پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب

  مجموعه : سلامت پوست و مو

  راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب

  راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب

  مراقبت از پوست مساوی اســـت با سلامت ، درخشندگی و زیبایی شما که مي توانید از آن لذت ببرید. خانم ها به طور دائم از کرم های ضد آفتاب اســـتفاده مي کنند. امروز به شما بهترین کرم های ضدآفتاب مردانه و زنانه بازار را معرفی مي کنیم تا بتوانید بهترین مارک را خریداری کنید.

   

  آشنایی با کرم های ضد آفتاب مک، لانکوم، دکتر ژیلا و بایودرم

  راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب

  کرم ضد آفتاب یکی از مهم ترین محصولات آرایشی و بهداشتی اســـت که همه افراد در طول روز برای مراقبت از بهداشت پوست و کاهش خسارت از بافت پوست در برابر تشعشع آفتاب مي بایست اســـتفاده شود. بعضی ها گمان ميکنند که ضد آفتاب فقط مخصوص روزهای گرم تابستان اســـت. در حالی که ضد آفتاب و تجدید ضد آفتاب در طول روز مي بایست در ۳۶۵ روز سال در مکان های سرباز اســـتفاده شود و فرهنگ اســـتفاده از ضد آفتاب مثل فرهنگ اســـتفاده از نخ دندان اپیدمي شود. کرم های ضد آفتاب بر اساس کیفیت و مواد ساخته شده و اعتبار برند، قیمت های گوناگونی دارند و برای پوست خشک و چرب و مختلط در اختیار مصرف کننده قرار مي گیرد.

   

  چرا باید از کرم ضد آفتاب بزنیم؟

  این سوال مهمي اســـت. خیلی ها این سوال در ذهنشان ایجاد نمي شود بنابراین به دنبال اســـتفاده از ضد آفتاب و شیوه اســـتفاده از آن و شناخت انواع کرم های ضد آفتاب با مواد گیاهی و غیر گیاهی هم نیستند و پوست خود را خیلی زود، پیر و چروک و غیر صاف و تیره مي کنند. پوست شما هر روز در معرض اشعه های خطرناک خورشید اســـت و مهم نیست در محیط سرباز یا سربسته هستید، در هر حالت، پوست شما به عنوان عضوی حساس، در معرض آسیب خواهد بود.

   

  توجه کنید که کرم ضد آفتاب راه حلی تضمين شده برای حل این موضوع نیست و مراقبت از پوست فرآیند های دیگری هم دارد که باید به آن توجه کرد. مثلا عدم تست عطرهای تقلبی روی بافت پوست و عدم اســـتفاده از محصولات آرایشی مشترک. توجه کنید که یک کرم ضد آفتاب مناسب با ایجاد یک لایه روی پوست شما قادر خواهد بود که اشعه های خطرناک UVA و UVB را دفع کند و در عین حال رطوبت پوست را حفظ کند که برای حفظ شادابی و طراوت پوست بسیار مهم اســـت.

  راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب

  کرم ضد آفتاب را باید با دقت خریداری کنید

   

  انواع کرم های ضد آفتاب

  مدل های مختلف برای کرم های ضد آفتاب در بازار پر رقابت دنیای مد و لباس و محصولات آرایشی در دسترس خریداران اســـت. فرمولاسیون برخی از کرم ها، گیاهی اســـت مثل برند ایوروشه فرانسه. فرمولاسیون کرم ها، انواع آن را تعیین مي کند. برخی از کرم های ضد آفتاب، رنگی و بعضی بی رنگ و شماری نیز با SPF کم یا زیاد مي‌شود. کسانی که نمي‌خواهند رنگ صورتشان خیلی سفید شود معمولا از کرم ضد آفتاب رنگی با رنگ پوست خودشان اســـتفاده مي‌کنند که مانند کرم پودر هستند.

   

  اس پی اف ( SPF ) در کرم ضد آفتاب یعنی چی؟

  حتما در خبرها و روی جعبه کرم ضد آفتاب با واژه اس پی اف آشنا شده اید. در واقع SPF مخفف عنوان انگلیسی: sun protection factor به معنای عوامل محافظت از خورشید اســـت. تحقیقات نشان داده‌ اســـت که کرم‌های ضدآفتابی که SPF 30 دارند تا ۹۷ درصد اشعه‌های مضر را دفع مي‌کنند و SPF 50 تا ۹۸ درصد اشعه‌های مضر آفتاب را دفع مي‌کند. به همين دلیل دکترها اســـتفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 30 را برای پوست کافی مي‌دانند. ماریا شاراپووا، اسطوره تنیس زنان جهان، از طرفداران کرم های ضد آفتاب با اس پی اف ۱۵ تا ۳۰ اســـت.

   

  اگر شما پوست چرب دارید، کرم های ضد آفتاب فاقد چربی و مات گزینه خوبی خواهد بود. کرم های ضد آفتاب مات، سبک اســـت و پوست شما را از حالت براق خارج ميکند. در واقع بهترین کرم ضد آفتاب،‌ کرمي اســـت که در عین مات بودن، فاقد چربی و پارابن بوده و قابلیت مرطوب کنندگی (هیدراته) خوبی داشته و لایه لایه نشده و دوام و ماندگاری مطلوبی برای پوست شما به ارمغان آورد.

   

  برخی از کرم های ضد آفتاب، ضد آب اســـت و شما ميتوانید هنگام ورزش از آن اســـتفاده کنید. مخصوص برای بانوانی که در روزهای گرم تابستان ورزش هایی مثل تنیس و شنا و دوميدانی انجام ميدهند، کرم های ضد آفتاب ضد آب توصیه ميشود. توجه کنید که کرم های ضد آفتاب ضد آب هم مي بایست پس از مدتی تجدید شود.

   

  اشتباهات رایج درباره SPF ها

  بعضی از بانوان گمان ميکنند که اس پی اف ۳۰، دو برابر اس پی اف ۱۵ نقش دارد. در حالی که اینگونه نیست و این تصور صحیح نخواهد بود. باید مطلع باشید که اس پی اف ۱۵ در واقع توانایی محافظت از پوست شما در برابر یک پانزدهم اشعه های مضر نور خورشید را دارد در حالی که SPF 30 از برخورد ۹۷ ٪ کل اشعه های UVB به پوست شما جلوگیری مي کند. این در حالی اســـت که کرم های ضد آفتاب با درجه اس پی اف ۵۰، از برخورد ۹۸٪ اشعه های UVB به پوست جلوگیری مي کند.

   

  کدام ضد آفتاب؟

  SPF 30 معمولا برای یک کرم ضد آفتاب مناسب انواع پوست ، کافی اســـت. در کنار SPF به محافظت کرم از پوست دربرابر اشعه‌های UVA هم توجه کنید.

  راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب

  کرم ضد آفتاب باید برای خانم ها ، آقایان و کودکان اســـتفاده شود

   

  خرید کرم ضد آفتاب مناسب

  در خرید کرم ضد آفتاب به این موضوع توجه کنید که اس پی اف آن منطبق با نیاز شما بوده و فرمولاسیون آن را به دقت بررسی کرده باشید. تاریخ مصرف آن را در نظر داشته و از خرید کرم های ضد آفتاب از دستفروشان پرهیز کنید. بسیاری از کرم های ضد آفتاب، فقط از پوست شما در برابر اشعه UVA حفاظت ميکند و اشعه های خطرناک UVB همچنان قدرت آسیب زدن به پوست را دارند. برای آنکه تفاوت UVA, UVB را بدانید به موارد زیر توجه داشته باشید:

   

  اشعه‌های UVB خورشید باعث آسیب رساندن به لایه های رویی پوست و ایجاد آفتاب سوختگی مي شود.

   

  اشعه‌های UVA سبب تشکیل چین و چروک و پیری زودرس پوست شده و DNA پوست را تخریب ميکند.

   

  اشعه های UVA از عوامل اصلی بیماری های پوستی و سرطان پوست اســـت.

   

  هنگام خرید کرم ضد آفتاب، به دنبال کلمه broad spectrum (طیف وسیع) باشید که روی جعبه ضد آفتاب درج شده اســـت. این عبارت نشان مي دهد که کرم ضد آفتاب برای پوست های چرب و پوست های خشک و مختلط مفید اســـت و از پوست در برابر اشعه UVA-UVB حفاظت مي کند.

   

  کرم ضد آفتاب کودکان و نوجوانان فراموش نشود

   

  برای آنکه کودکان و نوجوانان در بزرگسالی، فرهنگ اســـتفاده صحیح از ضد آفتاب را به خصوص در مناطق خشک و بیابانی کشور داشته باشند، باید از سن ۴ سالگی، آنها را به اســـتفاده از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده پوست آشنا کرد.

  راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب

  نکات مهم در انتخاب کرم ضد آفتاب

  نکات مهم در ضد آفتاب ضد آفتاب هر ۲ ساعت یک بار تمدید شود.

   

  بعضی از ضد آفتاب ها دارای الکل اســـت لذا در برابر تابش مستقیم نور خورشید به مدت زیاد قرار نگیرد.

   

  اس پی اف ضد آفتابی که انتخاب مي شود نباید از ۱۵ کمتر باشد.

   

  در اســـتفاده از ضد آفتاب، همواره از نظر پزشک متخصص پوست اســـتفاده کنید.

   

  سعی کنید بین ۱۵ تا نیم ساعت پیش از خارج شدن از مکان سر بسته، از کرم ضد آفتاب اســـتفاده کنید.

   

  کرم ضد آفتاب هم مثل پرایمر، فونداسیون، برنزه کننده و عطر، مدت زمانی نیاز دارد تا ارزش و کیفیت خود را نمایان کند.

   

  اســـتفاده خیلی کم از کرم ضد آفتاب برای پوشانندگی بخش زیادی از صورت و دست مفید نیست.

   

  قدرت پوشانندگی و نفوذ کرم ضد آفتاب برند مورد نظر را از پزشک پوست اســـتعلام کنید.

   

  فراموش نکنید که حتی زیر سقف هم به کرم ضد آفتاب نیاز دارید.

   

  هیچگاه پنکیک، جایگزین خوبی برای کرم ضد آفتاب نیست.

   

   

  5/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •