دانستنی های جنسی

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم کـــه دیر ارضا شویم؟

بسیاری از مــــردان هستند کـــه تا رابطه جنســـی را شروع می کنند و می خواهند به اوج برسند ، ناگهان می بینند کـــه به مرحله ارضا شدن رسیده اند و زودانزالی سراغشان آمده. هیچ ” اکسیر جادویی” برای درمان زود انزالی (پی‌ای) یا انزال زودرس وجود ندارد زیرا دلایل آن کاملا شناخته‌شده نیستند. با این وجود، این مشکل نباید مانع یک زندگی جنســـی سالم شود زیرا طیفی از گزینه‌های درمان وجود دارد کـــه ميتوانید راجع به آن‌ها با پزشک یا درمانگر جنســـی خود صحبت کنید.

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

مردها می توانند با رعایت نکاتی زودانزالی را کنار بگذارند و رابطه داغ و لذت بخشی با همسرشان داشته باشند

 

درمان زود انزالی

من بعنوان متخصص سکس تراپی ( آمیزش درمانی یا کامش درمانی) اغلب حیران این هستم کـــه چرا این همه مرد یا زوج برای حل کردن اشکال زود انزالی یا انزال زودرس به من مراجعه ميکنند. برخی از مردها از شرم و هراس این‌کـــه خیلی زود به انزال ميرسند رنج ميبرند و همین باعث ميشود از روابط جنســـی و نیز عملکردشان طی رابطه جنســـی اضطراب داشته باشند.

 

با توجه به کلینیک مایو، علت دقیق انزال زودهنگام ناشناخته اســـت. هرچند سابقا تصور ميشد کـــه این مشکل تنها ریشه‌ی روانی دارد، امـــا درحال‌حاضر پزشکان می­ دانند کـــه زودانزالی، پیچیده‌تر اســـت و تعامل پیچیده‌ای از علل روانی و بیولوژیکی را شامل ميشود.

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

بسیاری از دلایل هم وجود دارد کـــه منجر به زودانزالی مرد می شود

 

دلایل روان شناختی

برخی از پزشکان بر این باورند کـــه تجربیات جنســـی اولیه ممکن اســـت الگویی را ایجاد کند کـــه تغییر آن بعدها دشوار باشد، مانند:

 

– موقعیت‌هایی کـــه ممکن اســـت شما برای رسیدن به اوج لذت جنســـی عجله کرده باشید تا کسی متوجه این موضوع نشود.

– احساس گناه کـــه سبب ميشود از برقراری رابطه‌ی جنســـی کناره‌گیری کنید.

 

علل دیگری کـــه ميتوانند نقش مهمی در بروز زودانزالی داشته باشند عبارتند از:

– اختلال نعوظ.مــــردانی کـــه در طول انجام رابطه‌ی جنســـی نگران رسیدن به نعوظ و حفظ نعوظ هستند‌، ميتوانند الگویی از عجله برای انزال شکل بدهند.

 

– اضطراب.بسیاری از مــــردان مبتلا به زودانزالی نیز مشکل اضطراب دارند، کـــه یا به طور خاص در مورد عملکرد جنســـی‌شان اســـت و یا ناشی از مشکلات دیگر اســـت.

 

– مشکلات ارتباطی.اگر هیچ‌کدام از دلایل گفته شده برای مشکل زودانزالی در مورد شما صدق نميکند ممکن اســـت مشکلات ارتباطی بین شما و شریک فعلی‌ةان سبب بروز این مسأله شده باشد. در این‌جا نقش همسرتان بسیار مهم و نوع ارتباطی کـــه با وی دارید بسیار حساس و تأثیرگذار اســـت.

 

علل بیولوژیکی

برخی از علل بیولوژیکی یا زیست شناختی ممکن اســـت سبب بروز انزال زود هنگام شوند، از جمله:

 

– غیرطبیعی یودن سطح هورمون

– غیرطبیعی بودن سطوح مواد شیمیایی مغز به نام انتقال‌دهنده‌های عصبی

– غیر طبیعی بودن فعالیت واکنشی سیستم عصبی

– برخی از مشکلات تیروئید

– التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادرار

– ویژگی‌های ارثی

– آسیب دیدن عصب در اثر جراحی یا تروما (نادر)

 

وب‌سایت (وب‌گاه) USA News.com گزارش داد کـــه میانگین طول رابطه‌ی جنســـی ۷.۳ دقیقه اســـت، امـــا ۴۳ درصد مــــردان به طور ناگهانی در طول مدت کم‌تر از دو دقیقه رابطه را به پایان ميرسانند.

 

در این‌جا برخی از نکات کلیدی را در مورد زودانزالی ميبینید:

– در اکثر موارد، ناتوانی در کنترل انزال، به ندرت به دلیل یک اختلال پزشکی اســـت، اگر چه پزشکان تمایلی به پذیرفتن این موضوع ندارند.

 

– زودانزالی ميتواند به بروز علائم ثانویه مانند اضطراب، دست‌پاچگی، اســـترس و افسردگی منجر شود.

 

– درمان این مشکل ممکن اســـت از دیدگاه پزشک مبنی بر این‌کـــه فرد در طول زمان بهبود خواهد یافت، تا روش‌های خانگی برای “بهبود” زمان‌ انزال، متفاوت باشد.

 

علائم زودانزالی

به لحاظ پزشکی، شکل پایدارتر زودانزالی یعنی زودانزالی مادام‌العمر، با سه ویژگی زیر تعریف شده‌اســـت:

 

– انزال همیشه یا تقریبا همیشه قبل از دخول جنســـی یا در حدود یک دقیقه بعد از دخول اتفاق ميافتد.

– در هر بار یا تقریبا هر بار کـــه دخول جنســـی رخ ميدهد، ناتوانی در به تأخیر انداختن انزال وجود دارد.

– نتایج منفی شخصی به وجود ميآیند، مانند ناراحتی و ناامیدی، یا اجتناب از نزدیکی جنســـی.

 

علائم روانشناختی در مقایسه با رویدادهای فیزیکی انزال در درجه‌ی دوم (علائم ثانویه) قرار دارند. مرد، همسرش یا هر دوی آن‌ها ممکن اســـت این علائم را تجربه کنند.

 

علائم ثانویه عبارتند از:

– کاهش اعتماد به نفس در رابطه‌ی میان طرفین

– بروز مشکل بین دو طرف

– اختلال روانی

– اضطراب

– دست‌پاچگی

– افسردگی

 

مــــردانی کـــه دچار زودانزالی هستند ممکن اســـت مشکلات روانی را تجربه، امـــا نتایج یک مطالعه بر روی ۱۵۲ مرد و شرکای آن‌ها نشان داد کـــه شریک زندگی در مقایسه با خود مرد نگرانی کم‌تری را در رابطه با زودانزالی تجربه ميکند.

 

تشخیص

کتابچه‌ی راهنمایی کـــه توسط روانپزشکان و روانشناسان برای تشخیص‌ پزشکی اســـتفاده ميشود، زودانزالی را فقط به عنوان یک اختلال جنســـی تعریف ميکند، در حالی کـــه توصیف زیر درست اســـت:

 

“انزال با کم‌ترین تحریک جنســـی قبل یا اندکی پس از دخول جنســـی و قبل از آن‌کـــه فرد تمایلی برای آن داشته باشد. این اختلال ماندگار اســـت یا به طور مکرر اتفاق ميافتد و موجب ناراحتی شدید در فرد ميشود.”

 

با این حال، یکی از اشکال زودانزالی کـــه به صورت آزادتر تعریف ميشود، یکی از رایج‌ترین انواع اختلال جنســـی اســـت.یک پزشک سوالات خاصی را برای ارزیابی علائم از فرد مبتلا ميپرسد سوالاتی مثل این‌کـــه انزال شما چقدر قبل از دخول رخ ميدهد.

 

سوالاتی کـــه پزشک ممکن اســـت بپرسد شامل موارد زیر اســـت:

– چند وقت یک بار زودانزالی را تجربه ميکنید؟

– چه مدت اســـت کـــه با این مشکل روبرو هستید؟

– آیا این مشکل در همه‌ی نزدیکی‌های جنســـی اتفاق ميافتد یا فقط در زمان‌های خاصی رخ ميدهد؟

– چه مقدار تحریک برای رسیدن به مرحله‌ی‌ دخول در شما لازم اســـت؟

– زودانزالی چه‌طور بر فعالیت جنســـی شما تاثیر گذاشته‌اســـت؟

– آیا ميتوانید انزال را در خود تا بعد از دخول به تاخیر بیاندازید؟

– آیا خودتان یا شریک زندگی‌تان از این بابت ناراحت یا خسته هستید؟

– زودانزالی چگونه بر کیفیت زندگی شما تاثیر گذاشته‌اســـت؟

 

با تمام این ها لازم نیست خودتان را به قرص و داروی شیمیایی ببندید. اگر این مشکل را دارید بدانید کـــه یا در طبیعت شما اســـت یا به دلایلی کـــه بر شمرده شد به آن خو گرفته اید. پس بیایید به روش های درمانی سریع و ارزان و موثر خانگی متوسل شویم. این روش ها در کنار آثار شگفت شان به شما آسیب نمی زنند و با این حال به شما و شریک کامش جنســـی تان اجازه می دهند از رابطه جنســـی بیشترین بهره را ببرید و به این رابطه اســـتحکام، و اســـتمرار و دوام ببخشید. در ادامه ۲۳ روش درمان زود انزالی آمده اســـت. این درمان ها به دو بخش غیر غذایی و غذایی تقسیم می شوند. ابتدا به بخش غیر غذایی کـــه بسیار آسان و در دسترس اســـت پرداخته می شود و سپس نوبت به غذاها و خوراکی ها می رسد.

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

زودانزلی باعث عدم اعتماد به نفس مــــردان هم می شود

 

روش های درمان زود انزالی غیر غذایی

۱. تمرین کگل

تمرین کیگل را برای به تأخیر انداختن ارگاسم انجام بدهید. کیگیل زمانی مفید اســـت کـــه انزال نزدیک اســـت و ميتواند کمک کند تا انزال به تاخیر بیفتد. خیلی راحت تمرینات کیگل را در گوگل جست‌وجو کنید تا شیوه‌ی انجام آن را یاد بگیرید. این تمرینات به ایجاد عضلات در کف لگن کمک ميکنند و به این ترتیب سبب ميشوند کـــه کنترل بهتری روی انزال تان داشته باشید.

 

در یک مطالعه‌ی کنترل شده کـــه در سال ۲۰۱۲ روی انزال زودهنگام صورت گرفت، مــــردانی کـــه قبل از انزال حتی یک دقیقه هم رابطه‌ی جنســـی‌شان طول نميکشید، یک دوره‌ی ۱۲ هفته‌ای تمرینات کف لگن را انجام دادند. نتایج این مطالعه نشان داد کـــه زمان واکنش انزال آنها از ۳۱.۷ ثانیه به ۱۴۶.۲ ثانیه افزایش یافت.

 

۲. کاندوم

اســـتفاده از کاندوم نیز در به تأخیر انداختن انزال کمک ميکند. کاندوم با کاهش حساسیت در هنگام مقاربت تاثیر خود را ميگذارد و سبب ميشود کـــه مشکل زود انزالی تا حدی حل شود. فقط از یک برند خوب اســـتفاده کنید: اگر ميتوانید از لاتکس اســـتفاده کنید، کاندوم‌های برند تروجان برای این هدف عالی عمل ميکنند. اگر کاندوم های معمولی جواب ندادند می توانید از کاندوم های آغشته به محلول های تاخیری اســـتفاده کنید.

 

۳. دوره مقاوم‌سازی

اســـتفاده از “دوره‌ی مقاوم‌سازی” پس از انزال را امتحان کنید. بعد از انزال چه‌قدر طول ميکشد کـــه دوباره به انزال برسید؟ چه مدت طول ميکشد کـــه برای بار دوم انگیختگی قبل از انزال رخ بدهد؟ بسیاری از مــــردان در طول مرحله‌ی نعوظ حساسیت کم‌تری را در طول انگیختگی دوم تجربه ميکنند و اغلب درمان مناسب برای انزال زودهنگام، این اســـت کـــه فرد یک بار به انزال برسد (شاید در طی مقاربت) و سپس به ارضاء شریک جنســـی خود بپردازد تا دوباره دچار انگیختگی شود، و سپس از مرحله‌ی دوم انزال برای داشتن یک رابطه‌ی جنســـی طولانی‌تر اســـتفاده کند. اگر چه برخی از زوج‌ها در ابتدا از این ایده ایراد ميگیرند، امـــا حقیقتا برای بسیاری از زوج‌ها این روش بسیار موثر بوده‌اســـت.

 

۴. کرم‌های بی‌حس کننده

کرم‌های موضعی حاوی لیدوکائین یا یک عامل بی‌حس‌کننده‌ی مشابه باعث کاهش حساسیت ميشوند، اگرچه از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا برای این کار تایید نشده‌اند. یا کرم روان‌کننده‌ای را امتحان کنید کـــه با مواد اولیه‌ی حساسیت‌زدا ساخته شده اســـت و برای کمک به تجربه‌ی جنســـی طولانی‌مدت طراحی شده باشد. با این حال، دکتر گلدستین در این‌باره هشداری ميدهد: ” اگر قرار اســـت از یک عامل بی‌حس‌کننده اســـتفاده کنید، باید از کاندوم اســـتفاده کنید در غیر این صورت اثرات بی‌حس‌کننده به شریک‌تان هم منتقل ميشود.” هم‌چنین پیشنهاد ميشود کـــه قبل از شروع رابطه‌ی جنســـی عامل بی‌حس‌کننده را پاک کنید. کاهش اصطکاک ممکن اســـت به شما کمک کند تا مدت زمان رابطه‌تان بیش‌تر طول بکشد و انزال دیرتر رخ بدهد.

 

۵. خود ارضایی قبل از رابطه

اگر در عرض ۲۴ ساعت پس از رابطه‌ی جنســـی با شریک زندگی‌تان به اوج لذت جنســـی نرسیده‌اید، انزال سریع‌تر رخ ميدهد. مــــردانی کـــه در هنگام صبح خودارضائی ميکنند و پس از آن شب‌هنگام با شریک زندگی‌شان رابطه‌ی جنســـی دارند، مدت زمان بیش‌تری طول ميکشد کـــه به انزال برسند، زیرا قبلا در همان روز ارگاسم داشته‌اند. شما همچنین ميتوانید هنگام شب خودارضائی کنید و صبح روز بعد با شریک زندگی‌تان مقاربت کنید، نتیجه این خواهد بود کـــه باز هم دیر به انزال ميرسید.

 

۶. پیش نوازی

قبل از شروع مقاربت چه‌قدر پیش‌نوازش برای تحریک متقابل داشته‌اید؟ مدت زمان پیش‌نوازش را بیش‌تر یا کم‌تر کنید، یا انواع متفاوتی از آن را امتحان کنید. سعی کنید تمرکزتان روی آلت تناسلی را کمابیش تغییر بدهید تا سطح تحریک شدن را تحت کنترل خودتان دربیاورید. اگر قبل از تلاش برای دخول (آلت تناسلی را وارد مهبل کردن) به میزان ۸.۵ درجه تحریک شده باشید، پس به طرز اجتناب‌ناپذیری ۹ انزال اســـت، بنابراین دخول را زمانی انجام بدهید کـــه در درجه‌ی ۶ یا ۷ تحریک هستید. هرگز یک چوب کبریت روشن را به یک کارخانه‌ی دینامیت نبرید! گاهی اوقات پیش‌نوازش ميتواند به حل مشکل زودانزالی کمک کند، زیرا به فرد اجازه ميدهد تا بر اضطراب خود غلبه کند، و به جای عجله کردن کـــه ميتواند اضطراب او را تقویت کند و منجر به انزال زودرس شود، آرام‌تر ميشود.

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

اگر مرد دیر ارضا شود ، زن لذت بیشتری می برد و مرد حس بسیار بهتری خواهد داشت

 

۷: قرص‌ها

برخی داروهای خوراکی نیز کـــه برای درمان شرایط دیگری طراحی شده‌اند، به دلیل اثرات جانبی جنســـی‌شان (غیرعمد و ناخواســـته) در درمان زودانزالی موثر بوده‌اند. برای مثال، بازدارنده‌های بازجذب سروتونین (اس‌اس‌آر‌آی)، کـــه به طور گسترده‌ای به عنوان یک ضدافسردگی اســـتفاده ميشوند، ميتوانند برای به تاخیر انداختن ارگاسم اســـتفاده شوند. دکتر گلدستین توضیح ميدهد ” بازدارنده‌های بازجذب سروتونین، سطح سروتونین را بالا ميبرند کـــه یک بازدارنده‌ی فعالیت جنســـی اســـت، و یکی از اثرات جانبی آن دشواری در انزال اســـت”. با این حال، بازدارنده‌های بازجذب سروتونین برای مــــردانی کـــه هرروز آن‌ها را مصرف ميکنند، بهتر عمل ميکنند؛ اگر آن‌ها را بلافاصله قبل از رابطه‌ی جنســـی مصرف کنید، تاثیری نخواهند داشت. این قرص‌ها هم چنین، اثر جانبی ناخواســـته‌ی دیگری دارند ـ از دست دادن میل جنســـی ـ پس مهم اســـت درباره‌ی مزایا و معایب این گزینه با پزشک‌تان مشورت کنید.

 

قرص مسکن ترامـــادول هم ميتواند ارگاسم را به تاخیر بیندازد و جلوی زود انزالی را بگیرد. دکتر گلدستین ميگوید “ميتوانید آن را درست پیش از رابطه‌ی جنســـی مصرف کنید و اثرات آن بر مغز در نهایت منجر به انزال طولانی‌مدت ميشود. “سایر اثرات جانبی نه چندان مطلوب ترامـــادول شامل تهوع، اســـتفراغ، سوءهاضمه، خواب‌آلودگی، خشکی دهان، لرز، تعریق، سردرد، و غیره اســـت. دکتر شارلیپ نیز هشدار مي‌دهد کـــه این قرص ميتواند اعتیادآور باشد.

 

 ۸: اســـتفاده از “تکنیک فشردن.”

این تکنیک به این صورت اســـت کـــه انسان در حال داشتن مقاربت اســـت و زمانی کـــه احساس ميکند انزال نزدیک اســـت، آلت تناسلی را خارج ميکند و سر آن را یعنی همان جایی را کـــه در آن به شافت (بدنه‌ی آلت یا قسمت اســـتوانه‌ای شکل) متصل اســـت فشار ميدهد و بنابراین یک “احساس توقف” ایجاد ميشود و به او کمک ميکند کـــه قادر باشد میل به ارگاسم شدن را خفه کند. وقتی به این حس برسد کـــه “نقطه‌ی احساس بدون بازگشت” از بین رفته اســـت، دوباره دخول ميکند و دوباره به رابطه‌ی جنســـی ادامه ميدهد و تاحدی مشکل زود انزالی رفع می شود. او ميتواند از روش” فشردن” هر چند بار کـــه ميخواهد اســـتفاده کند قبل از این‌کـــه در نهایت به اوج لذت برسد.

 

۹: مزاحمت یا مشغله‌ی ذهنی

برخی افراد مشغله‌ی ذهنی را برای به تاخیر انداختن چیزها مفید ميدانند پس این راه ميتواند برای درمان زود انزالی نیز مفید باشد. ایده‌ی اصلی آن اســـت کـــه به چیزی کاملا بی‌ارتباط به شریک‌تان ـ و مشخصا غیرجنســـی ـ فکر کنید. برخی آقایان تصور ميکنند در یک مسابقه‌ی فوتبال حضور دارند یا در ذهنشان مسائل ریاضی حل ميکنند.

 

روش های درمان زود انزالی غذایی

۱۰. خرما

خرما ما را به یاد کشورهای عربی مياندازد چرا کـــه از هزاران سال پیش، خرما در کشورهای عربی محبوب بود و روی سکـــه‌ها و نقاشی‌های دیواری به تصویر کشیده شده‌اســـت. این ماده‌ی خوراکی ميتواند به رفع مشکلات مختلف مربوط به سلامتی مانند مشکلات قلبی، یبوست، کم‌خونی، اسهال خفیف و سرطان معده کمک کند. خرما همچنین ميتواند برای اضافه کردن وزن اســـتفاده شود. برخی از متخصصان تغذیه معتقدند کـــه خوردن دو عدد خرما در روز می تواند به یک رژیم غذایی سالم و متعادل منجر شود.

 

با این حال، برای درمان زود انزالی، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

مرحله‌ی ۱: قبل از رفتن به خواب یا برای صبحانه خرما همراه با شیر مصرف کنید.

مرحله‌ی ۲: آن‌ها را در تهیه‌ی رسپی‌های شیرین به کار ببرید.

 

خرما چگونه چنین تاثیری دارد؟

این میوه غنی از فیبر، مواد معدنی و ویتامین‌ها اســـت، کـــه اختلالاتی مانند اسهال، یبوست، اختلال در عملکرد جنســـی ( زود انزالی ) و مشکلات معده را درمان ميکنند. ترکیبات دارویی کـــه به درمان زود انزالی کمک ميکنند، عبارتند از فلاونوئیدها و اســـترادیول کـــه ميتوانند کیفیت اسپرم را بهبود دهند، و سبب بیش‌تر شدن وزن تخمک‌ها و تحرک اسپرم شوند. یکی از ترکیبات موجود در خرما، قند اســـت کـــه برای مدت طولانی در طول رابطه‌ی جنســـی به انرژی فیزیکی تبدیل ميشود.

 

با توجه به سنت‌های باســـتانی، نوشیدنی تهیه شده از خرما، شیر، عسل، و هل ميتواند اســـتقامت جنســـی را افزایش دهد. قند موجود در همتاهای خرما عبارت اســـت از: ساکارز، فروکتوز و گلوکز. خوردن خرما ميتواند منجر به بالا رفتن سریع انرژی شود. برای جلوگیری از انزال زودرس، عملکرد مناسب عصب‌ها نیز ضرورت دارد، کـــه با اســـتفاده از مواد مغذی موجود در خرما این مورد هم قابل دستیابی اســـت. پتاسیم، این ماده‌ی معدنی، باعث بهبود عملکرد سیستم عصبی و همچنین هوشیاری مغز انسان ميشود.

 

خرما خوب نیست، اگر:

– اگر به عدم تحمل فروکتوز مبتلا باشید. در این صورت ممکن اســـت از اسهال، گاز معده، درد شکم و سایر مشکلات رنج ببرید.

– دیابتی هستید سطح قند خون باید تحت نظارت یک پزشک باشد.

 

۱۱. هندوانه

مهم‌ترین فایده‌ی هندوانه این اســـت کـــه ميتواند عروق خونی را آرام کند، بدون این‌کـــه هیچ گونه عوارض جانبی داشته باشد. برای غلبه بر مشکل زودانزالی ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله‌ی ۱: هندوانه را به صورت تکـــه‌های کوچک برش بزنید.

مرحله‌ی ۲: مقداری پودر زنجبیل و نمک روی تکـــه‌های هندوانه بپاشید.

مرحله‌ی ۳: خوراکی خوش طعم و مزه‌ی شما آماده اســـت. ميتوانید چاشنی را با توجه به ذائقه‌ی خودتان تغییر دهید. شما همچنین ميتوانید این هندوانه‌های مزه‌دار شده را به هر سالاد میوه‌ای اضافه کنید.

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

هندوانه چگونه چنین تاثیری دارد؟

مولفه اصلی ایجادکننده‌ی تغییر ماده‌ای مغذی اســـت کـــه به عنوان سیترولین شناخته شده‌اســـت. این ترکیب ميتواند میل جنســـی هر فردی را افزایش دهد!

 

۱۲. زعفران، بادام، زنجبیل و هل

زعفران یک تقویت‌کننده‌ی قوای جنســـی اســـت و از این رو ميتواند برای درمان زودانزالی مورد اســـتفاده قرار بگیرد.

برای امتحان کردن یک روش درمانی با اســـتفاده از این گیاه دارویی فوق‌العاده، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله‌ی ۱: ۱۰ مغز بادام را شب تا صبح داخل آب خیس بگذارید.

مرحله‌ی ۲: صبح روز بعد پوست بادام‌ها را جدا کنید و آن‌ها را با یک فنجان شیر گاو توسط میکسر مخلوط کنید.

مرحله‌ی ۳: کمی زعفران، زنجبیل و هل را به ترکیب بالا اضافه کنید. ترکیب حاصل را هر روز صبح بنوشید.

 

این ترکیب چگونه چنین تاثیری دارد؟

زعفران دارای کاروتنوئیدهای زیادی در قالب لیکوپن، بتاکاروتن، آلفاکاروتین و زآگزانتین اســـت. این مواد به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل ميکنند، کـــه ميتواند در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌هایی مانند عفونت، سرطان و اختلالات سیستم ایمنی بدن تاثیر زیادی داشته باشد.

 

برای درمان زودانزالی، بدن شما به برخی مواد معدنی ضروری مانند روی، فسفر، منگنز، آهن، سلنیوم، کـــه همگی در زعفران موجود هستند، نیاز دارد. پتاسیم جزء مهمی از بدن و مایعات سلولی اســـت. این ماده‌ی معدنی فشار خون و ضربان قلب را تنظیم ميکند. آهن برای تولید گلبول قرمز و بسیاری از آنزیم‌های بدن مورد نیاز اســـت.

 

برای داشتن یک زندگی جنســـی شاد، بدن شما باید فشار خون طبیعی داشته باشد و برای حفظ آن باید از مصرف بیش از حد سدیم اجتناب کنید. از آن‌جایی کـــه بادام به طور طبیعی سدیم کمی دارد، این روش درمانی را امتحان کنید. بادام دارای مواد شیمیایی مانند ال-کارنیتین، ریبوفلاوین و فنیل‌آلانین اســـت کـــه ميتواند حافظه و عملکرد عصبی را بهبود بخشد.

 

بادام غنی اســـت از ویتامین A، B۱، B۲، B6، و E. مواد معدنی موجود در بادام عبارتند از منگنز، مس، منیزیم، پتاسیم، فسفر، و کلسیم. فیبر غذایی موجود در بادام، به هضم و بهبود انرژی بدن کمک ميکند.
ترکیبات اصلی ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی موجود در زنجبیل عبارتند از کورکومین، سالیسیلات، اسید کافئیک، کپسایسین، بتا کاروتن و جینگجرول. مواد معدنی کـــه ميتوانند از زودانزالی جلوگیری کنند عبارتند از: روی، فسفر، منیزیم، پتاسیم و آهن.

 

هل منبع ارزشمندی از مواد معدنی مانند منیزیم، كلسیم و پتاسیم اســـت. پتاسیم برای کنترل ضربان قلب، فشار خون و مس برای تولید گلبول­های قرمز ضرورت دارد. مواد معدنی مانند آهن، منگنز، روی، فسفر، منیزیم و غیره نیز در هل موجود اســـت.

 

این روش درمانی برای شما خوب نیست، اگر:

– ميخواهید وزن کم کنید مصرف بیش از حد بادام باعث ميشود تا وزن‌تان افزایش پیدا کند. شما همچنین ممکن اســـت از یبوست و نفخ رنج ببرید.

 

۱۳. دارچین

دارچین از پوست درخت دارچین تهیه ميشود. این پوست معمولا برای سرماخوردگی، مشکلات معده، اسهال و ناراحتی‌های دستگاه گوارش (GI) اســـتفاده ميشود. در واقع، روغن دارچین به طور گسترده‌ای در محلول‌های مخصوص غرغره، لوسیون، صابون، خمیر دندان، لوازم آرایشی و محصولات دارویی مورد اســـتفاده قرار ميگیرد. با این حال، تعداد بسیار کمی از آدم‌ها ميدانند کـــه دارچین ميتواند اشتها را تحریک کند، گرفتگی‌های قاعدگی را درمان کند، و به درمان زودانزالی کمک کند و عفونت‌های ناشی از کرم‌های انگلی و باکتری را درمان کند.

 

برای درمان زودانزالی با کمک دارچین باید مطابق با روش زیر عمل کنید:

مرحله‌ی ۱: دو قاشق غذا خوری پودر دارچین ارگانیک و پنج قاشق غذاخوری آب را آماده کنید.

مرحله‌ی ۲: این دو را با هم مخلوط و در نهایت مصرف کنید.

 

دارچین چگونه چنین تاثیری دارد؟

خواص دارویی دارچین مربوط به سه ترکیب موجود در آن (سینامیل اســـتات، سینامیل الکل و سینامـــالدهید) و سایر مواد فرار اســـت. خواص ضد التهابی آن مسئول سطوح پایین اسید آراشیدونیک (از غشای سلولی) هستند.روغن‌های فرار موجود در دارچین ميتواند باعث از بین رفتن گاز معده شود. این ماده جریان خون را افزایش ميدهد و بنابراین متابولیسم سریع‌تر ميشود و به این ترتیب اشتها را تحریک ميکند. خواص قابض دارچین به ترکیبات دارویی شناخته شده به عنوان تانن مربوط هستند، کـــه از اسهال نیز جلوگیری ميکنند. این درمان تاثیر بیش‌تری خواهد داشت اگر به علت مشکلات گوارشی ساده از زود انزالی رنج ميبرید.

 

دارچین برای شما خوب نیست، اگر:

– دیابتی هستید. ممکن اســـت از هیپوگلیسمی (پایین بودن قند خون) رنج ببرید. بنابراین، سطح قند خون خود را با دقت کنترل کنید. داروهای ضد دیابتی نیز احتمالا با پوست دارچین تداخل نشان خواهند داد.

– اگر قرار اســـت کـــه یک عمل جراحی انجام بدهید یا به تازگی عمل داشته‌اید، سطح قند خون‌تان ممکن اســـت تحت تاثیر قرار بگیرد. لطفا دو هفته قبل یا بعد از جراحی دارچین مصرف نکنید.

 

۱۴. زنجبیل و عسل

اجداد ما همیشه بر اســـتفاده از میوه‌ها و سبزیجات تأکید داشته‌اند. گرچه علم در قرن بیستم پیشرفت نکرده بود، امـــا آن‌ها ميدانستند کـــه خوردن مواد غذایی طبیعی موجب تقویت قدرت ایمنی و جلوگیری از بروز بیماری‌های ساده ميشود.

 

زنجبیل یکی از ادویه‌ها و گیاهان پرطرفدار در بسیاری از دستور‌العمل‌ها اســـت. این ریشه‌ی دارویی برای درمان بیماری‌های ساده مانند اسهال، کولیک و آرتریت اســـتفاده شده‌اســـت. زنجبیل همچنین به دلیل توانایی کـــه برای درمان مشکلات جنســـی مانند زود انزالی دارد، به عنوان یک داروی تقویت‌کننده‌ی قوای جنســـی شناخته شده‌اســـت. ثابت شده‌اســـت کـــه ترکیب زنجبیل و عسل میل جنســـی، عملکرد جنســـی و احساسات شهوانی را افزایش ميدهد.

 

مرحله‌ی ۱: یک قاشق غذاخوری زنجبیل را رنده کنید و بعد آن را با عسل مخلوط کنید.

مرحله‌ی ۲: ترکیب حاصل را به مدت یک ماه مصرف کنید و ميتوانید تفاوت را احساس کنید.

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

دیر ارضا شدن باعث ایجاد رابطه پرحرارت بین زوجین می شود

 

زنجبیل و عسل چگونه چنین تاثیری دارد؟

خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی زنجبیل به دلیل وجود اسید کافئیک، سالی‌سیلات، کورکومین، کپسایسین، بتا کاروتن، جینجرول و شوگاول اســـت. خواص دارویی این ریشه‌ی خوراکی ميتواند باعث کاهش تحریک‌پذیری دستگاه گوارش شود، و بزاق و تولید صفرا را در صورت نیاز افزایش دهد.

 

نوشیدن چای زنجبیل ميتواند سبب شود کـــه بدن‌تان واکنش‌های خود را تغییر دهد. در واقع، ضربان قلب سریع‌تر ميشود. این نوشیدنی همچنین، گردش خون را بهبود ميدهد و به سم‌زدایی و پاکسازی بدن کمک ميکند. افزایش جریان خون منجر به حل مشکلات نعوظ ميشود. عسل، در مناطق مختلف، ميتواند طعم‌ها و خواص دارویی متفاوتی داشته باشد.عسل بهترین منبع انرژی اســـت. کربوهیدرات‌های موجود در این ماده‌ی خوراکی ميتوانند به راحتی در طی هضم تجزیه شوند. بهترین مواد معدنی موجود در عسل عبارتند از آهن، کلسیم و ویتامین C.

 

ترکیب زنجبیل و عسل برای شما خوب نیست، اگر:

– سابقه‌ی سنگ کلیه دارید. مصرف بیش از حد این ترکیب ميتواند منجر به تشکیل سنگ کلیه شود.

– اگر به گرده و کرفس حساسیت دارید یا دچار سایر حساسیت‌های مرتبط با زنبور عسل هستید، نباید عسل بخورید. همچنین یادتان باشد کـــه از عسل ارگانیک برای اهداف دارویی اســـتفاده کنید.

– دیابتی هستید. سطح قند خون باید توسط یک پزشک کنترل شود.

 

۱۵. بذر پیازچه

بذر پیازچه برای کاهش دادن علائم زود انزالی به کار رفته‌اســـت. مزیت پیازچه این اســـت کـــه ميتواند در هر شرایط آب و هوایی رشد کند. این گیاه را ميتوان به عنوان مرحله‌ی زودهنگام در چرخه‌ی زندگی یک پیاز به حساب آورد. بنابراين، دارای بهترین خواص تقویت‌کننده‌ی قوای جنســـی برای درمان زود انزالی اســـت.

 

برای اســـتفاده از این ماده باید مطابق با روش زیر عمل کنید:

مرحله‌ی ۱: برگ‌های خارجی را تمیز کنید و قسمت‌های سبز را کـــه کم‌کم پلاسیده شدن را شروع کرده‌اند، جدا کنید.

مرحله‌ی ۲: سطح بیرونی باید پوست کنده شود تا قسمت تازه و ترد پیاز را به دست بیاورید.

مرحله‌ی ۳: شما ميتوانید آن‌ها را خرد کنید و در رسپی‌ها مورد اســـتفاده قرار بدهید یا به عنوان مخلفات کنار غذا آن‌ها اســـتفاده کنید.

 

روش دوم

مرحله‌ی ۱: بذر را له کنید و پنج قاشق چایخوری آب آماده کنید.

مرحله‌ی ۲: اجازه بدهید پودر به مدت ۳ ساعت در آب خیس بخورد.

مرحله‌ی ۳: قبل از غذا این ترکیب را مصرف کنید تا مشکل زود انزالی‌تان را از بین برود.

راه چاره زود انزالی | چکار کنیم که دیر ارضا شویم؟

پیازچه و بذر پیازچه چگونه چنین تاثیری دارند؟

مانند پیاز معمولی، پیازچه و بذر پیازچه نیز مزایای متعددی برای سلامتی دارد. کوئرستین آنتی‌اکسیدانی اســـت کـــه دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌هیستامین اســـت. کروم موجود در پیاز سبز به بدن کمک ميکند کـــه مواد مغذی را ذخیره کند و گلوکز و فرایند متابولیسم بدن را نیز مدیریت کند.

 

ویتامین C موجود در این گیاه خوراکی با مشکلات چشم مبارزه ميکند و چین و چروک پوست را کاهش ميدهد. دیگر مواد معدنی حیاتی موجود در پیازچه عبارتند از پتاسیم، مس، منگنز و فیبر. پتاسیم به تنظیم قلب کمک ميکند در حالی کـــه ویتامین C باعث افزایش تعداد اسپرم‌ها ميشود، فشار خون را حفظ ميکند، و گردش خون را برای نزدیکی جنســـی درست و سالم بهبود ميدهد. و به این ترتیب، به رفع مشکل زود انزالی کمک ميکند.

 

کوئرستین در واقع یک فلاونوئید اســـت کـــه ميتواند اثر رادیکال‌های آزاد و سلول‌های سرطانی را کـــه ميتوانند باعث آسیب به DNA شوند، تحت تاثیر قرار دهد. مولکول گوگرد موجود در آن‌ها نقش مهمی در تقویت فعالیت‌های سیستم ایمنی بدن ایفا ميکند. فیتوکمیکال‌هایی کـــه در پیازچه موجود هستند عبارتند از سپانین، وینیل‌دیتینز، دی‌سولفایدز و تری‌سولفایدز، کـــه دارای خواص ضد میکروبی و ضد سرطانی هستند.

 

پیازچه برای شما خوب نیست، اگر:

– سوزش معده دارید. این مشکل ميتواند به موقعیت‌های بدتر منجر شود.

– بیماری رفلاکس معده دارید. در این صورت ممکن اســـت دچار حالت‌های نامتعادل خلق و خوی و افکار و احساسات منفی شوید.

 

۱۶. تخمه‌ی کدو تنبل

تخمه‌ی کدو تنبل نیز ميتواند عملکرد شما را در تخت‌خواب و مشکل زود انزالی را بهبود دهد. یکی از مزایای عمده‌ی تخمه‌ی کدو این اســـت کـــه منیزیم دارد، ماده‌ای معدنی کـــه به وارد شدن تستوسترون در جریان خون کمک ميکند. برای اســـتفاده از این ماده‌ی خوراکی روش زیر را امتحان کنید:

 

مرحله‌ی ۱: تخمه‌ها را به درستی تمیز کنید. سپس آن‌ها را در آفتاب پخش کنید تا خشک شوند.

مرحله‌ی ۲: با روغن زیتون آن‌ها را تفت بدهید و سپس برای مصرف با نمک و فلفل مخلوط کنید.

 

تخمه‌ی کدو تنبل چگونه چنین تاثیری دارد؟

چربی‌های غیر اشباع دارای ترکیباتی هستند کـــه برای جریان خون و قلب مفید هستند و ميتوانند به کنترل احساسات شما و جلوگیری از زود انزالی یا اختلال نعوظ کمک کنند.امیدوارم کـــه این مطلب مفید باشد و یک دیدگاه کلی در زمینه‌ی پیشگیری از انزال زودهنگام و همچنین علل و درمان آن ارائه داده باشد.

 

۱۷. آووکادو

آووکادو دارای خواص دارویی زیادی اســـت. آووکادو برای غلبه بر مشکل زود انزالی بسیار مفید اســـت.تمام کاری کـــه باید انجام دهید این اســـت کـــه آن را به صورت خام مصرف کنید یا رسپی زیر را برای رسیدن به بهترین نتیجه امتحان کنید:

 

مرحله‌ی ۱: با مقداری میوه‌ی تازه سالاد میوه آماده کنید.

مرحله‌ی ۲: یک کاسه گوجه‌فرنگی خرد شده، پیاز، آووکادو، آب لیمو و غیره آماده کنید.

مرحله‌ی ۳: آب پرتقال، نعناع تازه و تخم رازیانه را با هم مخلوط کنید.

مرحله‌ی ۴: خوب مواد را هم بزنید و ترکیب حاصل را مصرف کنید.

 

آووکادو چگونه چنین تاثیری دارد؟

این میوه مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان (گلوتاتیون) و مواد معدنی دارد. ویتامین E موجود در آن به مــــردان کمک ميکند کـــه رابطه‌ی جنســـی بهتری داشته باشند. مواد معدنی موجود در آووکادو عبارتند از روی، ویتامین A، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، آهن، فسفر و غیره. یکی از از مهم‌ترین ماده‌ی معدنی پتاسیم اســـت کـــه به حفظ الکترولیت‌ها در عملکردهای حیاتی بدن کمک ميکند. لوتئین و زآگزانتین، آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند کـــه از بروز دژنراسیون ماکولا و همچنین آب مروارید جلوگیری ميکنند.

 

اگر آووکادو را در یک سالاد مصرف ميکنید، دقت کنید کـــه تمام مواد مغذی محلول در چربی جذب ميشود. این میوه‌ی مغذی همچنین حاوی چربی تک غیراشباع (چربی خوب) اســـت. خواص ضد التهابی آووکادو به کاتچین‌ها، پروسیانیدین‌ها (فلاونوئیدها) و غیره مرتبط اســـت. ویتامین E موجود در آووکادو باعث شدت ارگاسم در طول رابطه ميشود.

 

آووکادو خوب نیست، اگر:

– آووکادویی را انتخاب کنید کـــه روی آن ترک و لکـــه‌های تیره وجود دارد و به صورت طبیعی نرم اســـت. اگر گردن این میوه باریک باشد، رسیده اســـت.

– از حساسیت لاتکس رنج ميبرید. ممکن اســـت شما با مصرف سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، پاپایا، موز، شاه بلوط، و کیوی نیز از همین مشکل رنج ببرید.

 

۱۸. صدف

این موجودات خوشمزه از دل اقیانوس یا آب شور، از قدیم‌الایام به عنوان تقویت‌کننده‌ی قوای جنســـی شناخته شده‌اند. مطابق با تاریخ این ماده‌ی خوراکی از قرن دوم میلادی به همین منظور مورد اســـتفاده قرار گرفته‌اســـت. صدف ها را می توان در خوراک‌ها و رسپی‌ّهای دیگر اســـتفاده کرد.

 

در این‌جا، ما خواهیم دید کـــه چگونه ميتوان خوراک صدف آماده کرد:

 

مرحله‌ی ۱: صدف را از بازار تهیه کنید. سایر مواد برای تهیه‌ی این غذا عبارتند از یک بطری شیر، کره (دو قاشق غذاخوری)، نمک (یک قاشق چایخوری)، فلفل سفید (یک چهارم قاشق چایخوری).

 

مرحله‌ی ۲: صدف را همراه با مقداری آب داخل یک ظرف بریزید و آن‌ها را بجوشانید تا باد کنند.

 

مرحله‌ی ۳: اجازه دهید خنک شود و سپس ترکیب را صاف کنید.

مرحله‌ی ۴: در عین حال، شیر را آماده کنید (شما باید شیر را بجوشانید).

مرحله‌ی ۵: پس از جوشیدن شیر، کره، فلفل و نمک را اضافه کنید.

مرحله‌ی ۶: اکنون، مایع صاف شده را به آن اضافه کنید. اجازه بدهید ترکیب به جوش برسد.

مرحله‌ی ۷: صدف را کـــه در مرحله‌ی ۲ آماده کرده بودید، اضافه کنید.

مرحله‌ی ۸: قبل از مصرف اجازه بدهید ترکیب خنک شود.

 

صدف چگونه چنین تاثیری دارد؟

روی موجود در صدف مسئول حفظ تعداد مناسبی از اسپرم و هورمون مــــردانه‌ی تستوسترون اســـت (۱۵۰۰ درصد از نیاز روزانه‌ی یک فرد را به روی ارائه ميدهد). روی ميتواند قوه‌ی جنســـی فرد را تقویت کند.سایر مولفه‌های اصلی این ماده‌‌ی خوراکی عبارتند از ویتامین B۱۲، مس، آهن، ویتامین D، سلنیوم، ریبوفلاوین، ویتامین C، سدیم، پتاسیم، منگنز و تیامین. جنبه‌های سلامتی این موجودات عمدتا به دلیل وجود آنتی‌اکسیدان‌ها، آب، اسیدهای چرب امگا ۳ و کلسترول خوب اســـت.

 

ویتامین B۱۲ برای عملکرد درست سیستم عصبی ضروری اســـت و از رشد سرطان جلوگیری ميکند. صدف همچنین دارای پروتئین‌های طبیعی اســـت کـــه متابولیسم را بهبود ميدهند، عضلات را تقویت ميکنند و به بهبود روند رشد سلولی و ترمیم بافت‌ها نیز کمک ميکنند.همچنین توجه داشته باشید کـــه صدف مقدار کافی آهن دارد کـــه برای گلبول‌های قرمز بدن ضروری اســـت. داشتن RBC خوب ميتواند به درمان کم‌خونی کمک کند (ضعف در عضلات). سلول‌ها نیز به اندازه‌ی کافی اکسیژن دریافت ميکنند تا به ارگان‌ها کمک کنند کـــه عملکرد خود را به درستی انجام بدهند، و به این ترتیب اوضاع سلامتی شما بهبود ميیابد.

 

صدف برای شما خوب نیست، اگر:

– نميتوانید صدف را از جای قابل اعتمادی خریداری کنید. این ارگانیسم ميتواند آلاینده‌ها و سموم محیطی را در خود نگه دارد.

– سطح آهن خون‌تان بالا اســـت. آهن بیش از حد در بدن ميتواند باعث بروز هموکروماتوز شود.

– اختلال قلب دارید. با توجه به محتوای زیاد سدیمی کـــه دارد، ممکن اســـت دچار مشکلاتی شوید.

– شما به صدف آلرژی دارید. در این صورت ممکن اســـت از عوارض جانبی مانند تهوع، درد شکم، یبوست، گاز، نفخ و غیره رنج ببرید.

 

۱۹. جوز هندی

جوز هندی یکی از ادویه‌های معروف موجود در خانه‌ّهای اندونزی اســـت کـــه برای درمان بیماری‌های مختلف مورد اســـتفاده قرار ميگیرد. خواص تقویت‌کننده‌ی قوای جنســـی کـــه این ادویه دارد سبب شده به عنوان بهترین درمان خانگی برای درمان زود انزالی پذیرفته شود.

 

خواص دارویی جوز هندی سبب شده کـــه در کشورهایی مانند کشورهای عربی و مالزی مورد اســـتفاده قرار بگیرد. این ادویه با مجموعه‌ای از مزایای بهداشتی همراه اســـت، از جمله کمک به تسکین درد، رفع مشکلات گوارشی، درمان زود انزالی، کمک به سم زدایی بدن، بهبود بیماری‌های دهان و گردش خون در تمام قسمت‌های بدن. شما ميتوانید پودر جوز هندی را به سوسیس، غذاهای آبکی، سوپ کدو تنبل و غیره اضافه کنید.

 

مرحله‌ی ۱: یک و نیم لیتر آب، چند عدد تخمه‌ی کدو تنبل، ۲ سیب‌زمینی کوچک رنده شده و ۵ حبه سیر را آماده کنید.

مرحله‌ی ۲: آب را بجوشانید.

مرحله‌ی ۳: باقی مواد را به آب جوش اضافه کنید.

مرحله‌ی ۴: اجازه بدهید ترکیب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد، سپس درب ظرف را ببندید. بررسی کنید کـــه آیا سیب‌زمینی و سیر نرم شده‌اند یا خیر.

مرحله‌ی ۵: سوپ را مصرف کنید.

 

جوز هندی چگونه چنین تاثیری دارد؟

روغن‌های فرار (المیسین، اوژنول، سافرول، میریستیسین) موجود در جوز هندی مسئول عطر و طعم آن هستند. روغن‌های دیگر کـــه این گروه را تشکیل ميدهند، عبارتند از ترپینئول، سابینن، سینئول، پینن، کامفن و لینالول اســـت. وقتی کـــه پای مواد معدنی به میان ميآید، جوز هندی دارای ترکیبات قدرتمندی اســـت مانند منگنز، روی، منیزیم، مس، پتاسیم و آهن.

 

در مورد جنبه‌های بهداشتی این مواد معدنی باید بگوییم کـــه پتاسیم برای تنظیم ضربان قلب و همچنین فشار خون (یک جزء حیاتی از مایعات بدن و سلول) مورد نیاز اســـت. مس و منگنز برای تولید آنزیم سوپر اکسید دیسموتاز اســـتفاده ميشود کـــه نوعی آنتی‌اکسیدان اســـت. روی توانایی جنســـی فرد را بهبود ميدهد.دیگر ترکیبات مهم عبارتند از میریستیسین و ماکلینگان. هر دوی این‌ها به جلوگیری از تخریب مسیرهای مغز کمک ميکنند. بنابراین، از ما در برابر بیماری آلزایمر و زوال عقل محافظت ميکنند. همه‌ی این علل به جلوگیری از بروز مشکل زود انزالی کمک ميکنند.

 

جوز هندی برای شما خوب نیست، اگر:

– بیش از حد آن را مصرف کنید. شما ممکن اســـت از عوارض جانبی مانند توهم، تشنج، اســـتفراغ و ضربان قلب نامنظم رنج ببرید.

 

۲۰. مارچوبه و شیر

مارچوبه متعلق به خانواده‌ی سوسنیان اســـت و برای خواص دارویی کـــه دارد بسیار تحسین ميشود. درست مانند برخی از گیاهان، تقریبا همه‌ی قسمت‌های مارچوبه دارای خواص دارویی اســـت. این گیاه به رنگ بنفش، سبز و سفید وجود دارد.

 

برای متوقف کردن زودانزالی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله‌ی ۱: دو قاشق چایخوری از مارچوبه‌ی هندی (پودر ریز) و یک فنجان شیر را آماده کنید.

مرحله‌ی ۲: مخلوط را روی اجاق گاز بجوشانید.

مرحله‌ی ۳: درب ظرف را بپوشانید و بگذارید ترکیب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد.

مرحله‌ی ۴: ترکیب حاصل را صاف کنید و سه بار در روز آن را بنوشید.

 

ترکیب شیر و مارچوبه چگونه چنین تاثیری دارد؟

مارچوبه به عنوان منبع خوبی از ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد معدنی ضروری شناخته شده‌اســـت. این گیاه غنی از ویتامین A، تیامین (B۱)، ریبوفلاوین (B۲)، پانتوتنیک اسید (B۵)، نیاسین (B3)، فولات، B6، ویتامین C، E، و K اســـت. مواد معدنی موجود در مارچوبه عبارتند از فسفر، پتاسیم، سلنیوم، روی، منگنز. این گیاه کالری کم و فیبر غذایی فراوانی دارد.

 

مقدار روی موجود در بدن برای تولید تستوسترون ضرورت دارد. ویتامین A برای تنظیم هورمون جنســـی، پروژسترون و یک مزیت دیگر – تولید تستوسترون- مورد نیاز اســـت.

 

ویتامین B۳ موجب افزایش گردش خون در بدن ميشود و سطح کلسترول را کاهش ميدهد. ویتامین C ميتواند تعداد اسپرم، جریان خون و فشار خون را در آلت تناسلی مــــردان افزایش دهد. بنابراین، این گیاه یکی از بهترین درمان‌های گیاهی برای رفع مشکل زودانزالی اســـت.

 

به خوبی ثابت شده‌اســـت کـــه اگر متابولیسم بدن خوب باشد، تمام عملکردهای بدن نیز به درستی انجام ميشود. ترکیبات ضد التهابی این گیاه عبارتند از پروتودیوسین، دیوسگنین، آسپارانین، سارساساپوگنین، ایزورامنتین. برخی از فلاونوئیدهای موجود در مارچوبه عبارتند از ایزورامنتین، کائمفرول و آسپارانین. برای حفظ سلامتی، لازم اســـت کـــه بدن‌تان تمام مواد مغذی را از غذایی کـــه ميخورید جذب کند. کربوهیدرات‌های پیچیده هضم نميشوند تا زمانی کـــه به روده‌ی بزرگ برسند.

 

مزایای شیر هم برای سلامتی به خوبی شناخته شده‌اســـت. این نوشیدنی لبنی پوست را تغذیه ميکند، سبب بهبودی سیستم ایمنی بدن ميشود، و ميتواند با برخی از بیماری‌ها مانند پوسیدگی دندان، مشکلات تنفسی، پوکی اســـتخوان، چاقی و برخی از انواع سرطان مبارزه کند. شیر حاوی کلسیم اســـت، عنصر اصلی موجود در اســـتخوان‌ها، و مواد معدنی‌ای مانند ریبوفلاوین، روی، پروتئین، منیزیم، سلنیوم، و کربوهیدرات. ترکیب عالی مارچوبه و شیر یکی از بهترین درمان‌های زودانزالی اســـت.

 

شیر و مارچوبه خوب نیست، اگر:

– متابولیسم کندی دارید. کربوهیدرات، پرالترین باید با تخمیر هضم شود. در طول این روند، نفخ ممکن اســـت رخ دهد و مشکلات معده ممکن اســـت پیش بیاید.

 

– به پیاز، تره فرنگی و دیگر اعضای خانواده‌ی سوسنیان آلرژی دارید.

 

– به شیر آلرژی دارید. این اختلال نامطلوب عدم تحمل لاکتوز نامیده ميشود. در صورت ابتلا به این اختلال ممکن اســـت از اسهال، درد معده و سوء هاضمه رنج ببرید.

 

۲۱. گیاه دارویی شابانک

برگ گیاه شابانک صاف و نرم اســـت و طعمی تند و تیز دارد (طعم خردل). در دوران باســـتان، روميها و یونانیان از قرن اول میلادی از این گیاه دارویی برای بهبود عملکرد جنســـی و میل جنســـی خود اســـتفاده ميکردند. اعراب نیز از این سبزی به همین منظور اســـتفاده ميکنند. تحقیقات انجام شده در دانشگاه النهرین (سال – ۲۰۱۳) اثرات مثبت گیاه شابانک را در افزایش تولید اسپرم و همچنین سطح هورمون تستوسترون در موش‌ها نشان داد.

 

شابانک متعلق به خانواده‌‌ی سبزیجات چلیپایی مانند کلم، کلم کالی و کلم بروکسل اســـت. برگ‌های این گیاه ترد هستند و طعم و مزه‌ی آن‌ها شبیه به خردل اســـت. منشاء شابانک منطقه مدیترانه اســـت و حتی امروزه این گیاه به عنوان یک تقویت‌کننده‌ی قوای جنســـی شناخته ميشود.

 

شابانک چگونه چنین تاثیری دارد؟

اکثر مواد مغذی کـــه این گیاه دارویی دارد، از ریشه‌های خانواده‌اش حاصل ميشود. مواد معدنی موجود در این گیاه عبارتند از کلسیم، منیزیم، پتاسیم، منگنز، آهن و فولات. ویتامین‌های موجود در شابانک نیز عبارتند از ویتامین B6، ریبوفلاوین، تیامین و اسید پانتوتنیک. این فلاونوئیدها در محافظت از بدن در برابر بیماری‌های ساده موثر هستند چرا کـــه جریان خون را به تمام قسمت‌های بدن افزایش ميدهند، باعث کاهش التهاب در اندام‌های حیاتی ميشوند، عملکرد عروق خونی را بهبود ميدهند و از چسبیدن کلسترول به عروق جلوگیری ميکنند.

 

این گیاه به خانواده‌ی کلم‌ها متعلق اســـت و فیتوکمیکال‌هایی دارد در طیف تیوسیانات، ایندول، سولفورافان و همچنین ایزوتیوسیانات. اثرات ضد بیماری این گیاه دارویی در مقابل بیماری‌هایی مانند سرطان کولون، پستان و پروستات از شما محافظت ميکند. در این گیاه نیز مانند کلم کالی، ویتامین A در مقادیر زیادی یافت ميشود و از بروز بیماری‌هایی مانند سرطان حفره‌ی دهان، ریه و سرطان پوست جلوگیری ميکند.

 

شابانک برای شما خوب نیست، اگر:

– آن را به درستی طبخ نکرده‌اید. مدت زمان پخت و پز باید کامل باشد در غیر این صورت، مواد مغذی آن هدر ميرود و توسط بدن جذب نميشود.

 

– نميتوانید این گیاه را به درستی ذخیره کنید. این گیاه باید در جای خشک و سرد نگهداری شود.

 

– داروهای سنگ کلیه مصرف ميکنید. از آن‌جایی کـــه شابانک غنی از اگزالات اســـت، با مصرف آن، این اختلال ممکن اســـت بدتر شود.

 

– از عوارض جانبی رنج ميبرید. بلافاصله از مصرف غذای آماده شده با این گیاه اجتناب کنید و با یک پزشک مشورت کنید. عوارض جانبی ميتواند ایجاد حساسیت در زبان، لب‌ها و گلو را شامل شود. علائم آن نیز ممکن اســـت تورم صورت باشد کـــه به عنوان آنژیوادم معروف اســـت.

 

۲۲. گیلاس زمستانی

گیلاس زمستانی به عنوان یکی از بهترین داروهای خانگی برای رفع زود انزالی محسوب ميشود. به طور معمول، گیاهان دارویی همیشه قدرت ارگان‌ها را افزایش ميدهند و اســـتقامت بدن را بهبود ميبخشند. معمولا، این گیاه برای درمان ناباروری مــــردان، ناتوانی جنســـی و مشکلات مرتبط با قوای جنســـی مــــردان به نام یک داروی جدید اســـتفاده ميشود. این گیاه دارویی همچنین احساسات منفی مانند اســـترس، اضطراب و بی‌خوابی را درمان ميکند و رشد تومور را کند ميکند.

 

مرحله‌ی ۱: ریشه‌ی گیلاس زمستانی را از فروشگاه گیاهان دارویی خریداری کنید.

مرحله‌ی ۲: یک قاشق چایخوری ریشه‌ی گیلاس زمستانی را با یک لیوان شیر و یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید.

مرحله‌ی ۳: ترکیب حاصل را به صورت منظم مصرف کنید.

 

روش دوم برای اســـتفاده از گیلاس زمستانی

شما همچنین ميتوانید پودر گیلاس زمستانی را با روغن حیوانی مخلوط کنید تا بنیه‌تان بهبود بیابد و در عین حال تعداد اسپرم‌ها را نیز افزایش دهید.

 

گیلاس زمستانی چگونه چنین تاثیری دارد؟

این گیاه دارویی مخصوص موجب تشکیل دهيدرواپياندروسترون يا DHEA ميشود، هورمونی کـــه در بدن به اســـتروژن و تستوسترون تبديل ميشود. این دو ترکیب مهمِ مسئول اثرات مفید این گیاه، ویتانولیدها هستند. ین دو ویتانولید مهم عبارتند از ویتانولید A و ویتانولید D.۱۱.

 

این گیاه دارویی دارای خواص ضد میکروبی اســـت و ثابت شده کـــه سالمونلا را از بین ميبرد. گیلاس زمستانی برای سیستم عصبی مناسب اســـت و ميتواند گردش خون را در تمام بدن حتی در اندام‌های تناسلی بهبود بخشد. این ویژگی به مــــردان کمک ميکند تا مقاربت جنســـی طولانی‌تری داشته باشند و بهترین راه برای درمان زود انزالی اســـت.

 

گیلاس زمستانی خوب نیست، اگر:

– شما سابقه‌ی پزشکی مرتبط با افسردگی، اضطراب، بی‌خوابی، فشار خون بالا و دیابت دارید. افراد دیابتی باید سطح قند خون خود را تحت کننترل داشته باشند. اگر فشار خون پایینی دارید، این گیاه ميتواند آن را پایین‌تر بیاورد.

 

– باید دوز مناسبی کـــه برای‌تان تجویز شده را مصرف کنید. مصرف مقدار زیادی از این گیاه دارویی منجر به بروز حالت تهوع، ناراحتی و اسهال ميشود.

 

– در حال مصرف داروهای زخم معده یا مشکلات دستگاه گوارش هستید. با مصرف گلاس زمستانی این اختلال ممکن اســـت بدتر شود.

– قرار اســـت به زودی عمل جراحی داشته باشید. دو هفته قبل از جراحی مصرف گیلاس زمستانی را متوقف کنید.

– مشکل تیروئید دارید. سطح هورمون ممکن اســـت نوسان بیابد.

 

۲۳: مشاوره گرفتن

در نهایت برای زود انزالی رابطه را بررسی کنید تا با اختلال عملکرد جنســـی مقابله کنید. نگاهی به نحوه‌ی برقراری رابطه‌ی جنســـی داشته باشید و این‌کـــه امید و اهداف ما برای روابط جنســـی‌مان چیست. صحبت کردن با یک متخصص سکس تراپی یا کامش درمانی نیز ميتواند تاثیر شگفت‌انگیزی داشته باشد.

 

مطالب بیشتر:

آموزش مسائل زناشویی | جنســـی و رابطه عاطفی

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا