگ دختر و تنهایی پسرک را در پی دارد.

   

  1- پیش از نیمه شب (2013)

  فیلم های عاشقانه ای که حالتان را خوب می کنند

  معمولاض فیلم های سه گانه از لحاظ کیفیت در یک سطح قرار نمي گیرند. از این رو تصميم گیری در مورد بهترین سه گانه ی دوران کار بسیاری سختی اســت که ما را به سمت فیلم اورجینال «جنگ ستارگان» ساخته جرج لوکاس یا «ارباب حلقه ها»ی پیتر جکسون و «بتمن» های کریستوفر نولان. با این وجود نمي توان هیچ سه گانه ای در ژانر عاشقانه به مانند سه گانه های ریچارد لینکلیتر یافت. وی در سال 1995 «پیش از طلوع» (Before Sunrise)، در سال 2004 دنباله (پیش از غروب) (Before Sunset) و در سال 2013 نیز قسمت سوم را با عنوان «یپش از نیمه شب» (Before Midnight) را ساخت که هر یک بهتر و کامل تر از دیگری اســت.

   

  شخصیت های اصلی داســتان بعد از این که در سنین نوجوانی در فیلم اول عاشق هم مي شوند، بعدها در قسمت های بعدی در سنین متفاوت و با عقلانیت بیشتر بار دیگر با هم روبرو مي شوند و ارتباط آن ها تا دوران ميانسالی نیز کشیده مي شود. ایتن هاک و جولی دلپی هر 9 سال یکبار بار دیگر در نقش های خود ظاهر شدند و در این مدت تجربیات جدید و سختی های زندگی شان را در شخصیت های داســتان وارد کرده اند. این فیلم ها تا حدود زیادی انعکاس دهنده داســتان زندگی واقعی این دو بازیگر اســت. شاید بتوان ادعا کرد که این سه گانه برترین و تاثیرگذاترین فیلم های عاشقانه تمام دوران هستند.

   

  مطالب بیشتر:

  فیلم عجیب دختران اصفهانی قبل از خودکشی از روی پل

  فیلم همخوابی دختر منشی جذاب با دو مدیر شرکت

  معرفی برترین فیلم های تاریخ سینمای هند بالیوود

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •