پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • عادت های روزمره که کارهای چندش آوری محسوب می شوند

  مجموعه : پزشکی و بهداشتی

  عادت های روزمره که کارهای چندش آوری محسوب می شوند

  برخی از افراد هستند که مدام دستشان درون بینی است! یا لباس و زیر بغل خود را بو می کنند،کار ناشایستی است که این عادت ها برای ما عادی شود و همیشه انجام دهیم. این عادت های بد به خصوص در افراد متاهل باید ترک شود. هیچ انسانی کامل نیست. همه‌ی ما عادت‌های بد و لذت‌های گناه‌آلودی داریم و کارهای بسیار نفرت‌انگیزی انجام می‌دهیم، به ویژه وقتی هیچ کس ما را نگاه نمی‌کند.

   

  با این حال، علی رغم این حقیقت که انسان‌ها مخلوقاتی زشت هستند، لازم است برای رفتارهای قابل قبول محدودیت‌هایی در نظر بگیریم. در ادامه ۱۲ چندش آورترین عادت آدم ها را می‌بینید که هیچ کس نباید انجام دهد.

  عادت های روزمره که کارهای چندش آوری محسوب می شوند

  12. خاراندن باسن

  نمی‌دانید کدام گزینه اشتباه‌تر است،‌ از روی شلوار این کار را بکنید و احتمالا کمی مدفوع در زیرشلواریتان جا بماند،‌ یا مستقیما و با دست به سراغ آن بروید و کمی مدفوع روی انگشت‌هایتان بماند. آه، بعد با بوی بد انگشت‌هایتان چه کار می‌کنید؟ دست بردارید،‌ این کار واقعا منزجرکننده است.

   

  ۱۱. دست زدن به صورت‌تان

  اکثر آدم‌ها حتی بدون آن‌که خودشان بدانند این کار را انجام می‌دهند. ما عادت داریم صورت‌مان را روی دست‌هایمان بگذاریم، اما بهتر است این عادت چندش‌آور را همین الان ترک کنیم. می‌دانید،هروقت صورت‌تان را لمس می‌کنید باکتری‌های بی‌شماری از دست‌های شما به صورت‌تان منتقل می‌شوند. و همان‌طور که می‌توانید تصورش را بکنید، دست‌هایتان تمیزترین دارایی شما نیستند، پس به راحتی می‌توانند باعث ایجاد جوش و کهیر روی صورت‌تان شوند.

   

  ۱۰. تمیز نکردن گوشی تلفن همراه

  در قرن ۲۱م، نمی‌توانید زندگی را بدون یک گوشی همراه تصور کنید. هرجا که می‌رویم آن‌ها را با خود می‌بریم، پیام می‌فرستیم، توئيت می‌کنیم و دائم مثل دیوانه‌ها با انگشت روی آن ضربه می‌زنیم.بعد یک نفر تماس می‌‌گیرد و گوشی را روی گوشمان می‌گذاریم، و تمام باکتری‌های دست‌هایمان را به صورت و داخل گوش‌مان منتقل می‌کنیم! به همین دلیل است که باید هرروز گوشی تلفن‌تان را تمیز کنید.

   

  ۹. انگشت در بینی کردن

  باید احساسش را بدانید. خیلی می‌خارد و اذیت می‌کند، تازه احساس می‌کنید چیزی آن جا هست که به آن تعلق ندارد و باید بیرون بیاید. کاملا صادقانه می‌گویم، حق با شما است! انگشت در بینی کردن در واقع کاری سالم است چراکه باید باکتری‌های فیلترشده توسط بینی‌تان را خارج کنید، و خطرات آن اغراق‌آمیز است، بنابراین بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد خون‌دماغ شدن است.اما این‌ها هیچ تغییری در نفرت‌انگیز بودن این عمل ایجاد نمی‌کنند. مهم نیست چقدر جذاب هستید، همین که مردم ببینند انگشت‌تان را داخل بینی‌تان می‌کنید (و شاید کمی بعد کار بدتری انجام دهید) فکر می‌کنند حال بهم‌زن هستید!

   

  ۸. عطسه کردن در هوا

  این واقعیت در مورد سرفه کردن هم صدق می‌کند. با وجود آن‌که کنترل کردن آن سخت است بخصوص وقتی سرمای بدی خورده‌اید، باید کمی نزاکت به خرج دهید و سرماخوردگی‌تان را منتقل نکنید.روش درست آن است که هنگام عطسه آرنج یا دست‌هایتان را، در صورت شستشوی مداوم، جلوی صورت‌تان بگیرید. و باور کنید سرفه و عطسه کردن در هوا در برابر دیگران یکی از چندش آورترین عادت آدم ها است.

   

  ۷. لیسیدن زخم‌تان

  تا به حال پیش آمده که انگشت‌تان را ببرید و بلافاصله آن را در دهان‌تان بگذارید؟ احتمالا قشنگ‌ترین کاری نیست که می‌توانید انجام دهید، به ویژه وقتی چند نفری اطراف‌تان هستند. با این حال، اگر مایه‌ی تسلی‌تان می‌شود،واقعا مفید است. بزاق مثل یک داروی مسکن عمل می‌کند که درد را کاهش می‌دهد و ترکیباتی دارد که با عفونت مبارزه می‌کنند. و همیشه می‌توانید این کارتان به عنوان غرضی بودن توجیه کنید چراکه خیلی به روند تکامل مربوط است. می‌توانید ببینید که همه‌ی میمون‌ها نیز این کار را انجام می‌دهند.

   

  ۶. بوییدن باد معده‌‌تان

  طبیعت به گونه‌ای غیرمستقیم در آن دست برده و طوری آن را ترتیب داده است که هیچ کس بوی بد واقعی باد معده‌ی خودش را حس نکند. ما با بوییدن عواقب عمل منزجرکننده‌ی خودمان مشکلی نداریم (به جز در موقعیت‌های نادری که واقعا می‌خواهیم حال خودمان را به هم بزنیم). با وجود آن‌که رها کردن باد معده عملی سالم است، حداقل کمی دل‌تان به حال دوستان‌تان بسوزد و در سرویس بهداشتی این کار را بکنید.

   

  ۵. بوییدن زیر بغل‌تان

  اجازه دهید نکته‌ای را روشن کنم ـ اگر فکر می‌کنید لازم است زیر بغل‌تان را بو کنید و بفهمید به حمام نیاز دارید، پس حتما باید به حمام بروید! خدا را شکر که نوابغ لوازم آرایشی و بهداشتی محصولات کافی برای کاهش این بوی بد را ساخته‌اند. اگر هنوز هم بو می‌دهد، حداقل آدم‌های اطراف‌تان را نجات دهید و جلوی آن‌ها زیر بغل‌تان را بو نکنید. و دست‌هایتان را بالا نگیرید.

   

  ۴. بوییدن جوراب‌هایتان

  لباس‌های دیگر هم همین‌طور، اما جوراب‌ها در ردیف اول قرار دارند. خودتان می‌دانید قضیه از چه قرار است – دیروز آن‌ها را پوشیدی و کنار تخت تان از پا درآوردید. صبح مطمئن نبودید جوراب‌هایتان را پوشیده‌اید و آن‌ها را بوییدید، و تصمیم گرفتید که می‌توانند یک روز دیگر در خدمت‌تان باشند.با وجود این‌که گاهی اوقات این کار ممکن است درست باشد، آخرین باری را تصور کنید که اشتباه کردید و حالتان از بوی بد آن‌ها بهم خورد و نزدیک بود بالا بیاورید. شاید این شما را از انجام دوباره‌ی این کار باز دارد.

   

  3. جویدن ناخن‌ها

  همراه با تکامل انسان، هدف وجود ناخن‌ها به شکل قابل توجهی تنزل پیدا کرد. انسان‌ها عادت داشتند از ناخن‌هایشان مثل پنجه استفاده کنند و امروز فقط در خدمت ظاهر زیبای زنان هستند.یکی از متداول‌ترین عادت‌های بدی که امروز داریم جویدن ناخن است. این کار می‌تواند برای سلامتی‌مان بسیار مضر باشد چرا که زیر ناخن‌ها چرک جمع می‌شود منجر به عفونت‌های مختلف می‌شود. بنابراین، مهم نیست آن ناخن ناصاف چقدر آزاردهند است، دست از جویدن آن بردارید

   

   

  ۲. نشان دادن پاهای برهنه

  همه‌ی ما می‌دانیم پای برهنه به ساحل و کنار استخر تعلق دارد. مطمئنا نباید با آن ها روی صندلی همسایه‌تان بروید، به خصوص اگر برای مدتی داخل کفش‌های ورزشی بوده‌اند. یا قبل از آن.

   

  ۱. ادرار زیر دوش حمام

  در واقع کار خارق‌العاده‌ای است. توالت فقط دو قدم آن طرف‌تر است و شما باز هم زیر دوش ادرار می‌کنید. حتی با وجود آن‌که می‌دانید ادرار با پاهای خودتان برخورد می‌کند. خب، نظرتان چیست که پوشک بخرید و دیگر به سرویس بهداشتی هم نروید. در دفاع از شما،به جز این حقیقت که صدای ایجاد شده توسط دوش و منظره‌ی ریختن آب ممکن است دلیلی برای احساس نیاز به ادرار کردن باشد، باید بگویم ادرار معمولا بسیار تمیز است. و می‌تواند قارچ‌ها را نابود کند.اگر موردی به ذهن شما می‌رسد از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید و به ما در تکمیل فهرست چندش آورترین عادت آدم ها کمک کنید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •