دانستنی های جنسی

سوالات جنسی خانم ها درباره ارگاسم و آلت تناسلی آقایان

سوالات جنسی خانم ها درباره ارگاسم و آلت تناسلی آقایان

سوالات جنسی خانم ها درباره ارگاسم و آلت تناسلی آقایان

سوالات جنسی بسیاری ممکن است در ذهن خانم ها باشد که برای آن ها پاسخی نداریم، امروز ما به شما این سوالات را کاملا پاسخ می دهیم. در این نوشتار می خواهیم شما را با ۸ سوال رایج و بسیار مهم در رابطه جنسی زنان و پاسخ علمی و درست آنها به نقل از سایت health که منبع موثقی برای مسایل بهداشت و سلامتی است آشنا کنیم. همان گونه که گفتیم بحث پیرامون موضوعات جنسی در بسیاری فرهنگ‌ های جهان خصوصا ایران تبدیل به یک تابو شده است و ما حتی از پاسخ ساده‌ترین سوالات به فرزندان خود غافل هستیم.

 

این موضوع که اشخاصی چشم و گوش بسته تحویل جامعه دهیم به خودی خود بد نیست و به زعم عده‌ای شاید سلامت جنسی آن‌ها را تا یک سنی تضمین کند. ولی مشکل اصلی آنجا واقع می‌شود که آدم‌های محصور در “تابو”ها و “نگو”های جامعه برای یافتن پاسخ سوالات خود دست به دامن منابع هرز و نامربوط و فرصت طلب می‌شوند یا تماماً راه را بیراهه می‌روند و به پاسخ‌های گمراه کننده و خطرناک می‌رسند.

 

آیا در طول رابطه جنسی عفونت ادراری {{ یوتی‌آی }} من به همسرم منتقل می‌شود؟

درباره عفونت ادراری معمولی که در اثر باکتری ایجاد می‌شوند، خیر؛ آنها مسری نیستند. این یوتی‌آی‌ها از شخصی به شخص دیگر منتقل نمی‌شوند، بنابراین نگران این نباشید که عفونت شما ممکن است به طرف مقابل‌تان منتقل شود. و این یعنی شما هم مبتلا به عفونت او نمی‌شوید.

 

تماماً شما یوتی‌آی را از خودتان می‌گیرید، به این ترتیب که باکتری در مقعد و رکتوم شما وارد واژن‌تان می‌شود و به دستگاه ادراری‌تان راه پیدا می‌کند، عفونت ایجاد می‌شود. ولی رابطه‌ی جنسی ممکن است یوتی‌آی شما را بدتر کند، بنابراین تا زمانی‌که ۲۴ از درمان‌تان با آنتی‌بیوتیک نگذشته است، از داشتن رابطه‌ی جنسی اجتناب کنید.

 

آیا مایع منی حاوی مواد مغذی است؟

به هیچ وجه! میزان متوسط انزال در حدود یک قاشق چای‌خوری است. این مایع شامل اسپرم، قند، پروتئین و حدود ۷ کالری است. به اندازه تمام این کالری‌ها و حتی بیش‌تر از آن در زمان انجام رابطه جنسی می‌سوزد!

 

آیا از طریق رابطه جنسی دهانی ، ممکن است مبتلا به ایدز بشوم؟

آری! هرچند خطر ابتلا کم‌تر از رابطه از طریق مقعد یا واژن است، ولی مواردی از انتقال به وسیله‌ی رابطه‌ی جنسی دهانی وجود داشته‌است. خون آلوده‌ می‌تواند از طریق پوشش واژینال، از دهان به بدن شما منتقل شود. همچنین ممکن است از طریق رابطه‌ی جنسی دهانی مبتلا به اچ‌آی‌وی شوید، زیرا مایع منی یا مذی {{ مایعی اندک در نوک آلت تناسلی مرد }} حاوی این ویروس است.

 

ریسک ابتلا در شما افزایش می‌یابد در صورتی که زخم یا بریدگی در دهان یا واژن‌تان داشته باشید {{ ممکن است زخم یا بریدگی وجود داشته باشد و شما اطلاعی از آن نداشته باشید }} و انزال در دهان‌تان صورت بگیرد. بنابراین، بهترین کار این است که از کاندوم یا ورقه‌ی لاستیکی مخصوص دهان استفاده کنید یا قبل از این‌که وارد چنین رابطه‌ی نزدیکی بشوید، مطمئن شوید که نامزدتان مورد آزمایش قرار گرفته‌است.

 

آیا زنان نیز ممکن است درد تناسلی بگیرند؟

تا حدودی. در زمان تحریک جنسی، جریان خون هم در مردان و هم در زنان افزایش می‌یابد. این امر می‌تواند منتهی به احساس فشار یا سنگینی شود که به اصطلاح انسداد مجاری انزالی شناخته می‌شود. این فشار معمولا با ارگاسم رفع می‌شود، ولی در صورتی که شخص {{ خانم }} به ارگاسم نرسد، ممکن است ناراحتی خفیفی احساس کند. مدت زمان این فشار کوتاه است و مسئله‌ی مهمی نیست… یا حداقل آن‌قدر که بعضی وانمود می کنند مهم نیست!

 

من همیشه ارگاسم دارم {{ در باشگاه، وقتی پشت میز نشسته‌ام }} آیا غیرعادی هستم؟

ارگاسم خود به خود {{ ارگاسمی که بدون تحریک مستقیم آلت تناسلی ایجاد می‌شود }} غیرمعمول نیست. بعضی از زنان با فکر کردن به چیزهای شهوانی، به ارگاسم می‌رسند. عده‌ای هم در هنگام انجام کارهایی که مستقیما ناحیه‌ی تناسلی را تحریک می‌کنند، مانند دوچرخه‌ سواری، سفت کردن ماهیچه‌های لگن {{ مانند زمانی که ادرارتان را نگه می‌دارید }}، عطسه و غیر، به ارگاسم می‌رسند.

 

بعضی از داروهای ضد افسردگی نیز می‌توانند چنین اثر جانبی داشته باشند، در صورتی کهچه، چند هفته بعد از شروع مصرف دارو، این اثر به‌تدریج کم می‌شود. دوست ندارید در ملا عام به ارگاسم برسید؟ در صورتی که اوج لذت جنسی شما در نتیجه‌ی سایش {{ مثلا هنگام ورزش کردن }} است، لباس زیرتان را دوبرابر کنید یا از پد استفاده کنید تا این ناحیه بی‌حس شود.

 

آیا ممکن است زگیل روی دست شوهرم به آلت تناسلی من سرایت کند؟

خطر کمی هست، ولی بسیار بعید است. زگیل روی دست و زگیل تناسلی در اثر نوع متفاوتی از ویروس پاپیلوم انسانی یا اچ‌پی‌وی به وجود می‌آیند. {{ اکثر زگیل‌ها بدون ضرر هستند. }} هرچند در موارد نادر، نوع اچ پی‌وی که سبب ایجاد زگیل روی دست می‌شود، می‌تواند در جای دیگری نیز زگیل ایجاد کند. برای ایمنی بیش‌تر، از همسرتان بخواهید تا زمان از بین رفتن زگیل، هنگام رابطه‌ی جنسی دست‌کش نازک لاتکس بپوشد.

 

{{ او می‌تواند زگیل را با استفاده از اسید سالیسیلیک که بدون نسخه فروخته می‌شود، درمان کند؛ در صورتی که تغییری صورت نداد می بایست به متخصص پوست مراجعه کند. }} حتی بعد از آن، مطمئن شوید که بریدگی، شکاف یا زخم در دستگاه تناسلی ندارید

 

زیرا این‌ها می‌توانند باعث سرایت اچ‌پی‌وی شوند حتی در صورتی که زگیل‌ از بین رفته باشد. واکسن اچ‌پی‌وی هم در این مورد نمی‌تواند کمک‌کننده باشد: این واکسن در مقابل انواع اچ‌پی‌وی از بدن محافظت می‌کند و برای زنان بالای ۲۶ سال توصیه نمی‌شود.

 

آیا واقعا زنان در مقایسه با مردان ارگاسم طولانی‌تری دارند؟

آری، این موضوع حقیقت دارد ولی ما زنان معمولا دیرتر از مردان تحریک می‌شویم. میانگین ارگاسم در مردان ۶ ثانیه است، و ارگاسم در زنان به طور میانگین ۲۰ ثانیه طول می‌کشد. البته طول و شدت ارگاسم در اشخاص متفاوتی و روزهای متفاوتی، متفاوت است. در هر صورت، مادامی که طول می‌کشد، از آن لذت ببرید.

 

آیا از روی سایز پا ، بینی یا انگشت می‌توان بزرگی آلت تناسلی مردان را حدس زد؟

نمی شود، هرچند تعداد زیادی از زنان برای حدس سایز اندام تناسلی نامزدشان، به پاهای او دقت کرده‌اند، ولی مطابق با مطالعه‌ای که در ژورنال انگلیسی اورولوژی بین‌الملل انتشار داده شد، به هیچ وجه از روی سایز پا نمی‌توان سایز آلت تناسلی مردان را پیش‌بینی کرد. در حقیقت، با نگاه کردن به هیچ یک از قسمت‌های بدن آقایان {{ به جز همان قسمت }} نمی‌توان سایز اندام تناسلی را تشخیص داد. خوشحال نیستید که این مورد را روشن کردیم؟

 

مطالب بیشتر:

پاسخ به سوالات جنسی خانم ها که از کسی نمی پرسند

سوال و جواب درباره اندام تناسلی و رابطه جنسی

4/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا