دنیای خودرو

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

فروشگاه لباس بیژن پاکزاد کـــه در دنیا شهرت دارد ، خودرو آستون مارتین حرفه ای و سفارشی اش را تحویل گرفت.ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن، پیش‌بینی شکستن رکورد گران‌ترین ماشین ساخت بریتانیا در یک حراجی در آمریکا، بازسازی یکی از مشهورترین مدل‌های بنتلی و احتمال جریمه میلیاردی دایملر به خاطر تقلب.

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

آستون مارتین این هفته از مدل ویژه‌ای رونمایی ميکند کـــه به سفارش بوتیک بیژن ساخته شده اســـت.

 

بوتیک بیژن کـــه به گران‌ترین لباس‌فروشی مردانه جهان مشهور اســـت در سال ۱۹۷۶ میلادی (۱۳۵۵ شمسی) توسط بیژن پاکزاد، طراح ایرانی، در شهر بورلی‌هیلز در ایالت کالیفرنیا تاسیس شد.

 

پس از مرگ آقای پاکزاد در سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ شمسی)، خانواده او بوتیک را اداره ميکند.

 

بیژن در کنار لباس‌، ماشین‌های لوکس هم ميفروشد کـــه در تعدادی محدود ساخته شده و به سفارش این فروشگاه تغییر داده شده اســـت.

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

حداکثر سرعت مدل اســـتاندارد آستون مارتین دی‌بی‌اس سوپرلجرا ۳۴۰ کیلومتر در ساعت اســـت

 

آستون مارتین بیژن براساس مدل دی‌بی‌اس سوپرلجرا (Superleggera) ساخته ميشود کـــه سال گذشته به بازار عرضه شد.ماشین را ميتوان در فرم کوپه یا روباز سفارش داد. همه ماشین‌ها به رنگ مشهور زرد ویژه بوتیک بیژن رنگ‌آمیزی شده و طرح ایرانی بته‌جقه روی کاپوت آن نقش بسته اســـت. داخل ماشین با چرم نرم تمساح و آرم بیژن تزیین شده و با سفارش خریداران، نامشان روی داشبورد حک ميشود.

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

فروشگاه مرکزی بیژن در بورلی‌هیلز در حاشیه شهر لس‌آنجلس قرار دارد

 

موتور ماشین دوازده سیلندر با قدرت ۷۲۵ اسب بخار اســـت. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن ۳/۴ ثانیه و حداکثر سرعتش ۳۴۰ کیلومتر در ساعت اســـت.آستون مارتین بیژن هم‌زمان با جشنواره خودروهای کلاسیک و کلکسیونی در شهر مانتری در ایالت کالیفرنیا رونمایی خواهد شد.بیژن علاوه بر این آستون مارتین، مدل‌هایی از رولزرویس فانتوم و بوگاتی ویرون را هم ميفروشد.

 

قیمت پایه رولزرویس بیژن کـــه از آن تنها ۳۰ دستگاه ساخته ميشود ۸۵۰ هزار دلار اســـت کـــه با اضافه شدن امکانات سفارشی، قیمتش به یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ميرسد.

 

آماده برای رکورد شکنی

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

تنها دو دستگاه از این مک‌لارن F1 ساخته شده اســـت

 

یکی از کمیاب‌ترین مدل‌های مک‌لارن این هفته به حراج گذاشته ميشود و انتظار ميرود رکورد گران‌ترین ماشین ساخت بریتانیا را بشکند.

 

از مک‌لارن F1 LM کـــه قرار اســـت جمعه آینده در جشنواره خودروهای کلاسیک مانتری فروخته شود، تنها دو دستگاه ساخته شده و حراجی آر ام سادبیز (RM Sotheby’s) آن را بین ۲۱ میلیون تا ۲۳ میلیون دلار قیمت‌گذاری کرده اســـت.

 

گران‌ترین ماشین ساخت بریتانیا در حال حاضر یک آستون مارتین DBR1 مدل ۱۹۵۶ اســـت کـــه دو سال پیش به قیمت ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد.

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

مک‌لارن F1 یکی از محبوب‌ترین سوپرکارهای جهان اســـت. این ماشین توسط گوردون ماری، طراح ماشین‌های فرمول یک طراحی و بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸ صد و شش دستگاه از آن ساخته شد.

 

از این تعداد، پنج ماشین به مناسبت پیروزی مک‌لارن در مسابقات اســـتقامت لومان در سال ۱۹۹۵ با پسوند LM ساخته شد و دو مدل عادی F1 هم بعدا به سفارش مشتری با مشخصات LM تغییر کرد.

 

ماشینی کـــه این هفته فروخته ميشود یکی از این دو دستگاه اســـت. موتور دوازده سیلندرش بدون سیستم توربو ۶۸۰ اسب بخار نیرو تولید ميکند و تنها ۲۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر کار کرده اســـت.

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

ساخت جلوپنجره ماشین سه ماه طول کشید

 

در آستانه جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۳۹، بنتلی خود را برای عرضه یک مدل انقلابی به نام کورنیش آماده ميکرد، اما مدل آزمایشی کـــه از این ماشین ساخته شده بود در فرانسه تصادف کرد و هنگام بازگشت به کارخانه در بمباران هواپیماهای آلمانی از بین رفت.هشتاد سال بعد، بنتلی این ماشین را با اســـتفاده از نقشه‌های اصلی به طور کامل بازسازی کرده و قرار اســـت آن را ماه آینده به مناسبت صد ساله شدن این کارخانه نمایش دهد.

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

کورنیش در سال ۱۹۳۹ هنگام آزمایش در فرانسه تصادف کرد

 

کورنیش زندگی دوباره خود را مدیون بنیاد هواداران بنتلی اســـت کـــه حدود بیست سال پیش تصمیم به بازسازی ماشین گرفتند. حمایت مالی بنتلی از این پروژه از سال ۲۰۰۸ آغاز شد و ساخت ماشین از یک سال و نیم پیش به درخواســـت مدیر بنتلی به این کارخانه منتقل شد. بنتلی ميگوید ماشین با دقت زیاد کاملا شبیه به ماشینی ساخته شده کـــه در فرانسه نابود شد. به گفته کارخانه، ماشین بر روی شاسی ساخته شده اســـت کـــه پیش از بمباران به کارخانه فرستاده شده بود.

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

بنتلی ميگوید همه قطعات با جزییات شبیه به ماشینی اســـت کـــه در بمباران از بین رفت

 

بدنه ماشین هم بر اساس طرح‌هایی ساخته شده کـــه خانواده ژرژ پولین، طراح فرانسوی کورنیش، در اختیار این پروژه قرار دادند.کورنیش ماه آینده در جشنواره خودروهای کلاسیک سالون پریوه در کنار دیگر مدل‌های کلاسیک این کارخانه نمایش داده خواهد شد.

 

جریمه میلیاردی

ساخت مدل ویژه آستون مارتین به سفارش فروشگاه لباس بیژن

مجله آلمانی اشپیگل ميگوید دایملر به خاطر تقلب در ساخت موتورهای دیزل ممکن اســـت بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد یورو (یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار) جریمه شود.

 

به گزارش این مجله، مقام‌های آلمانی در موتور دیزل ۲۸۰ هزار دستگاه از مدل‌های کلاس C و E مرسدس-بنز نرم‌افزاری پیدا کرده‌اند کـــه میزان واقعی آلودگی ماشین را مخفی ميکند. به این کارخانه دستور داده شده با فراخوان این ماشین‌ها، این نرم‌افزار را پاک کند.

 

اشپیگل ميگوید دایملر کـــه مالک شرکت مرسدس-بنز اســـت ممکن اســـت به ازای هر ماشین ۵۰۰۰ یورو جریمه شود.دایملر و مقام‌های دادستانی در واکنش به این گزارش گفته‌اند درباره پرونده‌‌ای کـــه در جریان اســـت اظهار نظر نميکنند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا