پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  مجموعه : سلامت پوست و مو

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  همه خانم ها دوست دارند کـــه پوست دستشان روشن و سفید باشد، مخصوصا خانم هایی کـــه پوست سبزه تری نسبت به بقیه دارند مي خواهند سفید به نظر برسند. امروز به شما خواهیم گفت کـــه چطور پوست دست و پا را روشن و سفید کنید. عوامل مختلفی در تیره شدن پوست دست ها و پاها نقش دارند از جمله آلودگی، داروها، عوامل محیطی و شیميایی، عفونت ها، التهاب و قرار گرفتن در معرض پرتوهای مضر خورشید. امروزه محصولات زیادی برای روشن کردن پوست تولید شده اســت اما مواد غذایی و طبیعی زیادی هم وجود دارد کـــه اســتفاده ی موضعی از آن ها روی پوست به روشن شدن آن کمک مي کند.

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  به گزارش نیک شو، اما باید این نکته ی مهم را به خاطر داشته باشید کـــه بهترین راه برای سالم و درخشان نگه داشتن پوست، رژیم غذایی سالم و متعادل، ورزش منظم، سبک زندگی سالم و مراقبت از پوست اســت. در ادامه به روش هایی ساده و کاربردی برای روشن کردن دست و پا مي پردازیم.

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  بخش اول: روشن کردن پوست

  ۱- مواد غذایی حاوی لاکتیک اسید

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  لاکتیک اسید نوعی آلفا هیدروکسی اسید اســت. آلفا هیدورکسی اسید به مجموعه ای از اسیدها اطلاق مي شود کـــه به طور طبیعی در بعضی ميوه ها وجود دارند. این اسیدها لایه ی فوقانی سلول های مرده ی پوست را از بین مي برند و اغلب در محصولات تجاری مراقبت از پوست وجود دارند تا جلوی خشکی، پوسته پوسته شدن یا تیره شدن پوست را بگیرند. از محصولات حاوی لاکتیک اسید تنها شب ها اســتفاده کنید، چون این اسید مي تواند پوست را در برابر آسیب های پرتوها فرابنفش آسیب پذیرتر کند.

   

  قبل از خواب لایه ی نازکی از ماســت ساده را به دست ها و پاهایتان بمالید. بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه پوست تان را با آب گرم بشویید. این کار را هفته ای چند بار تکرار کنید.به خاطر داشته باشید کـــه حتی با وجود این کار هم برای جلوگیری از صدمات ناشی از نور خورشید، طی روز باید از کرم ضد آفتاب با اس پی اف ۱۵ یا بالاتر اســتفاده کنید.

   

  ۲- مرکبات

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  سیتریک اسید موجود در مرکبات مانند یک لایه بردار عمل کرده و به روشن شدن پوست کمک مي کند. از طرفی دیگر، ویتامين سی موجود در این ميوه ها رنگ پوست را یکدست کرده و به رفع مشکل هایپرپیگمنتیشن (Hyperpigmentation) پوست کمک مي کند. هایپرپیگمنتیشن به قسمت های تیره تر پوست اطلاق مي شود کـــه در اثر ازدیاد ماده ی ملانین (رنگدانه ی پوست) به وجود مي آیند. مرکبات را هرگز به پوست صورت تان نزنید و در اســتفاده از آن ها برای دیگر بخش های بدن با احتیاط عمل کنید. چون اسید موجود در این ميوه ها مي تواند سطح pH طبیعی پوست را بر هم بزند و پوست تان را نسبت به پرتوهای فرابنفش خورشید حساس تر کند. بیشتر از یک بار در هفته مرکبات را به پوست تان نزنید.

   

  قبل از خواب، آب لیموترش یا پرتقال تازه را بگیرید و آن را با یک تکـــه پنبه به پوست دست ها و پاهایتان بمالید. ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست تان را با آب گرم بشویید.پوست پرتقال را درون فر خشک کنید و آن را بسابید تا تبدیل به پودر شود. این پودر را با ماســت ساده مخلوط کنید و قبل از خواب این ترکیب را به پوست تان بمالید. بعد از گذشت ۲۵ تا ۲۰ دقیقه، پوست تان را با آب بشویید.

   

  از سرکـــه ی سیب هم مي توان به صورت موضعی روی پوست اســتفاده کرد. این ماده علاوه بر آنکـــه نوعی ضد قارچ طبیعی اســت، به روشن شدن پوست هم کمک مي کند. سرکـــه ی سیب را به مقدار برابر با آب رقیق کنید، سپس آن را روی دست ها و پاهایتان بمالید واجازه دهید تا خشک شود.

   

  ۳- زردچوبه، آرد نخود و خاک رس

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  زردچوبه، آرد نخود و مولتانی ميتی کـــه به خاک رس قهوه ای هم مشهور اســت، از گدشته برای روشن کردن پوست اســتفاده مي شوند. این مواد را مي توانید با آب یا هر نوع مایع دیگری مخلوط و تبدیل به خمير کنید تا به راحتی روی پوست قرار بگیرند.یک قاشق غذاخوری خاک رس قهوه ای یا آرد نخود را با مقدار کافی آب گل رز (رز واتر) مخلوط و از آن یک خمير درست کنید. خمير را به دست ها و پاهایتان بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس پوست تان را با آب گرم بشویید. این کار را هفته ای دو تا سه بار تکرار کنید.

   

  یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با مقدار کافی آب خیار یا ماســت ساده مخلوط کنید تا از آن یک خمير رقیق به دست بیاید. ترکیب با ماســت، سفت تر خواهد بود. خمير را به پوست تان بمالید و بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پوست تان را با آب بشویید. این کار را دو یا سه روز در ميان تکرار کنید.

   

  ۴- نشاســته

  اســتفاده از مواد غذایی نشاســته دار مثل سیب زمينی و برنج به روشن شدن پوست کمک مي کند. سیب زمينی را مي توانید برش دهید و برش ها را روی دست ها و پاهایتان بکشید. در خصوص برنج هم مي توانید با آرد برنج خمير درست کنید یا از آب برنج اســتفاده کنید.

   

  یک قاشق غذاخوری آرد برنج را با مقدار کافی آب مخلوط و از آن خمير دست کنید. خمير را به پوست تان بمالید و بعد از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه پوست تان را با آب بشویید.برای اســتفاده از آب برنج، یک یا دو فنجان برنج را قبل از پخت با آب بشویید. مخلوط آب و برنج را از آبکش رد کنید و آب آن را نگهدارید. دست ها و پاهایتان را به مدت ۱۰ دقیقه درون آب برنج بگذارید و سپس پوست تان را با آب بشویید.

   

  ۵- کرم های روشن کننده ی پوست

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  امروزه در بازار کرم های و لوسیون های زیادی برای روشن کردن پوست وجود دارد. بسیاری از این محصولات با کم کردن ميزان ملانین (رنگدانه ی پوست) به روشن شدن پوست کمک مي کنند. با این حال، اســتفاده از این محصولات با خطراتی همراه اســت و باید قبل از اســتفاده از آن ها با پزشک متخصص مشورت کنید.

   

  هرگز از محصولاتی کـــه حاوی جیوه هستند اســتفاده نکنید.بسیاری از محصولات روشن کننده ی پوست حاوی ماده ی هیدروکوئینون هستند کـــه مصرف طولانی مدت آن مي تواند منجر به سرطان شود. بنابراین از خرید چنین محصولاتی خودداری کنید.

   

  بخش دوم: حفظ تميزی و رطوبت پوست

  ۱- شستشوی روزانه ی پوست

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  مسدود شدن منافذ پوست و آلودگی ها باعث تیره شدن پوست مي شوند. حفظ تميزی پوست از ایجاد جوش جلوگیری مي کند و کمک مي کند پوست تميز و شادابی داشته باشید. برای تميز نگه داشتن پوست نیازی به شوینده های خاص یا گران نیست و شستشوی پوست با آب و صابون های ملایم کفایت مي کند.

   

  ۲- مرطوب کردن پوست

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  مي توانید از کرم های مرطوب کننده یا مرطوب کننده های طبیعی اســتفاده کنید. دقت داشته باشید کـــه کار مرطوب سازی پوست را باید بعد از شستشوی آن انجام دهید. از مرطوب کننده های طبیعی مي توان به روغن نارگیل یا بادام و ژل گیاه آلوئه ورا اشاره کرد.

   

  ۳- لایه برداری پوست

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  یکی از بهترین روش ها برای حفظ سلامت پوست و کاهش تیرگی آن، لایه برداری پوست اســت. در فرآیند لایه برداری، سلول های مرده ی پوست از سطح آن جدا مي شوند. بیشتر از یک یا دو بار در هفته پوست را لایه برداری نکنید. از لایه بردارهای طبیعی مي توان به پودر قهوه، جو دو سر و شکر اشاره کرد کـــه با مخلوط کردن آن ها با روغن زیتون یا نارگیل مي توانید دست ها و پاهایتان را لایه برداری کنید.

   

  ۴- ماساژ پوست

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  با اســتفاده از لوسیون یا ژل آلوئه ورا و یا عسل، دست ها و پاهایتان را ماساژ دهید. این کار باعث مرطوب شدن پوست و افزایش گردش خون و در نتیجه حفظ سلامتی و درخشان شدن پوست مي شود. اگر از عسل اســتفاده مي کنید، بعد از ماساژ پوست تان را با آب بشویید.

   

  بخش سوم: پیشگیری از تیره شدن پوست

  ۱- رژیم غذایی سالم و متعادل

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  بهترین روش برای مقابله با تیره شدن پوست، پیشگیری از آن در وهله ی اول اســت. داشتن یک رژیم غذایی مناسب یکی از بهترین روش ها برای این منظور اســت. مصرف مواد غذایی مناسب، سلامتی تمام قسمت های بدن را حفظ مي کند و سلامت بدن به معنای سلامت پوست هم هست.

   

  برای آنکـــه بتوانید بیشترین ویتامين و مواد معدنی ممکن را از طریق رژیم غذایی تان دریافت کنید، ميوه ها و سبزیجات رنگارنگ را در رژیم غذایی خود بگنجانید. از مواد غذایی ای اســتفاده کنید کـــه ویتامين سی زیادی دارند. این ویتامين رنگ پوست را یکدست تر و آن را انعطاف پذیرتر مي کند.

   

  به مقدار کافی آب بنوشید. آب برای سلامت بدن و پوست ضروری اســت، اما افراط در خوردن آب هم خطرناک اســت. بهترین روش برای تشخیص مقدار آبی کـــه باید بخورید، توجه به نیاز بدن تان اســت. هر زمان کـــه احساس تشنگی کردید آب بنوشید.مصرف چربی های سالم را فراموش نکنید. علاوه بر بدن کـــه برای بقای خود به چربی نیاز دارد، پوست هم برای سالم و درخشان بودن به آن نیاز دارد. از چربی های سالم مي توان به تخم مرغ، زیتون، شکلات تلخ، ماهی سالومون، تخم آفتاب گردان، گردو، بادام و پسته اشاره کرد.به جای غذاهای بیرون یا فرآوری شده، از غذاهای خانگی و تازه اســتفاده کنید.

   

  ۲- محافظت از پوست در برابر خورشید

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  یکی از بزرگ ترین عوامل تیره شدن پوست، قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش آ و ب خورشید اســت، چون در این حالت، پوست تلاش مي کند با تولید بیشتر ملانین (رنگدانه ی پوست) از خود محافظت کند و ملانین بیشتر به معنای پوست تیره تر اســت. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر خورشید، دوری از آن اســت اما دوری کامل از آفتاب ممکن نیست بنابراین:

   

  ۳- مراقبت از دست ها و پاها

  سفید کردن پوست دست و پا با این روش ها

  تیره شدن پوست مي تواند در اثر آلودگی، قرار گرفتن در معرض عناصر خاص و عفونت های پوستی هم باشد، بنابراین برای داشتن پوستی سالم باید دست ها و پاهایتان را تميز نگه دارید و از آن ها مراقبت کنید. این کار از تیره شدن و صدمه دیدن پوست آن ها جلوگیری مي کند.تا حد امکان از تماس با مواد شیميایی قوی خودداری کنید، چون این مواد به پوست صدمه مي زنند.
  هنگام مانیکور و پدیکور احتیاط کنید، چون اگر وسایل آن ها به خوبی اســترلیزه نشده باشند، دچار عفونت قارچی خواهید شد.

   

  مطالب بیشتر:

  روشن کردن رنگ ناحیه های تیره پوست بدن

  علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •