پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  مجموعه : مطالب گوناگون

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ هاسکی یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی اســت کـــه نگهداری از آن ها نیازمند توجه به نکات خاصی اســت وگرنه سگ شما دچار بیماری خواهد شد. هاسکی ها واقعا دوست داشتنی هستند. هاسکی سال ۱۹۰۹ میلادی به آلاسکا برده شد. هاسکی یک اسم کلی برای تعدادی از نژادها اســت کـــه به عنوان سگ های سورتمه کش مورد اســتفاده قرار می گیرند. هاسکی در اصل در مناطق شمالی کره زمین مورد اســتفاده قرار می گرفتند اما هم اکنون به عنوان سگ دست آموز نیز وارد منازل مردم شده اند.

   

  در اصل اسم سگ هاسکی توسط اروپایی ها از ESKIE متمایز شده اســت کـــه اسکیموها این نام را بر سگ های سورتمه کش خودگذاشته بودند. اسکیموها از سگ هاسکی برای حمل و نقل اســتفاده می کردند. زادگاه اصلی هاسکی چوکچی در شرق سیبری اســت. سگ های هاسکی در زمان شیوع تب بالای یافتن طلا به آلاسکا برده شدند و از آنجا به کانادا و ایالات متحده راه پیدا کردند.

   

  سگ هاسکی سیبرین ( Siberian Husky ) یک نژاد سگ زیبا اســت کـــه دارای پوستی ضخیم و مودار می باشد، چشم های آبی یا چند رنگ نژاد سگ هاسکی سیبرین به زیبایی این حیوان دوست داشتنی می افزاید.بسیاری از افراد سگ هاسکی را با سگ گرگی اشتباهی می گیرند ، چون شباهت زیادی به گرگ ها دارد. دقت داشته باشید کـــه این سگ یک حیوان بسیار زرنگ و باهوش اســت کـــه می تواند صاحب و مربی خود اذیت کرده و سرکار بگذارد.در سرزمین Houdini سگ های هاسکی سیبرین را داخل یک حیاطی کـــه اطراف آن با میله هایی دراز و بسته شده اســت قرار می دادند تا از فرار سگ جلوگیری کنند.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  نام  : هاسکی سیبرین | Siberian Husky

  اسم های دیگر : Chukcha, Chuksha, Husky, Icee, Sibe

  ملیت : روسیه

  گروه بندی نژاد : (Working (AKC:1930 ، (Northern Breeds (UKC

  وزن در نرها: (۲۰–۲۷) کیلوگرم، در ماده‌ها: (۱۶–۲۲) کیلوگرم ارتفاع در نرها: (۵۳–۶۰) سانتی‌متر، در ماده‌ها: (۵۱–۵۶) سانتی‌متر

  نوع : بدون تداخلات ژنتیکی | Purebred

  طول عمر : 12 – 14 سال

  خصوصیات : آگاه ، مهربان ، آرام ، باهوش

  مناسب برای بیرون بردن

  ارتفاع جنس نر : 53 تا 61 سانتی متر

  جنس ماده : 51 تا 56 سانتی متر

  وزن جنس نر : 20 تا 27 کیلو

  جنس ماده : 16 تا 23 کیلوگرم

  رنگ بندی: سیاه سفید ، خاکستری و سفید ، قرمز سفید ، قهوه ای و سفید ، سفید

  تعداد بچه زایی 4 – 8 توله سگ

  قیمت به دلار میانگین 700$ – 1200$ دلار

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  هاسکی سیبریایی ( به زبان روسی سگ سیبریایی) سگی با ابعاد متوسط ( وزن نر ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم، وزن ماده ۱۶ تا ۲۳ کیلوگرم، ارتفاع نر ۵۳ تا ۶۰ سانتیمتر و ارتفاع ماده ۵۱ تا ۵۶ سانتیمتر)، با پوشش خارجی بسیار فشرده، به عنوان یک سگ کار کـــه از شرق سیبری آمده اند، شناخته می شوند کـــه از نظر ژنتیکی دنباله سگ های نژاد اشپیتز می باشند. از نظر ظاهری پوشش فشرده، دم زیبای پرپشت، فرم بادامی و رنگ زیبای چشم ها، سر مثلثی و گوش های ایستاده کاملاً جلب توجه می کند. رنگ پوشش از مشکی تا سفید متغیر اســت.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  مشخصات ظاهری

  هاسکی سگی قدرتمند و کاری می‌باشد. در همه رنگ‌ها از سیاه یکدست تا سفید یافت می‌شود. معمولاً به صورت دو رنگ سیاه وسفید، طوسی و سفید، قرمز و سفید و نارنجی و سفید وطلایی(gold) و سفید یافت می‌شود. رنگ نارنجی و سفید هستند و البته گاهی مالاموت‌ها آلاسکایی‌ها با این نژاد ترکیب می‌شوند یا کـــه مالامونت‌ها به رنگ‌های نارنجی و طلایی معروفیت بیشتری داردن نمونه چشم آبی آن از اصالت بیشتری و اســتاندارد بیشتری و قیمت بیشتری برخوردار اســت البته آبی روشن و تیره هم دارد کـــه یک بحث حرفه‌ای اســت؛ و آلاسکایین هاسکی نیز همان سیبریایی هست کـــه به آلاسکا انتقال داده شده و در آنجا پرورش داده شده و با اختلاف کمی از نمونه اصلی می‌باشد کـــه اختلافات این دو در اندازه، خطوط صورت و خصوصیات رفتاری می‌باشد؛ کـــه آلاسکایی‌ها فاقد خطوط اند و بیشتر سگ گله و سورتمه کش هستند و بیشتر به رنگ خاکستری و سفید یافت می‌شوند و رنگ چشم بیشتر آن‌ها رنگ‌های تیره می‌باشد. در اکثر سگ‌ها صورت و زیر بدن سفید می‌باشد. گوش‌ها حالت برافراشته و نوک تیز دارند و همانند سایر نژادهای سگ در سیبری دارای چشمان آبی رنگ می‌باشند. چشم‌ها گاهی اوقات نیز دو رنگ اســت (آبی – قهوه‌ای). در بین پنجه‌ها دارای مو می‌باشد کـــه این امر راه رفتن حیوان را بر روی برف و یخ آسان می‌سازد. لایه زیرین موها زبر و ضخیم و لایه بیرونی صاف و نرم می‌باشد. هاسکی قادر اســت تا در دمای ۶۰- درجه به راحتی زندگی کند.

   

  خلق و خو

  سگی آرام و بازیگوش می‌باشد. به اعضای خانواده‌ای کـــه در آن بزرگ می‌شود بسیار علاقه‌مند اســت. باهوش، اجتماعی و با محبت می‌باشد. اگرچه انرژی زیادی خصوصاً در تولگی دارد اما سگ سر براه و مطیعی می‌باشد. رابطه خوبی با کودکان دارد.برای افراد خانواده بسیار کم پارس می‌کند اما به افراد غریبه بی دلیل پارس زیادی می‌کند.دیدبان خوبی نمی‌باشد. اســتعداد خوبی در آموختن دارد اما این کار را باید با صبر و حوصله انجام داد چراکـــه هاسکی می‌تواند گاهی اوقات لجباز شود. اگر بیکار بماند خیلی زود حوصله اش سر می‌رود. از تنهایی بیزار اســت بنابراین اگر ساعات زیادی را بیرون از خانه سپری می‌کنید حتماً یک جفت و هم بازی برای سگ خود پیدا کنید. به غذای کمتری نسبت به آنچه به نظرمی رسد نیاز دارد. اگر از سنین پایین اجتماعی شود با سایر حیوانات مشکلی ندارد سگی واقعاً بازیگوش کـــه با زور می‌توان ان را آموزش داد. این سگ آپارتمانی نمی‌باشد؛ و باید او را برای پیاده‌روی ۲ساعته به بیرون ببرید تا انرژیش خالی شود وگرنه اگر او را بیرون نبرید و انرژی سگ پر باشد خانه را ویران می‌کند. در ضمن به جویدن اشیا در سن تولگی علاقه زیادی دارد.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  مشکلات سلامتی

  اصولاً سگ سالمی اســت. مشکلات کپل، بیماری‌های چشمی همانند آب مروارید و ورم پوستی ناشی از کمبود روی قابل ذکر می‌باشد.

   

  شرایط نگهداری

  در فصول گرم سال باید برای نگهداری از آنان از سایبان ویا در صورت لزوم از کولر اســتفاده کرد یا انهارا در سرامیک داخل خانه کـــه خنک اســت بگذاریم نگهداری سگ هاسکی در داخل خانه‌های کوچک و آپارتمانی تجربه جالبی برای شما نخواهد بود، زیرا این سگ جزو سگ‌های بسیار فعال و شلوغ اســت کـــه ممکن اســت با این شلوغ کاری‌ها در خانه شما را اذیت کند.[۳] بهترین مکان برای نگهداری این سگ داشتن یک پارکینگ یا یک حیاط بزرگ اســت، کـــه به راحتی در آن بازی کرده و انرژی خود را تخلیه کند، البته لازم اســت ذکر شود کـــه نباید از سگ خود غافل شوید، با این کار باعث خواهید شد کـــه سگ احساس تنهایی کند و افسرده شود.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  فعالیت بدنی

  به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد اما نباید او را در هوای گرم به انجام ورزش‌های سخت وادار نمود. یک حیاط بزرگ با نرده یا دیوارهای بلند پیشنهاد می‌شود. توجه کنید تا نرده‌ها از زیر نیز بلند و محکم باشند چراکـــه هاسکی علاقه زیادی به کندن زمین دارد.

   

  ریزش موها

  به جز در فصول ریزش مو به آراســتن زیادی نیاز ندارد (دوبار در سال ریزش مو دارد). برس کشیدن با شانه آهنی پیشنهاد می‌شود.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  محیط مناسب برای نگهداری

  پیشنهاد ما برای نگهداری این سگ محیطی بزرگ اســت و اگر خارج از خانه اســت دور این محیط را نرده هایی بلند بکشید کـــه با عمق خوبی در زمین فرو رفته باشد چرا کـــه هاسکی به کندن زمین علاقه زیادی دارد. سگ های هاسکی بسیار فعال و پر انرژی هستند و تحمل آنها در مقابل سرما بسیار عالی اســت به صورتی کـــه سرمای زمستانی نواحی شرقی سیبری کـــه از سخت ترین زمستان های کره خاکی می باشد را به راحتی تحمل می کنند.علاقه بسیار زیادی به بازی کردن به خصوص بازی کردن با توپ دارند. حالات روحی صاحبشان را بسیار خوب درک کرده و با او همراهی می کنند. با بچه ها هم به راحتی کنار می آیند و همانطور کـــه گفتیم کمی هم بازیگوش هستند.

   

  شرایط نگهداری در آپارتمان

  نگهداری سگ هاسکی سیبرین در خانه های آپارتمانی توصیه نمی شود ولی خیلی از افراد سگ خودشان را داخل خانه نگهداری می کنند.بهتر اســت بدانید کـــه نژاد سگ هاسکی در داخل خانه بسیار فعال و شلوغ اســت و ممکن اســت کـــه شما را اذیت کند.بهترین مکان برای نگهداری این سگ داشتن یک حیاط بزرگ و ساختن یک خانه برای این سگ می باشد کـــه آب و هوای خوبی هم داشته باشد.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  نکات مهم دیگر:

  سگ گهگاهی پارس می کند اما در کل آرام اســت

  نسبت به گربه ها واکنش نشان می دهد اما نه به شدت

  این نژاد سگ خانگی رابطه خوبی با بچه ها دارد و بسیار پر انرژی و مهربان اســت.

  با دیگر نژادهای سگ رابطه خوبی دارد.

  هاسکی یک سگ آپارتمانی نیست ، چون این سگ شلوغ و پر سروصدا اســت.

  اگر شما بتوانید آن را خوب آموزش دهید می توانید در آپارتمان هم نگهداری کنید.

  هاسکی یه سگ فرار مشهور اســت. فرار کردن این سک بسیار مرسوم اســت ک با پرش از روی حصار یا شکستن حصار خود و … کـــه اســتعداد زیادی در فرار دارد.

  حصارها باید بلند باشند و فاصله بین میله ها نیز کم باشد تا راه فراری برای این حیوان شلوغ نگذاریم.

  هاسکی سیبرین می تواند بسیار مخرب نیز باشد. این سگ اگر بدون صاحب در داخل خانه رها شود ممکن اســت کـــه کل خانه را به هم بپاشد و خسارت های زیادی به شما بزند.

  اگرچه هم در بیرون از خانه رها شوند ، سگ خانگی هاسکی دوست دارد کـــه به باغچه های گل حمله کند و همه ی آنها را به هم بزند و خرابشون کند.

  اگرچه هاسکی پارس کردن و زوزه کشیدن را دوست دارد ولی زمانی کـــه یک فرد ناشناس وارد خانه یا محیطی کـــه سگ اســت می شود ، آن ها پارس نمی کنند و صاحب خانه را آگاه نمی سازند.

  سگ هاسکی نمی تواند یک سگ نگهبان یا تماشاچی باشد. با این کار اون می تواند به دزد ها کمک کند.

  سگ هاسکی نمی تواند توسط یک بچه یا یک نوجوان پرورش یابد. آن ها به یک مربی قوی و با اعتماد به نفس نیاز دارند تا بهش اعتماد کنند. و این سگ ها باید از نوجوانی درست تمرین ببینند و دارای مسئولیت باشند.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ هاسکی سیبرین حیوان خانگی شلوغ و پر انرژی می باشد کـــه نیازمند تحرک و فعالیت روزانه می باشد.
  دقت داشته باشید کـــه این نژاد مناسب برای آب و هوای سرد و معتدله می باشد و نگهداری این سگ در مناطق گرم باعث اذیت این سگ می شود.

   

  آموزش و تربیت سگ هاسکی ممکن اســت برای خیلی از افراد کار سخت و مشکلی باشد، زیرا این نژاد یک ذهنیت مستقل دارد و فقط دستوراتی را کـــه بهش حس خوبی می دهد را قبول می کند.افراد کـــه قصد آموزش و تربیت سگ هاسکی را دارند باید حتما صبر داشته باشند و طبیعت و خصوصیات این نژاد را کاملا درک کنند.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  محبوبیت سگ هاسکی سیبرین در بین دیگر سگ ها

  سگ هاسکی سیبرین توسط هنرمندان ، بازیگران ، نویسندگان و فیلم سازان بسیار مورد توجه قرار گرفته اســت.این سگ به خاطر فرم فیزیکی و چشم های دو رنگ کـــه دارد الهام بخش خیلی ار آدم های موفق بوده اســت.سگ هاسکی از نژاد سگ های کاری می باشد کـــه در سیبری این سگ ها مسئول کشیدن سورتمه ها بودند کـــه البته در حال حاضر نیز تعدادی از این سگ ها در این کار مورد اســتفاده قرار می گیرند.سگ هاسکی ، سگ زیبا و باهوشی اســت ولی توانایی آموزش و تربیت این حیوان تاحدودی مشکل اســت و باید زیاد تلاش کنید.

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

  سگ سیبرین هاسکی | تمام نکات تربیت و نگهداری و تغذیه

   

  مطالب بیشتر:

  آدرس مرکز فروش سگ در تهران

  زبان بدن و معنی کارهای مختلف سگ ها را بشناسید

  سگ تازی افغان ، برترین و زیباترین نژاد سگ در جهان

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •