پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  مجموعه : مطالب گوناگون

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  قاتلین سریالی برای خودشان سبک های مختلفی دارند، معمولا مدت های زیادی به دنبال این قاتلین می گردد تا سرنخی از آنان پیدا کند. اما آن ها با زیرکی تمام کار خود را انجام می دهند. شاید در فیلم ها داســتان های مهیجی از قاتلین سریالی دیده باشید، مشهورترین فیلم درباره قاتل سریالی اثر هفت با بازی مورگان فریمن و برد پیت بــود. اما ما در این مطلب به قاتلین سریالی واقعی می پردازیم.

   

  قاتلان سریالی انسان های ترسناکی هستند و البته جالب و مرموز. به همین دلیل بسیاری از ما به ذهن های بیمار و رفتارهای عجیب و غریب و گاه هوشمندانه ی این افراد علاقه داریم. شاید به همین دلیل ساعت ها برای دیدن یک فیلم که در مورد قاتلی سریالی و بیرحم اســت وقت می گذاریم. به عبارت دیگر برای ترسیدن وقت صرف می کنیم. باید بگوییم که اگر بعد از خواندن مطلب یا فیلمی در مورد قاتل های سریالی معروفی مانند جفری دامر و چارلز مانسون حس ناخوشایند خاصی نداشتید باید بدانید که بدون شک از مشکلی روانی رنج خواهید برد!

   

  به گزارش نیک شو، نکته قابل توجه در مورد قاتل های سریالی این اســت که معمولاً این افراد چنان باهوش هستند که نه تنها قتل های متعدد خود را با برنامه ریزی و زمانبندی فوق العاده ای انجام می دهند بلکه مامورین پلیس و کارآگاهان خبره را نیز سردرگم کرده و حتی در برخی از موارد دست می اندازند. در واقع آن ها چنان اعتماد به نفس بالایی دارند که با افراد پلیسی که قصد دستگیری آنان را دارند بازی می کنند. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با مواردی که در آن ها قاتلان سریالی به شکلی عجیب و باورنکردنی مامورین پلیس را گول زده و یا دست انداخته اند آشنا کنیم. با ادامه ی مطلب همراه باشید.

   

  ۱۵- قاتل دروتی جین اسکات- هر هفته به خانواده ی قربانی اش زنگ می زد

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  در ۲۸ می ســال ۱۹۸۰،در اناهیم کالیفرنیا، بعد از این که همکارش را که توسط عنکبوت سمی نیش زده شده بــود سوار ماشین کرد و به بیمارستان منتقل نمود ناپدید شد. برای چهار ســال متوالی بعد از آن، مادر دروتی هر چهارشنبه تلفنی از جانب مردی را دریافت میکرد که ادعا میکرد دروتی را دزدیده و به قتل رسانده اســت. اگر چه مامورین پلیس یک ردیاب تلفن را در خانه مادر دروتی نصب کرده بــودند اما نمی توانستند مکان مرد پشت تلفن را پیدا کنند زیرا وی برای مدت زیادی پشت تلفن نمی ماند.

   

  به نظر می رسد قاتل او همان مردی بــوده باشد که قبل از ناپدید شدن بارها دروتی را تعقیب کرده و حتی به محل کارش زنگ زده و به وی اظهار علاقه کرده بــود. در برخی از موارد نیز او را تهدید به قتل میکرد. بعد از این که جسد دروتی در آگوست ســال ۱۹۸۴ پیدا شد، قاتل بار دیگر تماس هایش را از سر گفت اما هیچ وقت شناسایی یا دستگیر نشد و پلیس و خانواده ی دروتی را تا به امروز سردرگم کرده اســت.

   

  ۱۴- هیولای بیرکنشاو- با ماشین قربانیانش یک مامور پلیس را سوار کرد

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  پیتر مانوئل یک قاتل سریالی بــود که دستکم هشت نفر را در اواخر دهه ی ۱۹۵۰ در جنوب اسکاتلند به قتل رسانده بــود. قبل از دستگیری رسانه ها هب او لقب «هیولای بیرکنشاو» (Beast of Birkenshaw) داده بــودند. او در یکی از روزهای اول ســال ۱۹۵۸ وارد خانه ی پیتر، دوریس و مایکل اسمارت شد و با شلیک گلوله تمامی اعضای خانواده را به قتل رساند. سپس به مدت دست کم یک هفته در خانه ی آن ها ماند و حتی در این مدت از اتومبیل خانواده ی قربانیان برای رساندن یک پلیس به محل کارش اســتفاده نمود.

   

  آن مامور پلیس مشغول تحقیق در مورد ناپدید شدن زنی به نام ایزابل کوک بــود که در کمال ناباوری او نیز قبل از خانواده ی اسمارت توسط مانوئل به قتل رسیده بــود. حتی به مامور پلیس گفت که به نظر او پلیس دارد در جای اشتباهی دنبال پیدا کردن کوک می گردد. تصور کنید که آن افسر پلیس بعد از فهمیدن ماجرا و این که برای مدتی را در ماشین مقتولین و در کنار قاتل گذرانده چه حسی داشته اســت.

   

  ۱۳- جک درنده – نامه ای از جهنم

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  «جک درنده» (Jack the Ripper) را شاید بتوان معروف ترین و بدنام ترین قاتل سریالی تاریخ دانست. جک درنده هیچ گاه دستگیر نشد و او را مسئول قتل دستکم ۵ زن روسپی در اواخر دهه ی ۱۸۸۰ در لندن می دانند. در ۱۶ اکتبر ســال ۱۸۸۸ نامه ای به دست جورج لاسک رییس کمیته ی نگهبانی وایت چَپل (Whitechapel Vigilance Committee) رسید. این کمیته در واقع گروهی از افراد داوطلب بــودند که شب ها را در منطقه ی وایت چپل در لندن نگهبانی می دادند تا شاید بتوانند جک درنده را پیدا کنند. در این نامه چنین آمده بــود:

   

  “از جهنم، متاسفم که نصف کلیه ای که از بدن یک زن برداشتم را برای شما فرستادم، زیرا نصف دیگر را کباب کرده و خوردم که بسیار خوشمزه بــود. شاید اگر چند وقت دیگر صبر کنی چاقوی خونینی که کلیه را با آن درآوردم برایت فرستادم. امضا، هر وقت تونستی منو بگیر آقای لاسک”.باید به همین نکته بسنده کنیم که نه آقای لاسک و نه هیچ کس دیگر نتوانست نویسنده ی نامه را پیدا کرده و هنوز بعد از فراتر از یکصد ســال هنوز هیچ مدرکی که نشان دهد قاتل که بــوده پیدا نشده اســت.

   

  ۱۲- تک تیراندازهای واشنگتن- ورق فالگیری مرگ

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  شاید این واقعه را به یاد داشته باشید زیرا در خبرهای جهان به کررات به آن پرداخته شد و انعکاس زیادی یافت. در ســال ۲۰۰۲ به مدت سه هفته یک تک تیرانداز بدون نقشه ی قبلی افرادی را در مریلند، ویرجینیا، و واشنگتن دی سی مورد هدف قرار می داد. در این تیراندازی ها ۱۰ نفر کشته و سه نفر به شدت زخمی شدند. درنهایت در ۲۴ اکتبر دو نفر که مسئول این قتل های ترسناک بــودند توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند.

   

  این دو که انگار از هدف قرار دادن مردم به صورت تصادفی در پمپ بنزین ها لذت کافی را نبرده بــودند پیام های تهدید آمیزی را در برخی صحنه های جنایت از خود به جای گذاشتند. یکی از این پیام ها روی یک کارت فالگیری مرگ نوشته شده بــود که از پلیس خواســته بــود «مرا خدا صدا کنید» و ۱۰ میلیون دلار نیز باج خواســته بــود. در آخر یکی دیگر از این پیام ها اخطاری تهدیدآمیز با این عنوان وجود داشت:«پلیس ها، فرزندان شما هم در امان نیستند» که البته تهدید خالی نیز نبــود. چند روز قبل از آن یک پسر سیزده ســاله از ناحیه ی شکم مورد اصابت گلوله ی تک تیراندازها قرار گفت اما خوشبختانه زنده ماند.

   

  ۱۱- خفه کنندگان دامنه کوه- در هنگام ارتکاب قتل ها در حال تلاش برای اســتخدام در نیروهای پلیس بــودند

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  کنت بیانکی و آنجلو بونو جونیور پسرعموهایی قاتلی بــودند که بین ســال های ۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹ ۱۲ زن را در لس آنجلس مورد تجاوز قرار داده و خفه کردند. در حالی که به قتل های خود ادامه می دادند، این دو و بخصوص بیانکی پلیس را دست انداخته و گمراه کرده بــود. این دو نه تنها عمداً جسد بسیاری از قربانیان را نزدیک مراکز پلیس رها میکردند بلکه بیانکی برای اســتخدام در پلیس نیز تلاش میکرد. از همین طریق وی توانسته بــود با چند تن از اعضای پلیس شهر لس آنجلس دوست شود و حتی در برخی از موارد که آن ها به دنبال قاتل می گشتند نیز با آن ها همراه می شد.

   

  سرانجام در ســال ۱۹۷۹، بیانکی و بونو بعد از این که نتوانستند جدیدترین قربانیشان را به یک خانه ی متروکه بکشانند دستگیر شدند. تصور کنید که افراد پلیس شهر نیویورک بعد از دیدن قیافه ی بیانکی در حالی که دستبند به دست داشته چه حسی پیدا کرده اند.

   

  ۱۰- قاتل زودیاکی- کدهایی غیرقابل حل برای پلیس می فرستاد

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  شاید بتوان «قاتل زودیاکی» (Zodiac Killer) را مشهورترین قاتل بعد از جک درنده دانست. او در اواخر دهه ی ۱۹۶۰ و اوایل دهه ی ۱۹۷۰ فعال بــود و ادعا می شود که ۳۷ نفر را به قتل رسانده اســت هرچند تنها ۵ کشته و دو زخمی به اثبات رسید. در طول دوران کاری اش، قاتل زودیاکی چندین نامه و کارت را برای پلیس یا رسانه ها فرستاد که در بسیاری از آن ها افراد پلیس را به خاطر ناتوانی در دستگیر کردن خود به باد تمسخر می گرفت. در یکی از نامه ها گفته بــود که حدود سه دقیقه بعد از یکی از قتل ها دو پلیس با وی صحبت کرده اند اما در شناسایی وی ناکام مانده اند.

   

  در میان نامه های او چهار نامه دارای کدهایی بــود که به ادعای نویسنده در صورت رمزگشایی در شناسایی وی به نیروهای پلیس کمک میکرد: روی یکی از آن ها نوشته بــود:” اسم من…” و در ادامه یک نماد ۱۳ حرفی وجود داشت. برخی دیگر از پیام های او حتی طولانی تر بــودند. تا امروز تنها یکی از این کدها رمزگشایی شده اســت و سه نامه ی دیگر هرگز رمز گشایی نشدند. در نتیجه قاتل زودیاکی هنوز دستگیر نشده اســت.

   

  ۹- پسر سم- در کنار قربانیانش نامه ای به جا می گذاشت

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  دیوید برکوویتز که به قاتل کالیبر .۴۴ و به ویژه «پسر سَم» معروف بــود شهر نیویورک سیتی را در ســال های ۱۹۷۶و ۱۹۷۹ در وحشت فرو برده بــود. وی در این مدت شش نفر را به قتل رساند و هفت نفر دیگر را نیز زخمیکرد. در یکی از صحنه های قتل و در کنار جسد دو نفر از قربانیان، برکوویتز نامه ای خطاب به جوزف بورلی رییس پلیس شهر نیویورک نوشته بــود. در این نامه وی ادعا میکرد که از شکار مردم لذت می برد و این کار را برای تغذیه ی شخصی به نام «سَم» انجام می دهد. همچنین وی نیروهای پلیس را دست می انداخت و می گفت که به زودی برای قتل های بیشتر بازخواهد گشت. در این نامه آمده بــود که:” یا شلیک کنید و یا بمیرید”.

   

  وقتی که برکوویتز در آگوست ســال ۱۹۷۷۷ دستگیر شد گفت که وی به خاطر شیطانی که در جسم سگ همسایه اش زندگی می کند این قتل ها را مرتکب شده اســت. ســال ها بعد وی اعترافات خود را تغییر داد و ادعا کرد که وی عضو یک فرقه ی شیطانی بــوده که این قتل ها را به عنوان بخشی از مراسم مذهبی برنامه ریزی کرده اســت. ادعاهای او هیچگاه به اثبات نرسیدند.

   

  ۸- روری انریکه کوند- روی بدن یکی از قربانیانش پیامی به جا گذاشت

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  روری انریکه کوند بین سپتامبر ۱۹۹۴ تا ژانویه ۱۹۹۵ ۶ زن روسپی را در فلوریدا به قتل رساند. اولین مقتول او یک مرد جوان بــود که لباس زنانه به تن داشت. بعد از دستگیری روری ادعا کرد که این قربانی را بعد از این که فهمیده او زن نیست به قتل رسانده اســت. این مرد لازارو کومسانا نام داشت.

   

  یکی از ترسناک ترین جزییات جنایات روری پیامی بــود که روی پشت یکی از قربانیانش به نام چریتی ناوا نوشته بــود. در این پیام چنین آمده بــود:سوم!، من با دوایت چان ۱۰ تماس خواهم گرفت. ببینم می توانید مرا دستگیر کنید”. نه تنها این پیام پلیس را سر در گم کرد و بعدها مشخص شد که منظور او یک گوینده ی خبر بــوده اســت بلکه روری شکلک های خندانی را به نوشته ی خود اضافه کرد و واژه ی «see» را با نقاشی دوچشم جایگزین نمود.

   

  ۷- قاتل رژ لبی- قاتلی که درخواســت میکرد دستگیر شود

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  در ۱۰ دسامبر ســال ۱۹۴۵، جسد خونین فرانسیس براون در اپارتمانش پیدا شد. علت مرگ او ضربات چاقو و شلیک گلوله تشخیص داده شد. تا همین جا هم صحنه ی قتل بسیار ترسناک بــود اما پیامی که با رژ لب روی دیوار مکان قتل نوشته شده بــود پلیس را بیش از پیش سردرگم کرد. این پیام بدین شرح بــود: ” به خاطر خدا مرا دستگیر کنید قبل از این که کس دیگری را بکشم من نمی توانم خودم را کنترل کنم”.

   

  همین پیام باعث شد که پلیس به قاتل لقب «قاتل رژ لبی» را بدهد. در ســال ۱۹۴۶ یک نوجوان به نام ویلیام هایرنز و دو نفر دیگر به خاطر قتل براون دستگیر شدند. ویلیام بعد از شش روز بازجویی، شکنجه و بدرفتاری در نهایت به قتل اعتراف کرد. وی در نهایت به سه قتل اعتراف کرد و مجرم شناخته شد اما بسیاری بر این باورند که قاتل رژلبی کس دیگری بــوده اســت. ویلیام در ســال ۲۰۱۲ بعد از سپری کردن ۶۵ ســال در زندان درگذشت. شاید وی این مدت را به خاطر قتل هایی که کس دیگری مرتکب شده بــود در زندان به سر برد.

   

  ۶- مرد تبر به دست نیواورلئان- درخواســت موسیقی جاز

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  اگر این اتفاق شامل قتل اعضای یک خانواده با تبر نبــود شاید می توانستیم آن را یک داســتان کمدی بنامیم. بین ســال های ۱۹۱۸ تا ۱۹۱۹ به مدت دو ســال در نیواورلئان قاتلی در نیمه های شب وارد خانه ها می شد و با تبرهای خود این افراد آن ها را به قتل می رساند. درکمال تعجب به نظر می رسید که او قربانیانش را بیشتر از میان زنان خواروبارفروش های ایتالیایی انتخاب میکرد هرچند در میان قربانیان او افراد دیگری نیز دیده می شد.

   

  در ۱۳ مارس ســال ۱۹۱۹ نامه ای به دست روزنامه ای در این شهر رسید که ادعا میکرد قاتل تلر به دست اســت. نویسنده ی نامه پلیس را به باد تمسخر گرفته بــود و روش آن ها برای رسیدگی به پرونده ی قتل ها را «مطلقاً احمقانه» توصیف کرده بــود. همچنین به مردم نیواورلئان اولتیماتوم داده بــود که روز سه شنبه ساعت ۱۲:۱۵ نیمه شب وارد شهر خواهد شد و “در هر خانه ای باید صدای بلند موسیقی جاز شنیده شود”.

   

  بله واقعیت دارد و این قاتل تبر به دست از مردم شهر نیواورلئان خواســته بــود که موسیقی جاز بگذارند در غیر این صورت آن ها را خواهد کشت. او به ادعایش پایبند ماند زیرا در آن شب شهر نیواورلئان پر از موسیقی جاز بــود و کسی کشته نشد.

   

  ۵- تعقیب کننده شب واقعی- شعر و تماس های تلفنی

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  تعقیب کننده شب واقعی بدون شک یکی از ترسناک ترین قاتل های سریالی در تاریخ آمریکا به شمار می آید. او را با نام «تجاوزگر منطقه ی شرقی»، «قاتل عقده ی الماس» یا «قاتل گلدن اســتیت» نیز می شناختند که خود نشان دهنده ی خوفناکی بیش از حد این قاتل سریالی بــود. از همه ترسناک تر این که او هیچگاه شناسایی نشد علی رغم این که نمونه ی دی ان ای او با بیش از ۵۰ مورد تجاوز و ۱۲ قتل در بین ســال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ در کالیفرنیا مرتبط بــود.

   

  وی علاوه بر این که چند بار با قربانیان سابقش تماس گرفته بــود در تاریخ ۱۰ دسامبر ســال ۱۹۷۷ به اداره ی پلیس زنگ زد و ادعا کرد که آن شب به خانه یا شخصی در خیابان وات در ساکرامنتو حمله خواهد کرد. در ساعت ۲:۳۰ دقیقه ی نصف شب پلیس یک دوچرخه سوار که ماسکی روی صورت داشت را تحت تعقیب قرار داد اما فرد دوچرخه سوار از دست آن ها گریخت. روز بعد شعری با عنوان «تمنای هیجان» (Excitement’s Crave) به دفتر روزنامه ی ساکرامنتو بی فرستاده شد که در آن ادعا شده بــود وی قاتل تجاوزگر معروف اســت.

   

  ۴- شهر اسکیدمور در میسوری- قدرت در تعداد زیاد

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  در ۱۰ جولای ســال ۱۹۸۱، یکی از ساکنان شهر اسکیدمور در ایالت میسوری به نام کن مک الروی در حالی که پشت فرمان وانتش نشسته بــود مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. از ۴۶ شاهد بالقوه ی ماجرا تنها همسر مک الروی ادعا میکرد که می تواند چهره ی ضارب را شناسایی کند. در آخر علی رغم تحقیقات گسترده نیروهای اف بی آی، هیچ مظنونی پیدا نشد.

   

  مک الوری در طول دوران زندگی جنجالی اش به ده ها جنایت متهم شده بــود از دزدی گرفته تا اذیت و آزار جنسی و ایجاد حریق عمدی. او به عنوان زورگوی شهر شناخته می شد و در زمان مرگش به خاطر شلیک به گردن یک مغازه دار پیر تفهیم اتهام شده بــود. وی چنان تهدیدی برای امنیت شهر به حساب می آمد که ساکنان شهر چندین جلسه برای تصمیم گیری در مورد اتخاذ بهترین تصمیم برای مقابله با مک الروی و در امان ماندن از تهدیدات او تشکیل داده بــودند.

   

  در نهایت آن ها تصمیم گرفتند که چشم هایشان را به روی قتل ببندند. در واقع آن ها در جریان قتل مک الروی بــودند و قاتل را می شناختند اما هیچ کسی حاضر نشد در این باره با پلیس صحبت کند.

   

  ۳- قاتل بی تی کی- نامه هایی در مورد جزییات قتل هایش می فرستاد

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  دنیس ریدر با لقب «قاتل بی تی کی» (BTK Killer) دستکم ۱۰ نفر را بین ۱۹۷۴ و ۱۹۹۱ به قتل رساند. روش کار او بدین شکل بــود که قربانیانش را می بست، شکنجه میکرد و در نهایت می کشت به همین دلیل لقب قاتل «BTK» که از ابتدای واژه های «bind» به معنای بستن، «torture» به معنای شکنجه و «kill » به معنای کشتن گرفته شده بــود به وی داده شد. در طول این ســال ها، ریدر بارها نامه های متعددی را برای نیروهای پلیس و رسانه ها می فرستاد و با جزییات کماملی که از قتل هایش می داد آنها را سردرگم کرده بــود، جزییاتی که وی در نامه هایش ارائه می داد جزییاتی بــود که تنها قاتل می توانست از آن ها خبر داشته باشد.

   

  حتی او در برخی از نامه هایش به بررسی قتل هایی که توسط دیگران اتفاق افتاده بــود می پرداخت و شیوه ی کاری آن ها را می ستود. در ســال ۲۰۰۴، بعد از یگ دهه سکوت، ریدر بار دیگر نامه نوشتن هایش را شروع کرد و مسئولیت قتل ویکی ورگرل در ســال ۱۹۸۶ را به عهده گرفت. تا قبل از آن قتل ویکی ورگرل به «قاتل بی تی کی» نسبت داده نمی شد اما ریدر عکسی از صحنه ی قتل و یک کپی از گواهینامه ی رانندگی مقتول که از مقتول دزدیده بــود را نیز ضمیمه نامه کرد. خوشبختانه این نامه های جدید به بازداشت ریدر در اسصل ۲۰۰۵ منتهی شد.

   

  ۲- ایزرائیل کیز- قاتلی که بعد از مرگ نیز دست از گیج کردن پلیس برنداشت

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  شاید نام او برای شما کمی عجیب و نامأنوس باشد اما او یکی از صاحب سبک ترین و باهوش ترین قاتلان سریالی اســت که تاکنون دستگیر شده اســت. وی به شدت محتاط بــود تا دستگیر نشود، برای مثال با هواپیما از یک ایالت به ایالت دیگر می رفت و سپس با ماشین به ایالت دیگری سفر کرده و در راه یک غریبه را سوار ماشین کرده و به قتل می رساند. وی از وسایلی که ســال ها قبل از شروع به ارتکاب قتل جمع کرده بــود برای کشتن قربانیانش اســتفاده میکرد. در برخی از موارد وی جسد قربانی را با خود به ایالتی دیگر برده و در آن جا دفن میکرد.

   

  کیز در ســال ۲۰۱۲ دستگیر شد و به چندین قتل اعتراف کرد اما جزییات مبهم و اندکی در مورد آن ها ارائه داد. سپس قبل از آن که پلیس بتواند اعترافات بیشتری از او بگیرد در زندان خودکشی کرد. در حالی که به اعتقاد نیروهای پلیس وی مسئول بیش از ۱۱ قتل بــود تنها سه مورد از این قتل ها شناسایی و اجساد قربانیان کشف شد. برخی از اعترافات او جزییاتی در مورد قتل یک زوج بی نام را شامل می شد که آن ها را از یکی از ایالت های مجاور ربــوده و در واشنگتن به قتل رسانده بــود. وی سپس اجساد آن ها را در یک دره در این ایالات دفن کرد. این تنها جزییاتی بــود که وی در مورد این جنایت ارائه داد. حالا بعد از خودکشی کیز، پلیس در تلاش اســت تا قربانیان متعدد دیگر او را شناسایی کند.

   

  ۱- اونابومبر- بیانیه اش را در نیویورک تایمز چاپ کرد

  روش های وحشتناک قاتلین سریالی برای سردرگم کردن پلیس

  شاید شما هم در مورد قاتلی به نام «اونابومبر» (Unabomber) با نام واقعی تد کاژیسنکی شنیده باشید. او یک تروریست داخلی بــود که بمب هایی را به مدت حدود ۲۰ ســال به منظور آگاه کردن مردم از خطرات تکنولوژی مدرن و صنعتی سازی به صورت پستی یا به صورت شخصی برای افراد می فرستاد. بین ســال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۵، کاژینسکی سه نفر را به قتل رساند و ۲۳ نفر دیگر را به وسیله ی ۱۴ بمبی که برای آن ها فرستاده بــود در سراسر ایالات متحده مجروح کرد. دو بمب دیگر قبل از این که منفجر شوند توسط نیروهیا پلیس خنثی شدند.

   

  در ســال ۱۹۹۵، اونابومبر با روزنامه ی نیویورک تایمز تماس گرفت و قول داد که اگر بیانیه اش را در روزنامه ی خود چاپ کنند دست از فرستادن بمب ها برخواهد داشت. عنوان این بیانیه «جامعه صتنعتی و آینده آن» (Industrial Society and Its Future) بــود. خوشبختانه این بیانیه به دستگیری کاژینسکی منجر شد زیرا بعد از چاپ شدن بیانیه در روزنامه نیویورک تایمز برادر و خواهر ناتنی کاژینسکی دست خط او را شناخته و این موضوع را به نیروهای اف بی آی گزارش دادند.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •