پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  بسیاری از عادت های روزمره ما ریشه در زبان بدن دارند ، امروز نگاهی خواهیم داشت به حرکات بدنی که در روز انجام مي دهیم و بررسی آن از طریق زبان بدن یا body language . برخلاف تصور رایج، بخش قابل توجهی از ارتباطات اجتماعی ما نه از طریق کلام، بلکه به صورت غیر کلامي و از طریق زبان بدن ما اســت. این مسأله اهميت زبان بدن را نشان مي دهد و ما مي توانیم برای موفقیت در روابط خود از زبان بدن مان اســتفاده کنیم. بسیاری از عادت های و رفتارهای به ظاهر ساده ی ما پیام های مهمي را در مورد ما به دیگران انتقال مي دهند. در ادامه به تعدادی از این عادت ها و معنای آن ها در روانشناسی زبان بدن مي پردازیم.

   

  ۱- ارتباط چشمي

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  به گزارش نیک شو ، اگر مي خواهید زبان بدن تان نشان دهد به صحبت های شخص مقابل تان گوش مي دهید، با او ارتباط چشمي داشته باشید. اما این کار را باید به اندازه انجام دهید. قفل شدن نگاه شما روی شخص مقابل ممکن اســت حسی تهدید آميز به او بدهد. اگر این کار را بیشتر از ۸۰ درصد زمان صحبت کردن شخص مقابل انجام دهید، او را معذب خواهید کرد. از طرفی، اگر ارتباط چشمي خیلی کم باشد (۴۰ درصد یا کمتر) ممکن اســت نشانه ی فریبکاری شما تلقی شود. بهترین حالت، ۶۰ درصد یا کمي بیشتر از ۵۰ درصد اســت. در عین حال که ارتباط چشمي تان را حفظ مي کنید، گهگاه نگاه های کوتاهی به او بیندازید.

   

  ۲- دست به سینه بودن

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  خیلی از ما هنگام حرف زدن با دیگران دست به سینه هستیم

   

  وقتی دست به سینه هستید ممکن اســت دیگران این تلقی را داشته باشند که شما سرد، بدون اعتماد به نفس، مضطرب، در حالت تدافعی یا لجباز هستید.البته دست به سینه بودن مزایایی هم دارد. تحقیقات نشان مي دهد این کار باعث مي شود برای انجام یک وظیفه ی دشوار بیشتر به تلاش ادامه دهید. در یک تحقیق از شرکت کنندگان چند سؤال دشوار ریاضی پرسیده شد. کسانی که دست به سینه بودند، احتمال تلاش برای حل سؤال ها در این افراد به ميزان ۳۰ درصد بیشتر از کسانی بود که دست خود را روی ميز نگه داشته بودند. در حقیقت، دست به سینه شدن هر دو نیمکره ی راســت و چپ مغز را به کار مي گیرد و به این ترتیب عملکرد شناختی را تقویت مي کند.

   

  بنابراین اگر از شخصی سؤال دشواری پرسیدید و او دست به سینه شد، تصور نکنید که از سؤال شما عصبانی شده، بلکه او تنها تلاش مي کند تا جواب سؤال تان را پیدا کند.

   

  ۳- نشستن با پاهای باز

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  وقتی به این شکل مي نشینید در حقیقت برای خود قلمرو تعیین مي کنید و نشان مي دهید که سلطه جو هستید. افرادی که خود را قدرتمند مي دانند خواهان فضای بیشتری هستند.

   

  ۴- پا روی پا انداختن

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  پا روی پا انداختن یک عادت برای همه ما است که معانی زیادی از نظر روان شناسی دارد

   

  وقتی در هنگام نشستن پاهایتان را روی همدیگر مي گذارید و مچ یک پا را روی زانوی پای دیگر قرار مي دهید، این حالت نشان دهنده ی اعتماد به نفس و تسلط شما اســت. ما سه ناحیه از بدن خود را زمانی نمي پوشانیم که اضطرابی نداشته باشیم و احساس آرامش کنیم: فرورفتگی پایین گردن، ناف و ناحیه ی شرمگاهی. این شکل از نشستن غالبا یک حالت مردانه اســت اما بعضی زنان هم اینگونه مي نشینند.

   

  وقتی در حالت نشسته، پاهایتان را از ناحیه ی مچ در هم قفل مي کنید، ممکن اســت به این معنی باشد که مردد، نامطمئن یا هراسان باشید. این حالت بیشتر در زمان مصاحبه های کاری در شخص مصاحبه شونده دیده مي شود.اما جالب آنکه طبق نظرسنجی هایی که از مردان شده، حالت مورد علاقه ی آن ها در مورد نشستن زنان زمانی اســت که خانم ها پاهایشان را روی هم مي اندازند.

   

  ۵- دست به کمر بودن

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  شاید تصور کنید این حالت اعتماد به نفس شما را نشان مي دهد اما کارشناسان معتقدند این حرکت اغلب از نظر دیگران، نشانه ی سلطه جویی تلقی مي شود. چون در این حالت بدن شما فضای بیشتری را اشغال کرده و آرنج هایتان شکلی تهدید آميز پیدا مي کند. به این ترتیب این حالت مانع از همراه شدن دیگران با شما مي شود. حتی اگر فقط از یک طرف دست به کمر باشید باز هم ممکن اســت حالتی تهدید آميز داشته باشید.

   

  ۶- پیش قدم شدن برای دست دادن

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  قدمت سنت دست دادن به دوران روم باســتان بازمي گردد. در ابتدا مردم ساعد یکدیگر را نگه مي داشتند و حالا کف دست های همدیگر را نگه مي دارند. دست دادن نشانه ی اعتماد و احساس خوشنودی اســت، بنابراین وقتی شما اول دست هایتان را جلو مي آورید یعنی معتقدید که از طرف شخص مقابل تان پذیرفته شده اید و او از دیدن شما خوشنود اســت. وقتی با کسی که چندان از دیدن تان خوشحال نیست دست مي دهید ممکن اســت احساس منفی ای در آن شخص نسبت به شما به وجود بیاید.

   

  ۷- زیاد لبخند زدن

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  عادت به لبخند زدن و خندیدن در هنگام صحبت و تعامل با دیگران مي تواند نتایج مثبتی داشته باشد. وقتی به کسی لبخند مي زنید، این کار مي تواند ارتباط شما را تقویت کند. طبق تحقیقات، لبخند زدن و خندیدن سیستم ایمنی را تقویت کرده و از بدن در برابر بیماری ها حافظت مي کند، بدن را مداوا کرده و طول عمر را زیاد مي کند. به علاوه با این کار دوستان بیشتری پیدا مي کنید، ایده هایتان بهتر مورد پذیر دیگران قرار مي گیرد و در آموزش به دیگران موفق تر خواهید بود. تا حدودی به همين دلیل اســت که شوخ طبعی یا توانایی خنداندن دیگران از نظر بسیاری از افراد یکی از ویژگی های آدم های جذاب اســت.

   

  ۸- دست کشیدن به بینی

  عادت های ساده ای که نشانه مهم زبان بدن هستند

  وقتی دروغ مي گوییم دماغ مان دراز نمي شود اما تحقیقات علمي نشان مي دهد در این حالت اتفاقی رخ مي دهد که به آن «اثر پینوکیو» گفته مي شود. محققان پی برده اند وقتی دروغ مي گوییم، مواد شیميایی ای به نام کاته کولامين در بدن تولید مي شود که بافت درون بینی را تحریک مي کند. به علاوه، در زمان دروغ گفتن فشار خون بالا مي رود و همين مسأله باعث مي شود بینی به خارش بیفتد. در نتیجه به بینی تان دست مي کشید تا آن را بخارانید. همين واکنش زمانی رخ مي دهد که غمگین، عصبانی یا مضطرب هستیم. درست اســت که وقتی کسی دروغ مي گوید بینی او دراز نمي شود اما اگر متوجه شدید که شخص مقابل تان بلافاصله به بینی اش دست مي کشد، باید بیشتر به صحبت های او دقت کنید چون ممکن اســت دروغ بگوید.

   

  مطالب بیشتر:

  علاقه و عشق پسران را از زبان بدن آن ها بفهميد

  درباره دلبری کردن این موارد جالب را بدانید

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •