همسرداری

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

اگر از خانم ها بپرسند کـــه یک شوهر خوب را توصیف کنند به نظر شما آن ها چه جواب هایی می دهند؟ زیبایی چقدر ملاک است، سرمایه و پول چطور؟ آیا اخلاق را در این میان در نظر می گیرید؟ بیشتر خانم‌ها آرزو دارند بهترین مرد زندگی شان را پیدا کنند؛ مردی کـــه شبیه شاهزاده‌ی قصه‌ها باشد. و بعد از گذشت سال ها هنوز مطمئن نیستند همان مردی را کـــه ميخواستند دارند یا نه، یعنی در واقع تصور ميکنند به چیزی کـــه ميخواستند نرسیده‌اند. شاید بهتر باشد ویژگی‌‌های حقیقی یک شوهر خوب را بدانید تا از سردرگمی خارج شوید. اگر شوهر شما بیشتر خصوصیات زیر را دارد پس شما خوشبخت‌تر از 99 درصد زنان دیگر هستید!

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

به شما احترام ميگذارد

به گزارش نیک شو، این ویژگی کاملا بارز است اما بیشتر خانم‌ها فراموش ميکنند کـــه احترام گذاشتن، بخشی از ویژگی خوب همسرشان است. اگر شما به شوهرتان، تصمیم‌هایش و زندگی‌اش احترام ميگذارید پس او هم باید متقابلا به شما احترام بگذارد. او هرگز به شما توهین نميکند، مسخره‌تان نميکند یا در میان جمع حرکتی نميکند کـــه باعث خجالت‌تان شود. شوهر شما به سبک زندگی‌تان احترام ميگذارد و هرگز دستش را روی شما بلند نميکند.

 

قدر زحمات شما را ميداند

خیلی از مردها انتظار دارند بعد از یک روز کاری، همسرشان درک کند کـــه آنها روز سختی را پشت سر گذاشته‌اند و حالا یا باید تنها باشند و یا همسرشان به آنها رسیدگی کند. اما زنها هم کار ميکنند، حتی اگر خانه دار باشند باز هم در خانه کارهای زیادی دارند کـــه بابت انجام‌شان حقوقی هم دریافت نميکنند. یک مرد ایده آل، ارزش زحمات همسرش را درک ميکند و ميداند کـــه او هم تمام روز مشغول رسیدگی به امور خانه و بچه‌ها بوده است و صمیمانه به همسرش کمک ميکند.

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

مانع کار کردن‌تان نميشود

مراقبت کردن از بچه‌ها و رسیدگی به امور خانواده وظیفه‌ی هر دوی شماست. خیلی از مردها دوست دارند همسرشان در خانه بماند و خانه داری کند اما اگر زن دوست دارد فعالیت اجتماعی داشته و شاغل باشد، یک شوهر خوب چرا باید مانع او بشود؟ یک مرد خوب حتی به همسر شاغلش کمک ميکند تا از بار مسئولیت‌های خانوادگی او کم شود.

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

دوست داشتنی است

لیست صفت‌هایی کـــه یک مرد خوب نباید داشته باشد بی‌انتهاست: متکبر نباشد، خود خواه نباشد، بد بین نباشد، بد دهن نباشد، لجباز و یکدنده نباشد، چشم چران نباشد، خسیس نباشد و … . خب پس حالا دقیقا عکس این صفت‌ها را ميگوییم: ذات و شخصیت یک شوهر خوب باید دوست داشتنی باشد!

 

پشتیبان شماست اما محدودتان نميکند

احساس سلطه و تملک داشتن نسبت به همسر ویژگی خوبی نیست. پشتیبان و حامی یک زن بودن آنقدر آشکار و شناخته شده است کـــه نیازی به توضیح ندارد و مرز کاملا مشخصی با محدود کردن و سلطه گری کردن دارد.

 

بچه ننه نیست

بله البته کـــه رابطه‌ی سالم و احترم آمیزی با خانواده‌اش دارد اما مستقل است و برای هر کاری از مادرش اجازه نميگیرد. مردی کـــه بعد از مرد شدن هنوز هم به دیگران تکیه ميکند و قوی و مستقل نیست چگونه ميتواند همسر خوبی برای شما باشد؟

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

با شما رک و روراست است اما نه جوری کـــه آزرده‌تان کند

صداقت و روراست بودن بهترین منش است اما هیچکس صداقت بی‌رحمانه را دوست ندارد. اگر چند کیلو وزن اضافه کرده‌اید، شوهر شما ميتواند این موضوع را به دو شکل به روی‌تان بیاورد:

 

«عزیزم تو کمی وزن اضافه کرده‌ای، چطور است با هم ورزش کنیم، من هم تشویق ميشوم کـــه ورزش کنم و وزن کم کنم!»
« عزیزم تو حالا یک زن چاق هستی، ورزش کن تا کمی وزن کم کنی، اینطوری اصلا خوب نیستی!»
بسیار خب، شما کدام را ترجیح ميدهید؟!

 

محبت و عشقش را به شما ابراز ميکند

هر روز کـــه نه! چون عملا ممکن نیست، اما هرازگاهی این کار را ميکند. ابراز محبت همسرتان به شما ميتواند در میان جمع باشد یا در خلوت خودتان، بستگی به این دارد کـــه شیوه‌ی او چیست و چطور راحت‌تر است. به هر حال یک زن دوست دارد همسرش محبت خود را آشکارا نشان بدهد، چه دو سال از ازدواج‌شان گذشته باشد و چه بیست سال! پس اگر از این نظر همسرتان شما را راضی ميکند و گاهی با ابراز علاقه‌اش شاد و سرحال‌تان ميکند، باید بدانید کـــه یکی از بهترین ویژگی‌های یک شوهر خوب را دارد.

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

به خوبی با شما ارتباط برقرار ميکند

ارتباط موثر، رمز یک ازدواج پایدار است. اینکـــه همدیگر را بشنوید، مشکلات‌تان را با گفتگو حل کنید و سنگ صبور هم باشید یعنی ارتباط خوبی با هم دارید. مردها ذاتا دوست ندارند در مورد مسائل‌شان زیاد حرف بزنند اما اگر همسر شما تصمیم ميگیرد پیش شما درد دل کند پس یعنی ارتباط با شما را بلد است و به شما اطمینان دارد. سعی کنید برای حرف زدن او را در فشار نگذارید و در عوض وقتی کـــه خودش برای گفتگو نزد شما آمد با روی باز او را بپذیرید و گوش شنوایش باشید.

 

به تعهداتش پایبند و وفادار است

این تعهدات شامل عشق ورزیدن به شما، وفادار بودن، احساس مسئولیت کردن و در کنار شما ماندن در شادی‌ها و غم‌ها ميشود. اگر شوهر شما از این جهت، هیچ شک و دلخوری برای‌تان ایجاد نميکند پس شوهر خوبی است.

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

عذرخواهی کردن را بلد است

اگر همسرتان اشتباهی بکند باید بتواند از شما عذرخواهی هم بکند. گفتن ِ «معذرت ميخواهم» نشان ميدهد کـــه راحتی و خوشی شما و رابطه‌تان را به غرورش ترجیح ميدهد کـــه البته برای یک مرد، صفتی بسیار بسیار خوب است.

 

بلد است شما را بخنداند

این هم نیازی به توضیح ندارد! مردی کـــه نتواند شما را بخنداند انگار همیشه چیزی کم دارد!

 

مطالب بیشتر:

۲۰ خصوصیت یک مرد کـــه شوهر ایده آل است

زندگی زناشویی یک دختر و ۵ شوهر بصورت همزمان در یک خانه

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا