سلامت پوست و مو

عوارض خوابیدن با موهای خیس

عوارض خوابیدن با موهای خیس

عوارض خوابیدن با موهای خیس

اگر شمـا هم قبل خواب حمـام  مـی کنید شاید این سوال در ذهن شمـا ایجاد شود که آیا خوابـیدن بـا موهای خیس ضرری هم دارد یا خیر شاید بـه گوشتان خورده بـاشد که این کار شمـا را بـیمـار مـی کند یا امکان دارد بـه پوسـت و موی شمـا صدمه بزند امـا بـه راسـتی حقیقت چه چیزی مـی بـاشد پس بـا مـا همراه بـاشید

 

آیا خوابیدن با موی خیس باعث بیماری می شود؟

از قدیم گفتن که با موی خیس نخوابید زیرا باعث ایجاد سردرد سینوسی می شود و اگر در معرض باد با موی خیس هم قرار بگیرید سرما می خورید.تحقیقات نشان می دهد که افرادی که با موی خیس می خوابن به مرور زمان دچار عفونت قارچی پوست سر می شود ،

 

همینجوری قارچ در پوست سر وجود دارد و قارچ هم در جاهای مرطوب بهتر رشد می کند و اگر بالشت خیس باشد در معرض رشد قارچ ها قرار دارید. پس سعی کنید قبل خواب حتما موهای خود را خشک کنید.

عوارض خوابیدن با موهای خیس

تئوری های بسیاری در مورد بیماری و آلرژی موهای خیس وجود دارد

در واقع خوابیدن با موهای خیس باعث ایجاد موخوره و همچنین باعث آسیب رساندن به مو می شود.زیرا موی خیس شکنندتر است و در هنگام خواب با حرکات چرخشی مو آسیب می بیند.

 

در طی اطلاعیه‌ای آکادمی پوست آمریکا (AAD) توصیه می کند که قبل از شانه زدن و حالت دادن موهای خیس اجازه دهید تا موها در محیط طبیعی خشک شود و بعد به رختخواب بروید .لطفا به سلامتی خود اهمیت دهید.

 

چند روش کاربردی برای کاهش عوارض خوابیدن با موی خیس

از روغن نارگیل استفاده کنید

اگر با موی خیس می خوابید از روغن نارگیل استفاده کنید زیرا نارگیل باعث می شود که آب به وسیله مو کمتر جذب شود و پوست سر آب خود را از دست ندهد و باعث خشکی پوست سرتان نمی شود .البته افرادی که دچار اگزما هستند از نارگیل استفاده نکنند زیرا باعث بدتر شدن آن می شود.

 

از کرم مو و یا واکس مو استفاده کنید 

این محصولات باعث می شود موهای شما نرم شود و موها در هم گره نخورد و خانم هایی که موهای رنگ شده و دکلره شده دارند باید بیشتر از موهای خود مراقبت کنند.

 

حتما دو ساعت زودتر قبل از خواب دوش بگیرید

اگر زودتر قبل از خواب دوش بگیرید مسلما فرصت دارید که موهایتان زودتر خشک شود و کم کم گره های موجود در موها را باز کنید تا در هنگام خوابیدن دچار استرس نشوید.

 

موهایتان را ببافید

شاید با خود فکر کنید بافتن موهای خیس ضرر دارد یا نه.؟ نخیر ضرر ندارد فقط قبل بافتن حتما بزارید موهایتان کمی خشک شود و بعد ببافید و فردا صبح که بلند می شوید موهایتان حالت موجی زیبایی به خود می گیرد.

عوارض خوابیدن با موهای خیس

موهای خیس بالش شما را خیس می کند و مستعد بیماری می شود

روی بالشت نخی بخوابید

بعضی از افراد پوست حساسی دارند و اگر جنس پارچه بالشت نخی نباشد باعث ایجاد خارش در سطح پوست می شود و همچنین بالشت نخی کمتر به کوهای شما آسیب می زند.

عوارض خوابیدن با موهای خیس

با موهای خیس خوابیدن موهای شما را شکننده و بد حالت می کند

 

بهتر است صبح ها دوش بگیرید تا این عوارض ناشی از خیس بودن موها و همچنین رشد باکتری و قارچ در سطح بالشت خود نداشته باشید.

 

عوارض خوابیدن با موهای خیس

از سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید

 

 

2.3/5 - (3 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا