جامعه شناسی,روان شناسی

این عادت ها را باید قبل از 30 سالگی ترک کنید

این عادت ها را باید قبل از 30 سالگی ترک کنید

این عادت ها را باید قبل از 30 سالگی ترک کنید

بسیاری از عادت ها در زندگی هستند که باعث آزار خودمان و بقیه خواهند شد که باید قبل از رسیدن به سن 30 سالگی ترک شوند. همین که وارد دهه سی ام می شویم دلمان می خواهد همه کارها را درست انجام دهیم و کمتر دچار اشتباه شویم. شایــد بهتر باشد که الان به زندگی نه به چشم یک تجربه بزرگ بلکه به چشم یک بازی استراتژیک نگاه کنیم. همانطور که می گویند: گاهی اوقات برنده می شوی و گاهی اوقات می آموزی.

 

مشاجره با خواهر یا برادر سر مسائل کوچک

این ها هم خون شما هستند و موقع سختات و درگیری ها بیشتر به کمک شما می آیند. حتی چنانچه با یکدیگر مخالف هم هستیــد بایــد برخی مسائل را نادیــده بگیریــد.

 

خدمت نکردن به دیگران

قسمتی از زمان خود را وقف خدمت به دیگران کنیــد. به یتیم خانه غذا بدهیــد، به کودکی که نیازمند است کمک کنیــد، بیماری را ملاقات کنیــد، هر کاری که می توانیــد برای خدمت به دیگران انجام دهیــد. خدمت به دیگران باعث می شود به زیبایی دنیا پی ببریــد و بفهمیــد زندگی آنقدرها هم که فکر می کنیــد بد نیست.

 

منتظر شروع یک زندگی واقعی بودن

آرزوها، رویاها و اهدافتان بنویسیــد و چک کنیــد. چنانچه تا به حال از خودتان نپرسیــدیــد که آرزوی چه مدل زندگی را داریــد حتما همین امروز این را از خودتان بپرسیــد و سپس سعی کنیــد که به همان روش زندگی کنیــد.

 

پاسخ مثبت دادن به قراری که دوست نداریــد

وحی منزل نیست که حتما با فردی که یکبار بیرون رفته ایــد بار دوم هم برویــد. چنانچه دوست نداریــد می توانیــد دعوتش را رد کنیــد در خانه بمانیــد استراحت کنیــد و فیلم ببینیــد.

 

دبه کردن در برنامه های دوستانه

این عادت ها را باید قبل از 30 سالگی ترک کنید

چنانچه موافقت کرده ایــد که با دوستانتان برای نهار یا شام بیرون برویــد چند ساعت قبلش قرار را با عذر و بهانه کنسل نکنیــد. چنانچه آدم پر استرسی هستیــد این قرارهای دوستانه برایتان خوب است. بیرون رفتن با دوستان استرس را کم و روحیه را تقویت می کند.

 

هزینه کردن پول زیاد برای لباس های کم ارزش

خریــدن لباس های گران قیمتی که شایــد فقط یک یا دوبار به تن کنیــد روش خوبی برای خرج کردن پول شما نیست. سعی کنیــد لباس های با کیفیت بخریــد که بیشتر برایتان بماند. در این صورت هم از لباسی که می پوشیــد لذت می بریــد و هم پول خود را هدر نداده ایــد.

 

افراط در چت با دوستان

به جای این که با دوستان و آشنایان مدام در حال چت باشیــد خوب است با هم به کافی شاپ برویــد. کمتر با انسان های مجازی در ارتباط باشیــد. در دنیای بیرون آدم های زیادی هستند که ارتباط با آن ها می تواند بسیار جالب و سرگرم کننده تر از دنیای مجازی باشد.

 

ترس از درخواست ارتقا

تقریبا ۶۰ درصد کارمندان از درخواست ارتقای شغلی هراس دارند چون احساس ناامنی می کنند. همه ما نیاز داریم برای اثبات ارزش خود سخت کار کنیم. ولی بایــد آن چیزی که مستحقش هستیم در عوض دریافت کنیم. درخواست ارتقا آن قدرها هم که فکر می کنیــد ترسناک نیست.

 

کم توجهی به پوست

درسته بایــد هر شب صورت را بشوئیــد. نبایــد به جوش ها دست بزنیــد. در هنگام این که نبایــد پول زیادی به محصولات مراقبت پوست یا لیزر و… بدهیــد سعی کنیــد روی محصولات با کیفیتی که برای پوستتان مناسب است هزینه کنیــد.

 

دنبال نکردن علاقه ها

این عادت ها را باید قبل از 30 سالگی ترک کنید

مطالعه، وبلاگ نویسی، بافندگی، زومبا… علاقه های شما هر چیزی که هست نبایــد به دیگران اجازه دهیــد شما را از آن بازدارند. برای کارهایی که به آن ها علاقه داریــد کمی از زمانتان را کنار بگذاریــد و در تقویم برای آن ها زمان تعیین کنیــد.

 

مدام تاخیر داشتن

می دانم که برطرف کردن این مسئله کمی سخت است ولی چنانچه همیشه آن تایم باشیــد و به موقع به کارهایتان برسیــد زندگی کم استرس و بهتری خواهیــد داشت.

 

چک کردن موبایل موقع غذاخوردن

این کار چه با دوستان باشیــد چه سر قرار و چه با خانواده کار درست و خوشایندی نیست. هر که پشت خط باشد می تواند منتظر بماند.

 

تحت تاثیر شبکه های اجتماعی قرار گرفتن

تفریحات تابستانی شگفت انگیز، خانه های لوکس و لباس های قیمتی و زیبا، اینتسچنانچهام پر از این عکس های لوکس است. هر چه بیشتر تحت تاثیر زندگی های دیگران در اینستاگرام قرار بگیریــد کمتر از زندگی خود رضایت داریــد. زمان را با نگاه کردن به این عکس ها نکشیــد. گوشی را کنار بگذاریــد و با انجام دادن برخی کارها شادی را وارد زندگی خود کنیــد. حتی با درست کردن یک اسموتی خوشمزه، رفتن به موزه و یک سفر یک روزه هم می توانیــد به هدف خود برسیــد.

 

تماس نگرفتن با بزرگترهای فامیل

این عادت ها را باید قبل از 30 سالگی ترک کنید

والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه، خاله و بزرگترهای فامیل استحقاق این را دارند که هر چند زمان یکبار صدای شما را بشنوند. این کار را به فردا نسپاریــد. همین الان تلفن را برداریــد و حالشان را بپرسیــد و در مورد خودتان بگوئیــد. این کار نه تنها حال آن ها را خوب می کند بلکه به خود شما هم حس خوبی می دهد.

 

به کاربردن بیش از حد کلمه “ببخشیــد”

نیازی نیست که برای دیر جواب دادن پیام عذرخواهی کنیــد. یا برای ماندن در خانه به خاطر کم خرجی و کمی استراحت. هر چه بیشتر در مورد این مسئله مطالعه می کنم شنیــدن کلمه “بخشیــد” بیشتر از همیشه آزارم می دهد.

 

به خاطر موفقیت های خود احساس گناه کردن

وقتی که یک شغل جدیــد پیــدا می کنیــد یا یک کاری را خودتان شروع می کنیــد ممکن اتفاقات ناخوشایندی بیفتد: مثلا اطرافیانتان شما را ناامیــد کنند. این مسئله شایــد کلیشه ای باشد ولی بخواهی نخواهی اتفاق می افتد. آن ها حسود هستند. نبایــد اجازه دهیــد به خاطر رفتارشان احساس بدی نسبت به موفقیت خودتان پیــدا کنیــد. کارتان را انجام دهیــد و آن ها را فراموش کنیــد. انسان های خوبی که در اطرافیان شما هستند شایــد کاری انجام ندهند ولی برای موفقیت شما خوشحال می شوند.

 

ماندن در کنار کسی که به شما هیچ حس خوبی نمی دهد

همیشه روزگار بر وفق مراد نیست. زندگی پستی بلندی های خودش را دارد. ولی یار و همراه شما بایــد به شما احساس شادی، امنیت، زیبا و دوست داشتنی بودن بدهد. چنانچه در مدت زمان طولانی به این احساس ها نرسیــدیــد بایــد کمی روی رابطه خود فکر کنیــد.

 

پذیرفتن جواب های منفی بدون هیچ سعی ای

برخی مسائل هستند که از دست شما برای آن هیچ کاری برنمی آیــد بنابراین هیچ کاری انجام نمی دهیــد. ولی مسائلی هم هستند که برای شما اهمیت بالایی دارد. در این مسائل جواب “نه” را سریع نپذیریــد دوباره خواهش کنیــد

 

سیگار و تنینگ

این دو بدترین عواقب را برای سلامتی دارند. هیچ بهانه ای قابل قبول نیست. سیگار تفریحی هم همان سیگار کشیــدن است .

 

ورزش نکردن

این عادت ها را باید قبل از 30 سالگی ترک کنید

نمی خواهم در مورد دو ماراتن یا وزنه برداری های سنگین بگویم. چنانچه از ورزش کردن متنفریــد سعی کنیــد کاری انجام دهیــد که به آن واقعا علاقه داریــد. تناسب اندام انقدر روش های متفاوتی دارد که بی شک از بین آن ها یکی مورد علاقه خود پیــدا می کنیــد. و برای این کار حتما نیاز نیست که به باشگاه برویــد.

 

شکایت از پیر شدن

سی سالگی سن پیری نیست بنابراین دیگر این را تکرار نکنیــد. انسان ها خیلی بیشتر از این می توانند عمر کنند. ۸۰، ۹۰ شایــد هم بیشتر. بنابراین حداقل ۵۰ سال دیگر فرصت زندگی کردن را داریــد. بنابراین دیگر ناراحت نباشیــد و تولد سی سالگی تان را جشن بگیریــد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا