پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  مجموعه : اخبار اقتصادی

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  خیلی از شغل ها هستند که ایرانیان انجام می دهند و هر کسی اگر آن ها را بشنود حتما تعجب زده می شود، امروز همراه ما باشید تا به شما عجیب ترین کـــارهای ایرانی ها را معرفی کنیم تا بدانید که در این شرایط سخت برخی ها چطور درآمد کسب می کنند. بازار کـــار، اوضاع خوبی نـدارد و نميتـوان به پیدا کردن یک کـــار خوب با درآمد کافی خیلی امیدوار بود؛ یا باید پارتی داشته باشی تا بتوانی در کـــار دولتی یا آزاد وارد شوی یا باید در یک حرفه آنقدر تخصص داشته باشی که از تو برای کـــار در بخش خاصی دعوت شود. اســتفاده از راهی که رهروان آن کم اســت، با وجود اینکه هیجان‌انگیز اســت، ميتواند درآمدزایی خوبی هم داشته باشد.

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  عجیب‌ترین شغل‌های تاریخ

  بدون شک افراد خلاق، افراد موفقی هستند و ميتوانند به‌گونه‌ای فکر یا کـــار کنند که هیچ‌گاه به ذهن عموم نميرسد. دلیل موفقیت آنها هم دقیقا در همین نکته اســت: «کـــاری که انجامش به ذهن هرکسی نميرسد. کـــارهای عجیب و غریب قطعا ميتواند درآمد خوبی داشته باشد، اما اغلب نیاز به خلاقیت، سعی و کوشش زیاد و تمایل به خطر کردن دارد.»

   

  به گزارش نیک شو ، بعضی از این کـــارها درآمد خوبی دارند و برخی دیگر فقط از سر ناچاری و برای کسب درآمد اندک از سوی افراد انتخاب ميشوند، در برخی از این کـــارها پول اصلی به جیب فرد دیگری ميرود و در برخی دیگر که خلاقانه هستند تمام پول به جیب خود فرد ميرود. در ادامه به معرفی تعدادی از این شغل‌ها و راه‌های کسب درآمد ميپردازیم.

   

  پیچیدن عمامه به زیباترین شکل

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  در آگهی‌ که این روزها در صفحات مجازی دست‌به‌دست ميشود، نوشته شده اســت: «با عرض سلام خدمت روحانیت معزز، پیچیدن عمامه متنوع در طرح‌های مختلف (متناسب با سلیقه شما) پذیرفته ميشود.» با شماره‌ای که ذیل این آگهی درج شده بود، تماس گرفتیم. مبلغ بستن عمامه از 45 تومان شروع ميشود

   

  و نسبت به مدلی که انتخاب کنید قیمت این کـــار تا 80 تومان هم اضافه ميشود. البته خود بحث عمامه (نوع جنس، متراژ و… ) هم بر قیمت آن تاثیر ميگذارد. افرادی که تبحری در بستن عمامه دارند این روزها با درج آگهی در صفحات مجازی اقدام به کسب درآمد ميکنند. ایده عمامه پیچیدن آن هم به مدل‌های مختلف به ذهن افراد معدودی ميرسد و فردی که مهارت خاصی در پیچیدن عمامه داشته باشد ميتواند از این راه درآمدی داشته باشد.

   

  دادزن‌ها

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  دادزن‌ها را همه‌جا دیده‌اید، از خیابان انقلاب گرفته تا مقابل سینما‌ها و حتی اگر مشهد رفته باشید در کنار عکاسی‌های اطراف حرم. داد‌زن‌ها داد ميزنند و از صدای بلند خود نه برای آواز بلکه برای جذب و جلب مشتری برای یک دکان و حجره اســتفاده ميکنند. دادزن‌ها در مشهد بین 30 تا 100 هزار تومان در روز پول ميگیرند. برخی از آنها یک حقوق ثابت ميگیرند و مابقی به صورت درصدی هستند و هر چه مشتری بیشتری بیاید پول بیشتری کاسب هستند.

   

  در قدیم‌ دادزن‌ها مردم را برای دیدن فیلم هم دعوت ميکردند. میوه و تره‌بار‌فروش‌ها هم دادزن اســتخدام ميکردند. ميتوان گفت دادزن‌ها نسبت به سایر مشاغل این چنینی درآمد بهتری دارند و در برخی مواقع حتی حقوق ثابت هم ميگیرند.

   

  شهادت دادن در دادگاه‌ها

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  اگر به دادگاه سری زده باشید، به‌ویژه دادگاه‌های خانواده ميبینید افرادی هستند که جلوی دادگاه‌ها ایستاده‌اند و زیر لب ميگویند: «شاهد، شاهد طلاق، داور طلاق، شاهد اعسار، شهادت ميدهم و…» به درست و غلط بودن این شغل و اینکه درآمد این شغل حلال اســت یا خیر، کـــاری نداریم.نبود قانون جدی برای شهادت دروغ و تحقیق نکردن قضات در سوابق و اسامی شاهدان باعث شده اســت افرادی این کـــار را برای درآمدزایی انتخاب کنند.قیمت هر شهادت در دادگاه چیزی حدود 50 تا 70 تومان اســت.

   

  آدرس پارکینگ بده، پول بگیر

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  پارک در محل‌هایی مثل جلوی شیرهای آتش‌نشانی ممنوع اســت، برخی افراد که عجله دارند خواســته یا ناخواســته در این محل‌ها پارک ميکنند، افرادی هستند که در این محل‌ها به اصطلاح کمین ميکنند و زمانی‌که راننده ميرود با جرثقیل تماس ميگیرند تا ماشین از آن محل به پارکینگ انتقال داده شود راننده که به محل پارک ماشین برميگردد و متوجه ميشود ماشینش نیست، جلو ميآیند و ميگویند: «ماشین را جرثقیل برد، بیا با موتور به محل پارکینگ ببرمت» و هزینه‌ای بین 30 تا 50 تومان برای این کـــار از راننده ميگیرند.

   

  دستت را جلوی پلاک بگیر!

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  طرح ترافیک زوج و فرد، دست و پای راننده‌ها را بسته و مانع از تردد همه‌روزه ماشین‌ها در برخی خیابان‌ها شده اســت.
  راننده‌ها برای فرار از دوربین‌ها و ثبت برگه جریمه به روش‌های مختلفی از جمله پاشیدن برف شادی یا چسباندن برگه روی پلاک و… متوسل ميشدند.

   

  از دیگر راهکـــارهای فرار از ثبت تخلف و ورود به مناطق دارای طرح ترافیک و طرح زوج و فرد این اســت که به فردی بابت اینکه دستش را جلوی پلاک ماشین شما بگیرد مبلغی بدهی تا دوربین کنترل ترافیک نتواند پلاک شما را ثبت کند.
  افرادی هستند که در 100 متری دوربین‌ها ميایستند و چیزی حدود 20 تا 50 تومان را برای این کـــار درخواســت ميکنند.

   

  چند ميگیری، گریه کنی؟

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  شغل واقعی این افراد تدارک دیدن و مهیا کردن افراد برای حضور در همایش‌ها، مراسم ختم و عروسی و… اســت. به‌نحوی که بنا به خواســت کـــارفرما، او ميتواند سالن یک همایش را با ظرفیتی بین 500 تا 1000 نفر پرکند و برای افرادی که در این مراسم حضور دارند سرویس ایاب و ذهاب، یک وعده غذا و حدود 20 تا 30 هزار تومان برای هر نفر مطالبه ميکند که قبل از ورود به سالن این مبلغ باید به افراد پرداخت شود. حق‌الزحمه خودش هم برای هر مراسم چیزی حدود سه تا پنج میلیون تومان اســت. برخی افراد حاضر هستند برای روزی 20 تا 30 تومان در مجالس شرکت کنند، برقصند یا گریه کنند ولی مطمئن باشند که سرماه حداقل حقوقی دارند.

   

  فروش نوبت در صف تعویض پلاک

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  صف تعویض پلاک خودرو، یکی از طولانی‌ترین و خسته‌کننده‌ترین صف‌هایی اســت که مجبورید یک روز کـــاری را برای تعویض پلاک اختصاص دهید، افرادی از این فرصت سوءاســتفاده کرده و صبح زود ميروند نوبت ميگیرند و بعد که صف طولانی شد به افرادی که عجله دارند، جایشان را ميفروشند، هزینه فروش نوبت هم بستگی به مدل ماشین دارد، به‌عنوان مثال در بازدیدی که ما از این خرید و فروش نوبت داشتیم قیمت برای پژو 206، 80 تومان و برای یک هیوندا 160 تومان بود، آقایی ميگفت هفته پیش یک BMW که خیلی هم عجله داشت نوبتی را به مبلغ 300 هزار تومان از فلان آقا خرید.

   

  اجاره پکیج و ژنراتور

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  اگر ساخت‌وساز کرده باشید ميدانید که تا برخی المان‌های مهندسی را در ساختمان خود فراهم نکنید، به شما اتمام بنا نميدهند، به تازگی برخی موارد مانند داشتن پکیج و ژنراتور برای صدور اتمام بنای یک ساختمان الزامی شده اســت، اما برخی کـــارفرماها تمایلی به اینکه این وسایل را برای خانه تهیه کنند ندارند، در اینجا برخی مغازه‌دارها پکیج و ژنراتور کرایه ميدهند تا کـــارفرما آن را در ساختمان نصب کند و اتمام بنا بگیرد و بعد اتمام کـــار برگرداند. تعداد افرادی که این کـــار را انجام ميدهند زیاد نیست ولی ميتوانند مشکل این کـــارفرمایان متخلف را حل کنند و از وسیله‌ای که در مغازه دارند بهترین اســتفاده را ببرند، چندبار یک وسیله را اجاره دهند و در آخر آن را به یک مشتری بفروشند.

   

  پارکبان‌های تقلبی

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  افرادی در برخی پارکینگ‌ها یا جاهایی که امکان پارک کردن خودرو دارند، به‌عنوان پارکبان لباس فرم پوشیده‌اند و برای شما قبض صادر ميکنند، این قبض برای عدم جریمه شما یا حق پارکینگی اســت که از آن اســتفاده کردید، اما در برخی مواقع افراد از شغل پارکبانی سوءاســتفاده ميکنند، نام‌شان را پارکبان ميگذارند اما هیچ وابستگی‌ای به شهرداری ندارند. برای خودشان کاسبی راه انداخته‌اند، بی‌هیچ لباس فرم و قبضی. پول زور ميگیرند و گویا حتی قانون حریف آنها نميشود؛ چراکه نميتوان جرمی برای آنها نوشت تنها از این خیابان به خیابان دیگر ميروند. از ماشین که پیاده شوی مبلغی را از شما درخواســت ميکنند و زمانی‌که به سمت ماشین برميگردی، ميبینی جریمه شدی و هیچ برگه پارکبانی روی شیشه ماشینت نیست! البته گاهی پارکبان‌ها جاهای خوب را به قیمت‌ نسبتا بالایی ميفروشند.

   

  قلیان موتوری

  عجیب ترین شغل های ایرانیان در این روزهای سخت

  این روزها در هر پارک، سفره‌خانه یا رستوران سنتی که مسیرتان بیفتد شاهد عرضه قلیان به طالبان آن خواهید بود. گذشته از اینکه اســتعمال قلیان چه مضراتی دارد، باید به این نکته اشاره کرد که درکنار اســتعمال این وسیله، شغل‌هایی هم به فراخور آن ایجاد ميشود. قلیان چاق‌کن شغلی اســت که این روزها حتی اگر درکنار ساحل هم قدم بزنید برای خودش کاسبی دارد. این افراد قلیان را آماده اســتفاده کرده و تحویل مشتری ميدهند. آنچه در اینجا به‌عنوان شغل عجیب از آن نام‌برده ميشود، سرویس تحویل آن مقابل در منزل اســت. یعنی هستند افرادی که قلیان را آماده اســتعمال کرده و برای فرد متقاضی ارسال ميکنند. بنابراین اگر کسی هوس کند قلیانی اســتعمال کند باید با این افراد تماس بگیرد، هزینه این قلیان‌ها بین 60 تا 80 تومان اســت.

   

  مطالب بیشتر:

  میلیونر شدن در شغل ضایعات فروشی

  برترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۷ را بشناسید

  فریلنسر بودن بهترین شغل برای افراد متکی به خود

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •