نکات انتخاب همسر

عشق واقعی حتما این 12 نشانه را خواهد داشت

عشق واقعی حتما این 12 نشانه را خواهد داشت

عشق واقعی حتما این 12 نشانه را خواهد داشت

اگر می خواهید بدانید بین شما و فردی کــه نسبت به وی احساس قلبی دارید عشق واقعی وجود دارد یا خیر می توانید نشانه های عشق واقعی را بین خودتان در رابطه جستجو نمایید. عشق واقعی تعریف واقعی یک رابطه عاشقانه ی کامل اســت. اما پیدا کردن آن آسان نیست. آیا شما این ۱۲ نشانه عشق واقعی را در رابطه خود میبینید؟ عشق واقعی در نگاه اول یا در یک چشم بر هم زدن احساس نمیشود. برای شکل گرفتن عشق واقعی زمان لازم اســت. در این نوشتار ۱۲ نشانه عشق واقعی آمده اســت.

 

و برعکس باور مردم، عشق در نگاه اول اصلا عشق نیست. در واقع، عشق در نگاه اول چیزی جز شیفتگی نیست.عشق واقعی یک موج قوی از احساسات عاشقانه و جنسی اســت کــه شما را شدیدا تحت تاثیر قرار می‌دهد.قبل از تفکر در رابطه با این‌کــه عشق واقعی چگونه اســت و چه نشانه‌هایی دارد، باید درک کنید کــه بسیار مهم اســت همه چیز را در یک رابطه با دقت و حوصله پیش ببرید اگر کــه می‌خواهید نسبت به موفقیت آن اطمینان داشته باشید.

 

به گزارش نیک شو، زمانیکــه شما برای اولین بار رابطه‌ تان را با کسی شروع میکنید یا در نگاه اول عاشق کسی میشوید، آنچه کــه تجربه میکنید عشق نیست. شاید احساس کنید کــه از شدت عشق روی ابرها هستید، اما در حقیقت اینطور نیست.شما تازه در حال تجربه نخستین مرحله از عشق هستید، یک بخش کوچک در مراحل متفاوت عشق کــه به عنوان مرحله شیفتگی شناخته شده‌اســت.

 

پس عشق واقعی چیست؟

عشق واقعی حتما این 12 نشانه را خواهد داشت

عشق واقعی را نمی‌توان تعریف کرد

 

عشق واقعی، عشقی اســت کــه بسیاری از ما به دنبالش هستیم، اما تعداد کمی هستند کــه واقعا آن را پیدا می‌کنند یا زمانی متوجه آن می‌شوند کــه دیگر خیلی دیر شده‌اســت. پس حقیقتا عشق واقعی چیست؟

 

عشق واقعی نوعی عشق و محبت اســت کــه شما نسبت به کسی دارید و محدود به قوانین رفتاری انسان نیست. رفتار انسان ساده و قابل درک اســت. وقتی کسی به شما لطمه می‌زند، از دست او عصبانی می‌شوید. وقتی کسی خوش‌شانسی می‌آورد یا کار بهتری پیدا می‌کند، نسبت به او حسادت میکنید. و وقتی غرورتان را زیر پا می‌گذارد یا شما را تحقیر می‌کند، دوست دارید انتقام بگیرید. این‌ها همه رفتار انسان هستند، چرا کــه این صفات در وجود ما ریشه دارد.

 

اما زمانیکــه شما عشق واقعی را با کسی تجربه میکنید، غرایز اولیه و رفتار خود را تنها در برابر این شخص تغییر می‌دهید. عشق واقعی فراتر از رفتار معمولی انسان اســت. عشق واقعی شما را در برابر یک شخص خاص تبدیل به انسان بهتری می‌کند.

عشق واقعی حتما این 12 نشانه را خواهد داشت

انسان چه زمانی می‌تواند یک عشق واقعی را تجربه کند؟

 

شکوفا شدن عشق واقعی مستلزم زمان اســت. چیزی کــه شما در سال اول یا در اوایل یک رابطه تجربه میکنید شیفتگی و جاذبه‌ی جنسی اســت.زمانی کــه شیفتگی با همان چند بحث و گفت‌وگوی اول و چند سوء تفاهم کم‌کم محو می‌شود و از بین می‌رود، زمان آن فرا می‌رسد کــه عشق وارد میدان شود. و در همین زمان اســت کــه بیش‌تر زوج‌ها به لحاظ عاطفی کم‌کم از هم دور می‌شوند یا حتی در نهایت به دلیل ناسازگاری‌ها در رابطه‌شان شکست می‌خورند.

 

اگر شما در رابطه‌ای هستید کــه هر دوتان واقعا یکدیگر را درک میکنید و با هم سازگار هستید و از همه مهم‌تر، عاشق همدیگر هستید، به احتمال زیاد، در حال تجربه کردن عشق واقعی هستید.

 

تجربه کردن عشق واقعی در زندگی‌تان

آیا عشق واقعی در طول عمر فقط یک بار رخ می‌دهد؟ در واقع نه. شما می‌توانید عشق واقعی را چند بار تجربه کنید، و نسبت به آدم‌های زیادی به صورت هم‌زمان عشق واقعی را تجربه کنید. شما می‌توانید عشق واقعی را با همسر، فرزندان‌تان و هر فرد دیگری کــه به نوعی به زندگی شما متصل اســت تجربه کنید.

 

اما عشق واقعی هم می‌تواند به مرور زمان محو شود. برای بسیاری از ما، عشق اول در واقع نخستین باری اســت کــه ما ناب‌ترین شکل عشق واقعی را تجربه کرده‌ایم. ما از جای دادن این فرد در قلب‌مان هراسی نداریم و ترسی نداریم از این‌کــه دچار شکست عشقی بشویم چرا کــه هنوز نمی‌دانیم شکست عشقی چه جور احساسی اســت. ما هیچ بیمی در عشق نداریم و طرف مقابل‌مان را با شور و حرارت و با تمام قلب‌مان دوست داریم.

 

اما زمانیکــه نخستین رابطه‌ عاشقانه می‌میرد، عشق واقعی کــه ما نسبت به اولین شریک زندگی خود داشتیم هم در نهایت از بین خواهد رفت، البته ممکن اســت سالهای زیادی طول بکشد اما به هر حال این اتفاق رخ میدهد. و همانطور کــه ما وارد روابط بیش‌تری میشویم، بسیاری از ما به دو گروه تقسیم میشویم. گروهی کــه به عشق واقعی معتقد هستند و گروهی کــه خود را متقاعد می‌کنند کــه عشق واقعی وجود ندارد. نوع روابطی کــه شما در طول عمر خود داشته‌اید می‌تواند نقش مهمی در درک شما از عشق واقعی و انتظاراتی کــه از آن دارید ایفا کند.

 

و اگر دارید به این فکر میکنید کــه آیا عشق واقعی و عشق رمانتیک یکسان هستند، باید بگوییم کــه پاسخ این سوال منفی اســت. حتی با وجود این‌کــه ما تقریبا همیشه عشق رمانتیک و عشق واقعی را همراه هم میدانیم. عشق واقعی حقیقتا عشق در ناب‌ترین شکل آن اســت، در حالی کــه عشق رمانتیک برای دوام داشتن مستلزم جاذبه‌ جنسی اســت.

عشق واقعی حتما این 12 نشانه را خواهد داشت

عشق واقعی را نمی‌توان به زور به‌دست آورد

 

عشق واقعی به طور طبیعی و از صمیم قلب باید تجربه شود. شما هر چه‌قدر هم کــه تلاش کنید، نمی‌توانید ادای عشق واقعی را دربیاورید. اگر یک زن و شوهر نتوانند آزمون سازگاری را در مرحله‌ شیفتگی با موفقیت پشت سر بگذارند، تجربه‌ی عشق واقعی برای هر دوی آنها بسیار سخت خواهد بود.از سوی دیگر، اگر هر دو طرف بتوانند یکدیگر را درک کنند و با هم ارتباط برقرار کنند، کم‌کم در کنار هم بودن را دوست خواهند داشت و به یک جفت جدایی‌ناپذیر تبدیل خواهند شد. و در نهایت، این پیوند به یک عشق پاک و فداکارانه تبدیل می‌شود کــه ما آن را عشق واقعی می‌نامیم.

 

۱۲ نشانه‌ی عشق واقعی در یک رابطه‌ی عاشقانه
شاید تعریف کردن عشق واقعی دشوار باشد، اما نشانه‌هایی را برای پیدا کردن عشق واقعی می‌توان در هر رابطه‌ای عشقی کاملی به وضوح دید.اگر شما در یک رابطه هستید و می‌خواهید بدانید کــه آیا در حال تجربه کردن ناب‌ترین شکل عشق هستید یا نه، از این ۱۲ نشانه‌ی عشق واقعی اســتفاده کنید.

 

۱. از موفقیت‌های او غرق غرور می‌شوید و حسادت جایی در رابطه‌ی شما ندارد.

زمانیکــه شریک زندگی‌تان به موفقیتی نائل می‌شود شما احساس غرور میکنید، حتی اگر همان چیزی باشد کــه شما قبلا در آن شکست خورده بودید. شما ممکن اســت نسبت به یکی از دوستان‌تان کــه از شما پیشی گرفته‌اســت حسادت کنید، اما وقتی عاشق کسی هستید، ‌حسادت هرگز وارد رابطه‌ی شما نمی‌شود.

 

 

2. بده و بستان در عشق.

شما با تمام وجود هر چه دارید و ندارید فدای رابطه‌تان میکنید، بدون این‌کــه خواســته‌ای داشته باشید یا انتظار داشته باشید کــه در قبال چیزی کــه به شریک زندگی‌تان می‌دهید چیزی از او بگیرید و به این شکل کارهای‌تان را توجیه کنید.

 

3. خوشبختی محض.

فقط تماشای لبخند یا خنده‌های بلند طرف مقابل‌تان شما را پر از شادی می‌کند، حتی اگر مشکلی داشته باشید یا در حال سپری کردن یک روز سخت باشید.

 

4. رنج و خشم.

وقتی شریک زندگی‌تان شما را ناراحت می‌کند به شدت آسیب می‌بینید، اما کارهای او هرگز شما را خشمگین نمی‌کند. شما نمی‌توانید لحظه‌ای ناراحت یا ناامید شوید، اما قادر نیستید به مدت طولانی از دست او عصبانی باشید چرا کــه عصبانی ماندن یا سکوت در برابر آنها بیش­تر شما را آزار می‌دهد.

 

5. فداکاری.

شما برای شادی یا راحتی او فداکاری میکنید، حتی اگر هرگز متوجه این موضوع نشود.

 

6. تلاش و کوشش در مسیر درست.

شما برای بهبود رابطه تلاش و کوشش فراوانی میکنید، و نقشی آگاهانه دارید در تلاش برای خشنود کردن شریک زندگی‌تان و کاری میکنید کــه او احساس کند خاص و دوست ‌داشتنی اســت.

 

7. شما هرگز نمی‌توانید او را آزار بدهید.

زمانی کــه شما واقعا عاشق کسی هستید، حتی نمی‌توانید آزار دادن او را به لحاظ روحی یا جسمی تصور کنید. انتقام یک غریزه‌ی قوی در انسان اســت، اما عشق واقعی باعث می‌شود شما به طور کامل از خودگذشته و فداکار باشید.

 

8. شما سر قو‌ل‌تان می‌مانید.

هنگامی کــه به شخص مورد علاقه‌تان قولی می‌دهید، سرتان هم برود سر قول‌تان می‌مانید حتی اگر بدانید در صورتی کــه زیر قو‌ل‌تان بزنید او هرگز متوجه نخواهد شد. هنگامی کــه شما عشق واقعی را تجربه میکنید، وجدان اخلاقی شما بسیار قوی می‌شود هنگامی کــه پای فرد خاص زندگی‌تان به میان می‌آید.

 

9. ما.

در یک رابطه‌ی کامل، خوب اســت کــه فضای خودتان را برای رشد فردی داشته باشید. اما در عین حال، اگر شما واقعا شریک زندگی خود را دوست دارید، باید او را به عنوان بخشی از زندگی خود ببینید. هنگامی کــه شما درباره‌ی آینده‌تان فکر میکنید، قطعا او را نیز کنار خود می‌بینید.

 

10. شما بخشی از بار او را بر دوش می‌گیرید.

شما این کار را میکنید حتی اگر مجبور نباشید. شما نمی‌توانید تحمل کنید کــه آدم خاص زندگی شما در حال رنج کشیدن اســت. اگر او در حال مقابله با مشکلی اســت، همیشه دوست دارید دست یاری‌تان را به سوی او دراز کنید حتی با وجود این‌کــه شما هم مشغله‌ی خودتان را دارید.

 

۱۱. رنج بردن.

شما حاضر هستید خودتان اذیت شوید، فقط به قیمت این‌کــه شریک زندگی‌تان را شاد ببینید.

 

۱۲. دیدگاه آن­ها.

هر کاری کــه شما انجام بدهید، فرد مورد علاقه‌تان را همواره در ذهن دارید و از زاویه‌ی دید آنها نیز به موضوعات نگاه میکنید، خواه در پی برنامه‌ریزی یک مهمانی برای غافلگیر کردن او باشید و خواه به فکر بیرون زدن به همراه دوستان‌تان بعد از کار باشید. شما هیچ وقت دوست ندارید به شریک زندگی‌تان آزاری برسانید، بنابراین همیشه نقطه نظر آنها را نیز در نظر می‌گیرید قبل از این‌کــه تصمیمی بگیرید کــه به هر روی شامل آنها نیز می‌شود.

 

آیا شما در حال تجربه کردن عشق واقعی هستید؟

اگر شما در یک رابطه هستید و در حال تجربه کردن این نشانه‌ها نیستید، اخم نکنید. شاید، ارتباط شما هنوز به مرحله‌ی بلوغ عاطفی نرسیده اســت، مرحله‌ای کــه جذابیت یا شیفتگی را در آن پشت سر گذاشته‌اید.وقت بگذارید و چیزهای جدیدی را آزمایش کنید. شما نمی‌توانید با ورود اجباری به یک رابطه‌ عاشق کسی بشوید. اگر سعی و تلاش‌تان نتیجه نداد سعی کنید یکدیگر را بهتر درک کنید. و اگر هر کاری کــه میکنید نمی‌توانید شادی و خوشبختی را به عشق‌تان بازگردانید، شاید برای هر دوتان بهتر باشد کــه ازاین رابطه خارج شوید و سراغ آدم‌های دیگری بروید.

 

به هر روی، اگر هر دوی شما در این رابطه خوشحال هستید، سعی نکنید چیزی را در آن تغییر بدهید. گاهی اوقات، شکل گرفتن و تحقق یافتن عشق فداکارانه و بی‌قید و شرط زمان می‌طلبد. به یاد داشته باشید، کــه شما نمی‌توانید خود را به مراحل بعدی عشق برسانید مگر آن‌کــه هر دوتان برای رسیدن به آن آماده باشید.تا زمانی کــه خودتان و عشق‌تان خوشحال هستید و یکدیگر را درک میکنید، در حال تجربه‌ی نوع مناسبی از عشق هستید!

 

از این ۱۲ نشانه‌ی عشق حقیقی اســتفاده کنید تا بفهمید کــه عشق فداکارانه و واقعی چه معنایی دارد. و اگر متوجه شدید کــه هنوز به آن نرسیده‌اید، نگران نباشید. برای این‌کــه یک رابطه‌ی رمانتیک شاد تبدیل به عشق واقعی شود قطعا زمان لازم اســت.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا