نکات انتخاب همسر

خودتان را بشناسید تا بتوانید عشق واقعی را پیدا کنید

خودتان را بشناسید تا بتوانید عشق واقعی را پیدا کنید

اگر با روحیات و خصوصیات اخلاقی و اهداف خود کاملا آشنا باشیم یا به قول دیگری خودمان را کاملا بشناسیم می توانیم در زندگی مشترک و ایجاد تفاهم در زندگی نیز موفق و عاشقانه عمل کنیم. زیرا در این صورت می توان کاملا خود را به طرف ابراز نمود. پس از یک شکست و ناامیدی دیگر در رابطه دوباره به همان افکار تاریک میرسید که چقدر باید دل شکسته و ناامید شوید تا بتوانید یک بار و برای همیشه عشق واقعی خود را پیدا کنید. اگر از تنها بودن خسته اید و تمام تلاش هایتان بدون نتیجه میماند، وقت آن رسیده که روشتان را با این طرز فکر به کلی تغییر دهید.

خودتان را بشناسید تا بتوانید عشق واقعی را پیدا کنید

دیدگاهتان را نسبت به فرد مورد نظر تغییر دهید

به گزارش نیک شو، بجای این که به خودتان فشار بیاورید تا فردی را پیدا کنید که بتواند تمام نیازهای محال شما را برطرف کند، روی چیزهایی تمرکز کنید که باید فدا کنید. وقتی تا این اندازه پیشرفت کنید این فرصت را به دیگران می دهید که خود واقعی شان را بر شما آشکار کنند.

 

 

روابط دیگران را ایده آل نبینید
زمانیکه تنها هستید شاید کمی دیدن زوج های خوشبخت و شاهد عشق آن ها بودن برایتان سخت باشد. به خودتان کمک کنید و هر زمان که نسبت به عشق آن ها احساس حسادت کردید، این را به خودتان یادآوری کنید که هیچ وقت دو نفر مشابه هم پیدا نمیشود. وقتی ۲ زوج خوشبخت را میبینید بجای این که خودتان را با آن ها مقایسه کنید یادتان بیاورید که برای همه آدم ها یک جفت وجود دارد و هیچ دلیلی برای حسادت وجود ندارد.

 

به خودتان سخت نگیرید
با گذشت زمان ممکن است به این فکر کنید که دلیل تنها بودن تان خودتان هستید چون شما فرد جالبی نیستید. شما هیچ ایرادی ندارید. همه انسان ها کامل نیستند. همه کسانی که جفت خودشان را پیدا کرده اند ضعف و نقص هایی دارند. اما این ها مانع پیدا کردن فرد ایده آلشان نشده است. وقتی فکر کنید فردی دوست داشتنی نیستید نباید انتظار داشته باشید که فردی جذب شما شود.

 

از کسانی که توجه زیادی می خواهند دوری کنید
همان طور که مهم است شما به خاطر نیازهای تان وارد رابطه عاطفی نشوید از تعهد دادن به فردی که بیش از حد به عشق و توجه نیاز دارد نیز باید دوری کنید. داشتن همسری که بیش از این که شما را بخواهد به عشق نیازمند است بار سنگینی است.که هیچکس نمی تواند از عهده اش بربیاید. به دنبال فردی باشید که خود شما دلیل عشق شان باشید نه نیاز عاطفی شان.

 

از بازی کردن بپرهیزید
دنیا پر از بازیگر است اما نیاز نیست شما هم در این بازی شرکت کنید. بیشتر مردها نقش شکارچی بیقرار را بازی میکنند و خانم ها نیز به دنبال ترفندهایی برای جذب شکارچی هستند. دیر یا زود این شکار انجام می شود و بعد از مدتی شکاری دیگر…در نهایت این سوال برای خانم ها پیش می آید که آیا ارزش این همه تلاش را داشت؟ بازی کردن را کنار بگذارید و کار ارزشمندتری انجام دهید. با خودتان روراست باشید و در شخصیت ها کنکاش کنید.

 

دوباره به لیست خود نگاهی بیندازید
از رفتارها و شخصیت هایی که از همسر ایده آل تان انتظار دارید لیستی تهیه کنید. این لیست به شما کمک می کند روی خواسته های تان تمرکز کنید. البته این این لیست ممکن است به انتخاب شما صدمه نیز بزند. از طرفی متوجه می شوید فردی که انتخاب میکنید ویژگی مهربان بودن را دارد اما از طرف دیگر ممکن است موارد خوبی را فقط به دلیل این که تمام ویژگی های لیست شما را ندارد نادیده بگیرید.

 

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا