سلامت پوست و مو

ست کردن مدل مو و استایل چهره را یاد بگیریم

ست کردن مدل مو و استایل چهره را یاد بگیریم

ست کردن مدل مو و استایل چهره را یاد بگیریم

زمانی که موهای خود را کوتاه میکنید باید چهره خود را هم در نظر بگیرید .چون مدل مو در زیبایی چهره ما خیلی تاثیر داره.پس بنابراین در کوتاه کردن موهای خود دقت لازم را داشته باشید.

 

زنی که موهای خود را کوتاه می کند در واقع زندگی خود را تغییر داده است . همه ما به اشتباه با تصوراتی از چهره ی بازیگران معروف هالیوود وارد سالن زیبایی شده ایم ، اما موقع خارج شدن از سالن اگر موها و چهره ی ما به فاجعه تبدیل نشده ، حداقل شباهتی به تصویری که در ذهن خود ساختیم نداشته است. نکته و حقیقت تلخ همینجا است. بهتر است از آرایشگر و یا خودتان انتظار بی جا ، برای شباهت به مدل موی رویاهایتان ، نداشته باشید. درک درست از حالت چهره و بافت و نوع مو به شما کمک میکنند انتخابی مناسب برای مدل موهای خود داشته باشید. در این صورت تضمین میکنیم با رضایت از سالن زیبایی بیرون می آیید.

 

صورت شما چه شکلی است ؟

به گزارش نیک شو کشف شکل صورت شما اولین قدم برای انتخاب مدل موی مناسب بشمار می رود. آیا صورت شما گرد است؟ در این نوع چهره چانه بلند ترین عضو صورت است. و به طور کلی طول و عرض چهره یکی است. و یا شاید صورت شما به کیم کارداشیان شباهت داشته باشد؟ در این صورت مدل صورت شما بیضی است. فردی با این چهره پیشانی بلندی داشته و خطوط فک به سمت پایین باریک می شوند. آیا فک شما برجسته ترین عضو چهره ی شماست ؟ به طوری که استخوان چانه و پیشانی هم طراز با آن هستند؟ در این صورت شما چهره ای مربع شکل دارید.

 

افرادی که چهره ای کشیده دارند ، صورت آنها مستطیل شکل ، از چانه تا خط رویش مو ، است. صورت های قلبی شکل هم به سمت چانه با شیب تندی مخروطی شده اند. به صورتی که چانه نوک تیز و پیشانی برجسته است. و در آخر صورت های الماس شکل. این نوع از چهره زاویه دار است. بدین معنا که استخوان چانه در گوشه ها، سمت شقیقه ، پهن تر می شود. این مدل از چهره البته کمترین فراوانی را دارد.

 

نوع و بافت موهای شما چگونه است؟

حال که مدل چهره خود را به درستی شناخته اید قدم بعدی توجه به بافت و نوع مو است. اگر موهایی موج دار و یا فر دارید ، باید برخورد متفاوتی نسبت به موهای صاف با موهای خود داشته باشید. نکته ی دیگری که لازم است به آن توجه کنید میزان زبری و یا نرمی و ضخامت موها است. موهای زبر معمولا ضخیم و بسیار خشک بوده ، اما موهای نرم بدون حالت به کف سر می چسبد.

 

مدل موی خود را باید با توجه به نوع موی خود انتخاب کنید ، زیرا همه ی مدل ها کارایی یکسان بر انواع مختلف مو را ندارند. مثلا موهای کوتاه و خورد ، که یک مدل شیک و مدرن به شمار می آید ، برای موهای ظریف و نرم مناسب است. اما خانمی با موهای زبر و ضخیم با چنین مدلی کلا حالت خود را از دست داده و فر فری نشان می دهد. مدل موی خرد و کوتاه نیاز به وزن برای کنترل شدن دارد.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا