نکات انتخاب همسر

این سوالات مهم را حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل بپرسید

این سوالات مهم را حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل بپرسید

این سوالات مهم را حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل بپرسید

ازدواج تصميم بسیار مهمي در زندگی اســت، این که بپذیرید فردی برای هميشه شریک زندگی شما در همه لحظات شود امری آسان نخواهد بود. آشنایی قبل از ازدواج یکی از مهم ترین شروط داشتن زندگی آرام و سالم اســت. هنگامي که هر دو طرف با شناخت نسبی وارد مرحله جدی تری از زندگی خود مي شوند، بسیار بهتر مي توانند برای آینده خود برنامه ریزی داشته باشند.

 

به همين خاطر، از آنجا که هرگز دو نفر نمي توانند به طور کامل از هم شناخت پیدا کنند، شاید لازم باشد تا پیش از بستن عهد زناشویی با پرسیدن چندین سوال در مورد مسایل اساسی، بهتر و بیشتر طرف مقابل خود را بشناسید. اما این پرسش های ضروری چیستند؟ در ادامه تعدادی از آن ها را برایتان ذکر کرده ایم. برای آگاهی از آن ها تا انتها همراهمان باشید.

 

آیا تو بچه مي خواهی؟

به گزارش نیک شو، طرح این سوال پیش از ازدواج بسیار مهم اســت. اگر شما عاشق بچه باشید و طرف مقابل به هیچ عنوان با بچه دار شدن موافق نباشد، بدون شک بعدها با مشکلات عدیده ای مواجه خواهید شد. پس چه بهتر که از قبل به تمامي این تفاوت ها واقف باشید و با فکر و تحقیق اقدام به ازدواج کنید.

 

البته برخی از زوج ها تصور مي کنند ورود کودکان به زندگی موجب به هم خوردن نظم و آرامش مي شود و آن ها دیگر هرگز آزادی پیش از پدر یا مادر شدن را نخواهند داشت. اما بد نیست بدانید که بر اساس یک سری تحقیقات علمي مشخص شده که اضافه شدن یک کودک به جمع دو نفره زن و شوهر، باعث بیشتر شدن محبت بین آن ها مي شود. برخلاف تصور بعضی از اشخاص، تولد کودک در خانواده مزایای زیر را بدنبال خواهد داشت:

 

زن و شوهرها بهتر و بیشتر از گذشته به سبک زندگی یکدیگر توجه مي کنند و احساس مسئولیت بیشتری نیز خواهند داشت.همفکری، هماهنگی و همکاری زوج ها در مقابل بروز هر گونه مشکل یا مساله ای بیشتر خواهد بود و بهتر از قبل به نظرات یکدیگر احترام خواهند گذاشت.

 

وظیفه انجام کارهایی همچون آشپزی، شست‌وشوی البسه و انجام کارهای خانه به عهده چه کسی خواهد بود؟

این سوالات مهم را حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل بپرسید

آیا به این فکر کرده اید که در یک زندگی مشترک، وقتی زن و شوهر هر دو شاغل هستند، وظیفه انجام امور خانه به عهده چه کسی خواهد بود؟ آیا زن موظف به انجام همه کارهاســت؟ یا مردها هم باید در انجام برخی از امور همکاری کرده و مقوله تقسیم وظایف در خانه را قبول داشته باشند؟

 

بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۷ ميلادی در کشور آمریکا صورت گرفته، مساله تقسیم کارهای روزمره خانه سومين امر مهم در یک زندگی زناشویی موفق بشمار مي رود. اولین و دومين موضوعات مهم و حیاتی در زندگی موفق، صداقت و داشتن رابطه زناشویی شاد و سالم اســت.

 

به گفته برخی از محققان و کارشناسان امور زندگی خانوادگی، زنان هميشه پیشگام بر دوش کشیدن سختی های زندگی هستند.همچنین در مورد اینکه بهتر اســت چه کسی کدام یک از کارهای خانه را در چه زمانی به عهده بگیرد نیز نظراتی از طرف کارشناسان ارائه شده که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم.

 

گروهی از محققان بدنبال آزمایشات گسترده خود بیان داشته اند: «زن و شوهرهایی که هیچ تعریف مشخصی در مورد اینکه کارهای خانه را چه کسی، کی و چگونه باید انجام دهد و تقسیم وظیفه بین آن ها مفهومي ندارد، کمترین ميزان رضایت از زندگی را دارند. این افراد عموما خیلی سخت با هم ارتباط برقرار مي کنند و در بیشتر مواقع هم حس خالی بودن احساسی و مشغله فراوان فکری دارند.

 

اما درست برعکس، زوج هایی که برای کارهای روزمره خود تعریف درست و برنامه ریزی دقیق دارند و همه وظایف بر دوش یک نفر سنگینی نمي کند، به جای اینکه همه وقت خود را سر دعوا در مورد این موضوع که چه کسی چه وظیفه ای دارد، هدر دهند، به کارهایی که بر عهده شان قرار گرفته مي پردازند و در نتیجه زندگی شادتر و آرام تری هم دارند.»

 

تو چقدر وام و قسط داری؟

این سوالات مهم را حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل بپرسید

این را باید بدانید که دروغ گفتن در مورد وضعیت مالی مي تواند زندگی زناشویی را به طور کلی منهدم کند. بنابراین، پیش از اقدام به ازدواج بهتر اســت در مورد مسایل مالی، قسط ها، قرض ها و وام های خود با یکدیگر صحبت کنید و همه امور اقتصادی را شفاف سازی کنید. وقتی شما آگاهی درستی نسبت به وضعیت مالی طرف مقابل خود ندارید، نمي دانید چه اتفاقاتی پس از ازدواج در انتظارتان خواهد بود و در نتیجه ممکن اســت تمام زندگی جدیدتان تحت تاثیر قرار گرفته و خراب شود.

 

به چقدر تنهایی و دور بودن از هم نیاز داری؟

این سوالات مهم را حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل بپرسید

هیچ چیزی لذت بخش تر از با هم بودن برای یک زوج نیست؛ با هم سفر رفتن، غذا خوردن، خوابیدن، بیرون رفتن و انجام کارها. اما این را باید بدانید که همه انسان ها گاهی به تنهایی های خود نیز نیاز دارند. مثلا لازم اســت گاهی زن یا شوهر بدون حضور طرف مقابل، با دوستان یا اعضای خانواده خود بیرون برود. یا برخی کارها را بدون دخالت همسرش به انجام برساند. پس لازم اســت بدانیم که آیا طرف مقابل به این مرحله از درک رسیده که به ما اجازه انجام برخی امور را بدون حضور و دخالت خود بدهد یا خیر!

 

اتفاقا برعکس تصور قدیمي که زن و شوهر هیچ کاری را نباید بدون هم انجام دهند، باید بدانید که برخی خروج های موقتی و بسیار کوتاه از رابطه مي تواند به بهبود هر چه بهتر زندگی زناشویی کمک کند. به این فکر کنید که گاهی یک دوست مي تواند راهکار مناسب تری برای مشکل شما پیدا کند تا همسرتان.

 

خیانت از نظر تو چه مفهومي دارد؟

این را باید بدانید که هر فردی تعریف مجزایی از خیانت در ذهن خود دارد. برخی چت کردن های هميشگی با دوستانی از جنس مخالف را مصداق خیانت مي دانند و بعضی دیگر، ارتباط خارج از چهارچوب های اخلاقی را دروغ و خیانت فرض مي کنند. از این رو، بسیار مهم اســت که پیش از ازدواج یا آغاز هرگونه رابطه جدی با فرد موردعلاقه خود، در مورد اینکه خیانت از نظر او چه تعریفی دارد، سوال بپرسید.

 

اما بارزترین مصداق خیانت «داشتن حس عاطفی» به فردی دیگر اســت. اگر طرف مقابل شما نسبت به زن/مرد دیگری حس عاطفی قوی داشت و متوجه شدید که نسبت به او حساسیت ویژه ای دارد و به دفاع از وی مي پردازند، مي توانید این مساله را در دایره عمومي خیانت بگنجانید.

 

نظر تو در مورد طلاق چیست؟

این سوالات مهم را حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل بپرسید

بدون شک تصور مي کنید این سوالی نیست که دو نفر در ابتدای آشنایی یا آغاز زندگی زناشویی از یکدیگر بپرسند. اما این را در خاطر داشته باشید که اگر بدانید چه مسایلی موجب ناراحتی شدید طرف مقابل مي شود که به خاطر آنها حاضر اســت از زندگی زناشویی خود هم دست بکشد، شاید بتوانید در مواقع بحران راهکار مناسبی برای حل مشکلات پیدا کنید و احتمال طلاق را کاهش دهید.

 

شاید برایتان صحبت در این مورد چندان آسان نباشد، اما بدانید که ارزشش را دارد. همچنین، اگر طرف مقابل شما گفت که ممکن اســت رابطه تان به طلاق کشیده شود، چندان تعجب نکنید و جا نخورید. اتفاقا این را به عنوان یک دیدگاه منطقی و درست بپذیرید. وقتی کسی ادعا ميکند که هرگز امکان ندارد بحث طلاق در زندگی او روی دهد، باید بیشتر بترسید زیرا این طرز فکر مثل نارنجکی اســت که هر آن احتمال منفجر شدن دارد.

 

ازدواج چه تغییراتی در زندگی و رابطه ما ایجاد مي کند؟

برخی از مردم تصور مي کنند که رابطه دونفر با هم پس ار ازدواج تغییر مي کند. بعضی هم فکر مي کنند که همه چیز به منوال گذشته باقی خواهد ماند. اما باید بدانید که مسئولیت افراد پس از ازدواج با دوران نامزدی بسیار متفاوت اســت.بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ در هلند انجام شده، بخشش و کنترل رفتار در ميان زوج ها پس از گذشت ۴ سال از ازدواج بیشتر مي شود.

 

با این وجود، بسیار مهم اســت که پیش از ازدواج حتما در این رابطه با طرف مقابل خود صحبت کنید و از دیدگاه های وی در مورد زندگی زناشویی آگاهی های بیشتری کسب کنید.با داشتن نگاه واقعی و منطقی به زندگی مي توانید ازدواج سالم و سرشار از محبتی را برای خود رقم بزنید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا