نکات انتخاب همسر

سودها و ضررهای رابطه با مردی که از شما کوچکتر است

سودها و ضررهای رابطه با مردی کــه از شما کوچکتر است

بسیاری از رابطه ها در دنیای امروز را مي بینیم کــه در آن مرد از خانم کوچکتر است ، طبق روال عادی معمولا مرد و زن یا همسن هستند یا خانم از آقا کمي کوچکتر. در فرهنگ ما، رابطه زن با مردی کوچیک تر از خودش، یک تابو تلقی مي شود و از نظر روان شناسان هم قابل قبول نیست. در واقع آنها معتقدند کــه کوچیک بودن مرد مشکلات مربوط به خودش را دارد. اگر شما هم قصد دارید کــه با مردی کوچیک تر از خودتان وارد رابطه شوید، در این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه نکات مثبت و منفی چنین رابطه ای را برایتان بیان کرده ایم تا آگاهانه تر تصميم بگیرید.

سودها و ضررهای رابطه با مردی که از شما کوچکتر است

او اولویت های متفاوتی دارد

اولویت آقایان در سنین مختلف متفاوت است. به عنوان مثال مردی کــه در دهه 20 زندگی خود به سر مي برد، اولویت اصلی اش کار یا حتی درس است. او دوست دارد در این دهه از زندگی تمام تلاش اش را بکند تا مدرک اش را بگیرد یا برای خود کاری پردرآمد دست و پا کند. اما مردی کــه در دهه 30 زندگی اش است، تا حدودی زندگی اش به ثبات رسیده و مي تواند وقت آزاد بیشتری را برای شما بگذارد. از این رو اگر شما به دنبال این هستید کــه مثلا با عشق زندگی تان به سفر بروید، گزینه اول انتخاب خوبی برایتان نخواهد بود. بنابراین اگر با مردی کوچک تر از خودتان وارد رابطه شده اید باید اولویت های زندگی او را، حتی اگر با شما تفاوت دارند، بپذیرید.

 

او هیجان بیشتری مي خواهد

طبیعی ست کــه هر چه سن ما کمتر باشد، هیجان مان نیز برای انجام فعالیت های مختلف بیشتر است. اگر شما به دنبال هیجان در رابطه هستید، مثلا دوست دارید کــه به کونوردی یا اسکی بروید، بدون شک مردی کــه سن کمتری دارد حوصله بیشتری نیز برای این نوع فعالیت ها دارد کــه به تبع انتخاب مناسبی برای شما نیز خواهد بود.

 

او دید دیگری به رابطه دارد

اگر شما به دنبال یک رابطه بلند مدت و ماندگارید، رابطه با مردی کوچک تر از خودتان انتخاب مناسبی برایتان نخواهد بود. همانطور کــه آقایان در سن بالاتر به دنبال تشکیل خانواده و بچه دار شدن هستند، مردانی کــه سن کمتری دارند دوست ندارند کــه خودشان را محدود و به ازدواج فکر کنند. بنابراین اگر مي خواهید رابطه ای را با مردی کوچک تر از خودتان آغاز کنید، از همان ابتدا هدف تان را بیان کنید، صادقانه به او بگویید کــه از رابطه چه مي خواهید، در این غیر این صورت رابطه ای را آغاز خواهید کرد کــه در آن سرگردان خواهید بود.

 

ممکن است با مخالفت دیگران مواجه شوید

اگر به خانواده یا دوستان تان بگویید کــه با مردی کوچک تر از خودتان وارد رابطه شده اید، احتمال این کــه با مخالف آنها مواجه شوید زیاد است. اگر به راستی هم شما و هم شریک زندگی تان اعتقاد دارید کــه برای هم ساخته شده اید، پس باید خودتان را برای حرف های طعنه آميز دیگران نیز آماده کنید. اما اگر چشم تان را به روی قضاوت دیگران نبندید، به تدریج حرف های آنها روی شما و به تبع رابطه عاطفی تان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 

او درگیری های کمتری دارد

طبیعی ست کــه هر چه سن مان کمتر باشد، تجربه های زندگی مان نیز کمتر است. یک مرد 35 ساله درگیری های ذهنی بیشتری نسبت به یک مرد 25 ساله دارد. او رابطه های بیشتری را تجربه کرده، سختی های بیشتری کشیده است و… از این رو طبیعی ست کــه محتاط تر عمل کند یا کــه در تصميم گیری هایش سخت گیرتر باشد. خوبی رابطه با فردی کوچک تر از شما این است کــه خیلی زندگی پیچیده ای نداردو اما از آن طرف، شما ممکن است با او به دلیل نداشتن تجربه های کافی مثل حل کردن مشکلات یا برقراری ارتباطی درست، دچار مشکل شوید.

سودها و ضررهای رابطه با مردی که از شما کوچکتر است

او بچه نمي خواهد

خانم ها معمولا در آستانه 30 سالگی دوست دارند کــه بچه دار شوند، اما آقایان برای پدر شدن هیچ عجله ای ندارد. اگر شما با فردی کــه کوچک تر از خودتان است ازدواج کنید، باید به اختلاف نظرتان در مورد بچه دار شدن نیز بیاندیشید. زمانی کــه شما آمادگی مادر شدن را دارید اما همسرتان هنوز آمادگی این تغییر را ندارد، واقعیتی ست کــه باید قبل از ازدواج به آن فکر کنید.

 

نمي توانید به او تکیه کنید

مردی کــه کوچک تر از شماست به احتمال زیاد هنوز زندگی اش ثبات لازم را پیدا نکرده است، برعکس شما کــه به احتمال زیاد کارتان را دارید و به بیانی تکلیف تان با خودتان روشن است. همين تفاوت ها باعث مي شود کــه مرد مقابل تان احساس کند کــه نمي تواند آنطور کــه باید از شما محافظت کند. بدتر از آن این است کــه شما هم نمي توانید به او تکیه کنید و بعد مدتی احساس مي کنید کــه شریک زندگی ایده آلی برای یکدیگر نخواهید بود.

 

او سبک زندگی متفاوتی دارد

آیا سبک زندگی پسری کــه در دهه 20 زندگی خود به سر مي برد، با سبک زندگی مردی کــه 30 سالگی اش را رد کرده است، یکی ست؟ مردان جوان تر دوست دارند کــه زمان بیشتری را با دوستان شان بگذرانند، به گشت و گذار بروند و هیجانات تازه را تجربه کنند، در حالی کــه آقایان مسن تر ترجیح مي دهند کــه به جای دوستان شان وقت شان را با شریک زندگی شان بگذرانند. بنابراین اگر قصد شروع رابطه با فردی کوچیک تر از خودتان را دارید، باید سبک زندگی او را نیز بپذیرید.

 

 

مطالب بیشتر:

بهترین فاصله سنی مرد و زن برای ازدواج چند سال است؟

تمایل مردان به ازدواج با زنان بزرگتر از خودشان

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا