موفقیت و پیشرفت

فریلنسر بودن بهترین شغل برای افراد متکی به خود

فریلنسر بودن بهترین شغل برای افراد متکی به خود

فریلنسر بودن بهترین شغل برای افراد متکی به خود

فریلنسرها در دنیای امروز توانسته اند بسیاری از کارها را ماهرانه و ارزان برای شرکت ها و سازمان ها و در کل جامعه انجام دهند و درآمد خوبی هم دارند.آیا در محیط کار با کسی مشکلی دارید؟ آیا باز هم یکی از همکاران‌تان دایماً لیوان مورد علاقه‌تان را برداشته است؟ زندگی در یک محیط اداری با قوانین خشک و بی‌روحی که دارد، می‌تواند تا حد زیادی شما را بی‌رمق و بی‌حوصله بکند.

 

اگر بخواهیم جدی‌تر به این موضوع نگاه کنیم، فشاری که در محیط کاری وجود دارد، هر روز تعداد روزافزونی از اشخاص را متمایل به انجام کارهای آزاد یا فریلنسری می‌کند. چرا که می‌توانند به منظور خودشان کار کنند و از لحاظ مالی نیز به استقلال بهتری خواهند رسید.

 

اما داشتن مشتریان خودتان و دوری از کارهای تکراری در محیط‌های خسته‌کننده، چه مزایای دیگری می‌تواند داشته باشد؟ و آیا سودی که در فریلنسر بودن نصیب‌تان می‌شود، ارزش ریسک کردن و کنار گذاشتن یک کار دائمی را دارد؟ البته نگرانی‌هایی هم در رابطه با پیدا کردن شغل و کنار آمدن با درآمدهای غیرمنظم وجود دارد.

 

به منظور داشتن شغل آزادکاری ( فریلنسر ) زمینه‌سازی کنید

به مدد امکانات عصر امروز، شما می‌توانید از راه‌های مختلفی کسب روزی کنید. احتمال دارد یک نویسنده‌ی خوب باشید و یا کسی باشید که آخر هفته‌ی خود را با ساختن زیورآلات سپری می‌کند. همه‌ی ما یک سری علایق و استعداد داریم که در صورت احتیاج، می‌توانیم از آن‌ها کسب روزی کنیم.

فریلنسر بودن بهترین شغل برای افراد متکی به خود

در طول مدتی که مشغول به کار هستید، می‌توانید به منظور داشتن یک شغل آزادکاری یا فریلنسر بودن تمرین کنید. حتی، به منظور احتیاط، کارت‌های ویزیت خود را هم از الان چاپ کنید. زیرا احتمال دارد موقع بی‌کار شدن، پول کافی به منظور این‌کار نداشته باشید.

 

تلاش کنید با مشتریان شرکت روابط دوستانه ایجاد کنید. چراکه این اشخاص می‌توانند تبدیل به مشتریان بالقوه‌ی شما در وقت بی‌کاری شوند. در کل، تلاش کنید همواره همه‌ی ابزار لازم به منظور شروع یک کار فریلنسری فراهم باشد تا در صورت لزوم، بلافاصله دست به کار شوید.

 

چرا همواره باید راه‌اندازی یک {{ شغل آزاد }} در اولویت برنامه‌های‌مان باشد؟!

اگر شما از کارتان بد تان بیاید؛ طبیعی است که در اندیشه خروج از آن کار باشید. اما وقتی که شما به شغل خود عشق بورزید؛ فکر کردن درمورد خروج از آن کار کمی عجیب به‌نظر خواهد رسید. با این اوصاف، کارمندان باهوش هر روز باید به منظور کناره‌گیری از کار و ایجاد یک کسب‌و‌کار آزاد آماده باشند.

 

علت این توصیه این است که آینده همواره مبهم است. این موضوع که شما امروز از کار خود لذت می‌برید و به منظور شما بهترین شغل دنیا حساب می شود، اصلاً تضمین‌کننده‌ی فردای شما نیست. احتمال دارد در آینده، شرکت با مشکلات مالی روبرو شود و از روی اجبار، تعدادی از کارکنان را اخراج کند.

 

یا این‌که ملزم به کار کردن با همکاری نفرت‌انگیز شوید که تحمل کردنش به منظور شما غیرممکن باشد. حتی احتمال دارد قانون جدیدی در شرکت اعمال شود که به مذاق شما خوش نیاید. علاوه بر این‌ها، هزاران اتفاق دیگر احتمال دارد بی‌افتد که خوش‌حالی شما را نابود و تبدیل به رنج و عذاب بکند.

فریلنسر بودن بهترین شغل برای افراد متکی به خود

داشتن یک برنامه‌ی خروج، مثل داشتن یک کپسول آتش‌نشانی در هنگام آتش‌سوزی است. شغل ما، تنها منبع درآمد ما به منظور تامین معاش خانواده، پرداخت اجاره و تسویه‌ی اقساط مختلف است. پیدا کردن شغل جدید، بسیار دشوار است و احتیاجمند صرف زمان زیادی است.

 

اگر به منظور آن روز مبادا آماده نباشید، احتمال دارد از سرناچاری ملزم به انجام کارهایی شوید که از آن‌ها متنفرید. حالا متقاعد شده‌اید که چرا باید همواره به فریلنسر بودن به عنوان یک چتر نجات نگاه کنید؟ اگر سردرگم هستید و نمی‌دانید چطور یک برنامه‌ی خروج تنظیم کنید، ادامه‌ی این مطلب را بخوانید.

 

با دیگران روابط قوی برقرار کنید

به زبان خودمانی‌تر، تلاش کنید هر جایی {{ آشنا }} داشته باشید. تا جایی که احتمال دارد با اشخاص مفید و صاحبان کسب و کارهای دیگر هم ارتباط برقرار کنید. در جلسات مختلف شرکت کنید. به منظور دوستان و آشنایان خود، کار کمکی و مجانی انجام دهید تا نزد آن‌ها به اعتبار و منزلت برسید.

 

همه ی این اشخاص احتمال دارد روزی به‌درد شما بخورند. پس، تلاش کنید اجتماعی‌تر باشید و دیگران را حمایت کنید تا در مواقع ضروری، بتوانید از آن‌ها درخواست کمک و حمایت بکنید.

 

همواره به منظور بی‌کاری خود پس‌انداز داشته باشید

بسیاری از ما اگر یک ماه سر کار نرویم، تمام زندگی‌مان مختل خواهد شد. اگر یک ماه کار نکنیم، چک‌های برگشتی، اجاره‌ و اقساط عقب‌مانده ما را بیچاره خواهند کرد. علت همه ی این‌ها نداشتن پس‌انداز اضطراری است. تلاش کنید یک حساب جداگانه به منظور خود داشته باشید که پول‌های خود را به منظور مواقع ضروری در آن پس‌انداز می‌کنید.

 

اگر همواره به اندازه‌ی مخارج چندین ماه در این حساب‌ها پول داشته باشید، پس از بی‌کار شدن، فرصت کافی خواهید داشت تا دایماً روی پای خود بایستید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا