سلامت پوست و مو

روش های عالی برای کاهش منافذ باز پوست

روش های عالی برای کاهش منافذ باز پوست

منافذ باز پوست را خانم ها معمولا با زدن کرم می پوشانند اما آیا وقت آن نرسیده که به طور قطعی این منافذ را از روی پوست بردارید؟ چند راهکار خانگی دست ساز وجود دارند که مثل دیگر راهکارهای طبیعی بی خطر و موثر می باشند. این نکات از آنچه که فکر می کنید نیز آسانترند.

روش های عالی برای کاهش منافذ باز پوست

لیمو

مثل روغن درخت چای، لیمو هم منافذ باز پوست را کوچک می نماید. اثر لیمو در واقع در مدت کوتاهی واضح و قابل مشاهده است و ظاهر آنها را تغییر می دهد. از لیمو همچنین می توانید برای از بین بردن جوش های سر سیاه استفاده کنید.

 

به عنوان یک نکته ی مثبت دیگر باید بگوییم، لیمو با رایحه ی دلپذیر خود به ایجاد حس مثبت در ذهن و خلق و خوی شما کمک می نماید. آبلیمو را با آب رقیق کنید . اگر پوست حساسی دارید میزان اب باید بیشتر باشد.

 

یک تکه پنبه را به این ترکیب آغشته کنید و به پوست بزنید. بعد از ده دقیقه پوست را بشویید. استفاده از لیمو به صورت روزانه پیشنهاد می شود.

 

عسل

عسل یکی از مشهورترین مواد برای درمان منافذ باز پوست است. آنتی اکسیدان های موجود در عسل به میزان استحکام پوست می افزاید و از همین طریق منافذ باز پوست را کوچک می کند.

 

و بهتر از همه اینکه استفاده از عسل بسیار ساده است. عسل خام را روی ناحیه ی مورد نظر از پوست بزنید، ده دقیقه صبر کنید و بعد پوست را با آب ولرم شست و شو دهید.

 

بعد از آب ولرم ، صورت را با آب سرد بشویید. استفاده از عسل هر روز و یا یک روز درمیان پیشنهاد می شود .

 

اسکراب شکر

شاید اشتهای شما به مواد شیرین چندان هم بد نباشد و بتواند سایز منافذ باز پوست را تغییر دهد. شکر یکی از معمول ترین مواد لایه بردار است که به رفع آلودگی از منافذ پوست کمک می کند.

 

می توانید شکر را هم با عسل و هم با آبلیمو ترکیب کنید که قبلا درباره ی فواید آنها صحبت کردیم. قبل از هر چیز ، صورت را با آب نرمال بشویید.

 

یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن بیافزایید. ترکیب را برای مدت سه تا پنج دقیقه به پوست بزنید و به آرامی ماساژ دهید.

 

سپس پوست را با آب گرم بشویید. دو بار در هفته از این اسکراب استفاده کنید .

 

سفیده ی تخم مرغ

شاید خیلی دوست نداشته باشید ، اما ماسک سفیده ی تخم مرغ راهی مناسب برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی، خصوصا منافذ باز پوست، است. سفیده به سفت شدن و تغذیه ی پوست کمک می کند و منافذ باز پوست را می بندد.

 

برای استفاده، سفیده ی یک تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری جو دو سر و دو قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب کنید تا خمیری شکل شوند. آن را به پوست بزنید و بعد از ده دقیقه با آب سرد ماسک را از پوست پاک کنید. دو بار استفاده در هفته کافی است.

 

آب سرد

آب سرد و یخ یکی از راهکار های قدیمی مورد استفاده برای از بین بردن منافذ باز پوست و دیگر مشکلات پوستی می باشد، تنها به این دلیل که موثر واقع می شود! دو روش برای استفاده از آب سرد وجود دارد، اول استفاده از خود یخ است.

 

چند تکه یخ را در یک پارچه ی تمیز بپیچید و ۳ تا ۵ ثانیه روی پوست قرار دهید. چند بار در روز این کار را تکرار کنید. می توانید با شستن صورت با آب سرد نیز نتیجه ای مشابه بگیرید.

 

جوش شیرین

جوش شیرین ماده ی دیگری است که می توانید برای کاهش منافذ باز پوست از آن استفاده کنید. بله ،مواد داخل آشپزخانه به کاهش منافذ باز پوست کمک می کنند.

 

البته ایده ی استفاده از جوش شیرین حمایت علمی دارد. این ماده مثل یک لایه بردار روی پوست عمل می کند و چربی اضافی ، آلودگی و مواد آرایشی را در این منافذ از بین می برد.

 

استفاده از جوش شیرین هم بسیار آسان است. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با دو قاشق غذاخوری آب ترکیب کنید و هم بزنید تا خمیری شکل شوند.

 

این ترکیب را روی نقاطی از پوست که منافذ باز دارند بزنید و به مدت سی ثانیه ماساژ دهید. هر سه یا چهار روز یک بار این کار را انجام دهید.

 

سرکه سیب

سرکه سیب را برای منافذ باز پوست استفاده کنید. مشکلی وجود دارد که سرکه سیب نتواند آن را درمان کند؟ سرکه سیب نه تنها پوست را پاکسازی می کند، بلکه به عنوان یک تونر، به کاهش سایز منافذ باز پوست می پردازد.

 

برای استفاده از سرکه سیب، آن را با میزان برابری از آب رقیق کنید و با یک تکه پنبه به پوست بزنید. بعد از پنج تا ده دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید. می توانید این راهکار را هر روز انجام دهید.

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای به دو صورت منافذ پوست را تحت تاثیر قرار می دهد:

اول اینکه منافذ پوست را جمع و کوچک می کند، و دوم هم، روغن درخت چای یک ضد میکروب طبیعی و بسیار قوی است و از تجمع میکروب هایی که به پیدایش جوش می انجامد و منافذ را بزرگ تر می کند ، پیشگیری می نماید.

 

دو یا سه قطره روغن درخت چای را در یک فنجان آب بریزید و خوب هم بزنید . بهتر است ترکیب را به یک بطری اسپری دار منتقل کنید و روزی دو بار روی کل صورت اسپری کنید.

 

 

3/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا