کسب و کارها

ریمپ ماشین های ایرانی و خارجی در چیپ تیونینگ کاراک

ریمپ ماشین های ایرانی و خارجی در چیپ تیونینگ کاراک

ریمپ چیست؟

ریمپ ایسیوهای ماشین های داخلی و خارجی چگونه انجام میشود ؟

ریمپ ecu چیست ؟

ریمپ ماشین های ایرانی و خارجی در چیپ  تیونینگ کاراک

در این مقاله به سوالات فوق پاسخ خواهیم گفت :

ما به شما چگونگی انجام ریمپ ایسیو را نشان خواهیم داد. آیا می توانم ماشینم را قوی تر کنم؟ آیا می توانم ECU خود را بازسازی کنم یا به اصطلاح ریمپ کنم؟ پاسخ کوتاه بله است. پاسخ طولانی بله، اما پیچیده است…

ریمپ ماشین های ایرانی و خارجی در چیپ  تیونینگ کاراک

ریمپ ایسیو

موتور مخلوط سوخت و هوا را انجام میدهد. سوختن ( احتراق ) داخل موتور به طور انفجاری و انتقال انرژی حاصل از سوختن از طریق تعداد زیادی قطعات مکانیکی باعث می شود نیروی محرکه بر روی چرخ ها افزایش یابد . این قطعات مکانیکی عبارتند از پیستون ها، میله های اتصال، کلاچ، گیربکس، درایو شفت ها و موارد دیگر که در نهایت سبب چرخش چرخ میشود.

نسبت مخلوط سوخت و هوا بسیار مهم است. سوخت وقتی خیلی زیاد باشد احتراق به اندازه کافی انفجاری نخواهد بود و در این صورت مخلوط سوخت و هوا راندمان لازم را نخواهد داشت . وقتی هوا خیلی زیاد باشد و مخلوط مانند یک بمب مینیاتوری خاموش می شود و این کار منجر به خم شدن موتور و آسیب دیدن قطعات خودرو می شود.

 

نقشه یا مپ ایسیو مجموعه ای از دستورالعمل های برنامه ریزی شده بر روی ایسیو ECU ماشین شما می باشد که توسط سازنده برای رسیدگی به مخلوط هوا و سوخت و صدها پارامتر دیگر است. یک remap یا ریمپ ایسیو ، تغییر مپ ایسیو یا “نقشه” ایسیو به تنظیم سفارشی از خود شما است.

 

به عنوان مثال نقشه ( مپ ایسیو ) سازنده ممکن است یک تنظیم ایمنی شده برای مخلوط سوخت و هوا باشد در این صورت اگر سوخت کم یا زیاد باشد، ECU می تواند مخلوط سوخت و هوا را برای جلوگیری از آسیب موتورها تنظیم کند. اگر من بخواهم ماشین خود را در شرایط بهتری برای استفاده شهری و برون شهری و یا شرایط مسابقات حرفه ای استفاده کنم، نیازمند به این محدودیت سوخت نیستم، بنابراین می توانم ایسیو خود را به حداکثر قدرت برسانم . قدرت خوب است ، قدرت چیزی است که شما نیاز دارید.

ریمپ ماشین های ایرانی و خارجی در چیپ  تیونینگ کاراک

ریمپ ایسیو برای تعمیر کپ گاز 206

فواید ریمپ ایسیو :

شما با ریمپ ایسیو خود می توانید از موتور خود بیش از پیش استفاده کنید.شما می توانید با ریمپ ایسیو خود میتوانید ویژگی هایی را فعال یا غیر فعال کنید، برای مثال دمای فن خودروی خود را کاهش دهید .گاهی اوقات می تواند کارایی سوخت را بهبود بخشید.هم چنین میتوانید مصرف سوخت خود را کاهش دهید.

 

به طور کلی شما میتوانید تمام موارد زیر را با ریمپ ایسیو خود انجام دهید :افزیش شتاب خودرو و هم چنین برداشتن محدودیت سرعت ، ماشینهایی نظیر ایسوزو ، ماشین های مسابقه و ماشین هایی که تازه وارد میشوند یا مدلی بعد از مدل 97 دارند .

 

کاهش مصرف سوخت با استفاده از برنامه ریزی سنسور اول و سنسور دوم اکسیژن خودرو : شما میتوانید به برنامه ریزی سنسور اول و سنسور دوم اکسیژن خود مصرف سوخت خود را استاندارد کنید . سنسور اول اکسیژن وظیفه بهینه سازی مصرف سوخت را بر عهده دارد .

 

ریمپ کردن یا تقویت نرم افزاری ایسیو ( کامپیوتر ) خودرو بر خلاف اذهان عمومی نه تنها به موتور خودرو آسیب نمیزند بلکه عمر موتور را افزایش میدهد ، این افزایش عمر سبب بیرون آمدن خودرو از ” فشار ” در شرایط مختلف میشود. ایسیو خودرو قابلیت بهره وری از 60 الی 70 % موتور شما را دارد ، که با ریمپ کردن استاندارد ، توان به 80 الی 90 درصد افزایش پیدا کرده و باعث میشود موتور در حالت فشار ، پاشش سوخت بیش از حد برای به جلو راندن خودرو انجام نداده و موتور با نفس بیشتری که از ریمپ بدست آورده کار میکند. در نهایت عمر موتور بیشتر و در نتیجه حرکت خودرو روان تر می شود.

ریمپ ماشین های ایرانی و خارجی در چیپ  تیونینگ کاراک

مجموع خدماتی که در تعمیرگاه ریمپ ایسیو ارائه میگردد :

1- افزایش سرعت و قدرت

2- افزایش سرعت و شتاب

3- کاهش دمای کارکرد فن

4- رفع کپ حین حرکت

5- برداشتن کاتاف ( حذف محدودیت دور موتور )

6- کاهش مصرف سوخت ( تنها با فول ریمپ ارائه میگردد )

7- حذف لرزش خودرو در حالت درجا ( حالت سلو )

8- حذف سنسور دوم اکسیژن در یورو 4

9- فول ریمپ شامل تمام موارد فوق میباشد

 

تعمیرگاه چیپ تیونینگ کاراک

نمونه کارهای ریمپ ecu

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا