پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • سرقت و دزدی از چهره ها و ستاره های مشهور

  مجموعه : جدیدترین اخبار مشاهیر

  سرقت و دزدی از چهره ها و ستاره های مشهور

  همانطور که همه افراد در جامعه ممکن اســت هدف سارقان قرار گیرند، بازیگران و ستاره ها نیز ممکن اســت به این مشکل گرفتار شوند که ما نام برخی از آن ها را در زیر برای شما ذکر می کنیم. ستاره های مشهور دنیا بیشتر از مردم عادی در معرض دید همه قرار دارند و زندگی آنها بیشتر زیر ذره بین افراد قرار میگیرد .

   

  به گزارش نیک شو، زندگی سلبریتی ها از دید سارقان دور نمانده و گاهگاهی شاهد دستبرد به منزل و لوازم این چهره های مشهور هستیم. افراد مشهوری در کشورمان چون عادل فردوسی پور ، پریناز ایزدیار ، علی پروین ، فیروز کریمی و … نیز از دستبرد سارقان در امان نبود و مورد سرقت آنها قرار گرفته اند.دستبرد

   

  چه چیز بدتر از این اســت که وقتی به خانه یا خودرویتان می رسید، متوجه شوید نه تنها فردی وارد خانه یا خودروی شما شده، بلکه بخشی از گران بهاترین دارایی تان را هم به سرقت برده اســت! سلبریتی های دنیای هنر و ورزش هم، با وجود سیستم های بسیار قوی امنیتی که معمولا در خانه ها و خودروهایشان دارند، مورد سرقت قرار می گیرند. معمولا هم عکس های پرزرق و برق این ستاره ها در خانه های مجلل و با خودروهای لوکس و جواهرات گران قیمتشان،

   

  سارقان را وسوسه میکند و گاهی همین عکس های اینستاگرام و روزنامه ها و مجلات به سارقان کمک میکند تا بدانند کدام ستاره، این روزها درخانه نیست و سفر اســت یا باید به سراغ کدام ستاره بروند تا پول بیشتری به جیب بزنند. اتفاقی که در روزهای اخیـر برای «جان تری»، ستاره فوتبال انگلیس افتاد و کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان با پست کردن عکسی از خود و همسرش در اینستاگرام دچار دردسرهای جدی شد.

   

  این عکس که آن ها را در سفر و پیست اسکی نشان می داد باعث شد که سارقان به خالی بودن عمارت 5 میلیون پوندی محل زندگی وی پی ببرند و به سراغ آن بروند. سه سارق، اتاق خواب زوج انگلیسی را برای بازکردن یک گاوصندوق، حسابی به هم ریختند و خراب کردند. دزدان یکی از جام های جان تری، بیش از 220 هزار پوند جواهر، مبلغ قابل توجهی پول نقد، یک نسخه امضا شده از چاپ اول کتاب هری پاتر به ارزش 18 هزار پوند و تعدادی از کیف دستی های همسرش به قیمت 126 هزار پوند را به سرقت بردند.

   

  البته با شکایت جان تری و پس از دستگیری، سارقان محکوم شدند. با این مقدمه و به همین بهانه، امروز سرکی می کشیم به ماجراهای مشابه و چهره های دنیای ورزش و هنر که مورد دستبرد واقع شدند.

  سرقت و دزدی از چهره ها و ستاره های مشهور

  عادل فردوسی پور ؛سرقت از منزل

  یکی از آن دزدی های مشهور دنیای فوتبال ایران، دستبرد به آپارتمان «عادل فردوسی پور» بود. سال 87 وقتی خانواده فردوسی پور از یک مسافرت کوتاه به منزل برمی گردند، متوجه تغییراتی در داخل آپارتمان می شوند و این موضوع را فورا با پلیس در میان می گذارند و پلیس هم سرقت از منزل را تایید میکند.

   

  منتها به محض این که چنین خبری به دست رسانه ها رسید، خسارت وارده به عادل در این دزدی، چیزی حدود 500 میلیون تومان بیان شد! البته مجری سرشناس برنامه 90 در مصاحبه ای گفت:«من این ارقام را کاملا تکذیب می کنم. واقعا نمی دانم چرا برخی فکر کردند من در خانه ام چیزی به قیمت 500 میلیون تومان دارم. تمام وسایلی که از منزل من به سرقت رفت، چند تابلو، چند تخته فرش و چند عدد سکه بهار آزادی بود که به عنوان جایزه و یادگاری گرفته بودم، همین!»

  سرقت و دزدی از چهره ها و ستاره های مشهور

  علی پروین؛ سرقت از خودرو

  زمانی «علی پروین» یا همان سلطان پرسپولیسی ها در اوج شهرت و محبوبیت بود و تمام مردم ایران او را می شناختند و چنان قدرتی داشت که اگر پرسپولیسی ها در یک بازی امتیاز از دست می دادند، دیگر حساب بازیکنان با کرام الکاتبین بود! اواخر دهه 70 شمسی، پروین برای تعطیلات آخر هفته راهی شمال شد.

   

  او صاحب یک ویلای شیک و لوکس در رامسر اســت و در شرایطی که مشغول اســتراحت در ویلای شخصی اش بود، متوجه شد که یک دزد جسور هر چهار چرخ بنز محبوبش را باز کرده اســت. کسی که جرئت کند به خودروی علی پروین دستبرد بزند، یا خیلی ساده و بی خیال اســت یا خیلی قالتاق و هفت خط!

   

  ایمان مبعلی ؛ سرقت مسلحانه پول نقد!

  تا پیش از این سابقه نداشته کسی با پرچم یک باشگاه، از بازیکن آن تیم زورگیری کند. ماجرای سرقت از «ایمان مبعلی» یک اتفاق عجیب و بی سابقه در فوتبال ایران بود. مبعلی پس از پایان تمرین تیمش در سال 89 وقتی از در اصلی اســتادیوم آزادی خارج شد، فردی را دید که کنار اتوبان، پرچم آبی در دست گرفته اســت و می خواهد از او عکس و امضا بگیرد.

   

  ایمان هم که فکر می کرد با یکی از طرفداران واقعی اســتقلال روبه رو اســت، خودروی خود را متوقف کرد و از آن پیاده شد تا با این هوادار عکس بگیرد و در ادامه، او را سوار خودروی خود کرد تا به مقصد برساند، اما وسط راه، این فرد تفنگی از کیف خود بیرون می آورد و به سمت مبعلی می گیرد

   

  و می گوید چون فرزندش بیمار اســت، به پول احتیاج دارد و اگر مبعلی پول ندهد، شلیک میکند! سرانجام مبعلی تمام پولی را که همراه خود داشت (250 هزار تومان) به او می دهد تا از دست این هوادارنما! رها شود.

   

   

  سرقت و دزدی از چهره ها و ستاره های مشهور

  علی دایی ؛ سرقت تلفن همراه

  «علی دایی» هم از آن چهره هایی اســت که چپ و راســت با دزدها برخورد داشته.ماجرا برمی گردد به تصادف شدیدی که قبل از نوروز سال 1390 برای دایی رخ داد. او که از اصفهان راهی تهران بود، به خاطر سرعت بسیار زیاد، نزدیکی های کاشان دچار سانحه شد و خدا خیلی دوستش داشت که دوباره به زندگی برگشت.

   

  آن شب، گوشی تلفن گران قیمت علی دایی گم شد و دیگر هرگز آن را پیدا نکرد تا شایعه دزدیده شدن این گوشی تلفن توسط برخی از حاضران در محل سانحه تصادف به گوش رسید. تقابل بعدی دایی و سارقان هم به یک درگیری وسط خیابان مربوط می شود. علی دایی برای انجام کاری شخصی، راهی یک بیمارستان در منطقه فرمانیه می شود و در راه بازگشت به خانه، دو موتورسوار زورگیر، به سمتش حمله می کنند تا زنجیر او را به سرقت ببرند اما کاپیتان سابق تیم ملی که هنوز روی فرم اســت، با چند ضربه اساسی، جواب دزدها را می دهد و سارقان فرار را برقرار ترجیح می دهند.

  سرقت و دزدی از چهره ها و ستاره های مشهور

  پریناز ایزدیار ؛ سرقتِ کیف و مدارک

  فرقی ندارد یکی از مردم عادی باشی یا یکی از ستاره های سینما. فقط کافی اســت کمی بی دقتی کنی تا مورد حمله کیف قاپ ها قرار بگیری. یکی از ستاره هایی که در معرض این حمله ها قرار گرفته، خانم «پریناز ایزدیار» اســت. ایزدیار سال 95، در حالی که آخر شب به دنبال دوستش در فرمانیه می رود، مورد حمله دو دزد موتور سوار قرار می گیرد.

   

  او درباره این موضوع گفته:«برای رسیدن به محل مورد نظرم، شیشه سمت راســت ماشین را پایین داده بودم تا آدرس بپرسم و متاسفانه فراموش کردم شیشه را بالا بکشم. طبق عادت کیفم روی صندلی جلو بود که دیدم یک نفر از پشت به ماشین نزدیک می شود. فکر کردم دوستم اســت چون تاریک بود. در یک لحظه جوانی از شیشه تا کمر داخل خودرویم شد و کیفم را قاپید. کیف را گرفتم ولی آن جوان یک مشت به من زد و کیف را با خودش برد و کمی جلوتر، روی ترک یک موتور پرید و با همدستش فرار کردند.» خیلی زود سارقان کیف پریناز ایزدیار دستگیرشدند، اما به گفته او نه از کیف خبری شد و نه از مدارکی که داخل کیف بود.

   

  کارلوس کیروش ؛ سرقتِ کت و شلوار برند

  «کارلوس کیروش» هم از حمله دزدان بی نصیب نبوده. یک بار سال 93 کت و شلوار زیبا و گران قیمتش را از داخل خودرو دزدیدند و بار دیگر در سال 95، لباس تمرین این مربی پرتغالی را. کیروش بعد از این دو اتفاق، محتاط تر شده و بیشتر از قبل از وسایلش مراقبت میکند. البته پیش از این، در سال 89 چنین اتفاقی برای «افشین قطبی» هم پیش آمد و سارقان توانستند به راحتیِ آب خوردن، همه لباس های مارک دار و گران قیمتی را که قطبی در تمرینات تیم ملی می پوشید بدزدند.

   

  هدیه تهرانی ؛ سرقت لپ تاپ و دوربین

  هدیه تهرانی، سوپراســتار دهه 80 سینمای ایران هم یکی دیگر از چهره هایی اســت که از دستبرد سارقان در امان نبوده. ماجرا از این قرار اســت که سال 86، در حالی که مادر خانم تهرانی در بیمارستان بستری بود و هدیه، به قصد ملاقات با او، خودرویش را با عجله جلوی بیمارستان پارک میکند و می رود، دزدی، لپ تاپ و دوربینش را از داخل خودرو به سرقت می برد.

   

  او در این باره می گوید:«خودرو را پارک کردم و به ملاقات مادرم رفتم، در زمان بازگشت متوجه شدم که لپ تاپ و دوربین دیجیتالم که محتوی اطلاعات کاری و شخصی ام بود را به سرقت برده اند. عجیب این اســت که به دیگر اشیای قیمتی و پول که در خودرو بوده ، کاری نداشتند.»

  سرقت و دزدی از چهره ها و ستاره های مشهور

  جواد نکونام ؛ سرقتِ اســتوک های خاص

  «جواد نکونام» کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان و هافبک باتجربه اســتقلالی ها به دزدیده شدن اســتوک هایش (کفش های کتانی مخصوص فوتبال) عادت کرده اســت. او تقریبا در هر ماه، یک اســتوکش را به خاطر دزدی از دست داده! همه این اســتوک ها به کنار، نکونام هنوز هم از آن کتانی حرف می زند که شرکت نایک آن را به صورت اختصاصی برای او تولید کرده بود؛ اســتوکی که سه رنگِ پرچم کشورمان روی آن نقش بسته بود و در سال 92 به سرقت رفت!

   

  فیروز کریمی ؛ سرقتِ خودروی بنز

  «فیروز کریمی» سرمربی نام آشنای فوتبال کشورمان، یک خاطره بامزه درباره دزدی مربوط به بیست سال قبل دارد. او که در آن زمان، به تازگی یک بنز شیک خریده بود، اصلا علاقه نداشت قرارداد خود را با باشگاهش تمدید کند و این موضوع را با مدیریت باشگاه در میان گذاشت، اما نیم ساعت بعد، بنزش را دزدیدند. کریمی چند روز به دنبال خودرواش گشت اما کوچک ترین ردی از آن بنز شیک پیدا نکرد و همین امر باعث شد به باشگاه برگردد و قراردادش را تمدید کند. هنوز دو ساعت از بستن قرارداد نگذشته بود که به کریمی خبر می دهند بنزش پیدا شده اســت و دیگر نیازی نیست نگران خودروی خود باشد!

   

  اما ستاره های خارجی:

  جیسون ویلیامز ؛ سرقت 150 هزار دلاری

  خانه «جیسون ویلیامز»، ستاره سابق بسکتبال آمریکا و معروف به «شکلات سفید» هم از شر سارقان در امان نماند. زمانی که وی به دلیل سفر، خانه اش در کارولینای جنوبی را ترک کرده بود، دزدان فرصت را غنیمت شمردند و راه خود را به سکونتگاه بسکتبالیست آمریکایی باز کردند. بیش از 150 هزار دلار لوازم الکترونیک،

   

  جواهرات و یادگاری های ورزشی، توجه سارقان را جلب کرد و از منزل ویلیامز غیب شدند. همسر ویلیامز درباره این سرقت اعلام کرده بود که یادگاری های ورزشی برای آن ها از پول اهمیت بیشتری دارد و او به هر قیمتی می خواهد این یادگاری ها به خانواده شان برگردانده شود. این یادگاری ها شامل چوب های گلف و شورت های ورزشی امضا شده توسط ورزشکاران بزرگ بود.

   

  اســتیو جابز ؛ سرقت 70 هزار دلاری

  حتی آدم های معروف مرده هم از شر دزدان در امان نیستند. در سال 2012، خانه «اســتیو جابز» مرحوم که در پالوآلتوی کالیفرنیا قرار دارد، توسط فردی 35 ساله به نام «کارلم مک فارلین» مورد سرقت واقع شد. وی حدود 70 هزار دلار جواهر و تجهیزات الکترونیک شامل 6 آی پد و آیپاد، 2 آیفون، یک باکس تلویزیون اپل و یک مک بوک را به سرقت برد.

   

  جالب آن که مک فارلین به عنوان یادگاری، گواهی نامه رانندگی اســتیو جابز را هم برداشت. دزدی زمانی انجام گرفت که خانه اســتیو جابز در حال بازسازی بود و در نتیجه کسی در آن زندگی نمی کرد. دستگیر کردن مک فارلین خیلی دشوار نبود. زمانی که او تجهیزات به سرقت برده را روشن کرد، یکی از رایانه ها برای انجام به روزرسانی، به سرورهای شرکت اپل متصل شد. اداره پلیس از همین طریق توانست اقلام به سرقت رفته را ردگیری و سارق را دستگیر کند.

   

  اورلاندو بلوم ؛ سرقت 500 هزار دلاری

  اگر طرفدار فیلم های فانتزی و حماسی باشید بدون شک «اورلاندو بلوم» را می شناسید. بلوم به خاطر نقش های متفاوتش در فیلم های ارباب حلقه ها، دزدان دریایی کارائیب و هابیت، شهرت فراوانی در هالیوود کسب کرده اســت. قدرت های ماورایی او در فیلم های تخیلی، هیچ گاه در زندگی حقیقی به کمکش نیامدند تا او هم به یکی از بدشانس ترین قربانیان دزدی های کلان تبدیل شود. زمانی که بلوم برای سفری کاری در نیویورک به سر می برد،

   

  دزدان نیمه شب و از پنجره وارد خانه اش شدند و حدود 500 هزار دلار از وسایلش را به سرقت بردند. در میان اموال به سرقت رفته، می توان به جواهرات، چند ساعت رولکس، آثار هنری، یک کیف بزرگ مارک لویی ویتون و حتی لباس های زیرش اشاره کرد. در دزدی از خانه اورلاندو بلوم، «الکسیس نیرس» مجری یکی از برنامه های تلویزیونی آمریکا به نام «نسبتا وحشی» متهم شناخته و دستگیر شد. وی که ادعا می کرد در زمان وقوع جرم در حالت طبیعی نبوده، به 180 روز زندان، سه سال تعلیق مراقبتی و جریمه ای به مبلغ 600 هزار دلار محکوم شد.

   

  کریستین دانست ؛ سرقت 15 هزار دلاری

  اکثر سینمادوستان «کریستین دانست» را به واسطه بازی در نقش معشوقه اسپایدرمن می شناسند. پنت هاوسِ کریستین دانست در هتل بزرگ مانهاتان در نیویورک مورد سرقت دزدانی نه چندان حرفه ای قرار گرفت. در مجموع حدود 15 هزار دلار از منزل دانست ربوده شد که 13 هزار دلار آن، فقط کیف دستی های گران قیمت وی بود!

   

  بقیه اجناس به سرقت رفته شامل گوشی موبایل، کارت اعتباری، آیپاد، دوربین های دیجیتال و کارت شناسایی فیلم اسپایدرمن بود. البته خوبی ستاره بودن این اســت که کریستین دانست با وجود در اختیار نداشتن کارت شناسایی، توانست روز بعد سر صحنه فیلم برداری اسپایدرمن حاضر شود. به لطف دوربین های امنیتی هتل، دزدها دستگیر شدند

   

  و اموال خانم دانست به وی بازگردانده شد. چندی پیش مشابه همین اتفاق، برای «کیـم کارداشیان» در یکی از سوئیت های لوکس یک هتل گران قیمت افتاد و بخش زیادی از جواهرات او توسط دزدان هتل، به سرقت رفت.

   

  لاویو لوپز ؛ سرقتِ دلار
  سال 91 قرار داد «فلاویو لوپز» هافبک پرتغالی با باشگاه تراکتورسازی به صورت ارزی بسته شده بود و پول هایش را به شکل دلار و نقدی دریافت و در آپارتمان محل زندگی اش نگهداری می کرد. او که بعد از برگشت از یک اردوی تیمی به تبریز، متوجه شد در آپارتمانش شکسته اســت، در این باره می گوید:«دقیقا نمی دانستم

   

  چه اتفاقی افتاده، ولی به آرامی وارد آپارتمان شدم. فکرش را نمی کردم دزد وارد چنین ساختمانی شده باشد؛ زیرا امنیت ساختمان ما فوق العاده بود. اتاق ها و سالن را گشتم و متوجه شدم دزد، فقط در پی دلارها بوده و از آنجا که دلارهایم را زیر تخت و جایی که هیچ کس فکرش را نمی کرد گذاشته بودم، با دست خالی از آپارتمانم رفته بود.»

   

  لیندزی لوهان ؛ سرقت 130 هزار دلاری

  «لیندزی لوهان»، بازیگر نام آشنای سینما هم از قربانیان گروه معروف «بلینگ رینگ» اســت. دزدها در روز روشن وارد خانه لوهان در منطقه اعیان نشین بورلی هیلز شدند. وقتی وی پس از پایان کار به منزل بازگشت با خانه ای به هم ریخته و شلوغ مواجه شد. سارقان از یک در که قفل نشده بود وارد شده و حدود 130 هزار دلار از اموال لوهان را به سرقت برده بودند. اقلام به سرقت رفته شامل جواهرات، دو ساعت مچی، یک کیف دستی،

   

  تعدادی تابلوی نقاشی، یک کت خز که به صورت ویژه برای خانم بازیگر دوخته شده بود و یک گردنبند مارک شَنِل بود. دوربین های امنیتی، ورود سه غریبه به منزل لیندزی لوهان را نشان می داد. چند روز پس از این حادثه، اداره پلیس تصاویر دوربین ها را منتشر کرد و همین امر موجب دستگیری سارقان شد.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •