پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • روش هایی برای حفظ انگیزه وقتی چشم شما نتایج را نمی بیند

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  روش هایی برای حفظ انگیزه وقتی چشم شما نتایج را نمی بیند

  روش هایی برای حفظ انگیزه وقتی چشم شما نتایج را نمی بیند

  وقتی کاری را استارت می زنیم ممکن است تا در میانه راه انگیزه خود را از دست بدهیم اما همین موقع است که باید نگاهی به نتایج به دست آمده داشته باشیم تا انگیزه دوباره بگیریم و کار خود را ارزشمند بدانیم.وقتی به بن بست میرسید انگیزه تان را از دست می دهید یا بر عکس همچنان باانگیزه میمانید؟ آیا تا به حال احساس کرده‌اید که می‌خواهید پس از ماه‌ها یا سال‌ها دنبال کردن بی‌نتیجه از‌ هدفی دست بکشید؟ شما تنها نیستید.

  روش هایی برای حفظ انگیزه وقتی چشم شما نتایج را نمی بیند

  به گزارش نیک شو،زمانی به مدت ۶ ماه روزانه ۱۴ ساعت کار می‌کردم تا یک دوره‌ی برخط بسازم و برای برگزاری آن آماده شوم. زمانی‌که روز بزرگ برگزاری دوره فرا رسید پاداشی که من برای تلاش بسیارم گرفتم… ‌هیچ چیز نبود. حتی یک عدد فروش هم نداشتم.ناامیدی آن‌چنان برای من سنگین بود که قصد داشتم انصراف دهم. بعد از چند روز غرق شدن در احساسات ناخوشایند، تصمیم گرفتم هرکاری که برای بازیابی انگیزه‌ام لازم بود انجام دهم.

   

  در اینجا ۷ گام برای باانگیزه ماندن حتی زمانیکه هیچ نتیجه‌ای نمیبینید آورده شده

  ۱. کاری را که انجام می‌دهید متوقف کنید

  اگر زمانی‌که ناا‌مید و بی‌انگیزه هستید اصرار کنید به کارتان برشد، ممکن است همان اشتباهاتی را تکرار کنید که مانع موفقیت شما شدند. به‌ جای آن، یک روز یا یک هفته مرخصی بگیرید تا انرژی بگیرید و ذهن‌تان را پاک کنید.در مورد خودم، من به سوی دریا رانندگی کردم و در طول ساحل پیاده‌روی طولانی انجام دادم. انرژی موج هایی که درهم می‌شکستند ذهن من را از آن‌چه اتفاق افتاده بود دور کرد.

   

  ۲. شکست را در نظر بگیرید

  تلاش‌های شما مورد انتقاد قرار نگرفته‌اند. اما آیا هدف شما یک مورد گمشده ‌است؟ بیندیشید آیا شکست در راهی که تلاش دارید به هدفتان برسید نهفته است یا در خود هدف. من فهمیدم اشتباهات پرهزینه‌ای در بازاریابی برای دوره‌ام مرتکب شدم، اما این به معنای آن نبود که نمی‌توانستم با این یا برنامه‌های آموزشی برخط آینده به موفقیت برسم، یا این‌که کسب‌و‌کار من نابود شده بود.

   

  ” شکست ضرر نیست. منفعت است. شما می‌آموزید. تغییر می‌کنید. رشد می‌کنید. “ – مایکل براتاتا

   

  ۳. فهرستی از آن‌چه به‌دست آورده‌اید تهیه کنید

  فراموش کردن این‌که چقدر پیش آمده‌اید راحت است. اندکی زمان بگذارید تا لابلای رایانامه‌ها، اسناد یا مجلات قدیمی را بشد. آیا آن‌چه را اکنون می‌دانید آن زمان هم می‌دانستید؟ به احتمال زیاد خواهید فهمید طی زمان از نظر شخصی و حرفه‌ای رشد کرده‌اید.احتمالا مهارت‌های جدیدی کسب کرده‌اید و دانشی به‌دست آورده‌اید که شما را در جایگاه موفقیت آتی قرار می‌دهد. زمان آن رسیده است دستی به شانه‌ی خود بزنید!من به دنبال نخستین دوره‌ای که ساخته بودم گشتم و به این‌ خندیدم که چقدر نسبت به برنامه‌های جدیدم ابتدایی بود. من رشد کرده بودم. بهتر شده بودم. در نتیجه احساس کردم اعتماد‌به‌نفسم افزایش ‌یافته است.

   

  ۴. بدنبال بازخورد باشید

  پیش از آن‌که اقدام دیگری بکنید، از کسانی‌که حامی شما هستند کمک بگیرید، به ‌ویژه پیشکسوت‌های‌تان. از آنها در مورد آن‌چه به نظرشان می‌توانستید بهتر انجام دهید بازخورد‌های صریحی بخواهید، و بدون آن‌که قضاوت کنید یا برنجید، گوش کنید.بازخورد خارجی به همراه نگرش‌های خود شما، کمک خواهند کرد آن‌چه را موثر نیست تعیین کنید و به شما الهام می‌بخشد راه‌های جدیدی بیابید تا آن‌چه را مشتاقید کسب کنید.من خوش‌شانس بودم که توانستم روی اعضای گروه ایده‌پردازم حساب کنم که ایده‌های خود را درمورد آن‌چه می‌توانستم برای اجرای برنامه‌ی برخط‌ام بهتر انجام دهم پیشنهاد دادند.

   

  ۵. برنامه‌ریزی دقیقی برای تغییر آن‌چه که موثر نیست داشته باشید

  زمانی‌که نتیجه‌ای ندارید، ممکن است احساس کنید کنترل سرنوشت‌تان را از دست داده‌اید، که یک نابودکننده‌ی مسلم انگیزه‌ است. برنامه‌ریزی دقیق اقدام، برای بازیابی کنترل‌ـ و انگیزه‌تان ضروری است.من تمام طرح بازاریابی‌ام را بازنویسی کردم، و راه‌‌های جذاب‌تری برای رسیدن به مخاطبانم طراحی کردم. هرچه برنامه‌ریزی‌ام واضح‌تر می‌شد، احساس می‌کردم قدرت بیشتری برای رسیدن به موفقیت دارم.هر اقدامی را که منجر به نتیجه نمی‌شود فهرست کنید، و از خود بپرسید آیا می‌توانید کاملا آن کار را حذف کنید یا شیوه‌ی برخوردتان را با آن نغییر دهید.

   

  برای مثال اگر به تنهایی مشغول کسب‌و‌کاری هستید و رسانه‌های اجتماعی در کسب مشتریان جدید موثر نیست، تلاشتان را به ابزار دیگری برای جذب مخاطب هدف‌مند منعطف کنید یا راهبرد رسانه‌ی اجتماعی خود را تغییر دهید.

   

  ۶. گزینه‌ی اقدام سریع را اجرا کنید

  هیچ‌چیز بهتر از به پایان رساندن کاری نیست که به شما در دستیابی به هدف‌تان کمک می‌کند. یک اقدم سریع بیابید که ممکن است نتایج مثبتی داشته باشد. احساس موفقیت‌تان اشتیاق شما را برای آن‌چه انجام می‌دهید تقویت می‌کند. برنامه‌ی بازاریابی جدید من شامل تماس با فهرستی از شرکای احتمالی برای سرمایه‌گذاری مشترک بود.

   

  من در یک روز با بیشتر کسانی ‌که در لیستم بودند تماس گرفتم، و روز بعد با نخستین پاسخ‌های مثبت پاداشم را گرفتم. حس امید تازه‌ای به توانایی‌های خودم برای موفقیت احساس می‌کردم. امروز چه کاری می‌توانید انجام دهید تا نیروی مثبتی را بسازید که برای باانگیزه ماندن نیاز دارید؟ فورا اقدام کنید.

   

  ۷. موفقیت‌های کوچک را جشن بگیرید

  مهم نیست که چقدر پیشرفت شما کم است، به خاطر آن‌چه به‌دست آورده‌اید به خودتان تبریک بگویید. احساس می‌کنید برای برداشتن گام بعدی برنامه‌تان قدرت دارید، و اگر به جشن گرفتن پیروزی‌های‌تان ادامه دهید چرخه‌ای از اقدامات پیروزمندانه‌ی دائمی را می‌سازید.من با موفقیت‌های کوچکم یک فایل اکسل ایجاد کردم که به صورت روزانه آن را بررسی می‌کردم. همانطور که فابل موفقیتم گسترش می‌یافت، اعتماد‌به‌نفس و انگیزه‌ی من هم بیشتر میشد.

   

  ”مسیر رسیدن به موفقیت، این است که اقدامی قاطعانه و عظیم انجام دهید“ـ آنتونی رابینز

   

  در حالی‌که پیش به سوی هدف خود کار می‌کنید صبور باشد و به خاطر داشته باشید که نتایج می‌توانند تبدیل به فرصت‌هایی برای رشد و یافتن راه‌های جدید و هیجان‌انگیز کسب موفقیت شوند.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •