کسب و کارها

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو چقدر است ؟

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو چقدر است ؟

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو چقدر است ؟

دندان های صاف و زیبا و مرتب را می توان یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی دانست. در حقیقت لبخند زیبا به یک دغدغه مهم برای هر کسی تبدیل شده است که برخی ها به طور طبیعی با آن به دنیا می آیند و برخی دیگر نیاز به اصلاح آن دارند. در گذشته چندان راه زیادی برای برخوردار از دندان های مرتب وجود نداشت درحالی که امروزه راه های زیادی از جمله کامپوزیت دندان وجود دارد. در زمان کامپوزیت کردن دندان سوال های زیادی به وجود می آید که مهم ترین آن مربوط به طول عمر کامپوزیت دندان می باشد. 

 

ما در این مطلب قصد داریم به این سوال که طول عمر کامپوزیت دندان های جلو چقدر است پاسخ دهیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید. بدیهی است که علاوه بر طول عمر کامپوزیت قیمت انجام این خدمات دندان پزشکی نیز برای شما اهمیت دارد. ما در صفحه ای دیگر به طور کامل در مورد قیمت کامپوزیت دندان توضیح داده ایم پس برای کسب اطلاعات لازم در این مورد این صفحه را مطالعه بفرمایید :کامپوزیت دندان ارزان

 

کامپوزیت دندان های جلو چقدر دوام می آورد ؟

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو از عوامل مختلفی تاثیر می گیرد و بر اساس کیفیت کار ممکن است کم یا زیاد باشد. با این وجود بر اساس تجربه بازه ای زمانی برای طول عمد کامپوزیت دندان ها تعیین شده است که به این شکل می باشد :

 

بر اساس مشاهدات کامپوزیت دندان ها از 6 سال تا 10 سال دوام آورده اند. البته شایان ذکر است که دوام 10 ساله کامپوزیت از دو عامل بسیار مهم تاثیر می گیرد.

 

مراقبت شخصی خود فرد

کیفیت کار کامپوزیت های دندان جلو

 

این دو عامل ممکن است باعث شود که کامپوزیت در دندان های شما در غرض 5 سال کاملا از بین برود و نیاز به جایگزینی داشته باشد یا حتی تا 10 سال دوام بیاورد و به زیبایی روز اول باقی بماند. ما در ادامه این دو عامل را به طور ریز و حزئی مورد برسی قرار می دهیم.

 

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو از چه عواملی تاثیر می گیرد ؟

مظنور از عومال تاثیر گذار در طول عمر کامپوزیت دندان های جلو ، همان کیفیت ساخت دندان های می باشد که به این شرح است :

 

برند و کیفیت برند کامپوزیت ها :

شرکت های مختلفی به تولید کامپوزیت های دندان می پردازند که طبیعتا از نظر کیفیت با یک دیگر برابری نمی کنند. به طور کلی می توان گفت که برند های آمریکایی با کیفیت ترین جنس برند کامپوزیت را دارند اما به علت قیمت بالا در بازار برند های آلمانی مورد استفاده قرار میگیرد. البته که برند های آلمانی از طول عمر یکسانی در مقایسه با برند آمریکایی برخوردار نمی باشند اما همچنان کیفیت بالایی دارند طول عمر کامپوزیت دندان های جلو را بالا می برد.

 

متخصص منتخب شما برای ساخت دندان ها :

افراد زیادی امروزه به کامپوزیت دندان می پردازند که از نظر تخصص و حرفه ای بودن همه مانند هم نیستند. به همین علت است که برای کامپوزیت دندان باید به یک متخصص حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید تا مطمئن باشید که کامپوزیت دندان های جلو از طول عمر خوبی برخوردار می باشند. اینکه دندان پزشک شما به چه شکل دندان ها را می سازد و چگونه آماده سازی دندان های طبیعی را انجام می دهد و … همه و همه در طول عمر کامپوزیت دندان های جلو تاثیر زیادی دارند.

 

جنس دندان ها :

جنس دندان های شخص شما نیز بدون شک در طول عمر کامپوزیت دندان های جلو تاثیر گذار می باشد. چرا که در حقیقت کامپوزیت روکش هایی است که بر روی دندان های طبیعی شما نصب می شود و به عنوان ستون آن در نظر گرفته می شود. بدیهی است که جنس دندان های اصلی شما به نحوی مستقیم و غیر مستقیم در طول عمر کامپوزیت تاثیر گذار خواهند بود. البته این تاثیر گذاری به اندازه سایر موارد همچون جنس کامپوزیت و مراقبت های شما تاثیر گذار نمی باشد.

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو چقدر است ؟

فرم دندان ها :

به طور مستقیم خیر اما به طور غیر مستقیم فرم دندان ها را می توان در طول عمر کامپوزیت دندان تاثیر گذار دانست. وضعیت های قرار گیری دندان ها در کنار هم و شکل و فرم آن ها در نصب و قرار گیری کامپوزیت دندان های جلو تاثیر گذاری می باشد و به همین ترتیب در طول عمر آن ها نیز تاثیراتی دارد. از آنجا که این عامل به هیچ عنوان در اختیار شما نمی باشد به آن توجه زیادی نکنید و در مقابل به عواملی که در اختیار شما می باشند توجه نمایید.

 

نوع و روش ساخت کامپوزیت دندان :

خوب است بدانید که روش های ساخت کامپوزیت دندان به دو روش تقسیم می شود. هر کدام از این روش ها مناسب یک نوع از دندان می باشند و انتخاب روش اشتباه می تواند در طول عمر کامپوزیت دندان های جلو تاثیر منفی داشته باشد. به همین علت است که تاکید داریم برای کامپوزیت دندان به پزشک مناسب مراجعه نمایید چرا که تنها یک متخصص حرفه ای است که می می تواند بهترین روش را برای ساخت کامپوزیت دندان انتخاب کند.

 

رعایت مراقبت های مهم پس از کامپوزیت کردن دندان :

در آخر نوبت به مهم ترین فاکتور یعنی خود شما می رسد. هر چقدر هم که پیش پزشک حرفه ای بروید و از بهترین متخصصین جهت کامپوزیت دندان ها استفاده کنید تا زمانی که مراقبت های ضروری را از دندان خود انجام ندهید نمی توانید برای مدت طولانی از کامپوزیت هم استفاده کنید. به همین علت این مراقبت ها را مورد توجه خود قرار دهید و به درستی آن ها را رعایت کنید.

 

برای مراقبت از کامپوزیت دندان توصیه های پزشک خود به طریق اولی اهمیت دارد اما در ادامه این مطلب قصد داریم تا برخی از نکات هم مراقبت از دندان را برای شما ذکر کنیم. ادامه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

چگونه طول عمر کامپوزیت دندان های جلو را افزایش دهیم ؟

شما با انجام این چند مورد ساده می توانید طول عمر کامپوزیت های دندان خود را تا چند سال افزایش دهید :

 

از سیگار کشیدن پرهیز کنید. سیگار کشیدن نه تنها در مدت های اول کامپوزیت کردن موجب زردی آن ها می شود در دراز مدت روی طول عمر آن ها تاثیر منفی دارد.

 

از خوردن چیز های سفت پرهیز کنید. متداول ترین علت خرابی کامپوزیت های دندان های جلو شکستگی آن هاست که خوردن چیز های سفت این مورد را چند برابر می کند.

 

به نظافت دندان های خود اهمیت دهید. بدیهی است که در صورت پوسیده شدن و خراب شدن ستون کامپوزیت،خود این روکش ها نیز برای مدت زمان زیادی دوام نمی آورند و از بین می روند.

 

برای بالا بردن طول عمر کامپوزیت دندان های جلو به روشی درست به نظافت دندان های خود بپردازید. نخ دندان کشیدن محکم یا مسواک زدن به روش نادرست می تواند کامپوزیت ها را جدا کند.

 

از خوردن غذاهایی که خاصیت سایندگی برای دندان ها دارند خود داری کنید چرا که برای کامپوزیت ها ضرر دارند.

 

برای استفاده از خمیر دندان و دهان شویه مناسب با پزشک خود مشورت کنید چرا که برخی از این لوازم نظافت دندان موجب خراب شدن کامپوزیت می شوند.

 

در آخر به توصیه های پزشک خود حتما گوش فرا دهید تا طول عمر کامپوزیت دندان جلو را به نحوی مطلوب افزایش دهید.

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو چقدر است ؟

طول عمر لمینت بیشتر است یا کامپوزیت ؟

همیشه در زمان کامپوزیت کردن دندان یک سوال به وجود می آید که شما را بین لمینت کردن و کامپوزیت دو به شک می کند. اینکه کدام یک از طول عمر بالاتری برخوردار می باشند ؟ در این مورد باید گفت که بدون شک لمینت از طول عمر بالاتری برخوردار می باشد. درحالی که کامپوزیت از طول عمری 5 تا 10 ساله برخوردار می باشد.

 

، لمینت حتی تا 14 سال نیز دوام می آورد. اما با این وجود لمینت روشی تهاجمی تر می باشد و در عین حال از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد. 

 

پس تصور نکنید که با استفاده از کامپوزیت از نظر کیفی ضرر کرده اید. شما می توانید به جای صرف هزینه بیشتر به مراقبت از دندان های خود بپردازید و طول عمر کامپوزیت دندان های جلو را تا حد زیادی بالا ببرید.

 

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا