خواص مهم خوراکی ها

فواید معجزه آسای ترکیب آب و عسل

فواید معجزه آسای ترکیب آب و عسل

آب و عسل یک ترکیب معجزه آسا است که طعم خوبی دارد و اگر اول صبح آن را بنوشیم مطمئنا تا آخر شب سرحال خواهیم بود.نوشیدن آب و عسل به طور روزانه فواید بسیار زیادی برای سلامتی تان دارد. نوشیدنی آب و عسل به کاهش وزن و افزایش سلامت سیستم ایمنی بدن تان کمک های باورنکردنی میکند. بنابراین نوشیدن آب و عسل را در برنامه غذایی خود قرار دهید و امروز از ۹ فایده نوشیدن آب و عسل باخبر شوید.

فواید معجزه آسای ترکیب آب و عسل

۱) آب‌شدن وزن‌تان را ببینید

بله، نوشیدن آب و عسل میتواند به کاهش وزن شما کمک‌ کند. افکار منفی را درمورد بخش قندی عسل از ذهن‌تان بیرون‌کنید، چرا که همین یکی از فواید عسل است. میدانم، میدانم، نامعقول به‌نظرمی رسد و خیلی خوش‌بینانه است، ولی نیست.

 

قند موجود در عسل یک قند طبیعی است، که منبع سالمی از کالری را فراهم‌می‌کند. فقط این نیست، می‌تواند تمایل شما را نیز به نوشیدنی‌های قندی دیگر مهارکند. نوشیدنی گازدار سرشار از کالری‌های الکی است، اگرچه همه این موضوع را می‌دانند ولی همچنان به سمت این نوشیدنی رو میکنند.

 

با کاهش مقدار مصرف نوشیدنی گازدار، کالری مصرفی شما و درنتیجه وزن‌تان نیز پایین‌می‌آید. البته این داستان یک موفقیت یک‌شبه نیست، اما خوب بهتر است در طولانی‌مدت به آن اعتمادکنید.

 

۲) با برنامه جلوبروید

می‌دانم صحبت کردن از “منظم” بودن، گاهی وقت‌ها می‌تواند تابو باشد، اما اگر جیمی لی کورتیس می‌تواند این کار را انجام‌دهد، پس من هم می‌توانم. نوشیدن یک لیوان آب و عسل گرم به‌صورت ناشتا در صبح، به بهبود دستگاه گوارش شما کمک‌ میکند.

 

فواید ضدعفونی عسل به تسکین اسیدیته معده شما کمک‌می‌کند و تولید مخاط روده را افزایش‌می‌دهد. همچنین آب و عسل روده‌بزرگ شما را هیدراته‌کرده و آب را وارد مدفوع‌تان می‌کند.

 

ترکیب همه این‌ها باعث‌ دفع آسان و منظم شما‌می‌شود. که ما را به آب‌شدن وزن‌تان برمی‌گرداند. خوب، فکر میکنم می‌توانید بقیه این قضیه را بدون کمک من هم متوجه‌شوید.

 

۳) به سیستم ایمنی بدن‌تان کمک‌می‌کند

گفتم عسل چقدر برای شما مفید است؟ عسل دارای خواص باکتری‌کشی شگفت‌انگیزی است. اگر عسل خام و ارگانیک را اتخاب‌کنید (باید)، این عسل سرشار از آنزیم‌ها (سلام دوباره به گوارش)، ویتامین‌ها و مواد معدنی است که خط مقدم مقابله علیه باکتری را رهبری‌می‌کنند.

 

یک مطالعه در کنفرانس بهاره جامعه میکروبیولوژی عمومی در هاروگیت انگلستان دریافت که عسل مانوکا ممکن‌است حتی به کاهش مقاوت باکتریایی دربرابر آنتی‌بیوتیک‌ها کمک‌کند. عسل نیز یک آنتی‌اکسیدان است، که به مبارزه با رادیکال‌های مضری که باعث آسیب و تخریب در بدن و پوست ما می‌شود کمک‌می‌کند.

 

۴) حساسیت شما را کاهش‌می‌دهد

البته که نه! من پیشنهاد‌ نمیکنم همراه با آب و عسل‌تان قرص کلاریتین یا چیزی شبیه به آن بخورید. با استفاده از عسل خام و محلی میتوانید بدن‌تان را به گرده‌های منطقه‌تان عادت‌دهید.

 

درعوض، این کار به کاهش آسیب‌پذیری شما نسبت به حساسیت‌های محیطی کمک‌ می‌کند. اگر واقعا به این فکر می‌کنید که زنبورها کلا در مقیاس بزرگ چه‌کار می‌کنند، این مورد کاملا معقول و منطقی است. اکنون می‌دانم آب گرم برای کمک به حساسیت، ضروری ‌نیست اما هیدراته بودن هیچ‌وقت بد نیست.

 

۵) انرژی می‌خواهید؟

چای و کافئین و قهوه را کناربگذارید آب و عسل گرم یک تیم رویایی جدید برای انرژی‌زایی هستند. فایده هیدراته‌ ماندن برای سطح انرژی شما یک مسئله ثابت شده است. به بدن‌تان مانند یک گیاه خانگی نگاه‌کنید. میدانید زمانی که فراموش‌می‌کنید به گل آب‌دهید، گل چقدر پژمرده و غمگین‌می‌شود؟

 

بدن شما هم همین‌طور است. مطالعات نشان‌داده‌اند که کم‌آبی مختصر هم می‌تواند شما را بی‌حال، سست و تنبل می‌کند. پس بیایید عسل را به این معادله اضافه‌کنیم. حالا شما یک منبع طبیعی از قندهای ساده و کربوهیدرات (انرژی‌زاها) دارید که تقویت‌کننده انرژی هستند.

 

نتیجه؟ چشم‌انداز تازه‌ای از زندگی و انرژی که نمی‌دانستید می‌تواند بدون یک فنجان قهوه هم به‌دست آید. حالا، من نمی‌گویم قهوه را ترک‌کنید می‌دانم که نمی‌توانم بدون قهوه کارکنم اما دفعه بعدی که دچار خستگی بعدازظهر می‌شوید، اول سعی‌کنید مقداری آب و عسل گرم مصرف‌کنید و ببنید موثر است یا نه.

 

۶) گلودرد را کاهش‌داده و سرفه را تسکین‌می‌‌دهد

با استناد به کلینیک مایو، آب و عسل گرم می‌تواند به کاهش درد و سوزش گلو کمک‌کند. عسل گلو را می‌پوشاند و آب گرم آن را نرم‌ می‌کند. این عمل نرم‌کردن و پوشاندن به کاهش سرفه شما نیز کمک‌ می‌کند، چرا که گاهی وقت‌ها، سرفه به‌دلیل خارش گلو به‌ وجود می‌آید.

 

۷) سم‌زدای، سم‌زدایی، سم زدایی!

آب و عسل گرم به دفع سموم از بدن شما کمک‌می‌کند. آب و عسل گرم با کمک به دفع منظم به شما کمک‌می‌کند تا به‌طور منظم سمومی را که میتوانند باعث بیماری شوند، دفع‌کنید.

 

اضافه‌کردن لیمو به ترکیب، فواید را افزایش‌می‌دهد زیرا لیمو ادرار را افزایش‌داده، سموم را بیشتر دفع‌کرده وسلامت دستگاه ادرار شما را حفظ‌می‌کند. لیمو دارای اسیدسیتریک است که به افزایش عملکرد آنزیم کمک‌کرده و درعوض کبد را تحریک‌کرده و به سم‌زدایی کمک‌می‌کند.

 

۸) نفخ دارید؟

آیا کمی احساس ناراحتی و نفخ می‌کنید؟ نوشیدن یک لیوان آب و عسل گرم موثر است! عسل به خنثی‌کردن گاز کمک‌می‌کند.

 

۹) سلامت‌تان را افزایش‌می‌دهد

نوشیدن آب و عسل گرم، هیدراته‌ بودن شما را افزایش‌می‌دهد (به‌علاوه چیزهای دیگری که فهرست‌کردم) و همچنین به افزایش سطوح کلسترول خوب در بدن شما کمک‌ کرده و فشار قلبی‌عروقی را کاهش‌می‌دهد. من نام آن را، بازی برد برد گذاشته‌ام.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا