پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • زنان ایزدی از تجاوز به یک نسل سخن می گویند

  مجموعه : اخبار اجتماعی و سیاسی

  زنان ایزدی از تجاوز به یک نسل سخن می گویند

  زنان ایزدی که کردتبار هستند توسط داعش مورد حمله قرار گرفتند و هزاران زن در چنگال آنان چندین سال اســت که بعنوان برده های جنسی مورد خشونت و تجاوز قرار می گیرند. حتی نقل این خبر می تواند لرزه به تن انسان اندازد ، اما زنان و دخترانی که از چنگال این متجاوزان فرار کرده اند سخنان بسیار تکان دهنده ای دارند. داســتان نادیا مراد که از دست داعش فرار کرده و حالا به همراه خواهر ۲۸ ساله‌اش در آلمان زندگی میکند، کمک نموده اســت تا مردم تصویر روشن‌تری از زندگی زنان اسیر در حکومت داعش داشته باشند، اما هنوز تا روشن‌شدن سونوشت همه آنها راه زیادی باقی مانده . . .

  زنان ایزدی از تجاوز به یک نسل سخن می گویند

  ایزدیان که تقریبا همگی کردتبار هستند به زبان «کرمانجی» حرف میزنند،‌ وقتی که نینوا،‌ هنوز نینوا بود،‌ در این منطقه زندگی میکردند و معبد و قبله و رودخانه غسل خودشان را داشتند،‌ روزانه پنج نوبت نماز می‌خواندند، ترکیبی از آیین‌های هر سه دین ابراهیمی،‌ در کنار باورهایی ریشه‌گرفته از زرتشت و اعتقادات صوفیانه،‌ نزدیک به آیین یارسان،‌ کاکایی‌ها،‌ به همراه مراسم ذکر و سماع و طبقه‌بندی روحانیان به پیر و شیخ و مراد،‌ برگزاری آیین‌های قربانی و حج سالانه در محل دفن پیرشان و اعتقاد به تناسخ تا زمان پاک‌شدن روح پیروان.

   

  ایزدیان نسل‌شان را از بذری که آدم ابالبشر در خاک کاشته اســت، میدانند و نه از مادری به نام حوا و باور دارند پسری که از بذر کاشته شده در زمین به دنیا آمده اســت، با یک حوری ازدواج کرده و در نتیجه فرزندانش از فرزندانش آدم جدا هستند و وصلت با پیروان سایر ادیان غیر ممکن اســت چون باعث می‌شود فرآیند تناسخ روح متوقف شود و آن‌ها در نهایت به پاکی که هدف نهایی زندگی‌شان اســت دست پیدا نکنند. عروس‌هایشان با لباس قرمزی که در میان کردها مرسوم اســت،‌ به کلیسا می‌روند و با تقسیم یک نان مقدس‌، عقد می‌شوند،‌ بچه‌هایشان را غسل می‌دهند و ختنه می‌کنند و وقتی میمیرند در گورهایی رو به شرق دفن میشوند و …

  زنان ایزدی از تجاوز به یک نسل سخن می گویند

  به گزارش نیک شو، آن ها قرن‌هاســت که زندگی سختی دارند. مورخان میگویند بنای این آیین را نه پسری روییده از زمین که شیخی به نام «شرف‌الدین ابوالفضائل عدی بن مسافر بن اسماعیل بن موسی بن مروان بن حسن بن مروان» از نوادگان «مروان حکم» بنیان‌گذار حکومت امویان گذاشته اســت،‌ در دوره عثمانی‌ها،‌ خونشان را مباح می‌دانستند و چندین بار مورد حمله قرار گرفتند. با تشکیل حکومت تازه در عراق،‌ مصیبت‌ها تمام نشد و در دوران صدام حسین علاوه بر این که حکومت آنها را اجبارا از مرتع‌هایشان به صحرا کوچاند،‌ تلاش کرد از آنها به عنوان اهرم فشاری بر سایر کردهای عراق اســتفاده کند.

   

  در دوره‌های مختلف عده زیادی از این مردم از سرزمین تاریخی‌شان فرار کردند،‌ بعد از عراق،‌ بیشترین جمعیت ایزدی‌ها در آلمان،‌ ترکیه و ارمنستان زندگی میکنند و باقی مانده‌شان در داخل عراق. در دو، سه سال گذشته طعمه داعش شده‌اند که مردانشان را به گورهای دسته‌جمعی فرستاده و بین دو تا سه هزار نفر از زنان و کودکانشان را به بردگی گرفته اســت.

  زنان ایزدی از تجاوز به یک نسل سخن می گویند

  سازمان ملل آن‌چه را داعش بر سر ایزدی‌ها آورده نسل‌کشی می‌داند. بسیاری‌شان در گورهای دسته‌جمعی خفته‌اند،‌ خیلی‌هایشان پیش از فتح موصل در بازار برده‌های این شهر فروخته شده‌اند و عده‌ای‌شان فرار کرده‌اند،‌ عده‌ای‌شان را پیشمرگه‌های اقلیم کردستان نجات دادند،‌ اما هنوز خیلی‌هایشان اسیر هستند برای رواج دوباره برده‌داری، که داعش معتقد اســت از نشانه‌های نزدیک بودن آخرالزمان اســت.

   

  حالا میگویند تا سرنوشت زنان دزدیده شده توسط داعش معلوم نشود،‌ جنگ با این گروه تروریست تمام نشده اســت،‌ اما خشونت علیه زنان، یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های جنگی دنیاســت. سوای جنگ‌های تاریخی که بر سر به دست آوردن زنان به راه افتاده اســت، در جنگ‌های دیگر، گروگان‌گرفتن و تعرض به زنان در جبهه مقابل،‌ ابزار تحقیر و آشکار کردن پیروزی در جنگ بوده و هست.

   

  «نادیا مرداد» دختر ۲۲ ساله‌ای که دو سال قبل از سه ماه اسارت در قلمرو داعش توانست به اقلیم کردستان فرار کند و بعد به چهره عمومی برای جلب توجه جهانی به بحران دختران ایزدی تبدیل شود،‌ میگوید: « داعش زنانی را که به بردگی برده اســت میفروشد،‌ معاوضه می‌کند، یا به عنوان هدیه به افراد مسن‌تر از ۳۵ سال میبخشد، دخترانی که بعضی‌هایشان ۹ ساله و حتی بچه‌تر هستند.»

  زنان ایزدی از تجاوز به یک نسل سخن می گویند

  صحبت های مراد در سازمان ملل همه افراد حاضر را شوکه کرد

   

  داســتان نادیا مراد که از دست داعش فرار کرده و حالا به همراه خواهر ۲۸ ساله‌اش در آلمان زندگی می‌کند، کمک کرده اســت که مردم تا حدودی تصویر روشن‌تری از زندگی زنان اسیر در حکومت داعش داشته باشند، اما هنوز تا روشن‌شدن سونوشت همه آنها راه زیادی باقی مانده اســت. فعالان حقوق بشر،‌ سازمان ملل و کشورهای بزرگ را متهم می‌کنند که به اندازه کافی برای حل مشکل داعش تلاش نکرده‌اند.

   

  برای زنانی که اسیر هستند اما فرق زیادی نمی‌کند. یکی از راههای درآمد حکومت داعش در سالهای گذشته فروش انسان بوده اســت. دختران کمتر از ۹ سال،‌ در خلافت بغدادی به قیمتی بالای ۱۶۰ دلار به فروش می رسند،‌ دختران ۱۰ تا بیست ساله را تا ۱۲۰ دلار می‌خرند،‌ روی دختران بین ۲۰ تا ۳۰ سال ۸۰ دلار قیمت گذاشته‌اند و دختران بالای ۳۰ سال را بین ۶۰ تا ۴۰ دلار معامله می‌کنند.

   

  ممکن اســت روزی بیاید که اثری از داعش در شامات باقی نمانده باشد، اما سخت اســت بتوان تصور کرد که برای این سه هزار زن گمشده در بازارهای برده‌فروشی این “حکومت” تروریست، یک روز خوب خواهد رسید.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •