اخبار تکنولوژی

روش جالب برای خنک سازی تجهیزات گوگل

روش جالب برای خنک سازی تجهیزات گوگل

روش جالب برای خنک سازی تجهیزات گوگل

امروزه با افزایش اســتفاده از دیتا سنترها یا مرکز داده ها باعث شده که از سرورهای بیشتری اســتفاده شود و این باعث تولید حرارت زیاد و همچنین نیازمند اســتفاده از دستگاه های خنک کننده اســت .بنابراین کاربران گوگل در سراسر دنیا اســت و مسلما اســتفاده از سرور ها بیشتر شده اســت و باید این سرورها خنگ نگهداری شود .در این مقاله در خصوص خنگ نگه داشتن سرور های گوگل بیشتر آشنا می شوید با ما همراه باشید .

 

مقامات ایالت کارولینای جنوبی آمریکا، به گوگل مجوز دادند که هر سال به میزان 549 میلیون گالن از ذخیره آب سالم زیر زمینی این ایالت برداشت کند تا سرورهای خود را در مقر Berkeley County، خنک نگه دارد.دیتا سنتر گوگل در Berkeley County برای ارتقای تشکیلات خنک کننده خود، احتیاج به آب بیشتر دارد و حالا مقامات ایالت کارولینای جنوبی اجازه داده‌اند این شرکت، هر سال 549 میلیون گالن آب از ذخیره آب‌های زیر زمینی برداشت کند.

 

در گزارش ایالتی کارولینای جنوبی اشاره شده که بسیاری، از این تصمیم مقامات ایالت راضی نیستند. آقای کلی دافی، مدیر شرکت تامین کننده آب Mount Pleasant Waterworks مخالف صدور این مجوز به گوگل اســت. وی توضیح ميدهد:«ما خصومت شخصی با گوگل نداریم اما این کار- خنک کردن کامپیوترها با آب -راه درستی برای اســتفاده از آب‌های با ارزش زیرزمینی نیست. این آب باید برای مردم تامین شود و در دراز مدت ميتواند مشکلات عدیده‌ای به وجود آورد.»

روش جالب برای خنک سازی تجهیزات گوگل

نگرانی‌های پیرامون ذخیره آب‌های زیر زمینی در ایالت کارولینای جنوبی، ریشه در چالش‌های پیرامون افزایش اندازه این ایالت دارد. گسترش این ایالت، به معنی افزایش میزان آب مورد نیاز مردم اســت و به علاوه‌، وجود زمین‌های کشاورزی متعدد در این ایالت نیز فشار بیشتری به روی سیستم آبرسانی وارد ميکند. حالا در این بین، اگر گوگل نیز بخواهد حجم وسیعی از این میزان ذخیره آبی را از آن خود کند، نگرانی‌ها بیشتر نیز خواهد شد.

 

دپارتمان سلامت و کنترل محیط زیست ایالتی(DHEC ) اعلام کرده که میزان برداشت آب توسط گوگل، زیر نظر قانون انجام شده و محدودیت‌ها و شرایط به خصوصی برای این شرکت وضع شده اســت. این قوانین تا سال 2023 پابرجاســت و بعد از این تاریخ، امکان تمدید یا فسخ قرارداد با این شرکت، بررسی خواهد شد.

 

گوگل، گزارشی منتشر کرده و در آن جزئیات درخواســت این شرکت برای اســتفاده از آب‌های زیر زمینی را توضیح داده اســت. در این گزارش آمده که مرکز McQueen Branch که این شرکت قصد برداشت آب از آن را دارد، 200 میلیون گالن «آب زیرزمینی طبیعی قابل تصفیه شدن » دارد که هر روز به میزان آن اضافه ميشود. هر میزان آبی که توسط این مرکز اســتخراج نشود، به داخل اقیانوس اطلس ریخته ميشود.

روش جالب برای خنک سازی تجهیزات گوگل

گوگل همچنین بعد از صدور مجوز برای اســتفاده از آب‌های زیر زمینی در بیانیه‌ای اعلام کرد:« کارولینای جنوبی یکی از اصلی‌ترین مراکز سرمایه گذاری ماســت و بیش از 10 سال اســت که آن را خانه خود ميدانیم. ما بیش از 2 میلیارد دلار در قسمت‌های پشتیبانی از کار آفرینی، ارتقای خدمات شهرداری، برنامه‌های اموزشی و موسسات غیر دولتی محلی، در این ایالت سرمایه گذاری داشته‌ایم.»

 

گوگل ترجیح ميدهد که برای چیلرها و دستگاه‌های تصفیه هوا، از آب اســتفاده کند زیرا انرژی کمتری ميطلبد. این شرکت همچنین در برخی قسمت‌های دیتا سنتر خود، از ‌آب تصفیه نشده و آب دریا نیز اســتفاده ميکند. به علاوه، مخازن تصفیه سازی برای فیلتر آب‌های اســتفاده شده نیز در این مرکز قرار دارند که البته این آب برای آشامیدن قابل اســتفاده نیست.

 

در دیتا سنتر Berkeley County ، گوگل به دفعات زیاد از یک میزان آب برای خنک سازی تشکیلات خود اســتفاده ميکند که اکثر این آب بعد از مدتی تبخیر ميشود. هیچ میزانی از این آب به زمین باز نميگردد و مازاد اندکی که باقی ميماند، به فاضلاب ریخته ميشود.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا