پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • فواید خارق العاده پای مرغ برای سلامتی

  مجموعه : خواص مهم خوراکی ها

  فواید خارق العاده پای مرغ برای سلامتی

  فواید خارق العاده پای مرغ برای سلامتی

  شاید مصرف پای مرغ برای بسیار خوشایند نباشد اما باید بدانید که پای مرغ هم غذایی خوشمزه است و هم فواید بسیاری برای سلامتی دارد. پای مرغ، طعمی منحصر به فرد و بافتی نرم دارد که آن را به یک خوراکی اعتیادآور تبدیل می‌کند. می‌توان برای خوشمزه کردن پای مرغ، آن را با مواد دیگر ترکیب کرد یا به طرق مختلف پخت. امروزه، غذای پای مرغ را می‌توان در آسیا، اروپا، افریقا و امریکای لاتین یافت. خواص پای مرغ برای سلامتی در این‌جا آمده اســت.

   

  اول از همه ملاحظاتی در مورد مصرف پای مرغ

  پای مرغ، خواص زیادی دارد. به هر حال، مواردی نیز وجود دارد که باید قبل از مصرف آن در نظر بگیریم.

   

  ۱. تزریق به مرغ

  در عصر امروز، بسیاری از پرورش دهندگان مرغ، به مرغ، هورمون رشد تزریق می‌کنند تا مرغ در زمان کمی رشد کند. این مواد، معمولا وارد پاها و بال مرغ شده و با خوردن پای مرغ وارد بدن می‌شوند. این مواد تزریق شده، مواد شیمیایی و سموم زیادی دارد که می‌توانند باعث سرطان یا دیگر بیماری‌های خطرناک شوند. بنابراین باید از خوردن زیاد پای مرغ خودداری کنیم.

   

  ۲. بهداشت مرغ

  باید از تمیز بودن پای مرغ اطمینان داشته باشیم زیرا پای مرغ، باکتری زیادی دارد. زمانی که مرغ زنده اســت، همیشه در محیط کثیف زندگی می‌کند. برای اطمینان از بهداشت مرغ، باید پاها را کاملا تمیز کنیم، ناخن‌های آنها را ببریم و پای مرغ را کاملا بپزیم.

   

  ۳. کلسترول پای مرغ

  اگرچه پای مرغ، مواد مغذی بسیاری دارد اما کلسترول آن برای بدن خطرناک اســت. افراد زیادی به دلیل کلسترول بالا یا بیماری‌های ناشی از آن، جان خود را از دست می‌دهند، بنابراین، باید پای مرغ را در مقادیر مناسب مصرف کنیم. مواردی که به آنها اشاره شد، خواص پای مرغ برای سلامتی هستند. به هر حال، باید پای مرغ را درست مصرف کرده و مواردی را قبل از مصرف آن در نظر بگیرید. غذای سالم بخورید و سالم بمانید.

   

  حفظ تعادل هورمونی

  یکی از موارد مهم در تعادل هورمونی بدن، سطح روی اســت. پای مرغ، حاوی روی اســت که می‌تواند حداقل ۳/۱ نیاز بدن را تامین کند. چربی‌های خوب موجود در پای مرغ به بهبود عملکرد غد‌ه‌های بدن کمک می‌کنند زیرا بعضی از غده‌های موجود در بدن به کمک چربی‌های سالم کار می‌کنند. سلامت سیستم رگ‌های خونی که از اثرات کلاژن اســت، در کمک به تامین خون نقاط کنترل هورمون مانند سیستم عصبی مرکزی در مغز و بعضی غدد بدن، نقش دارد.

   

  کاهش اســترس

  پای مرغ، انواع مختلفی اسید آمینه را تولید می‌کند که برای بدن بسیار خوب هستند. نوعی اسید آمینه که از چنگال‌ها بیرون می‌آید، آرژنین اســت. آرژنین، نوعی اسید آمینه اســت که برای بدن مفید اســت. یکی از خواص آن، کمک به بدن در آزاد کردن هورمون‌هایی که باعث اضطراب و اســترس می‌شوند، اســت.

   

  رفع روماتیسم

  می‌توان برای کم کردن خطر افزایش حمله‌های روماتیسمی، پای مرغ مصرف کرد. درون پای مرغ، کلاژنی وجود دارد که شبیه به پروتئین بافت همبند اســت. همین کلاژن اســت که پای مرغ را پس از فرآوری، چسبناک و غلیظ می‌کند. پای مرغ، حاوی مواد هیدروکسی پاتیت مفید اســت که اســتخوان بیرونی را تقویت کرده و از شکنندگی اســتخوان جلوگیری می‌کنند. پای مرغ، کلسیم نیز دارد که برای روماتیسم خوب اســت.

   

  رفع مشکلات گوارشی

  می توان با پای مرغ، سوپ یا آبگوشت درست کرد که بسیار خوشمزه اســت. تمام مواد مغذی مانند پروتئین، کلاژن، کندرویتین و گلوکزامین در سوپ حل می‌شوند. این مواد مغذی، برای سلامت دستگاه گوارش عالی هستند. این مواد مغذی، در سلامت روده‌ها نیز موثر اند.

   

  حفظ سلامت ناخن‌‌ها

  پای مرغ، چه خواص دیگری دارد؟ بدن ما برای حفظ قدرت ناخن‌ها به کلاژن نیاز دارد. پای مرغ حاوی کلاژن اســت، بنابراین، کسانی که روزانه و به طور منظم پای مرغ مصرف می‌کنند، ناخن‌های سالم و قوی خواهند داشت. پای مرغ، حاوی اسید آمینه، گلیسین و به علاوه پرولین اســت که می‌توانند به حفظ سلامت بدن و ناخن‌ها کمک کنند. زمانی که چنگال‌های مرغ کاملا رشد می‌کنند، مایع یا ژل خاصی را آزاد می‌کنند که حاوی ژلاتین اســت. این ماده مغذی، به بدن کمک می‌کند تا کلسیم جذب شده توسط ناخن را فرآوری کند.

   

  ظاهری جوان‌تر

  پای مرغ، کلاژن بالایی دارد. در واقع، سطح کلاژن طبیعی آن، مانند کلاژن یافت شده در سبزیجات سبز برگ و میوه‌هاســت. کلاژن، یکی از مواد خاص مورد نیاز برای حفظ انعطاف‌پذیری پوست اســت که پوست را سالم و جوان می‌کند. به علاوه، ممکن اســت پوست ترک برده و خشک، نرمی و انعطاف خود را باز یافته و چین و چروک‌ها و خطوط که علائم پیری زودرس هستند نیز کاهش ‌یابند. جای آکنه‌ها نیز از بین رفته و از بازگشت آنها جلوگیری می‌شود.

   

  افزایش قدرت مفاصل و جلوگیری از شکنندگی اســتخوان‌ها

  با پیر شدن انسان، میزان کلسیم در بدن کاهش یافته و بازسازی سلول‌ها سخت می‌شود. مصرف منظم پای مرغ، داســتان را تغییر می‌دهد زیرا پای مرغ، مواد معدنی بسیاری مانند کلسیم، پروتئین، غضروف و کلاژن دارد که به تقویت مفاصل کمک کرده و از شکنندگی اســتخوان که در پیری رخ می‌دهد، جلوگیری می‌کنند.

   

  کاهش فشار خون

  پای مرغ، نسبت به گوشت سینه مرغ، پروتئین کلاژن بیشتری دارد. پروتئین کلاژن پای مرغ، توانایی کاهش فشار خون را دارد. این کلاژن می‌تواند سطح رنین پلاسما را پایین آورده و با این کار از بالا رفتن فشار خون جلوگیری ‌کند. پای مرغ، حاوی پتاسیم نیز هست، بنابراین افرادی که پرفشاری خون دارند، با مصرف پای مرغ بهتر می‌شوند.

   

  کلا، درست کردن یک سوپ پای مرغ خوشمزه به نمک زیادی نیاز دارد. اما، افراد مبتلا به فشار خون بالا به سدیم حساسیت دارند، بنابراین مصرف بیش از اندازه نمک به آنها توصیه نمی‌شود زیرا نمک زیاد می‌تواند به فشار خون بالا منجر شود.

   

  سلامت لثه‌

  لثه‌ها، بخش دارای اهمتی از بدن انسان هستند زیرا تمام غذاهای دریافتی، توسط لثه‌ها، دندان‌ها و زبان فرآوری می‌شوند. بنابراین، برای سالم نگه داشتن لثه‌ها، به بعضی مواد مغذی نیاز داریم. مصرف پای مرغ به این کار کمک می‌کند زیرا حاوی مقدار زیادی کلاژن، اسید آمینه و دیگر مواد ژلاتین ساز اســت. این مواد، اعصاب لثه‌ها را تقویت می‌کنند.

   

  جوان‌سازی پوست

  پای مرغ، کلاژن بالایی دارد که برای پوست مفید اســت. کلاژن، در بازسازی سلول‌ها به پوست کمک کرده و از آسیب آن جلوگیری می‌کند. به علاوه، انعطاف‌پذیری پوست را افزایش داده و از پیری زودرس که باعث چین و چروک می‌شود نیز جلوگیری می‌کند. به همین سبب، بعضی پزشکان، برای زیبایی پوست، پای مرغ را پیشنهاد می‌دهند.

   

  تسریع درمان زخم‌ها

  کلاژن و پروتئین‌های موجود در پای مرغ، و به علاوه آلبومین، باعث می‌شوند پای مرغ، توانایی تسریع درمان زخم و کمک به رفع آسیب سلول را داشته باشد. به علاوه، پای مرغ، توانایی تسریع فرآیند جایگزینی سلول‌های آسیب دیده را نیز دارد، بنابراین، خوردن پای مرغ، توانایی بدن در مبارزه با عفونت را بالا می‌برد. با مصرف پای مرغ، آسیب سلولی ناشی از عفونت، به سرعت مهار شده و توانایی بدن برای مبارزه با باکتری‌ها افزایش می یابد.

   

  تقویت سیستم ایمنی

  مصرف پای مرغ، در تقویت سیستم ایمنی نقش دارد زیرا پای مرغ، حاوی مواد معدنی اســت که برای سلامتی بسیارمفید هستند. به علاوه، پای مرغ، دارای کلاژن و مواد معدنی مانند مس، منیزیم، فسفر، روی و کلسیم نیز هست. بعضی از این مواد معدنی در مبارزه با بیماری‌ موثر اند. بنابراین مصرف منظم پای مرغ می‌تواند سیستم ایمنی را تقویت کند.

   

  و در پایان خواص بیشتر پای مرغ

  خواص بیشتری از پای مرغ را در این‌جا آورده‌ایم:

   

  = مناسب برای رژیم غذایی

   

  = درمان آرتریت

   

  = غذایی خوب برای رشد کودک

   

  = بالا بردن هوش کودکان

   

  = تنظیم ضربان قلب

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •