اخبار اقتصادی

سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا می‌تواند درهایی را به روی اقامت کانادا باز کند و درنهایت منجر به اقامت دائم، شهروندی و دسترسی به طیف وسیعی از مزایای اجتماعی و اقتصادی شود. کانادا با اقتصاد باثبات، حاکمیت قانون و سیاست‌های مهاجرپذیر خود فضای مطلوبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا یکی از گزینه‌هایی است که می‌‌تواند راه شما را به سوی فرصت‌های سودآور هموار کند.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

شاید تعجب کنید، اما با سرمایه گذاری در کانادا با مبلغ 200 هزار دلاری می‌توانید اقامت موقت دو ساله این کشور را به دست آورید. کافی است در یکی از طرح‌های متعدد کارآفرینی، خوداشتغالی، استارتاپ، خرید بیزینس و غیره شرکت کنید و در آن‌ها قبول شوید.

سپس باید الزاماتی مانند شرایط کلی، شرایط مندرج در قرارداد خرید بیزینس یا اداره موفق کسب و کار خود را برآورده کنید. پس از آن می‌توانید برای اقامت دائم یا پی آر کانادا و بعد از پنج سال برای شهروندی این کشور مرفه درخواست دهید.

برنامه های سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

برنامه های سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا متعدد هستند و شما می‌توانید طبق شرایط، مهارت‌ها و توانایی‌های خودتان یکی را برگزینید. در ادامه مطلب، به مهم‌ترین این برنامه‌ها ازجمله خوداشتغالی، ثبت شرکت، استارتاپ، کارآفرینی و سایر برنامه‌ها اشاره خواهیم کرد.

خوداشتغالی

طرح خود اشتغالی کانادا مراحل و الزامات خاصی دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید. در وهله اول، باید معیارهای تعیین‌شده توسط دولت کانادا را داشته باشید. این معیارها شامل داشتن حداقل دو سال تجربه مرتبط در زمینه کاری خود و همچنین قصد و توانایی ایجاد کار به عنوان یک فرد خود اشتغال است.

شما باید سرمایه لازم برای شروع و ادامه کسب و کار و همچنین پرداخت هزینه‌های شخصی و حمایت از اعضای خانواده در طول اقامت در کانادا را نیز داشته باشید. گام بعدی، ارائه درخواست است که شامل تکمیل فرم‌ها و اسناد لازم مانند صورت مالی، طرح تجاری و بیانیه هدف از سرمایه گذاری در کانادا می‌شود.

ثبت شرکت

اولین و مهم‌ترین قدم برای ثبت شرکت در کانادا، انجام تحقیقات کامل در مورد الزامات و مقررات خاص استان مورد نظر است. زیرا قوانین ثبت شرکت مانند معیارهای واجد شرایط بودن و صدور مجوز در هر استان کانادا کاملا منحصر به فرد هستند. توصیه می‌شود به دنبال مشاوره حقوقی یا یک مشاور حرفه‌ای مهاجرت باشید که می‌تواند شما را در کل فرآیند راهنمایی کند و از رعایت تمام مراحل قانونی لازم اطمینان حاصل کند.

پس از شناسایی استان و آشنایی با شرایط ثبت‌نام، باید کلیه مدارک مربوطه را تهیه کنید. این مدارک معمولا شامل یک طرح تجاری تفصیلی، صورت‌های مالی، اثبات وجوه لازم برای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا و سایر اسناد مورد نیاز توسط دولت استانی یا نهادهای نظارتی مربوطه است.

پس از تکمیل مدارک می‌توانید درخواست ثبت شرکت خود را به همراه هزینه‌های مربوطه به اداره مرجع استان ارسال کنید. ممکن است برخی از استان‌ها قبل از اعطای تاییدیه سرمایه گذاری، به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند یا درخواست مصاحبه حضوری بدهند.

استارتاپ

افراد کارآفرین و نوآور می‌توانند در برنامه مهاجرت از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا شرکت کنند. طرح استارتاپ شما باید توسط یکی از سازمان‌های تعیین‌شده در کانادا یعنی صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته یا انکوباتورهای رشد و توسعه تایید شود.

  • تایید طرح توسط صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر کانادایی – حداقل 200 هزار دلار سرمایه

  • تایید طرح توسط گروه سرمایه‌گذار فرشته کانادایی – حداقل 75 هزار دلار سرمایه

  • تایید طرح توسط انکوباتور رشد و توسعه – عدم نیاز به سرمایه گذاری اولیه

 

کارآفرینی

امروزه طرح‌های کارآفرینی در استان‌های مختلف کانادا برای سرمایه‌گذاران در دسترس هستند. در ادامه به معرفی طرح‌هایی می‌پردازیم که با سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا می‌توان در آن‌ها شرکت کرد.

استان بریتیش کلمبیا

مسیر کارآفرینی در بریتیش کلمبیا برای کسانی مناسب است که می‌خواهند کسب و کار خود را در این استان راه‌اندازی کنند یا بخرند. کارآفرین پس از انجام شرایط مندرج در توافقنامه خرید کسب و کار یا عملکرد تجاری مناسب که معمولا 18 تا 20 ماه طول می‌کشد، می‌تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. حداقل سرمایه مورد نیاز در این طرح 200 هزار دلار خواهد بود.

استان انتاریو

برنامه کارآفرینی در استان انتاریو برای افرادی مناسب است که می‌خواهند کسب و کار خود را در انتاریو راه‌اندازی، کنند یا بخرند. حداقل سرمایه مورد نیاز در برنامه کارآفرینی استان انتاریو کانادا 200 هزار دلار یا 600 هزار دلار خواهد بود.

استان ساسکاچوان

  • مسیر کارآفرینی – این مسیر برای کسانی مناسب است که می‌خواهند کسب و کاری را در ساسکاچوان بخرند یا در آن شریک شوند. حداقل سرمایه مورد نیاز در این طرح 200 هزار دلار یا 300 هزار دلار خواهد بود.

  • مسیر مالکیت و مدیریت مزرعه – این برنامه سرمایه گذاری برای کسانی مناسب است که تجربه قبلی در مالکیت مزرعه دارند و می‌خواهند یک مزرعه در ساسکاچوان داشته باشند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای نامزدی در این طرح 150 هزار دلار یا 300 هزار دلار است.

استان منیتوبا

مسیر کارآفرینی منیتوبا برای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا بسیار مناسب است. متقاضیان در این طرح می‌توانند کسب و کار خود را با حداقل سرمایه گذاری 150 هزار دلار یا 250 هزار دلار در این استان داشته باشند. همچنین می‌توانند با همین مقدار پول نسبت به خرید بیزینس در کانادا اقدام کنند.

استان نیوبرانزویک

طرح کارآفرینی در نیوبرانزویک برای کسانی مناسب است که می‌خواهند با حداقل سرمایه 150 هزار دلار، کسب و کاری را در آنجا راه‌اندازی و اداره کنند.

استان نوا اسکوشیا

مسیر کارآفرین نوا اسکوشیا برای صاحبان مشاغل باتجربه یا مدیران ارشد کسب و کار مناسب است. در این طرح می‌توان با حداقل سرمایه گذاری 150 هزار دلاری، یک کسب و کار را در نوا اسکوشیا راه‌اندازی یا خریداری کرد.

سایر برنامه‌ها

در حال حاضر، برنامه‌های متعددی برای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا وجود دارند و با کمی تحقیق، گزینه‌های گوناگونی را پیدا خواهید کرد. اما ابتدا باید هدف اصلی خود را مشخص کنید که کسب اقامت یا سرمایه گذاری صرف است. سایر گزینه‌ها برای سرمایه گذاری 200 هزار دلاری در کانادا را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

بورس سهام

شما می‌توانید بخشی از یا تمام 200 هزار دلار خود را وارد بازار سهام کانادا کنید. با این کار می‌توانید از سود سالانه سهام در کنار افزایش ارزش سهام بهره‌مند شوید. شرکت‌های پربازده بسیار زیادی در کانادا فعال هستند که سهام خود را از طریق بورس این کشور عرضه می‌کنند.

اوراق قرضه دولتی

اوراق قرضه دولتی نیز یک روش کاملا امن و با بازده مشخص است که بیشتر به درد سرمایه‌گذاران محتاط می‌خورد. دولت کانادا هرساله اوراق قرضه خود را با سود و مدت زمان مشخص در معرض فروش به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار می‌دهد.

صندوق‌های معامله‌گر در بورس (ETF)

صندوق‌های معامله‌گر در بورس برای سرمایه‌گذارانی مناسب هستند که قصد ورود فردی به بازار سهام را ندارند. این افراد می‌توانند وجوه خود را در اختیار این صندوق‌ها بگذارند؛ صندوق‌هایی که توسط مدیران باتجربه اداره می‌شوند و پول سرمایه‌گذاران را در طبقات دارایی مختلف تزریق می‌کنند.

املاک و مستغلات

سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا با خرید ملک در کانادا یک روش مطمئن و ضد تورم برای سرمایه گذاری خواهد بود. ورود به بخش املاک و مستغلات کانادا که بسیار پررونق نیز هست، می‌تواند علاوه بر افزایش ارزش ملک، شما را از درآمد غیرفعال نیز بهره‌مند کند. بدین ترتیب که می‌توانید ملک خود را اجاره دهید و از نرخ اجاره بالا در کانادا استفاده کنید.

تراست‌های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT)

سرمایه گذاری 200 هزار دلاری در تراست‌های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT) کانادا را هم مد نظر قرار دهید. این‌ها شرکت‌هایی هستند که بر مبنای اعتماد مالکین، به اداره املاک و مستغلات آن‌ها می‌پردازند.

فرانچایز

فرانچایز راهی برای توزیع محصولات و خدمات از طریق استفاده از نام برندهای معتبر به شمار می‌رود. در این روش، مالک اصلی یک کسب و کار یا صاحب برند، مجوز استفاده از علامت تجاری یا نام برند خود را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. مطمئنا با 200 هزار دلار می‌توانید خرید فرانچایز در کانادا را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

شرایط لازم برای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا فرصت‌های زیادی را برای سرمایه‌گذاران خارجی به همراه دارد. با این حال، شروط خاصی برای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا شرایط وجود دارند که باید رعایت شوند.

سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

اولا افراد یا شرکت‌ها برای افتتاح حساب بانکی و انجام هرگونه تراکنش مالی در کانادا، به یک شماره بیمه اجتماعی معتبر (SIN) نیاز دارند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران خارجی باید از مقررات آژانس بررسی سرمایه گذاری خارجی کانادا (FIRA) پیروی کنند. تایید FIRA برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی که از یک آستانه معین (معمولا 100 هزار دلار) فراتر می‌روند، لازم است. زیرا باید از همسویی سرمایه‌گذاری‌ها با منافع اقتصادی و امنیت ملی کانادا اطمینان حاصل شود.

آشنایی با قوانین مالیاتی کانادا نیز ضروری است. این کشور قوانین مالیاتی پیچیده‌ای دارد و سرمایه‌گذاران باید از تعهدات مالیاتی خاص مانند مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر سود سهام آگاه باشند. بهتر است برای اطمینان از رعایت قوانین مالیاتی کانادا و به حداکثر رساندن مزایای سرمایه گذاری خود، از یک متخصص یا مشاور مالیاتی کمک بگیرید.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا

سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا به ارائه مدارک خاصی نیاز دارد. یکی از مدارک ضروری، پاسپورت معتبر است. این مدرک شناسایی به تعیین هویت، ملیت و وضعیت اقامت سرمایه‌گذاران کمک می‌کند. علاوه بر این، با توجه به نوع سرمایه گذاری، به ارائه مدارکی مانند صورتحساب بانکی برای نشان دادن توانایی مالی خود جهت سرمایه گذاری نیاز است.

یکی دیگر از اسناد مهم، شماره شناسایی مالیات‌دهنده (TIN) و شماره بیمه اجتماعی (SIN) است که توسط دولت کانادا صادر می‌شود. این شماره‌های شناسایی به ردیابی تعهدات مالیاتی سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند. برای پیروی از مقررات مبارزه با پولشویی، سرمایه‌گذاران باید به ارائه مدرکی مبنی بر منبع وجوه مانند اظهارنامه مالیاتی تایید شده بپردازند.

مزایای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

چندین دلیل قانع‌کننده و مزیت برای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا وجود دارد. کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که طیف متنوعی از صنایع مانند انرژی، فناوری، تولید و خدمات مالی دارد. سیاست‌های اقتصادی دولت کانادا به‌درستی تعیین و اجرا می‌شوند که نرخ تورم پایین و موقعیت مالی قوی را در پی دارد. سیستم حقوقی کانادا نیز به خوبی توسعه یافته است.

سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

به موارد ذکرشده، یک محیط نظارتی شفاف را اضافه کنید که فضای سرمایه گذاری را ایمن و قابل پیش بینی خواهد کرد. درنهایت باید به مهم‌ترین مزایای این سرمایه گذاری اشاره کنیم که اخذ اقامت کانادا خواهد بود.

مقایسه سرمایه گذاری 100 هزار دلاری و 200 هزار دلاری کانادا

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری یا 200 هزار دلاری کانادا می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر بازده شما داشته باشد. افراد با سرمایه گذاری 100 هزار دلاری فرصت کمتری برای متنوع ساختن سبد سرمایه خود دارند. اما 200 هزار دلار را راحت‌تر می‌توان بین سهام، اوراق قرضه، صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و سایر طبقات دارایی تقسیم کرد.

از سوی دیگر، سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا راه شما را به سوی برنامه‌ها و طرح‌های مهاجرتی بیشتر باز خواهد کرد. درواقع با 200 هزار دلار می‌توانید در طرح‌هایی شرکت کنید که با 100 هزار دلار قابل دسترس نیستند.

دلایل ریجکتی سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری کانادا

سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری در کانادا ممکن است به دلایل مختلفی ریجکت یا رد شود. اولا طرح تجاری شما باید کامل و جامع باشد و تمامی انتظارات نهادهای ذیربط در کانادا را پوشش دهد. یک طرح ناقص احتمالا قافیه را به طرح رقبای شما واگذار خواهد کرد. زیرا هرساله افراد زیادی نامزد طرح‌های کارآفرینی در استان‌های مختلف کانادا می‌شوند.

همچنین پیشینه کیفری شما باید کاملا پاک باشد و منبع سرمایه شما نیز مشخص شود. وجود ابهام در منبع پول می‌تواند رد درخواست شما را در پی داشته باشد. تکمیل نبودن مدارک در مراحل درخواست نیز می‌تواند به ریجکتی درخواست منجر شود. بنابراین قبل از سرمایه گذاری نسبت به مشورت با کارشناسان خبره اقدام فرمایید تا احتمال ریجکتی درخواست شما برای سرمایه گذاری 2۰۰ هزار دلاری در کانادا کاهش یابد.

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا