پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  مجموعه : بهداشت زنان

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  همه خانم ها می خواهند که واژن شان خوشبو و معطر باشد، چون این اندام خاص ترین نقطه بدن هر زنی است که می خواهد به بهترین نحو ممکن به آن رسیدگی کند. در هنگام رابطه جنسی هم همه خانم ها می خواهند که همسرشان از بوی خوش واژن آن ها لذت ببرد.

   

  بهترین روش های خوشبو کردن واژن

  دئودورانت‌های واژنیال: این مواد معطرکننده برای اسپری کردن در نواحی واژینال ساخته شده‌اند. با این حال باید توجه شود که استفاده از آن‌ها موردی بوده و برای استفاده دائمی و دراز مدت توصیه نميشوند. زیرا این ترکیبات، اسیدیته معمول واژن را به هم زده و همچنین در برخی موارد موجب خارش، تحریک و احساس سوزش در ناحیه استعمال ميشوند. استفاده از این ترکیبات هم چنین در پوست‌های ملتهب و یا ترک خورده اکیدا توصیه نميشود، زیرا احتمال ابتلا به شرایط جدی از قبیل: تریکومونیاز و واژینوس باکتریایی را افزایش ميدهد.

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  همه خانم ها می خواهند که واژن خوشبویی داشته باشند

   

  پروبیوتیک ها: پروبیوتیک‌ها محصولاتی هستند که برای متعادل سازی باکتری‌های سالم در بدن طراحی شده‌اند. پروبیوتیک‌ها از لاکتوباسیل‌های موجود در واژن حفاظت کرده وبدین ترتیب از رشد مخمر‌ها در ناحیه واژینال جلوگیری ميکنند. این ترکیب ميتواند به دو صورت خوراکی (قرص) و پماد‌های واژینال تهیه شود. این ماده به خصوص زمانی که از درمان‌های آنتی بیوتیکی برای درمان بیماری‌ها استفاده ميکنید توصیه ميشوند، زیرا ميتوانند به رشد باکتری‌های از بین رفته مفید بدن کمک کنند.

   

  شیاف‌های ویتامین C: این شیاف‌ها ميتوانند واژینوس باکتریایی یا عفونت‌های مخمری واژینال جلوگیری کنند. مطالعات نشان ميدهد استفاده از این شیاف‌ها ميتواند به میزان ۸۶ درصد در بهبود خوشبو شدن واژن موثر باشد. البته لازم به ذکر است، مطالعات انجام شده حاکی از این است که رژیم‌های غذایی دارای ویتامین C به اندازه شیاف‌های حاوی این ویتامین کارآمد نیستند. شما ميتوانید جهت استفاده از این درمان دارویی با پزشکتان مشورت کنید.

   

  رژیم غذایی برای خوشبو شدن واژن

  ماست: ماست طبیعی غنی از لاکتوباسیلوس است و اگر روزانه خورده شود اسیدیته واژن را متعادل کرده و به بهبود خوشبو شدن واژن کمک ميکند. البته به یاد داشته باشید ماست باید بدون چربی و بدون قند اضافی باشد.

   

  میوه‌ها و سبزیجات: کرفس، آناناس، آب زغال اخته، انگور قرمز، هندوانه، توت فرنگی را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.

   

  غذا‌های شیرین: مصرف عسل و بادام به خوشبو شدن واژن کمک مينمایند.

   

  از خوردن بیش از اندازه مواد غذایی تند مانند مارچوبه و پیاز که ممکن است بوی تند ایجاد کنند بپرهیزید.

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  واژن خانم ها نباید بوی بد بدهد

   

  چرا واژن بوی ماهی میدهد؟

  هنگامی که ما در مورد خوشبو شدن واژن صحبت ميکنیم، در واقع باید روی لب‌های بیرونی واژن تمرکز کنیم. واژن در داخل، یک لوله طولانی است که دهانه رحم را به فضای بیرونی متصل ميکند. اما بو، طعم و مزه واژن همگی تحت تاثیر بافت‌های بیرونی واژن شامل: کلیتوریس، لب‌های واژن و … هستند. بو دادن واژن کاملا طبیعی است، چرا که این ناحیه از بدن دارای ترکیبی از مایع واژن (ضروری برای نفوذ و ایجاد یک محیط سالم تناسلی)، باکتری‌های واژینال و هم چنین غدد ترشح کننده هورمونی به نام فرومون است که در ایجاد این بو موثر هستند و در واقع با ترشح این بو در جذب شریک جنسی به شما کمک ميکنند.

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  اما بوی ساطع شده از واژن باید نسبتا خنثی باشد (یعنی نه خیلی تند و نه خیلی زننده). پس به یاد داشته باشید خوشبو شدن واژن به معنای بهبود بوی طبیعی واژن است نه تغییر یا از بین بردن آن. بوی طبیعی واژن هر شخصی نسبت به شخص دیگر ميتواند متفاوت باشد. اما اغلب افراد، بویی شبیه به شیر ترش شده و یا نمک را برای آن عنوان ميکنند؛ بنابراین به یاد داشته باشید گزارش چنین بویی به معنای وجود مشکل سلامتی در ناحیه واژینال بدن شما نیست بلکه بوی طبیعی واژن به شمار ميرود.

   

  لباس زیر و شلوار‌های ساخته شده با الیاف مصنوعی نپوشید. تا حد امکان از لباس زیر‌هایی با الیاف نخ و پنبه استفاده کنید، از پوشیدن لباس‌های زیر با جنس الیاف مصنوعی مانند نایلون و هم چنین شلوار‌های جین خودداری کنید. چرا که ممکن است زیباتر به نظر برسند، اما در افزایش میزان تعریق و به دنبال آن تغییر اسیدیته محیط واژن و رشد باکتری‌های اسیدی و در نتیجه افزایش بوی بد واژن موثر هستند.

   

  همیشه حین استفاده از دستمال کاغذی از حرکت جلو به عقب (از ناحیه واژینال به سمت مقعد) استفاده کنید و احتمال انتقال و پخش باکتری‌های ناحیه مقعدی به سمت نواحی تناسلی را بدین ترتیب کاهش دهید.در زمان قاعدگی نوار بهداشتی و تامپون ها‌ی مورد استفاده را در فواصل چند ساعته تعویض کنید، حتی اگر فکر ميکنید به این کار نیازی نیست. این کار به جلوگیری از رشد باکتری‌ها در ناحیه واژینال کمک شایانی ميکند.

   

  سعی کنید برای خشک نگه داشتن محیط واژینال پس از دست شویی از دستمال مرطوب‌های مختص کودکان استفاده کنید. این محصولات نسبت به دستمال توالت‌های معمول پاک کننده‌های مناسب تری هستند و هم چنین حساسیت‌های پوستی کمتری در مقایسه با دستمال توالت ایجاد ميکنند.

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  از سرکه سیب استفاده کنید. این ماده برای متعادل سازی اسیدیته واژن بسیار مفید بوده و هم چنین یک ماده آنتی باکتریال قوی به شمار ميرود. برای خوشبو کردن واژن ميتوانید از این ماده حین حمام گرفتن استفاده کنید.برای شست و شوی واژن از آب ولرم استفاده کنید و در صورت استفاده از صابون به یاد داشته باشید از صابون‌های معطر استفاده نکنید.
  هر روز لباس زیرتان را عوض کنید.

   

  درمان گیاهی خوشبو شدن واژن

  باید یادآور شد که بوی واژن در صورتی که نظافت شخصی را رعایت کنید چیزی طبیعی ایست و نیاز به نگرانی ندارد. تنها در صورتی که موارد زیر را مشاهده کردید نیاز هست که به سرعت به پزشک مراجعه فرمایید و آن را جدی بگیرید:

   

  بوی ماهیانه تند: اگر به صورت دوره‌ای احساس کردید بوی واژن تغییر کرده است آن را جدی بگیرید، زیرا ميتواند دلیلی بر وجود واژینوس باکتریایی باشد.

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  تغییر در رنگ ترشحات: تغییر رنگ به خاکستری و غلیظ شدن بیش از حد ترشحات واژینال ميتواند نشانه‌ای از وجود عفونت‌های واژینال باشد. ترشح سبز و یا زرد رنگ نیز نشانی از تریکوموناس ميباشد.

   

  درد شکمی: درد در ناحیه لگن یا شکم همراه با تغییر بوی واژن ميتواند نشانه‌ای از وجود عفونت‌های کلامیدیایی و گونوره باشد.

   

  تاول‌های سفید و یا قرمز رنگ: این تاول‌ها ميتوانند نشانه تبخال تناسلی باشند.

   

  از بخور واژن پرهیز کنید! بخور واژینال ممکن است احساس خوبی داشته باشد، زیرا ناحیه واژینال پر از گیرنده‌های عصبی است و گرما ميتواند جریان خون را در این مناطق افزایش داده و باعث تحریک شود. با این حال بخور ممکن است باعث سوختگی در ناحیه واژینال شده و محیط واژن را برای دریافت عفونت‌های واژینال مستعدتر کند.

   

  از روان کننده‌های بهداشتی استفاده کنید! حین رابطه جنسی برای افزایش رطوبت ناحیه واژینال تنها از روان کننده‌های بهداشتی و مجاز استفاده کنید.از درمان‌های خانگی بپرهیزید! برخی بانوان برای تغییر و خوشبو شدن واژن از موادی مانند شکر داخل واژن استفاده ميکنند. استفاده از هر نوع ماده‌ای بدون تجویز پزشک به تغییر اسیدیته واژن و ایجاد عفونت ميانجامد.

  روش های خوشبو و معطر کردن واژن خانم ها

  از دوش‌های واژینال بپرهیزید! به یاد داشته باشید در شست و شوی طبیعی با آب بعد از ادرار، ناحیه واژن به خوبی شسته ميشود؛ بنابراین از شست و شوی داخل واژن بپرهیزید؛ چون این کار باعث از بین رفتن باکتری‌های سالم واژینال شده و احتمال عفونت، خارش و تحریک را افزایش ميدهد.

   

  خوشبو شدن واژن نیازمند انجام کارهایی است که در بالا توضیح داده شد اگر به دنبال خوشبو شدن واژن هستید بهتر است ابتدا نظافت را به خوبی رعایت کنید و برای خوشبو شدن واژن از این مقاله سماتک کمک بگیرید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •