زناشویی

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواســت رابطه جنسی دارم

در این مطلب به طور مفصل به سوال و جواب های جنسی رایج پرداختیم که شما هم با خواندن آن ها می تونید اطلاعات مفیدی بدست بیاورید.

 

جناب آقای دکتر صفری نژاد رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران و اســتاد دانشگاه پاسخ این سوالات را داده اند در زیر منتشر میکنیم.

 

پرستو : باسلام 5 ساله که ازدواج کرده ام. رابطه بسیار خوب و عاشقانه ای همیشه با همسرم داشته و دارم.هر دو 29 ساله ایم. از حدود 2 سال پیش همسرم نسبت به روابط جنسی بسیار سرد شده و اگر من درخواســت نکنم شاید ماهی یکبار هم ایشان پیش قدم نشوند. با توجه به اینکه من ذاتا گرم هستم بسیار اذیت میشم. همسمر هم خودش از این موضوع ناراحته تو این 2 سال به پزشکای زیادی مراجعه کرده و همین چند ماه پیش به روانشناس. متاسفانه هیچکدام تاثیری نداشته. همسرم میگه من کلا بی میلم هم به تو هم به بقیه زنا. رابطه ما فقط با قرص ویاگرا انجام میشه چون ایشون میلی ندارن تحریک هم نمیشن. وقتی اینطوری رابطه داریم هیچ حسی نداره و من حس میکنم با ادم اهنی هستم!

 

در کنار این مسئله از اونجا که رابطه ما خیلی دیر به دیر انجام میشه من همیشه درد دارم. واژنم برگشته به شکل زمانی که دختر بودم و چون درد دارم در رابطه جنسی خیلی از همسرم میخوام پوزیشنوشو عوض کنه و اونم بعدش میگه اصلا نزدیکی با من رو دوست نداره.
خوب ادمی که ماهی 1 بار رابطه جنسی داره بدون پیش نوازی تحریک کافی هم نمیشه معلومه درد داره ولی قبول نمیکنه! باورم نمیشه زندگیم برای این مسائل از هم بپاشه ما واقعا تفاهم داریم و همدیگه رو هم دوست دارم. هر دو تحصیل کرده و ظاهری خوب و زیبا ولی میتونم بگم 2 ساله که هیچی رابطه جنسی نداشتم چون این رابطه های جنسی نیمه کاره بدتر منو داغون کرده دیگه کم اوردم. موندم چیکار کنم. چون همسرم خودش سرده منو اصلا درک نمیکنه و همیشه فراموش میکنی که باید رابطه ای هم داشته باشم. ممنون میشم راهنمایی ام کنین.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

پاسخ پزشک: پیش نیاز یک رابطه جنسی بخصوص در خانمها داشتن یک رابطه عاطفی 2 طرفه مناسب اســت. قائدتا نیازهای جنسی مرد و زن باید در داخل خانواده پاسخ داده شوند و این از ملزومات اســت. اختلالات جنسی هم در مرد و هم در زن طیف وسیعی دارند و کلا به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند: جسمی و روحی روانی. در ضمن ما انواع بسیار زیاد اختلالت جنسی در مرد داریم که دو تا از آنها کاهش میل جنسی و اختلال در نعوظ اســت. یک مرد ممکن اســت کاهش میل جنسی داشته باشد ولی هر موقع تمایل به رابطه زناشوئی پیدا کند می تواند از عهده آن برآید یعنی در پیدا کردن آمادگی مشکل ندارد. ظاهرا شوهر شما برای برقراری رابطه زناشوئی از قرص مخصوصی اســتفاده می کند و این نشان دهنده وجود اختلال در نعوظ علاوه از کاهش میل جنسی اســت. گاها بعضی از مردان بعلت داشتن مشکل اختلال در نعوظ تمایل به رابطه زناشوئی ندارند تا مشکل آنها آشکار نشود. همانطور که خود شما فرمودید شوهر شما نیز مثل بسیاری از مردان جامعه ما از فیزیولوژی جنسی همسرشان اطلاع کافی ندارند, خانمها برای رسیدن به ارگاسم یا ارضاء جنسی نیاز به 15-10 دقیقه تحریکات موثر و کافی دارند و گرنه در نیمه را رها شده و دچار مشکلاتی مثل شما می شوند. اول باید نوع مشکل شوهر شما مشخص شود آیا ایشان مشکل جسمی دارند یا روحی و روانی و سپس نوع اختلال جنسی (وجود کاهش میل جنسی یا احتلال نعوظ و یا هر دو با هم) مشخص گردد. اگر شوهر شما تمایل به درمان دارد و مشکلات وی نیز ریشه در روابط شما با یکدیگر ندارد, به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد تا از این بحران خارج شوید.

 

andia : سلام خانمی هستم 41ساله ازسن 30 سالگی دچاریائسگی زود رس شدم تمام روشهای درمانی را امتحان کردم بی نتیجه بود شما راهکاری برای درمان من دارید باسپاس موفق باشید .

 

پاسخ پزشک: بنده توصیه نمی کنم که شما درمانی جهت از سرگیری پریودهای خود داشته باشید. ولی یائسگی بخصوص یائسگی زودرس سبب یک عده تغییرات در بدن یک خانم می گردد که شما می توانید تحت نظر پزشک متخصص مربوطه از درمانهای لازم اســتفاده نمائید و به مقدار زیادی نیز سود ببرید.

 

ocean : با عرض سلام خدمت جناب عالی من 5 ماه اســت که ازدواج کرده ام و از زود انزالی رنج میبرم و این مسئله من و خانم من را نگران کرده اســت لطفا پیشنهاد و دارویی برای رفع این مشکل بفرمایید با تشکر

 

پاسخ پزشک: همانطور که در پاسخ خوانندگان بسیاری عرض کرده ام, تشخیص وجود انزال زودرس با پزشک اســت. ضمنا هیچوقت بدون تجویز پزشک دارو مصرف ننمائید. دارو را نمی توان از پشت صفحه تلوزیون و یا روزنامه تجویز کرد. اگر ثابت شود جنابعالی انزال زودرس دارید حدود 80-70 درصد موارد با دارو قابل درمان اســت.

 

محمد : مرد 42 ساله هستم و بیش از 5 سال اســت که از سیلدنافیل 50 اســتفاده می کنم. از چند ماه پیش جواب نمی دهد و ناچار از دوز 100 اســتفاده می کنم. می خواهم بدانم اگر بعد از مدتی این دوز هم اثر نکند تکلیف چیست؟
پاسخ پزشک: شما خواننده محترم مبتلا به اختلال نعوظ هستید. اختلال نعوظ در مردان دارای سه علت بزرگ عروقی, عصبی و هورمونی اســت. یکی از شایعترین بیماریها که سبب اختلال نعوظ شدید می شود, بیماری دیابت یا مرض قند اســت البته اختلال نعوظ دهها علل دیگر نیز دارد. شما بدون تشخیص اقدام به مصرف دارو کردید داروی که شما مصرف می کنید خیلی پر عارضه اســت و فقط جنبه تسکینی دارد, لازم اســت علت بیماری شما مشخص شده و علت اصلی را برطرف نمائید.

hamid : با سلام و احترام :لطفاً جهت تقویت غریزه جنسی كه بشود بیشتر از یكبار درهفته نزدیكی كرد را معرفی بفرمایید ، و علل ضعف جنسی از چیست . با تشكر

 

پاسخ پزشک: تمابلات جنسی هر فرد بستگی به میزان نیاز وی دارد. وقتی شما در هفته یک بار تمایل به رابطه زناشوئی دارید, بیمار نیستید و با همان یک بار نیازهای شما برطرف می شود. مثل اینکه درخواســت بکنید که داروئی به شما داده شود که در روز بتوانید دو بار نهار بخورید. سعی نکنید که فیزیولوژی طبیعی بدن خود را بهم بریزید. منظور از ضعف جنسی را متوجه نشدم.

 

مصطفی : باسلام میخواســتم بدانم دارویی مجاز جهت تحریک جنسی زن وجود دارد یا خیر در صورت امکان نامش را برایم ارسال کنید ایا امکان تهیه ان بدون مشورت پزشک وبدون نسخه هست یا خیر باتشکر از شما

 

پاسخ پزشک: دوست عزیز اولا تا بیمار معاینه نشده و علت بیماری وی مشخص نشده نمی توان دارو برای وی تجویز کرد. دوما اصرار شما برای مصرف دارو بدون تجویز پزشک تعجب آور اســت. ثالثا فیزیولوژی جنسی در خانمها خیلی پیچیده اســت, خانمی که رابطه عاطفی خوبی با همسرش ندارد، تحت انواع و اقسام فشارهای زندگی اســت, به زور وی را مجبور به ازدواج با یک مرد کرده اند و بسیار موارد دیگر، هیچوقت با تجویز دارو دچار تحریک جنسی نخواهد شد.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

امیر : با سلام و خسته نباشید من یک پسر 30 ساله هستم و مدت 1 ساله که ازدواج کردم متاسفانه در این مدت از مشکل نعوظ خیلی ضعیف رنج می برم گاهی اوقات از تادالافیل 20 اســتفاده می کنم .آیا نعوظ ضعیف درمان دارد و یا اســتفاده از تادالافیل اثرات سوء دارد . با تشکر فراوان

 

پاسخ پزشک: بنده ار شما متشکر هستم که مشکل خود را واضح بیان فرموده اید. همانطور که در پاسخ یکی از خوانندگان عرض کردم, اختلال نعوظ علل خیلی زیادی دارد و باید علت اصلی پیدا و درمان شود. مخصوصا در شما که هنوز جوان هستید. داروئی که مصرف می کنید فقط تا مدتی مشکل شما را تسکین می دهد, و پس از آن دیگر موثر نخواهد بود. بهتر اســت دنبال علت بیماری خود و برطرف کردن آن باشید.

 

مصطفی: لطفادارویی به منظور درمان زود انزالی معرفی نمایید سن 34 متاهل حدود 3سال از ازدواجم گذشته

 

پاسخ پزشک: همانطور که در پاسخ خوانندگان بسیاری عرض کرده ام, تشخیص وجود انزال زودرس با پزشک اســت. ضمنا هیچوقت بدون تجویز پزشک دارو مصرف ننمائید. دارو را نمی توان از پشت صفحه تلوزیون و یا روزنامه تجویز کرد. اگر ثابت شود جنابعالی انزال زودرس دارید حدود 80-70 درصد موارد با دارو قابل درمان اســت.

 

saman: سلام و خسته نباشید . من جوانی 34 ساله هستم تقریبا 3 ماهه که بدلیل مشکل نعوظ با همسرم رابطه نداشته ام و پس از سه ماه به سختی با همسرم رابطه داشتم که در بین نزدیکی آلتم از حالت نعوظ خارج شد . ضمنا همسرم از کوتاهی آلتم ابراز نارضایتی میکرد خواهشمندم راهنمایی فرمایید.

 

پاسخ پزشک: همانطور که در پاسخ یکی از خوانندگان عرض کردم, اختلال نعوظ علل خیلی زیادی دارد و باید علت اصلی پیدا و درمان شود. اینکه فرموده اید همسر شما از اندازه دستگاه تناسلی شما شاکی اســت، من فکر نمی کنم که مشکل اصلی اندازه دستگاه تناسلی باشد. احتمالا خانم شما در روابط زناشوئی به ارگاسم (ارضاء جنسی) نمی رسند و فکر می کند که مشکل در جای دیگر اســت. جهت اطلاع شما و سایر خوانندگان محترم, خانمها در رابطه زناشوئی نیاز به تحریکات کافی و زمان دارند و بدون برقرار کردن عمل نزدیکی نیز می توانند به ارضاء جنسی برسند ولی برعکس آن صادق نیست.

 

نسرین : اقای دكتر من هنگام رابطه زناشویی لذت میبرم ولی خیس نمیشم چیكار كنم عصبی شدم.

 

پاسخ پزشک: کلا انواع اختلالات جنسی در خانمها به 6 دسته بزرگ تقسیم می شوند یکی از آنها همین اختلالی اســت که شما فرموده اید که در اصطلاح به آن اختلال در مرطوب شدن و یا اصطلاح علمی آن Lubrication Disorder می باشد. الان دقیقا توصیح می دهم که مشکل شما کجا اســت. یک رابطه زناشوئی طبیعی از بدو شروع تا پایان دارای 4 مرحله اســت که هم مرد و هم زن به ترتیب از این مراحل عبور می کنند. این مراحل به ترتیب عبارتند از: مرحلة برانگیختگی، مرحلة کفه یا همان تداوم تحریک جنسی، مرحلة ارگاسم یا ارضاء جنسی، و بالاخره مرحلة فروکش. یکی از علل عدم مرطوب شدن دستگاه تناسلی خانمها، برقرار کردن رابطه زناشوئی بدون وارد شدن در مرحله برانگیختگی اســت. علت دوم عدم وجود تحریکات موثر و کافی در حین رابطه زناشوئی اســت. بدون تحریکات کافی برقرار کردن رابطه زناشوئی نه تنها سبب مرطوب شدن دستگاه تناسلی خانم نمی شود، بلکه بعلت ایجاد درد به مشکلات وی نیز می افزاید. البته علل اختلال جنسی از نوع عدم مرطوب شدن در خانمها خیلی زیاد اســت و خارج حوصله این مبحث می باشد. من فکر می کنم که اگر شما و شوهرتان مقداری به اطلاعات خود در زمینه روابط زناشوئی بیفزائید، خیلی کمک کننده خواهد بود.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

امین : با سلام راههای جلوگیری از انزال زودهنگام را بیان فرمایید.

 

پاسخ پزشک: دوست عزیز انزال زودرس قابل جلوگیری نیست، بلکه قابل درمان می باشد.

 

ندا : سلام شرمنده اما من هنوز ازدواج نکردم و نامزد دارم و گاهی باهم آمیزش داریم اما بدلیل برخی مسائل هنوز نمی خواهد نزدیکی کامل باهم داشته باشیم و هر دفعه دچار کمردرد شدید و سردرد و بی نهایت عصبی می شود که چند روز ادامه دارد میشود منو راهنمایی کنید چکار کنم تا ارضاء شود البته بگویم فعلا امکان عروسی نداریم چون شرط خانواده اتمام درس نامزدم اســت من مانده ام که چکار کنم باتشکر

 

پاسخ پزشک: عدم نزدیکی کامل سبب کمر درد شدید و سردرد و عصبانی شدن شدید به مدت چند روز در مرد نمی شود. غریزه جنسی یک غریزه فوق العاده قوی اســت و یک مرد اگر بخواهد ارضاء شود، حتما این اتفاق می افتد. برای ارضاء شدن در یک رابطه زناشوئی، انجام عمل مقاربت الزامی نیست، این بخصوص در مورد خانمها صدق می کند. من فکر می کنم که یا مشکل در جای دیگری اســت و یا اینکه اطلاعات شما از فیزیولوِژی رابطه زناشوئی خیلی اندک اســت. من برای شما یک زندگی سرشار از شادی و موفقیت آرزو مندم.

 

saman : با سلام.آیا راهی برای افزایش دائمی سایز آلت تناسلی وجود دارد؟

 

پاسخ پزشک: اندازه دستگاه تناسلی غیر قابل تغییر اســت.

 

جاوید : باسلام خدمت دکتر میخواســتم بدانم راه حل مبارزه با زود ارضایی چیه بدون خوردن داروهای تقویتی آیا داروی درمان خاصی وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید چون واقعا درزندگی دچارمشکل شده ام بعضی وقتا حتی قبل از سخت شدن آلت ارضا میشم یا شاید به دودقیقه درمقابل رابطه جنسی دوام نمیارم وگاهی زود سرد میشم و زود تحریک میشوم خواهشمندم درحدامکان راهنماییبفرمایید باتشکر

 

پاسخ پزشک: شما مبتلا به انزال زودرس هستید و بهترین راه آن دارو درمانی اســت. هیچگونه داروی تقویتی، مکمل، کرم، ژل، دستگاه و داروی گیاهی وجود ندارد که انزال زودرس را درمان نماید.

 

بی نام: سلام و خسته نباشید به شما :من20سالمه و ازدواج کردم تنها مشکل زندگی ما اینه که من وقتی نزدیکی میکنم خیلی زود ارضا میشوم ببخشید من یکم روک حرف میزنم اخه دیگه خسته شدم اصلا نمیتونم لذت ببرم از این نزدیکی نه من نه خانومم ممنون میشم راهنماییم کنی.

 

پاسخ پزشک: شما مبتلا به انزال زود رس هستید، با مراجعه به پزشک مشکل شما به مقدار زیادی قابل حل اســت.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

ham :با سلام. من و همسرم زندگی خوبی داریم. هم حرفه و تقریبا همکار هستیم و اصولا مسائل مشترک زیادی داریم که در مورد آنها صحبت کنیم. دقیقا مثل دو دوست ولی متاسفانه بسیاری از اوقات این رابطه در همان حد اســت و خصوصی‌تر نمی‌شود. مثلا گاهی پیش می‌آید که بیش از یک ماه رابطه جنسی نداریم و وقتی به این فکر می‌کنم که این مساله می‌تواند به دورشدن ما از هم به مرور بیانجامد بسیار ناراحت می‌شوم. من به شخصه احساس می‌کنم که با وجود این که زن هستم پتانسیل بیشتری برای داشتن رابطه جنسی دارم و بسیار سعی کرده‌ام بفهمم که مشکل از کجاســت و متوسط داشتن رابطه جنسی در بین سایر زوجها چقدر اســت؟ آیا همسرم خیلی سرد اســت یا دلایل جانبی مثل مشغول بودن به امور کاری و بحث‌های متفرقه ما را از این قضیه منحرف می‌کند. یک دلیل که حدس می‌زنم (که البته وقتی به همسرم گفتم تکذیب کرد) این اســت که مثلا فکر کردن به درد‌سر حمام رفتن و به این دلیل زودتر بیدار شدن روز بعد باعث می‌شود که قید این کار را بزند و معمولا فرصت‌هایی که از این نظر ایده‌آل باشند کم پیدا می‌شوند. از طرفی گاهی که بعد از ابراز نارضایتی از این وضعیت از طرف من، رابطه‌ای برقرار می‌کنیم به نظر من خیلی ساختگی و مصنوعی به نظر می‌رسد. در حالی که به نظر من حالت طبیعی این اســت که طرفین هر چند روز یک بار بدون تذکر و به صورت طبیعی به ایجاد رابطه جنسی میل داشته باشند. سوال من این اســت که آیا این قضیه طبیعی اســت؟ آیا قرار نداشتن ما در نقش شریک جنسی (به صورت ایده‌آل) باعث ایجاد خیانت یا بحرانی شدن رابطه در طولانی مدت می‌شود؟ آیا برای درمان آن کاری باید کرد؟

 

پاسخ پزشک: سرکار خانم شما یک سئوال بسیار خوبی را مطرح فرمودید. غریزه جنسی یکی از قویترین غرایز اســت و باید در داخل خانواده بطور مناسب به آن پاسخ داده شود. ظاهرا شما از بدو شروع زندگی مشترک این مشکل را داشته اید. از ظاهر سئوال شما چنین اســتنباط می شود که شوهر شما دچار کاهش میل جنسی هستند، کمبود میل جنسی در آقایان یا منشاء عضوی دارد و یا روحی روانی اســت که هرکدام از آنها نیز دارای علل بسیار زیادی هستند، مشکل شما یک مشکل عمده ای اســت. اگر شوهر شما مایل به درمان اســت من توصیه می کنم حتما مشکل خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید. من آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما زوج عزیز دارم.

 

Ehsan: با سلام. همسرم بسیار با هیجان وارد رابطه جنسی می شود و بر عکس بقیه خانوم ها علاقه داره خیلی زود ارضا بشه به طوری که اکثرا من ارضا نمیشم چه کار باید بکنم.

 

پاسخ پزشک: دوست عزیز فیزیولوژی بدن افراد با همدیگر متفاوت اســت موضوعی که مطرح فرمودید نباید در رابطه زناشوئی شما مشکل ساز باشد. شما یک مشکل بسیار شایع را برعکس مطرح فرمودید. در حدود 90 درصد موارد این شوهر اســت که ارضاء شده و همسر خود را در بین راه رها می کند. شما می توانید بعد از ارضاء شدن همسرتان به انزال برسید فقط کافی اســت از منابع معتبر به اطلاعات خود بیفزائید.

 

علیرضا : با سلام.مدت 2 ساله كه ازدواج كردم.با اینكه ماه عسل رفتم ولی بنا بر ترس خانومم نسبت به مساله جنسی چند شب مساله شب زفاف رو به تاخیر اتداختم.ولی فایده نداشت.و اونطور كه باید شبهای خوبی رو سپری نكردیم. پس از اون در تمام این 2 سال وقت نزدیكی كمی اكراه دارن.ولی همیشه سعی میكنم با صبر و حوصله اونو آماده كنم.ضمنا كار من بصورت 2 هفته كار و 1 هفته كنار خانواده هستم.از نظر جنسی بسیار پر انرِژیم اما توی همون 1 هفته كه خونه میرم اكثر اوقات یك مساله كوچك باعث قهر بینمون میشه.و این تا اونجا ادامه داره كه من شاید توی 40-50 روز فقط 2 تا 3 بار نزدیكی داشته باشم.همین باعث فشار جنسی به من شده!خیلی با خانومم صحبت كردم كه با هم مشاوره جنسی بریم اما همیشه و طبق عادت خودخواهی هیچوقت زیر بار نرفته!و همش میگه مشكل از خودمه.این مساله هرروز باعث رنجش خاطر من و بطبع تاثیر روی سایر مسایل زندگیم شده.واقعا نیاز به كمك دارم.لطفا راهنماییم كنید!در صورت لزوم شماره تماســتونو بزارید تا تماس بگیرم.

 

پاسخ پزشک: در مورد روابط ما بین زن و شوهر من امیدوارم که مسائلتان حل شود. در مورد همسرتان ایشان مبتلا به سرد مزاجی اســت و باید نسبت به حل مشکل خود از طریق مراکز پزشکی اقدام نماید. اینکه می گویم باید، ناشی از تجربیات بسیار تلخی اســت که دارم، من بیش از چند صد پرونده طلاق دارم که از مراکز قضائی به بنده جهت اظهار نظر ارجاع شده اند و روز به روز نیز بر تعداد آنها افزوده می شود. غریزه جنسی یک از نیازهای اولیه انسان اســت و باید بطور مناسب در داخل خانواده به آن پاسخ داده شود.

 

مریم : سلام.هنگام نزدیکی با همسرم خیلی کم احساس لذت دارم و اکثرا با اکراه به سویش میروم و هنگام انجام این عمل حس میکنم منطقه ای در شکمم درد میگیرد ضمنا خود و همسرم تحصیل کرده وبارها به طرقی که به ذهنمان رسیده سعی در رفع مشکل کرده ایم اما متاسفانه بجایی نرسیدیم .همسرم بااینکه بسیار گرم هست اما کاملا رعایت حال مرا میکند ولی من دیدخوبی نسبت به این مسئله ندارم .با توجه به جامعه هم تا کنون به چزشکی مراجعه نکرده ایم یعنی نهادی در این ارتباط نمیشناسم.مشکل چیست.

 

پاسخ پزشک: مشکل شما سرد مزاجی اســت، آن علل بسیار زیادی دارد. با تجربه ایکه من دارم یکی از علل شایع سرد مزاجی ما بین طبقه تحصیل کرده هم در مرد و هم در زن، نداشتن رابطه عاطفی خوب با یکدیگر اســت. ولی خوشبختانه مثل اینکه روابط عاطفی شما خوب اســت. شما چون تمایل به حل مشکل خود دارید قطعا از مراجعه به پزشک متخصص سود می برید.

 

پیروز : با سلام آقای دکتر حدود 50 سال سن دارم وفعالیت جنسی ام زیاد اســت اما حدود 2 سال اســت منی بنده جهش زیاد ندارد سوال من این اســت آیا انزال مکرر بفاصله 2 روز عامل این موضوع اســت آیا در معرض بیماری مثل پروستات قرار دارم آزمایش ها PCAطبیعی وحدود 1 میباشد ومشکل اداری وسوزش ندارم اما گاهی ادار دوشاخه میاید وسپس جریان طیبعی میشود طبق سونو 6 ماه اخیر واریکوسل خفیف در ناحیه بیضه چپ دارم اما اورولوز گفته مهم نیست درد خفیفی در ناحیه بیضه چپ وسنگینی احساس میشود سونو کلیه ومجاری ومثانه سالم وطبیعی بوده وحجم میزان منی بطور متوسط حدود 7 الی 10 قطره در هر انزال میباشد ورنگ ونوع ان نیز طبیعی میباشد . با تشکر ومعذرت خواهشمند اســت علت افت جهش اعلام گردد آیا به سن بستگی دارد؟

 

پاسخ پزشک: دوست عزیز حجم منی اهمیت چندان ندارد. زیاد به رنگ، قوام و حجم منی خود اهمیت ندهید. علت دوشاخه شدن ادرار شما، بزرگی پروستات اســت. واریکوسل در سن شما نیاز به اقدام خاصی ندارد.

 

ahmad : باسلام.من 38سال دارم ومتاهل هستم.دارای یك فرزند5ساله.ولی متاسفانه درطول این مدت صاحب فرزند دیگری نشدیم.لازم به ذكراســت كارمن طوریست كه مجبورم 14روزتمام ازخانواده دورباشم لذاكاملا”حس میكنم مقداروجهش مایع semsenكم شده وبلافاصله هنگام coitusازبدن همسرم خارج میگردد.خواســتم راهنمایی فرمایید.متشكرم.

 

پاسخ پزشک: ناباروری در زوجها دو نوع اســت: اولیه و ثانویه. چون شما صاحب یک فرزند شده اید، ناباروری شما از نوع ثانویه اســت. ممکن اســت خود شما و یا همسرتان دچار مشکل شده باشید. توصیه می کنم جهت بررسی به پزشک مراجعه نمائید.

 

F. E : باسلام بنده44سال سن دارم ومشکل انزال زود رس را دارم البته ناگفته نماند بنده دردوران مجردی یعنی حدود 15… سال قبل خودارضایی داشتم وخودم فكر میكنم انزال زود رسم به همین مربوط میشود برای معاینه هم خجالت میكشم لطفا مرا راهنمائی فرمایید باتشكر

 

پاسخ پزشک: اگر ثابت شود که شما انزال زودرس دارید، با دارو درمانی کمک خیلی زیادی می توان به شما کرد.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

جواد : با سلام و عرض ادب بنده از كوچكی آلت رنج میبرم به طوری كه شریك جنسی اینجانب از این موضوع شكایت دارند خواهشمند اســت راهنمائی های اسان و كاربردی را برای بنده ارسال نمائید . با تشكر شما

 

پاسخ پزشک: همانطور که بنده بارها متذکر شده‌ام، در علم پزشکی هر بیماری تعریف و معیارهائی دارد. اینکه آلت تناسلی شما دارای اندازة غیر طبیعی اســت یا نه، تشخیص و درمان آن با پزشک متخصص اســت. در مورد اندازة آلت تناسلی، این روزها مراجعات مکرر برای این موضوع وجود دارد. دلیل آن نیز انبوه تبلیغات غیر واقعی اســت. یکی از شگردهای شرکتهای داروئی و تجهیزات پزشکی ابتدا ایجاد بیماری اســت و بدنبال آن ارائة درمان برای بیماری مذبور اســت. ابتدا با انبوه تبلیغات به مرد القاء می‌کنند که اندازة آلت تناسلی وی کوچک اســت، بعد با انبوه تبلیغات، نقش اندازة آلت تناسلی را در رابطة زناشوئی بسیار حیاتی می کنند (که در واقع اصلاً اینطور نیست) و سپس چارة درد را ارائه می کنند. مثل هر بیماری دیگر، کوچکی واقعی دستگاه تناسلی در مردان یا “کوچکی مرضی دستگاه تناسلی” تعریف علمی خاص خود را دارد، و صرف ادعای فرد دلیل وجود مشکل در وی نمی تواند باشد. افرادیکه از نظر علمی دارای اندازة آلت تناسلی طبیعی هستند هیچگونه مشکلی در رابطة زناشوئی پیدا نمی کنند.

 

اندازه دستگاه تناسلی مرد اهمیت چندانی در رابطه زناشوئی ندارد. یک خانم بدون انجام عمل نزیکی با وی نیز می تواند بارها به اضاء جنسی برسد. علت عدم ارضا همسر شما، احتمالا اطلاعات اندک شما اســت. هیچ راهی برای تغییر اندازه دستگاه تناسلی وجود ندارد. مواظب باشید در دام تبلیغات گرفتار نشوید.

 

ظاهر : سلام خسته نباشید. من و خانمم تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم. الان که موقع عادت ماهیانه شون هست روز اول علائم خونریزی داشتند ولی حال قطع شده. البته قبلا خانمم دو بار سقط داشتند. ما نسبت فامیلی هم داریم (دختر عمو پسرعمو). البته پارسال آزمایش ژنتیک دادیم که طبق نظر دکتر هیچ مشکلی نداشتیم. آیا باز هم امکانش هست که بچه سقط بشه؟ خواهشمندم ما رو راهنمایی بکند. با تشکر ظاهر ولیزاده.

 

پاسخ پزشک: سقط مکرر علل بسیار زیادی دارد. لازم اســت همسر شما از نظر وجود احتمالی یکی از علل سقط توسط متخصص زنان و زایمان بررسی شوند.

 

asad : با سلام از سن 35 سالگی انزال خودم از دست دادم بعضی متخصصان اثر دیابت بر مثانه و بعضی عوامل روحی را باعث ان میدانند . قرص پزدو افدرین و سودو افدرین تاثیری نداشت. بفرمایید بجز دیابت عامل دیگری میتواند باعث ان بشود؟ ازمایشات انجام شده : نوار مثانه که ادرار باقیمانده 70 سی سی بود دو بار ازمایش ادرار از نظر اسپرم که اسپرمی مشاهده نشد سونوگرافی مقعد که انسداد گزارش نکرد.

 

پاسخ پزشک: اختلال انزال به 5 نوع تقسیم می شود: انزال زودرس، انزال دیررس، انزال پس گرد، عدم انزال و انزال خشک. شما دچار عدم انزال ناشی از بیماری دیابت هستید. متاسفانه بیماری دیابت بر عملکرد جنسی مردان تاثیرات سوء بسیار زیادی دارد. مشکل شما در حدود 60-50 درصد با دارو حل می شود.

 

بی نام: با سلام و خسته نباشید. من حدود دو سال هست که ازدواج کرده ام. مشکلی که دارم این هست که همسر من هم به لحاظ جسمی و هم جنسی ضعیف هست. زود خسته میشه . خیلی سریع سرما میخوره. زمان رابطه جنسی زود انزالی داره و حتما باید از لیدوکائیین اســتفاده کنه. وقتی هم رابطه جنسی کمی بیشتر باشه مثلا بیشتر از یک ربع گاهی وقتها آلتش نعوظ خودش رو از دست میده و دیگه به هیچ عنوان به حالت اولش برنمیگرده و مجبوریم رابطه رو ناتمام بذاریم که برای من خیلی سخت میشه چون روز بعدش کاملا بی حال و خسته میشم. اندازه آلت همسرم 12 سانتیمتر اســت. قدش 180 و وزنش 175 هست. در ضمن زمان اســتراحت و خوابش هم خیلی کم هست در شبانه روز 6 ساعت میخوابه. الان حدود 9 ماه هست که میخواهیم بچه دار بشیم ولی موفق نشدیم. دکتر گفته از روز 10 پریود تا 20 یک روز در میان رابطه داشته باشین ولی همسرم این قدرت بدنی رو نداره و واقعا از لحاظ جسمی تحلیل میره. رسزش مو داره و خواب آلوده. برای همین من هم اصرار نمیکنم. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

 

پاسخ پزشک: برخلاف تصور عامه، برقرار کردن رابطه زناشوئی هیچ ارتباطی با قدرت بدنی ندارد. این تمایلات افراد اســت که تعداد روابط زناشوئی را مشخص می کند.برقرار کردن رابطه زناشوئی سبب ضعف و بی حالی نمی شود. برای انزال زودرس به هیچ وجه از لیدوکائین اســتفاده نکنید. آن ضمن اینکه دارای عوارض اســت اگر هم موثر باشد فقط جنبه تسکینی دارد. انزال زودرس با دارو به مقدار زیادی قابل حل اســت. بنظر می رسد که شوهر شما اختلال نعوظ هم دارد. اختلال نعوظ دارای دو نوع اســت، یکی اینکه مرد از اول نمی تواند آمادگی پیدا کند و دیگری اینکه اگر آمادگی پیدا کرد، قبل از به اتمام رسیدن رابطه زناشوئی، آمادگی از بین می رود. خود اختلال نعوظ دارای علل زیادی اســت که می توان با بررسیهای لازم نسبت به درمان آن اقدام کرد. یکی از علل اختلال نعوظ اســتفاده از داروهای بی حس کننده مثل لیدوکائین اســت، چون حس دستگاه تناسلی از بین می رود، نعوظ یا ایجاد نمی شود و یا زود از بین می رود. ضمنا این مواد بیحس کننده بسرعت از طریق دستگاه تناسلی خانمها جذب شده و سبب بی حسی در خانمها نبز می شود.

 

پریا : با سلام لطفا بهترین راه جلوگیری بهم معرفی کنید.

 

پاسخ پزشک: احتمالا منظور شما جلوگیری از حاملگی اســت. ما یک بهترین داریم یک مطمئن ترین. بستگی به شرایط افراد، بهترین راه برای آنها متفاوت خواهد بود. اگر شما می خواهید صد در صد از حاملگی جلوگیری کنید، مطمن ترین راه، اســتفاده از قرصهای ضد حاملگی اســت. اگر شما دارای یک فرزند هستید و در آینده فرزند دوم را هم خواهید داشت و موعد حاملگی دوم هم برای شما چندان اهمیت ندارد (مثلا امسال باشد یا 3 سال دیگر) شاید بهترین راه برای شما اســتفاده از IUD باشد. اگر شما به اندازه کافی دارای فرزند بزرگسال هستید و دیگر نمی خواهید صاحب فرزند شوید، بهترین راه بستن لوله توسط شوهرتان اســت.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

مرادی : 42 سال سن دارم كه تا 5 ماه پیش هر شب رابطه جنسی داشتم مدتی اســت كه میل جنسیم به شدت كاهش یافته .البته هم اكنون یك نوزاد 3 ماهه داریم كه در ماه نهم ویكماه و نیم ابتدای زایمان خانمم كمتر نزدیكی داشتیم.به صورت تفننی تریاك میكشم.ضمنا میل جنسی به غیر خانمم دارم .ممنون میشوم راهنمایی فرمایید.

 

پاسخ پزشک: خواننده محترم کاهش میل جنسی را دقیق توصیف نکرده اید، اگر شما در هفته یک بار رابطه زناشوئی دارید، مشکلی وجود ندارد.

 

a : با عرض سلام و خسته نباشید من مدت یک سال اســت که ازدواج کرده ام و خواهان فرزند پسر می باشم لطفا راهنمایی فرمائید چه راه حلی دارم با تشکر.

 

پاسخ پزشک: جنس جنین را به هیچ وجه نمی توان مشخص کرد. از خداوند فقط تقاضای فرزند سالم را داشته باشید. صاحب فرزند دختر سالم شدن یکی از نعمات بسیار بزرگ خداوند می باشد.

 

gfiodhgjo : سلام بنده35ساله هستم مدت8سال اســت ازدواج كرده ام مدت 10 ماه اســت میل جنسی ام را ازدست داده ام قبلا اشتیاق جنسی فراوان داشتم ولی الان خیلی كم شده اســت به روانپزشك مراجعه كردم یك قرص داد20میلیگرمی كه دوشنبه وپنجشنبه ها نصف قرص را میخوردم البته میل جنسی بنده دارای نوسان اســت گاهی نرمال وگاهی بسیار سرد لطفا راهنمایی كنید.

 

پاسخ پزشک: همانطور که در پاسخ سایر خوانندگان محترم عرض کردم، هر بیماری علت و درمانی دارد. شما لازم اســت از نظر علل مختلف کاهش میل جنسی بررسی شوید. یکی از علل مهم کاهش میل جنسی در مردان، کاهش میزان هورمونهای مردانه اســت.

 

اسد : سلام بنده 38 ساله از لحاظ میل جنسی به شدت قوی ولی از لحاظ قدرت جنسی ضعیف می باشم ضمنا هیچ گونه اعتیاد به سیگار یا الكل ندارم. لطفا مرا راهنمایی كنید.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

پاسخ پزشک: بنده منظور از قدرت جنسی را متوجه نشدم. برای برقراری رابطه زناشوئی قدرت خاصی لازم نیست. مثل اینکه بگوئیم مردانی می توانند رابطه زناشوئی برقرار کنند که بتوانند وزنه صد کیلیوئی را بلند کنند. اصلا اینطوری نیست. اگر شما مشکل در نعوظ دارید، دنبال برطرف کردن آن باشید.

 

Farhadjami: با سلام وتشکر باعرض پوزش ، مدت دو ماه اســت در وسط و داخل آلت تناسلی توده ی سفت و سخت ( اندازه نخود)ایجاد شده اســت. که در حالت عادی هیچ دردی ندارم ولی وقتی از حالت عادی خارج میشود درد زیادی را به همراه دارد در موقع نزدیکی خیلی اذیت میشوم. در ضمن از نظر اندازه نیز کوچک شده اســت. در مواقع ادرار هیچگونه دردی و یا سوزشی ندارم . سن 43 رنگ پوست تیره سیگار نمیکشم و دارای فرزند هستم وزن 77 کیلو گرم شغل ادرای.

 

پاسخ پزشک: شما متاسفانه احتمالا دچار یک نوع بیماری به اسم بیماری پیرونی شده اید. از علائم اولیه آن ایجاد درد در هنگام نعوظ اســت. هر چه زودتر نسبت به درمان خود اقدام نمائید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به سایت www.safarinejad.ir مراجعه نمائید.

 

محمد : با عرض سلام می خواســتم بدانم برقراری ارتباط جنسی هرشب با همسر برای سلامتی مضر اســت؟( هم برای مرد و هم برای زن ).

 

پاسخ پزشک: برقراری رابطه زناشوئی هیچ مغایرتی با سلامتی ندارد.

 

عیسی : با سلام بدون مقدمه : جوانی هستم 30 ساله كه مشكل زودانزالی دارم و عملیات آمیزش حداكثر با 15 تا 20 دخول به اتمام می رسد و ارضاء جنسی صورت می گیرد،‌ این موضوع مرا بسیار تحت تاثیر قرار داده ،‌ لطفا راهنمایی فرمائید. با تشكر

 

پاسخ پزشک: اگر ثابت شود که شما مشکل انزال زودرس دارید، با دارو درمانی به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

نیکی : با سلام خدمت آقای دکتر و با تشکر از این ابتکاری که باعث می شود بسیاری از مشکلات در این خصوص به سرانجام برسد. در خصوص زود انزالی پیشنهادها و درمان های متفاوتی توسط متخصصین ارائه می شود . راه حل اصولی که بهتر بشود این مشکل را برطرف کرد چیست با تشکر.

 

پاسخ پزشک: اگر ثابت شود که شما مشکل انزال زودرس دارید، با دارو درمانی به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد.

 

سهیل: با سلام .داروی دایپوکستین در چه مرحله ای قرار داره ؟ طرز کارش چیه؟ ایا از طرف اداره بهداشت و درمان امریکا تایید شده؟ ایا تو ایران امده؟ از کجا میشه تهیه کردش؟ با تشکر.

 

پاسخ پزشک: این دارو هیچ مزیتی نسبت به سایر داروها در درمان انزال زودرس ندارد. تبلیغات میلیاردی در مورد این دارو صورت گرفته اســت. شرکت سازنده آن هزینه هنگفتی جهت تائید آن صرف کرد ولی این دارو از طرف اداره FDA آمریکا رد شد. بنده دو مقاله به زبان انگلیسی در مورد این دارو دارم که در آمریکا چاپ شد. لینک آنها را برای شما می گذارم شاید مفید باشند:

 

Safarinejad MR. Safety and efficacy of dapoxetine in the treatment of premature ejaculation: a double-blind, placebo-controlled, fixed-dose, randomized study. Neuropsychopharmacology. 2008 May;33(6):1259-65.
Safarinejad MR. Comparison of dapoxetine versus paroxetine in patients with premature ejaculation: a double-blind, placebo-controlled, fixed-dose, randomized study. Clin Neuropharmacol. 2006 Sep-Oct;29(5):243-52.

 

حامد : با سلام – اینجانب 4 سال اســت ازدواج کردم – هنگام نزدیکی با همسرم ، من زودتر ارضا می شوم – حدود 5 دقیقه – لطفا برای این موضوع راهکار ارائه فرمائید – با تشکر.

 

پاسخ پزشک: مشکل شما این اســت که از فیزیولوژی خود و همرستان آگاهی ندارید. شما خوانندة محترم بنظر می رسد اشتباه می کنید. علت عدم ارضاء خانم شما ، انزال زودرس شما نیست. شما اصلا انزال زودرس ندارید.. تعریف علمی انزال زودرس عبارت اســت از، انزال زودتر از دو دقیقه پس از برقراری رابطة زناشوئی. خانمها برای رسیدن به ارگاسم (ارضاء جنسی) نیاز به زمان دارند (معمولاً حدود 10 دقیقه). معمولاً خانمها برای رسیدن به ارگاسم نیاز حتمی به برقراری رابطة واژینال ندارند. بر خلاف مردان، خانمها در یک بار رابطة زناشوئی می توانند چندین بار ارگاسم را تجربه کنند، بدون اینکه رابطة واژینال داشته باشند. هم شما و هم همسرتان نیاز به این دارید که اطلاعات و مهارتهای زناشوئی خود را بهبود بخشید.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

حسین : سلام من یک جوان 26ساله هستم و5سال هست که ازدواج کردم سوالی که داشتم این بودکه من تقریباهریک روز در میان نیاز به رابطه جنسی با همسرم هستم ولی متاسفانه همسرم پاسخگوی نیاز من نیست وامکان دارد درصورت ادامه این روند من باکسان دیگری هم رابطه جنسی برقرار کنم لطفا راهنماییم کنید.

 

پاسخ پزشک: همانطور که در سایر پاسخ خوانندگان عزیز نیز توضیح داده ام، غریزه جنسی یکی از نیازهای مهم و اولیه انسان اســت و هم زن و هم مرد باید به این نکته توجه داشته باشند که باید در داخل خانواده به این نیازها پاسخ داده شود.
احتمالا همسر شما دچار سرد مزاجی اســت، اگر مشکل عاطفی و درگیری ما بین خود ندارید، و همسر شما تمایل به درمان دارد، حتما به پزشک متخصص مراجعه نمائید.

 

میرزایی :باعرض سلام.خسته نباشید من 25 سالمه یه مشکلی که دارم اینه که زود ارضا میشم چون یکی از تخمخایم افتاده به سمت پایین.ممنون میشم راهنماییم کنین.

 

پاسخ پزشک: محل قرار گیری بیضه ها متفاوت و فاقد اهمیت اســت. اگر ثابت شود که شما مشکل انزال زودرس دارید، با دارو درمانی به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد.

 

بابك : با سلام لطفا مرا در رابطه مسئله زیر كه مدت هاســت باعث نگرانیم شود راهنمائی بفرمائید: من هم اكنون 24 سال دارم. از سن حدودا 18 سالگی متوجه شده ام كه آلتم در حالت نعوظ كامل بصورت قوز كرده می باشد یعنی دارای انحراف حدودا 30 درجه ای به سمت پائین. تا به این زمان هیچ ارتباط جنسی هم نداشتم. اما اكنون در شرف ازدواج می باشم و این مسئله باعث نگرانی ام در رابطه با ارتباط جنسی كامل با همسر آینده ام شده اســت. با تشكر.

 

پاسخ پزشک: شما مبتلا به کجی آلت تماسلی هستید که با جراحی قابل اصلاح اســت.

 

م . ر : حدود 45 سال سن دارم و در موقع نزدیكی نمی توانم نعوظ كامل داشته باشم و در بعضی مواقع نعوظ هستم ولی سریع این حالت را از دست می دهم. ضمنا اخیرا ازدواج كرده ام. چه كار باید بكنم؟ آیا خوردن قرص سیلدنافیل بصورت هفته ایی 2 بار اشكال دارد؟ در دراز مدت

 

پاسخ پزشک: اســتفاده از قرص پرعارضه فوق را اصلا توصیه نمی کنم. شما باید علت مشکل خود را پیدا کرده و برطرف نمائید.

 

محدرضا : با سلام و احترام مشكل من انزال زود هنگام می باشد می خواســتم بدانم علت چیست و چه راهی را پیشنهاد می كنید . در ضمن من به هیچ دكتری مراجعه نكرده ام با تشكر

 

پاسخ پزشک : اگر ثابت شود که شما مشکل انزال زودرس دارید، با دارو درمانی به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد.

 

اسماعیل : باعرض سلام مشكل من ارضا زودهنكام مى باشد ایا این مشكل بادارو حل مى شود سن 45 سال باتشكر

 

پاسخ پزشک: اگر ثابت شود که شما مشکل انزال زودرس دارید، با دارو درمانی به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد.

 

عبدی : حدود یک سال اســت که به دلیل اســترس و اســتفاده از داروهای ضد چربی خون اریکشن مطلوب ندارم چه توصیه هایی برای ایجاد اریکشن مطلوب دارید آیا میتوانم با قرص های ویاگرا این نقص را بر طرف کنم البته پس از خوردن قرص ویاگرا ( سیلدنافیل)سر درد میگیرم چه دارو یا تغذیه ای را پیشنهاد میکنید .34 سال دارم و 10 سال اســت ازدواج کردم.

سوال و جواب جنسی | هر شب درخواست رابطه جنسی دارم

پاسخ پزشک: اســتفاده از داروهای ضد چربی اثر سوء بر روی نعوظ مرد ندارند. اســتفاده از داروی پر عارضه فوق در بهترین شرایط مشکل شما را تسکین می دهد. شاید بتوان بیش از یکصد مورد علت برای اختلال نعوظ در مردان ذکر کرد. شما باید علت بیماری خود را پیدا و برطرف نمائید. در مورد علل اختلال نعوظ توضیحات مفصل به زبان ساده در سایت www.safarinejad.ir داده شده اســت.

 

سعید : با سلام آیا عادت به نزدیكی به صورت دوبار در كمتر از یك ساعت ضرر دارد؟

 

پاسخ پزشک: جواب سئوال شما “نه” می باشد.

 

lida : با سلام همسرمن در رابطه جنسی دچاربیماری روحی و روانی اســت .از من میخواهدکه خودم را برای مردای غریبه آرایش کنم زمانیکه من این کاررا میکنم از این مسئله لذت برده ودر رابطه جنسی با من در تخیلش مدام از رابطه من با دیگر مردها صحبت کرده وبعد از رابطه جنسی از گفتن این جملات شرمنده میشود.از این موضوع ناراحتم وازاین که بایداینکار رو بکنم تا بتونم با شوهرم رابطه جنسی داشته باشم خیلی دلگیرم.

 

پاسخ پزشک: همسر شما نیاز به مشاوره با روانشناس متخصص در زمینه مسائل جنسی دارند.

 

agahi : سلام و خسته نباشید..میخواســتم بدونم امکانش هست خودمون تشخیص بدیم که نامزدمون پرده بکارتش از بین رفته یا اصلا وجود نداره ؟ ..و اگه نداشته باشه دکتر میتونه تشخیص بده اولبن رابطه جنسی پارتنرمون کی بوده ؟ ممنون

 

پاسخ پزشک: خود شما نمی توانید در مورد چگونگی پرده بکارت اظهار نظر نمائید. در مورد قسمت دوم سئوال شما، مراجع قانونی می توانند در این مورد اظهار نظر کنند.

 

رضا خ : سلام. من از انزال زودرس بعضی موقع ها خفیف تر نغوذ ناقص رنج می برم. چه کار باید بکنم. ممنونم

 

پاسخ پزشک: اگر ثابت شود که شما مشکل انزال زودرس دارید، با دارو درمانی به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد.
اگر در بدست آوردن و حفظ نعوظ نیز دارای مشکل هستید، قابل بررسی اســت.

 

ایلیا : من مدت 14سال اســت ازدواج کرده ام همسرم مبتلا به واژنیسم میباشد آیا راه حلی غیر از روان درمانی وجود دارد . چون روان درمانی هیچ نتیجه ای نداده اســت . آیا درمان داروئی یا تزریق بوتاکس در ایران صورت میگیرد و آیا این روش را توصیه میفرمایید لطفا” راهنمایی کنید بسیار سپاسگزارم 0

 

پاسخ پزشک: وازینیسموس یکی از مواردی اســت که خیلی سخت درمان می شود. بعد از 14 سال که همسر شما خوب نشده اســت، بعید اســت با درمانهای اضافی خوب شود. تزریق بوتاکس را در این مورد توصیه نمی کنم.

 

مهدی : سلام خانم من بسیار سرد مزاج وتقریبا شهوت ایشان صفر می باشد راهنمایی کنید دارو معرفی کنید.

 

پاسخ پزشک: خانم شما دچار سرد مزاجی شدید اســت، اگر رابطه عاطفی خوبی با همسر خود دارید و همسر شما نیز به درمان علاقمند اســت، توصیه می کنم که به پزشک متخصص مراجعه نمائید.

 

سیروس :سلام/من مردی 43 ساله هستم كه از جوانی با مشكل نعوظ مواجه بوده ام و در ارتباط جنسی با مشكل مواجه می شدم راهنمایی برای وضعیت خود را خواهانم.

 

پاسخ پزشک: بنده تعجب می کنم که شما چرا دنبال درمان خود نیستید. در مورد علل، راههای تشخیصی و درمانی اختلال نعوظ توضیحات مفصل در سایت www.safarinejad.ir آمده اســت.

 

فرشاد : سلام. من 45 سال دارم. دارای دو بچه هم هستم.چندی اســت كه نعوذم موقتی اســت و در حال مقاربت از دست میرود. كبد من چرب اســت و تنها دارویی كه مصرف میكنم اتورواســتاتین اســت. چندی اســت كه از سیلدنافیل 25 و گاهی 50 اســتفاده میكنم. گاهی خوب جواب میدهد. ولی بسیاری موارد مشكل حل نمیشود. لطفا راهنمایی فرمائید.

 

پاسخ پزشک: شما مبتلا به اختلال نعوظ از نوع حفظ آن، شده اید. یکی از علل آن بالا بودن چربی خون و دیابت اســت. از داروی مذکور اســتفاده نکنید. باید علت مشکل شما پیدا و بر طرف شود.

 

تقی : با سلام مردی 41ساله ام مدتیست هم تمایلم کاهش یافته و هم گاهی انزال زود رس دارم و گاهی برعکس.

 

پاسخ پزشک: در مورد کاهش میل جنسی باید توضیح بیشتری دهید. اگر شما قبلا در هفته چند بار رابطه زناشوئی داشتید و الان به یک بار کاهش یافته اســت، مشکل خاصی نیست. گاهی فشارهای زندگی مرد را بصورت موقت دچار کاهش میل جنسی می کند. تداوم مشکل نیاز به بررسی دارد.

 

بهروز : باسلام ودعای خیرشما عزیزان اینجانب بهروز 38سال ام میباشد و14 سال اســت كه ازدواج نموده ام وحدودا” دوسالی می باشد كه به انزال زود رس دچار شده ام لطفا” راهنمایی ام نمایید كه با چكار كنم كه از این معضل نجات پیدا كنم.

 

پاسخ پزشک: انزال زودرس شما ثانویه اســت، یعنی در بدو شروع زندگی زناشئی نداشتید. یعنی یک بیماری سبب انزالزودرس شما شده اســت که سردسته آنها، عفونت پروستات اســت. توصیه می کنم که توسط یک پزشک متخصص بررسی شوید.

 

amirian : با سلام لطفا راه معالجه زودانزالی ارائه فرمائید.

 

پاسخ پزشک : اگر ثابت شود که شما مشکل انزال زودرس دارید، با دارو درمانی به مقدار زیادی می توان به شما کمک کرد.

 

سارا : سلام .من قصد ازدواج با شخصی را دارم كه الت تناسلی بزرگی دارد به نظر شما برای من مشكل پیش می اید لطفا خیلی زود جواب من را بدهید. با تشكر.

 

پاسخ پزشک: برای پیدا کردن پاسخ به سئوال خود به پزشک متخصص مراجعه نمائید.

 

غفار : چند ماهه بدلیل حجم كار هیچ احساس جنسی ندارم ، عصبی ام تحمل هیچ گفتگوئی را هم ندارم باسپاس

 

پاسخ پزشک: همانطور که خود شما فرمودید مشکلات زندگی و حجم کار ریاد بر میل جنسی و توانائی جنسی مرد اثر سوئ دارد. بهترین کار این اســت که منتظر شوید تا مشغله ها کم شوند و یا آنها را کم بکنید. البته به احتمال زیاد برای شما امکان پذیر نیست. برای اینکه حقی از همسر شما ضایع نشود و خدای نکرده مشکلی در زندگی زناشوئی پیش نیاید، مشاوره با یک پزشک متخصص برای شما خیلی کمک کننده خواهد بود.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

ali

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا