پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • راهکارهایی برای داشتن رابطه بهتر و عاشقانه تر و پایدارتر

  مجموعه : همسرداری

  راهکارهایی برای داشتن رابطه بهتر و عاشقانه تر و پایدارتر

  راهکارهایی برای داشتن رابطه بهتر و عاشقانه تر و پایدارتر

  همه ما زوج هایی را در زندگی مان می شناسیم کـــه با آرامش و عشق در کنار همدیگر زندگی می کنند ، رابطه آن ها پایدارتر اســـت و همیشه موجب تحسین دیگران هستند. تفاوت‌ها اغلب باعث تقویت رابطهٔ بین دو نفر ميشوند. آیا راه‌های دیگری برای یک رابطهٔ موفق، چه دوستی باشد یا هم‌خانگی یا همسری، وجود دارد؟در اینجا راه‌هایی عملی برای بهتر و آسان شدن رابطه‌های مهم زندگی‌تان آورده‌ایم.

   

  ۱. حس خوب نسبت به خودتان را حفظ کنید

  خیلی ساده ممکن اســـت رابطه‌ای را شروع کنید و بعد احساس کنید کـــه خودتان را جایی در این ماجرا گم کرده‌اید. برای خودتان وقت بگذارید، به شریک‌‌تان هم فرصتی برای خودش بدهید، این بسیار مهم اســـت. به سرگرميها و علاقمندی‌های‌تان ادامه دهید و چیزهایی کـــه برای‌تان اهمیت داشته اســـت را از یاد نبرید. خاخام هاروی بلوفسکی به اهمیت حفظ احساس خوب نسبت به خودمان اشاره ميکند:” با این کار، رابطهٔ خود را در موقعیتی امن قرار ميدهید، رابطه‌ای کـــه فضای کافی برای رشد و پیشرفت در اختیار شما ميگذارد و در این مسیر شما را تشویق هم ميکند. این مطلقاً به معنای پرهیز و دوری از شریک زندگی‌تان نیست بلکـــه به معنای پروردن رابطه‌ای سالم و بالنده اســـت”. زمانی برای خودتان داشته باشید تا از زمان با هم بودن‌تان بهترین را بسازید.

   

  ۲. از ناسازگاری نترسید

  متفاوت بودن و داشتن این حس کـــه من تغییر نميکنم، منجر به عدم توافقاتی ميشود؛ اما ناسازگاری در رابطه و دوستی حتماً اتفاق بدی نیست. تفاوت‌های میان ما باعث تقویت و پرورش رابطه ميشود و همراهی و با هم بودن از همین تضاد‌ها سر‌چشمه ميگیرد. در واقع، شیوهٔ واکنش و رفتار شما در برابر این ناسازگاری‌ها تعیین‌کننده اســـت.اســـتر پرل، ‌درمانگر مشهور بر این باور اســـت کـــه همدلی مهم‌ترین نکته در رفع ناسازگاری‌هاســـت: “به هر آنچه دیگری از سر ميگذراند توجه کنید”؛ اســـتر ميگوید همدلی داشته باشید و سهم ومسئولیت‌تان را در مشکلاتی کـــه رودر‌روی‌شما قرار ميگیرد، بپذیرید. به جای اینکـــه بر خطای طرف مقابل تمرکز کنید، از خودتان بپرسید: من چه اشتباهی کردم و حالا چطور ميتوانم آن را جبران کنم؟

  راهکارهایی برای داشتن رابطه بهتر و عاشقانه تر و پایدارتر

  ۳. با هم از زندگی لذت ببرید

  “زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید” توصیه‌ای قدیمی اما بسیار خوب اســـت. اجازه ندهید کـــه رابطه‌تان به خرید کردن و خالی کردن سطل‌های زباله منحصر شود. زمان‌هایی را برای لذت بردن از با هم بودن‌تان کنار بگذارید و تجربه‌های هیجان‌انگیزی با هم داشته باشید؛ شامی دلپذیر، رفتن به تماشای آکواریوم، گذراندن صبح در تخت‌خواب. به سختی ميتوان زمانی در برنامه‌های شلوغ دوستان خیلی گرفتار پیدا کرد، در این صورت بد نیست یک قرار ثابت بگذارید، مثلاً سومین سه‌شنبهٔ هر ماه به صرف غذای محبوب‌تان یا برنامه‌ریزی برای سفر سالانه.

   

  ۴. روشن و صریح با هم گفتگو کنید

  ميدانید کـــه خیلی از دعوا‌ها فقط بر اثر سؤتفاهم پیش ميآید؟ بهترین راه این اســـت کـــه روشن و صریح و مؤثر با هم گفتگو کنید تا از دلسردی و درگیری و دعوا جلوگیری کنید. پیام و ای‌میل‌ها را پیش از فرستادن یک بار بخوانید، آیا آنچه ميخواســـتید بیان کنید را نوشته‌اید؟ اگر تردید دارید، کمی صبر کنید تا با هم رو‌در‌رو حرف بزنید یا امکان گفتگوی تصویری فراهم شود.با هر‌آنچه شریک‌تان از سر ميگذراند، همدلی کنید. به‌ جای تمرکز بر این کـــه دیگری چه خطایی کرده اســـت، از خودتان بپرسید چه خطایی از من سر زده اســـت و چطور ميتوانم آن را جبران کنم؟

   

  ۵. انتظار زیادی نداشته باشید

  ما نميتوانیم بار زیادی بر شریک یا همسرمان تحمیل کنیم: ما از آنها توقع داریم کـــه تکیه‌گاه عاطفی، عاشق، دوست، همراه، رازدار و پشتیبان مادی ما باشند. وقتی در یکی از این زمینه‌ها کوتاهی ميکنند، ما کل رابطه را زیر سؤال ميبریم. گاهی خوب اســـت بدانیم چه زمانی باید برای راهنمایی و نصیحت سراغ دوست یا یکی از اعضای خانواده برویم یا برای یافتن شانه‌ای برای گریستن، نه اینکـــه همه این وظایف را بر عهدهٔ شریک زندگی‌مان بگذاریم. همسر یا شریک زندگی شما مهم‌ترین رابطهٔ شماســـت اما تنها رابطهٔ شما نیست.

  راهکارهایی برای داشتن رابطه بهتر و عاشقانه تر و پایدارتر

  ۶. قدر لحظه‌های خوب را بدانید

  زندگی دشوار اســـت، هر زمان چیزهای شادی‌بخشی روی ميدهد، نغمه‌خوان و رقصان شوید. اگر دوست‌تان صاحب فرزندی شده اســـت یا شریک زندگی‌تان پس از مدت‌ها ارتقا مقام پیدا کرده اســـت، جشن و سرور برپا کنید. جشن گرفتن رویداد‌های خوب و شادی‌بخش باعث نزدیکی بیشتر شما ميشود و کمک ميکند فرود‌ها و دشواری‌های زندگی را آسان‌تر با هم بگذرانید.

   

  ۷.آسیب‌پذیر باشید

  برای رسیدن به نزدیکی و صمیمیت باید نقاب‌های وجودتان را کنار بزنید. اگر آسیب‌پذیری خود را نشان دهید، نگرانی‌ها و ترس‌های خود را با شریک‌تان مطرح کنید و از او کمک بخواهید او هم در برابر شما چنین رفتاری در پیش ميگیرد. برنه براون، پژوهشگر، پس از هزاران مصاحبه دریافت کـــه راز پیوند میان انسان‌ها آسیب‌پذیری آنهاســـت؛ او ميگوید: “هیچ نوع صمیمیت یا بهتر بگویم صمیمیت عاطفی یا صمیمیت معنوی یا صمیمیت جسمی بدون آسیب‌پذیری به وجود نميآید”.

   

  ۸ . مهربان و قدر‌شناس باشید

  ممکن اســـت ما به کسانی کـــه دوست ميداریم بی‌اعتنایی کنیم و وجودشان را نادیده بگیریم، از این رو خیلی مهم اســـت کـــه همدیگر را تأئید کنید و نسبت به یکدیگر مهربان باشید و وقتی دیگری مهربانی ميکند، از او قدردانی کنیم. اگر به کسی فکر ميکنید، برای او بنویسید یا به او پیامی بفرستید تا بداند. اگر همسر یا شریک زندگی‌تان وقت دکتر مهمی دارد یا اتفاق نگران‌کننده‌ای سر کارش پیش آمده اســـت، سراغ او را بگیرید و از احوالش جویا شوید. اگر دوست‌تان بیمار شده اســـت برایش آرزوی تندرستی کنید. اشاره‌های ساده و کارهای کوچک اثر بسیار عمیق و ماندگاری دارد.

   

  ۹. منتظر نمانید

  فرهنگ عمومی به ما ميگوید کـــه بهتر اســـت برای یافتن فرد ایده‌آل صبر کنیم. اســـتر پرل ميگوید این امر باعث ميشود زنان و مردانی کـــه در روزگار دیجیتال امروزی دنبال شریک ميگردند ناتوان از تصمیم‌گیری شوند: از کجا بدانیم کـــه این آدم ” بهترین فرد” اســـت در حالی کـــه میلیون‌ها نفر دیگر هم هستند کـــه ميتوانند شریک احتمالی ما باشند؟ اســـتر ميگوید کـــه حقیقت این اســـت کـــه نميتوانیم بدانیم. باید یادمان باشد “آدم کامل و بی‌نقص وجود ندارد. شما کسی را پیدا ميکنید و انتخاب ميکنید کـــه زندگی را با او بسازید”. کامیابی و شکست در رابطه به “بهترین فرد” بودن آنها ربطی ندارد، بلکـــه به سازگاری و آمادگی خود شما برای تلاش بی‌امان بستگی دارد.

   

   

  مطالب بیشتر:

  زندگی مشترک با دوستی های عاشقانه چه فرقی دارد؟

  بغل کردن عاشقانه همسر چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد؟

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •