پزشکی و بهداشتی

سیب و چای ، معجزه پیشگیری از بیماری قلبی و سرطان

سیب و چای ، معجزه پیشگیری از بیماری قلبی و سرطان

سیب و چای ، معجزه پیشگیری از بیماری قلبی و سرطان

سیب و چای مصرف کنید تا از بیماری های کشنده و رایج امروزی یعنی سرطان و بیماری های قلبی در امان باشید. سرطان و بیماری قلبی هر ساله جان ميلیون ها نفر را در جهان مي گیرند و از این رو، مواجهه با چنین پاسخی چندان غیر منتظره نیست. به نقبل از “ایزی هلث اپشنز”، متاسفانه، به رغم تمام تلاش های صورت گرفته برای ارائه داروهای جدید و مبارزه با این دو بیماری، شاهد روند افزایشی آمار مرگ و مير آنها هستیم.

 

اما برخی خبرهای خوب مي توانند همچنان ما را نسبت به آینده اميدوار نگه دارند. پژوهشی جدید کــه در دانشگاه ادیث کاوان در استرالیا انجام شد، نشان داده است کــه ترکیبی قدرتمند کــه به واسطه مصرف برخی خوراکی ها، مانند سیب و چای، دریافت مي کنیم، توانایی محافظت از ما در برابر سرطان و بیماری قلبی را دارد، به ویژه، اگر به واسطه برخی عادات سبک زندگی نه چندان سالم در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری ها قرار داشته باشیم.

سیب و چای ، معجزه پیشگیری از بیماری قلبی و سرطان

سیب و چای چه نقطه مشترکی با هم دارند؟

شاید نام آنها را نشنیده باشید، اما فلاونوئیدها از ترکیبات قدرتمند موجود در گیاهان هستند. مطالعه دانشگاه ادیث کاوان کــه شرایط 53 هزار نفر را برای بیش از 23 سال دنبال کرد، نشان داد، افرادی کــه مقادیر متوسط تا زیاد مواد غذایی سرشار از فلاونوئیدها را مصرف مي کنند، احتمال کمتری دارد مرگ ناشی از سرطان یا بیماری قلبی را تجربه کنند.

 

همچنین، پژوهشگران دریافتند کــه اثر محافظتی فلاونوئیدها چنان قوی است کــه حتی مي تواند برای افرادی کــه به واسطه عادات سبک زندگی ناسالم، مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل، در معرض خطر بیشتر برای ابتلا به این بیماری های مزمن قرار دارند، سطحی از محافظت را فراهم کند.

 

به بیان ساده، مصرف غذاهای سرشار از فلاونوئیدها مي تواند روشی ساده برای پرهیز از ابتلا به بیماری های مرگباری مانند سرطان و بیماری قلبی باشد کــه این روش بسیار ساده‌تر از دیگر تغییرات سبک زندگی مانند کاهش وزن، ورزش منظم و ترک عادات مضر، مانند سیگار کشیدن و مصرف الکل، هستند کــه تاثیر مثبت آنها در کاهش خطر ابتلا به این بیماری ها ثابت شده است.

 

اما نتایج مطالعه دانشگاه ادیث کاوان به معنای نادیده گرفتن روش های مفید دیگر برای کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی نیست. به گفته پژوهشگران این دانشگاه، این یافته ها از آن نظر اهميت دارند کــه پتانسیل پیشگیری از سرطان و بیماری قلبی با افزایش مصرف مواد غذایی سرشار از فلاونوئیدها را به ویژه برای افرادی کــه در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری ها قرار دارند، نشان مي دهند.

 

همچنین، توجه به این نکته اهميت دارد کــه مصرف فلاونوئیدها خطر افزایش یافته مرگ ناشی از سیگار کشیدن و مصرف الکل را خنثی نمي کند و همچنان بهترین اقدام برای تقویت سلامت ترک سیگار و محدود کردن یا قطع مصرف نوشیدنی های الکلی است.

 

به چه ميزان از فلاونوئیدها نیاز دارید؟

شاید این پرسش مطرح شود کــه چه ميزان از فلاونوئیدها را باید از رژیم غذایی خود دریافت کنید تا از فواید ضد بیماری این مواد مغذی بهره‌مند شوید.به گفته پژوهشگران استرالیایی، شرکت کنندگان در مطالعه کــه کمترین ميزان خطر مرگ مرتبط با سرطان یا بیماری قلبی را داشتند روزانه حدود 500 ميلی گرم از فلاونوئیدها را از منابع مختلف دریافت مي کردند.

 

دستیابی به این هدف از طریق رژیم غذایی ساده است و به عنوان مثال، مصرف یک فنجان چای، یک سیب، یک پرتقال، 100 گرم بلوبری، و 100 گرم بروکلی مي تواند طیف گسترده ای از ترکیبات فلاونوئیدی و بیش از 500 ميلی گرم از فلاونوئیدها را در اختیار بدن شما قرار دهد.توانایی فلاونوئیدها در کاهش سطوح التهاب و بهبود عملکرد رگ های خونی، دو عاملی کــه به طور فزاینده در خط مقدم پیشگیری از بیماری قرار مي گیرند، مي تواند دلیل کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی در نتیجه مصرف این ترکیبات گیاهی قدرتمند را توضیح دهد.

 

 

مطالب بیشتر:

در این مواقع نباید چای بنوشید!

چای سیاه ، اکسیر سلامتی | ۷ خاصیت مفید چای

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا