پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • راهنمای خرید لباس بارداری و شیردهی مادران باردار

  مجموعه : مدل لباس زنانه

  راهنمای خرید لباس بارداری و شیردهی مادران باردار

  راهنمای خرید لباس بارداری و شیردهی مادران باردار

  مادران باردار و شیره در این دوران به استایل و تیپ خود اهمیت زیادی می دهند، ما امروز بهترین مدل های لباس شیردهی و بارداری را آماده نموده ایم. در گذشته خانم‌های باردار اغلب لباس‌هایی قدیمی، گشاد و از مد افتاده حتی متعلق به مادران خودشان را می‌پوشیدند و سعی می‌کردند برای این ایام لباس جدیدی نخرند و توجه کمتری به ظاهر خودشان داشتند، چرا که فکر می‌کردند اندام آنها از فرم خارج شده است، اما امروزه اکثر بانوان باردار در خانه نیستند، بلکه شاغل هستند و در اجتماع حضور دارند.

   

  همین مساله تفاوت زیادی را در مدل لباس پوشیدن آنها ایجاد نموده است. خانم‌های این دوره، در جمع همیشه حاضرند و فعال هستند، سفرهای داخلی و بین‌المللی دارند و بسیاری از آنها پست‌های مهم شغلی دارند. طبیعتا پوشش آنها در بارداری باید علاوه بر راحتی، جذاب و شیک هم باشد. وقتی باردار هستید، لباس پوشیدن یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای شما است، اینکه چه چیزی بپوشید؟

   

  لباس‌های مناسب شیردهی

  پس از تولد کودک، تا مدتی شکم حالت بارداری را حفظ می‌کند و احتمال دارد هنوز لباس‌های مدل بارداری را استفاده نمایید. گذشته از اینها یک شیردهی موفق لباس مخصوص و مناسب می‌طلبد. بعنوان مثال در صورتی که دقت کنید سوتین‌های عادی یا لوکس از نوع بالابر سینه یا قاب دار و غیره اکثرا مناسب شیردهی نیستند و این نه تنها به لحاظ مدل آنها بلکه از نظر جنس و استحکام آن است.

   

  سوتین شیردهی دسترسی راحت نوزاد به سینه مادر را فراهم می‌نماید بدون اینکه مادر ملزم باشد سوتین را از روی سینه بالا برده یا کلا آن را از تن بیرون آورد. جنس آنها هم از موادی مرغوب از جمله کتان می‌باشد که هوا را به خوبی از خود عبور می دهند و مانع از ایجاد فشار بر روی سینه‌ها و جمع شدن شیر در نقاطی از سینه می‌شوند.

   

  در بین سوتین‌های شیردهی به دنبال انواع با کاپ‌های داخلی سه گوش باشید چون زمانی که باز می‌شوند راحتی بیشتری در شیر دادن دارند علاوه بر این مدل‌هایی که لایه داخلی با ضخامت بیشتری دارند بهتر است، زیرا از تراوش شیر به لباس مادر جلوگیری می‌نمایند. همچنین بند‌های آن باید پهن و غیر استرچ و قابل تنظیم باشند. پوشیدن بلوزهای دکمه‌دار از بهترین گزینه‌ها برای شیردهی نوزاد است.

   

  این نوع بلوزها هم شیک و رسمی بوده و هم انواع اسپورت دارند وگزینه‌ای سریع و محفوظ برای شیردهی محسوب می‌شوند. پیراهن یا بلوزهایی با یقه روی هم آمده و تی‌شرت‌های با یقه هفت هم مناسب شیردهی می‌باشند. از جدیدترین مدل‌هایی هم که به بازار آمده است تونیک‌هایی بابرشی افقی در وسط لباس است که شیردهی را خوب و آسان می‌کند.

   

  ویژگی‌های لباس بارداری مناسب

  همیشه مهم‌ترین نکته در انتخاب لباس‌تان در این مدت، میزان راحتی شما در آن است. بدن هفته به هفته در حال تغییر است و باید در پوشش خود راحت باشد. جنس لباس هم خیلی مهم است. هرچه مواد بکار رفته در این لباس‌ها از الیاف طبیعی‌تر باشد، بهتر است، مانند کتان و نخ.

   

  بعضی از خانم‌های باردار از اینکه بارداری خود را ابراز کنند احساس خوبی ندارند و سعی می‌کنند با پوشیدن لباس‌های با سایز بزرگ‌تر شکم خود را بپوشانند غافل از اینکه اندام خود را با پوشیدن این لباس‌ها ناموزون و نامتناسب نشان می‌دهند. پوشیدن لباس‌های بدون طرح و ساده و افتاده راحتی خاصی دارند، اما مناسب مهمانی‌ها نیستند، زیرا شما را قدیمی نشان می‌دهند و مسن‌تر از سن واقعی خودتان.

  راهنمای خرید لباس بارداری و شیردهی مادران باردار

  در صورتی که اغلب لباس‌های با سایز بالاتر می‌پوشید، در دوره بارداری سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که فرم خوبی داشته و از ناحیه شکم آزاد‌تر باشند تا بعد از بارداری تنها با بستن یک کمربند بتوانید دوباره از آنها به کار ببرید. پیراهن‌های با یقه هفت و یا قایقی از مدل‌های خوبی برای فرم دادن به صورت خانم‌های باردار هستند.

   

  در صورتی که اسپورت‌پوش هستید، شلوار جین‌های اسپورت شکم‌دار مخصوص حاملگی را انتخاب کنید و با یک بلوز یا تونیک بلند بپوشید. این شلوارها اغلب دو فرم دارند یا زیر شکم یا بالای شکم قرار می‌گیرند و راحتی خاصی به آن می‌دهند. یا حتی در صورتی که دوستدار دامن‌های تنگ هستید، می‌توانید از دامن‌های مخصوص حاملگی به کار ببرید که یا روی برآمدگی شکم یا زیر آن قرار می‌گیرند.

   

  لباس‌های طرح‌دار و رنگارنگ بپوشید. خیلی از خانم‌های حامله لباس‌های رنگی، طرح‌دار و راه‌راه با راه‌های افقی نمی‌پوشند. در صورتی که لباس‌های طرح‌دار با طرح‌های نه چندان شلوغ و رنگ‌های شاد بپوشید یا بلوز شلواری که یکی از آنها راه‌راه و دیگری ساده است با هم ست کنید اندام شما خیلی زیباتر هم خواهد شد.

   

  خیلی‌ها عادت دارند لباس‌های با رنگ تیره مانند سورمه‌ای یا مشکی بپوشند، حتی در دوره بارداری زیرا تصور می‌کنند شکم برآمده آنها را کوچک‌تر نشان می‌دهد. شاد بپوشید رنگ‌های روشن انرژی مثبت بیشتری به شما خواهد داد. استفاده از تزییناتی مثل گردنبند، دستبند، گل و گیره‌های سر و از این قبیل می‌تواند بر آراستگی و زیبایی و به روز بودن بانوان باردار بیفزاید. بارداری نباید در زیبایی شما اثری عکس داشته باشد.

   

  اغلب در سه ماهه اول بارداری می‌توانید لباس‌های عادی خود را به کار ببرید. در کنار آن داشتن بند شلوارهای کشی مخصوص حاملگی، از ضروریات است که می‌توانید با استفاده از آنها در ناحیه شکم احساس آزادی بیشتری داشته باشید و از شلوار و دامن‌های عادی خود هم تا وقتی که هنوز اندازه شکم زیاد بزرگ نشده است به کار ببرید.

   

  برای ماه‌های بعدی به لباس‌های مخصوص بارداری احتیاج دارید که از نظر اندازه از لباس‌های عادی بزرگ‌تر هستند. حال دیگر انتخاب بلوز، شلوار یا پیراهن به خود شما بستگی دارد. یکی از موارد قابل یادآوری مهم، اندازه سینه‌ها در بارداری است به طوری که سینه‌ها حجیم‌تر و سنگین‌تر می‌شوند. بخاطر داشته باشید سوتین انتخاب شده در صورتی که از جنس کتان باشد خیلی بهتر است.

   

  کارشناسان اعتقاد دارند بخاطر حساس‌تر شدن بافت سینه‌ها در این مدت از انواع فنردار سوتین نباید استفاده شود. کفش از موارد مهم دیگر است. مرکز ثقل شما در بارداری تغییر پیدا می‌کند و احتمال دارد با افزایش وزنی که پیدا کرده‌اید در حفظ تعادل دچار مشکل شوید. کفش‌های راحت و پاشنه کوتاه، بدون زبانه یا بند مناسب‌تر هستند. تا آنجا که می‌توانید از کفش‌های پاشنه‌دار استفاده نکنید و یا مدل‌هایی را نپوشید که ملزم باشید برای بستن آنها خم شوید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •