جامعه شناسی,روان شناسی

عشق بی قید و شرط واقعی چه نشانه هایی دارد؟

عشق بی قید و شرط واقعی چه نشانه هایی دارد؟

عشق واقعی، واقعا در این دنیای معامله گر و مادی عشق مطلق و واقعی هنوز هم وجود دارد؟ یا اینکه فقط در کارتون ها و فیلم های عاشقانه وجود دارد؟ البته اگر بخواهیم واقعا این احساس را درک کنیم اول باید ببینیم اصلاً عشق چیست و چه معنایی دارد؟ جدا از حرف دانشمندان و روانشناسان که عشق را حاصل ترشحات هورمون ها می دانند و کلا گند می زنند به احساس علاقه، عشق واقعا زیباست.

 

عشق به تنهایی معنی ندارد، عشق نیاز به میزبان دارد، میزبان عشق، عاشق است. عشق به تنهایی یک کلمه است اما ارتباط بین واژه هایی که کلمه عشق را می سازند و مفهوم آن و تولد یک احساس وابسته، می شود عشق. مغز عشق را درک نمی کند بلکه عشق در درون وجود آدمی زنده است و درک می شود، عشق یک دنیای بزرگ و بی انتهاست. در ادامه مقاله بیشتر درباره عشق حرف می زنیم، همراه ما بمانید.

عشق بی قید و شرط واقعی چه نشانه هایی دارد؟

عشق واقعی چیست؟

 

عشق واقعی به علاقه و محـبتی اطـلاق می شود که شخص بدون اینکه هیچ گونه انتظاری از طرف مقابل داشته باشد، همه چیز به او میبخشد و هیچ حدو مرز و یا تعریف خاصی برای علاقه خود قائل نمیشود. به عبارت دیگر زمانیکه شما شخصی را به صـورت مـطلق دوست داشته باشید، به او ابراز احساس میـکنیـد و این کار را بدون هر گونه انتظاری انجام می دهید، توقع ندارید که طرف مقابل احساسات شما را عیناً بازتاب دهد.

 

برای ابراز عشق و علاقه خود احتیاج به زمان و یا مکان خاصی ندارید، هیچ پارامتر معینی برای اینکه کی، کجا و چرا عشق باید ابراز شود، قائل نیستید. روابط مختلفی وجود دارند که در آنها عشق و علاقه به صورت مطلق و بی قید و شرط است. علاقه ای که میان همسران رمانتیک، والدین و فرزندان، خواهر و برادرها، و حتی برخی از دوستان وجود دارد، می تواند نمونه های مناسبی برای این نوع عشق و محبت به شمار رود.

 

یکی از فاکتورهای اصلی عشق واقعی، عدم وجود هر گونه محدودیت و انتظار متقابل در رابطه است. در عشق واقعی هیچ آثاری از مبادله و یا عمل متقابل نباید به چشم بخورد. شما عشق خود را بدون هیچ انتظاری نثار شخص مقابل می کنید و هیچ انتظاری ندارید که او خواهش های دل شما را برآورده سازد. این نوع مهر و علاقه مربوط به شما و احساسات شخصیتان می شود و نباید تصور کنید که باید یک چنین احساس مشابهی در شخص دیگر نیز ایجاد شود.

عشق بی قید و شرط واقعی چه نشانه هایی دارد؟

امکان دارد امیدوار باشید که در مقابل همین احساس دوست داشتن به شما برگشت داده شود، اما باید توجه داشته باشید که یک عشق حقیقی انتظار ندارد که احساس متقابل وجود داشته باشد. اگر این انتظار را داشته باشید که عشق شما نسبت به طرف مقابل نهایتاً از سوی او نسبت به شما تلافی گردد و عشق و علاقه تان را تنها بر اساس چنین تصوری به او ابراز کنید، بدانید که عشق شما، مهر و محبت بی قید و شرط نیست.

 

یکی از نمونه های خوبی که می توان برای عشق واقعی بیان کرد، رابطه میان والدین و فرزندان می باشد. مادر و یا پدر عاشقانه فرزند خود را دوست می دارند و امکان دارد کودک نیز یک چنین احساس مشابهی نسبت به آنها داشته باشد، اما مادر و پدر عشق خود را بدون هیچ گونه انتظار و توقعی نثار فرزندشان می کنند. عشق واقعی شما همچنان وجود دارد حتی اگر طرف مقابل هیچ گونه احساس مشابهی نسبت به شما نداشته باشد و هیچ احتمالی هم نداشته باشد که امکان دارد یک روز چنین احساسی در او ایجاد شود.

 

عشق بی قید و شرط بدون وجود هر گونه مرز و محدوده ای است و ابدی می باشد. عشق واقعی واقعی تا جایی که ذهن قادر به خیال پردازی باشد گسترده خواهد شد. زمانیکه شما عشق بی قید و شرط خود را نسبت به کسی ابراز می کنید، این کار را با دانش به این مطلب انجام می دهید که رفتار و یا گفته های طرف مقابل سبب از بین رفتن این عشق نخواهد شد.

عشق بی قید و شرط واقعی چه نشانه هایی دارد؟

حتی اگر آنها رفتاری را از روی عمد برای آزار رساندن به شما انجام دهند، به راحتی می توانید از عمل آنها چشم پوشی کنید و اصلاً از کرده او ناراحت و عصبانی نشوید. همچنین هیچ گاه نباید از عشق حقیقی برای کنترل اعمال و رفتار او استفاده کنید. بیان این مطلب که اگر آنها کارهایی را که شما علاقه ندارید انجام دهند، بنابراین از عشق شما نسبت به آنها کاسته خواهد شد، نشاندهنده این موضوع است که عشق شما نسبت به آنها حقیقی نیست.

 

همسرانی که عاشق هم هستند و زندگی رمانتیکی را دنبال می کنند، معمولاً احساس عشق واقعی نسبت به هم دارند. زمانیکه یک همچین احساسی در رابطه وجود داشته باشد، هیچ یک از طرفین از عشق خود برای کنترل رفتار دیگری استفاده نمی کند و دیگری او تهدید نمی کند که اگر خواست های او را برآورده نسازد، به طبع از عشقش کم خواهد کرد.

 

عشق واقعی حقیقی بدون وجود هیچ گونه پارامتر معینی است و تعریف خاصی ندارد. کسی که عاشق بی قید و شرط است، محبت خود را پیرو هیچ گونه تعریف خاصی به شخص دیگر انتقال نمی دهد. عشق حقیقی بدون مجاز کردن تعریف و یا هر گونه محدودیتهای دیگری برای بقای عشق، نثار طرف دیگر می شود. عشق میان خواهر و برادر ها مثال خوبی از عشق واقعی است که بدون هیچ گونه تعریف و مشخصات خاصی است.

 

امکان دارد خواهر و برادرها در طول زندگی با یکدیگر دعوا و جر و بحث کنند، اما به هر حال پیوندهای عاطفی محکمی میان آنها وجود دارد که همیشگی است و هیچ گاه از بین نخواهد رفت. خواهر و برادرها امکان دارد از دست هم ناراحت و عصبانی شوند، اما عشق حقیقی آنها فرای تمام حدود و مرزها می باشد و با وجود هزاران جنگ و دعوا بازهم پابرجا باقی خواهد ماند.

عشق بی قید و شرط واقعی چه نشانه هایی دارد؟

کسانی که نسبت به شخص دیگری دارای عشق واقعی هستند، همیشه آرزوی بهترین ها را برای عشق خود می کنند و به او اجازه می دهند که آزاد باشد و به دنبال چیزی برود که واقعاً خوشحالش می کند. عشق حقیقی شامل خواستن بهترین ها برای شخص می باشد. باید سعی شود که به احتیاجهای آنها توجه کنیم و بفهمیم که آنها باید خودشان آزاد و رها باشند و هر چیزی را که می خواهند انتخاب کنند تا به درجه ای از خوشحالی که مد نظرشان است، دست پیدا کنند.

 

امکان دارد تصور کنید که شما بهتر می توانید بهترین چیز را برای کسی که دوستش می دارید تشخیص داده و تعیین کنید، اما باید به خودشان اجازه دهید که به شخصه چیزها را یاد گرفته و تجربه کنند و موقعیت هایی را بوجود آورید که این کار را راحت تر انجام دهند و چیزهایی که فکر میکنند آنها را خوشحالتر می سازد، آسانتر بدست آورند.

 

امکان دارد در نهایت انتخابشان اشتباه از آب درآید، اما اگر شما عاشق آنها باشید بدون هیچ قید و شرطی همیشه برای کمک کردن به آنها حاضر هستید و هیچ گاه کارهای وی را قضاوت نمی کنید. عشق واقعی بدون هر گونه حد و مرزی می باشد و در تعریف آن محدوده و یا پارامتر خاصی وجود ندارد. عشقی است که سبب می شود همیشه خوشحالی و رفاه کسانی را که دوستشان می دارید را بخواهید و حتی خوشحالی آنها از شادی خودتان بالاتر باشد.

 

زمانیکه عشق واقعی خود را نسبت به کسی ابراز می کنید، مهم است که متوجه باشید هیچ حقی ندارید که چیزی از او انتظار داشته باشید و توقع نداشته باشید که احساساتتان را با رفتار و یا گفتارش پاسخ بدهد، در ضمن نباید احساس کنید که او ملزم است مطابق با چیزهایی که شما تعیین می کنید، صحبت کرده و یا رفتار نماید.

 

بیشتر بدانید:

 

علامت های عشق و دلدادگی در افراد را بشناسید

۳۰ نشانه که می گوید مردی عاشق زنی شده است

عشق و دوست داشتن و تفاوت های مهم بین آن ها

عکس نوشته های عاشقانه

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا