پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • راه حل های رفع مشکلات و از کار افتادن دوربین گوشی اندرویدی

  مجموعه : آموزش موبایل,برنامه موبایل

  راه حل های رفع مشکلات و از کار افتادن دوربین گوشی اندرویدی

  راه حل های رفع مشکلات و از کار افتادن دوربین گوشی اندرویدی

  بسیاری از گوشی های اندروید بعد از مدتی کیفیت دوربین آن به خوبی سرویس دهی ندارد. در این مقاله ما راه حل هایی برای رفع این مشکلات دوربین گوشی شما  تهیه کرده ایم در ادامه با ما همراه باشید .

   

  یکی از مرسوم ترین مشکلاتی که ممکن اســت هنگام کار کردن با دوربین اندرویدی برایتان رخ دهد، این اســت که روی دکمه دوربین ضربه بزنید و شاهد یک صفحه با عبارت Unfortunately Camera Has Stopped Working باشید. این عبارت بدین معنی اســت که ” متاسفانه، دوربین از کار کردن افتاده اســت! ” و نمي تواند کار کند. در چنین شرایطی نهایتا روی یک دکمه ok کلیک مي کــنید و از دوربین خارج مي شوید.

   

  شانس شما در چنین شرایطی این اســت که

  اپلیکیشن دوربین را ۳۰ ثانیه ببندید و بعد دوباره اقدام کــنید.

  گوشی را ریستارت کــنید ( یا خاموش و روشن کــنید ) و بعد دوربین را تست کــنید

  کش گوشی و دوربین را پاک کــنید

   

  در حالت شماره ۲، که معمولا هميشه برای هر مشکلی در مرحله اول توصیه مي کنیم به راحتی مي توانید یک شوک به گوشی وارد کــنید. شاید چیزی به درستی اجرا نمي شود و یا مواردی نظیر این. در این حالت، گوشی با ریستارت شدن، برنامه مورد نظر را تحت تاثیر قرار مي دهد و در ۹۰ درصد حالات، اپلیکیشن به درستی شروع به کار مي کند. اما اگر با ریستارت کردن هم مشکل حل نشد، برای شروع به سراغ پاک کردن کش مي رویم.

  راه حل های رفع مشکلات و از کار افتادن دوربین گوشی اندرویدی

  شیوه پاک کردن کش دوربین اندرویدی

  ابتدا به Settings در گوشی خود وارد شوید.

  در بخش تنظیمات مسیر Applications -> Application Manager را پیدا کــنید.

  در این جا باید یک منوی باز شونده را مشاهده کــنید. در همين حال، All Apps را انتخاب کــنید.

  در ميان اپلیکیشن ها، اپلیکیشن دوربین خود را پیدا کــنید و روی آن ضربه بزنید

  بعد از این Force Stop را انتخاب کــنید.

  در ادامه مسیر Storage -> Clear Cache دنبال کــنید.

  راه حل های رفع مشکلات و از کار افتادن دوربین گوشی اندرویدی

  وقتی که این کار را انجام دهید، فایل هایی که در حافظه نهان وجود دارند پاک مي شوند و فضا را آزاد مي کنند. با این کار ممانعت هایی که ممکن اســت این فایل ها برای باز شدن و درست کار کردن دوربین اندروید ایجاد مي کرده اند، از بین مي روند. در نهایت مي توانید به راحتی تست کــنید که آیا حالا دوربین کار مي کند یا نه.

   

  حل مشکل پس زمينه سیاه رنگ در دوربین اندروید

  شاید شما هنگام کار کردن با دوربین در اندروید، Unfortunately Camera Has Stopped Working را مشاهده نکــنید اما ببینید که پس زمينه دوربین سیاه رنگ اســت و هیچ چیز نمایش داده نمي شود.

   

  قبل از هر چیزی به این نکته توجه کــنید که، سیاه شدن پس زمينه دوربین مي تواند هم دلیل سخت افزاری داشته باشد و هم نرم افزاری. ما در این مطلب به راه حل نرم افزاری آن مي پردازیم.در چنین شرایطی راه حل های نرم افزاری مختلفی برای حل مشکل دوربین گوشی داریم که مي توانید از طریق موارد زیر به ترتیب آن ها را روی گوشی تست کــنید:

   

  حالا باتری را از گوشی خود درآورید

  یکی از اولیه ترین کار ها که برای شوک وارد کردن به گوشی انجام مي دهیم ریستارت کردن گوشی اســت. قبلا گفتیم که گوشی را ریستارت کــنید. اما این بار به عنوان یک مرحله پیشرفته تر توصیه مي کنیم که، هنگامي که گوشی تان روشن اســت،

   

  باتری گوشی را جدا کــنید و مدتی صبر کــنید تا در همين حالت باقی بماند ( حدود ۱ دقیقه ) و بعد دوباره باتری را سرجایش قرار دهید و گوشی را روشن کــنید. این کار نوعی ریست نرم به شمار مي آید.با این کار احتمالا حالا دوربین صفحه مشکی را نمایش نمي دهد ( دقت کــنید که این راه حل برای گوشی هایی اســت که دوربین قابل جابجایی توسط کاربر دارند )

   

  اپلیکیشن های فرعی دوربین را حذف کــنید

  شاید شما اخیرا اپلیکیشنی برای بهینه سازی دوربین یا افزایش قابلیت های دوربین اندروید و یا حتی برای گرفتن عکس روی گوشی تان نصب کرده اید. در بسیاری از موارد، این اپلیکیشن ها موجب بروز مشکل در نرم افزار اصلی دوربین گوشی اندرویدی مي شوند.چاره این اســت که حتی الامکان، ابتدا این اپلیکیشن ها را آپدیت کــنید.

  راه حل های رفع مشکلات و از کار افتادن دوربین گوشی اندرویدی
  گاهی بروز رسانی اپلیکیشن های دوربین مي تواند مشکل را حل کند. به گوگل پلی بروید و از آپشن های منو در سمت چپ ( سه خط موازی ) وارد بخش اپ ها شوید و موارد مورد نیاز به آپدیت را ببینید. مي توانید یکی یکی یا به طور یک جا آن ها را بروز رسانی کــنید.

   

  اگر مشکل حل نشد، باید آن ها را حذف کــنید. به طور کامل این اپ ها را uninstall کــنید و بعد گوشی را ریستارت کــنید.سپس به برنامه دوربین اندرویدی تان بروید و وضعیت را بررسی کــنید.

   

  اندروید خود را بروز کــنید

  گاهی اوقات مشکل از خود اندروید اســت. مثلا مشکلی رخ داده یا یک سری اتفاقات روی گوشی و اپلیکیشن ها و نرم افزارها رخ داده که برنامه ها را از حالت نرمال خارج کرده اســت. بسیاری از وقت ها با بروز رسانی اپلیکیشن ها و یا خود اندروید مي توانید مشکل را حل کــنید. برای این کار مي توانید به بخش بروز رسانی گوشی بروید و اپلیکیشن هایی که شامل بروز رسانی شده اند را انتخاب کــنید.

   

  اگر دوربین را در این بخش مي بینید مي توانید به راحتی با یک ضربه اقدام به آپدیت دوربین گوشی کــنید.در صورتی که بروز رسانی مشکل شما را حل نکرد ناچارید به اقدام نهایی روی اورید که البته کمي کار را سخت مي کند.

   

  فکتوری ریست را امتحان کــنید

  این گام آخر اســت. برای این که بتوانید مشکل دوربین را بدون هیچ اقدام اضافی ۱۰۰ درصد حل کــنید ( البته اگر مشکل نرم افزاری باشد ) مي توانید با خیال راحت به تنظیمات بروید و فکتوری ریست را انتخاب کــنید. فکتوری ریست ریست سخت اســت! یعنی تمام دیتاهای شما را پاک مي کند پس لازم اســت که پیش از آن، یک بکاپ گیری داشته باشید. مسیری که باید برای این کار در نظر بگیرید شامل Settings -> Backup and reset -> Factory data reset -> Reset device مي شود.

   

  از کار افتادن دوربین بعد از چند ثانیه کار کردن

  گاهی اوقات گوشی شما به درستی دوربین را باز مي کند و در حال اســتفاده از آن هستید که ناگهان متوقف مي شود. در این حالت مي توان گفت که مشکل نرم افزاری اســت. گاهی وجود برخی اپلیکیشن ها موجب تداخل مي شوند. اما کدام اپلیکیشن ها؟ قطعا دانستن آن سخت اســت.

   

  اما مي توانید به کمک حالت امن یا همان safe mode در گوشی متوجه شوید که علت این رخداد، وجود نرم افزار های شخص ثالثی اســت که روی گوشی نصب کرده اید یا نه.نرم افزارهای شخص ثالث همان نرم افزارهایی هستند که ممکن اســت از مارکت های مختلف نظیر گوگل پلی یا وب سایت های مختلف نصب کرده باشید ( و یا حتی از دوستان تان گرفته باشید ).

   

  اگر در حالت ایمن، دوربین به خوبی کار مي کند این یعنی باید به سراغ آخرین اپ های نصب شده بروید ویکی یکی آن ها را حذف کــنید و مساله را بررسی کــنید.

   

  روش ورود به حالت امن در اندروید

  برای ورود به حالت امن گوشی خود را خاموش کــنید، کمي صبر کــنید و دوباره دکمه پاور را بزنید تا روشن شود اما اجازه ندهید کامل روشن شود. وقتی که به لوگوی اندروید رسیدید، دکمه کاهش ولوم را فشار دهید و بگیرید تا این که وارد حالت امن یا همان safe mode شوید. ( بستگی دارد که از چه گوشی اســتفاده مي کــنید تا بتوانید وارد حالت امن شوید. اینترنت را برای مدل گوشی خود سرچ کــنید تا به شما یاد دهد چطور باید به حالت ایمن بروید. )

  راه حل های رفع مشکلات و از کار افتادن دوربین گوشی اندرویدی

  بعد از وارد شدن به حالت امن در پایین و سمت چپ گوشی باید بتوانید حالت امن safe mode را ببینید. حالا دوربین را چک کــنید. ببینید که در مدت زمان طولانی تری به درستی کار مي کند یا نه.

   

  پاک کردن پارتیشن کش برای حل مشکل دوربین اندروید

  همچنین مي توانید پارتیشن کش را پاک کــنید. با پاک کردن پارتیشن حافظه پنهان ، پرونده هایی را که احتمالاً هنگام فکتوری ریست باقی مانده اند پاک مي کــنید. برای پاک کردن پارتیشن حافظه پنهان ، دستگاه Android خود را خاموش کرده و دکمه صفحه اصلی ( هوم ) ، افزایش ولوم صدا و پاور ( خاموش و روشن )را فشار دهید تا زمانی که احساس لرزش دستگاه خود کــنید.

   

  دکمه پاور را رها کــنید ، اما دکمه های صفحه اصلی و افزایش ولوم صدا را تا زمانی که صفحه نمایش “Android System Recovery” ظاهر نشود ، رها نکــنید. برای انتخاب “Wipe cache partition” ، دکمه کاهش ولوم را برای انتخاب و از دکمه پاور برای اعمال تنظیمات اســتفاده کــنید.

   

  با این روش ها احتمالا مي توانید مشکل نرم افزاری گوشی خود را حل کــنید. اما اگر مشکلات همچنان ادامه دارند به یک متخصص سخت افزار گوشی اندروید مراجعه کــنید تا سلامت دوربین تان را چک کند.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
  تبلیغات
  تبلیغات
 • مطالب پربازدید
 •