همسرداری

صبور بودن در قبال همسر را یاد بگیریم

صبور بودن در قبال همسر را یاد بگیریم

زندگی مشترک دعواهای خودش را هم دارد، هیچ زن و شوهری نیستند که اختلافی نداشته باشند و دعوا نکنند. چنانچه از دید عمیق تری نگاه کنیم گاهی اوقات دعواها اسبابی برای تفاهم می شوند، اما خب این هم دلیل نمی شود که مدان دعوا کنیم. در ادامه نکاتی را می آموزیم که به ما می گوید چطور در مقابل همسران صبور باشیم.

صبور بودن در قبال همسر را یاد بگیریم

در مقابل همسر خودمان کمی صبر به خرج دهیم

 

یک

به وضعیت پیش آمده مثبت نگاه کنید. چنانچه همسرتان برای آماده شدن کلی وقت تلف می کند، عصبانی نشوید. به این فکر کنید که او تلاش می کند بهترین ظاهرش را برای شما درست کند. چنانچه عصبانی شوید، شادی گرفتن دستهای گرم همسرتان را در طول مهمانی از دست خواهید داد.

 

دو

تلاشی نکنید همسر خود را تغییر دهید. ممکن است از فکر کردن به کارهایی که همسرتان در آنها به خوبی شما نیست، عصبانی شوید. مثلا او مثل شما در مسیریابی، تصمیم گیری سریع یا منظم بودن خوب نیست؟ آیا فریاد کشیدن و یادآوری این مسائل به وی باعث تغییر در موضوع می شود؟

 

البته که نه! پس این تفاوت را قبول کنید و شاد به زندگی خود ادامه دهید. همسرتان قرار نیست بی نقص باشد. قرار است شما در کنار هم یکدیگر را تکمیل کنید. به جای تمرکز بر نقاط ضعف یکدیگر به نقاط قوت همدیگر فکر کنید. شما الان یک تیم هستید.

 

سه

هنر “موافقت با مخالفت” را یاد بگیرید. شما هر دو عاشق همدیگر هستید اما هر دو فردی منحصر به فرد هستید. انتظار نداشته باشید که مثل هم فکر کنید. دو نفر می توانند به دو صورت متفاوت فکر کنند و هر دو هم حق داشته باشند. اینکه همسرتان جور دیگری به موضوع فکر می کند نباید باعث خشم شما شود. هیچ چیز ارزش عصبانیت شما را از همسرتان ندارد.

 

چهار

ارتباط برقرار کنید. شما هم فکر می کنید بعضی از عادات همسرتان آزاردهنده است اما سعی می کنید به آنها بی توجه باشید؟ مطمئنا نمی توانید تا آخر عمر تحمل کنید. یک عمر زمانی طولانی است و نمی توانید تا ابد همه چیز را نادیده بگیرید. بنابراین پیش همسرتان بروید و با او در این مورد صحبت کنید.

 

البته کلمات خود را با دقت و ملایمت انتخاب کنید. با او در مورد امری که شما را ناراحت می کند صحبت کنید و به راهی برای مصالحه برسید. به یاد داشته باشید که لازم نیست از همسرتان بخواهید عادت خود را تغییر دهد، فقط مسئله را با او در میان بگذارید. او خود پیام را می گیرد.

 

پنج

خشونت خانگی را تحمل نکنید. اهمیتی ندارد که چقدر طرف مقابل را دوست دارید، اهمیتی ندارد چقدر صبور هستید، خشونت خانگی یک جرم جدی است. چنانچه این مشکل برای شما اتفاق افتاد بلافاصله محل را ترک کنید و به جای امنی بروید. فقدان صبر و شکیبایی در همسرتان هرگز بهانه ای برای اعمال خشونت نیست و این امر در واقع نشانه ای از عدم تمایل وی برای تغییر است.

 

بیشتر بیاموزید:

 

چرا همسران پس از مدتی شبیه هم می شوند؟

بخشش و عدم بخشش درباره اشتباه های همسر

راز شادی در زندگی همسرانی که با هم متفاوت هستند

وقتی همسران حرفه ای بحث می کنند

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا