دکوراسیون و چیدمان

راهنمای خرید بهترین مبلمان برای منزل

راهنمای خرید بهترین مبلمان برای منزل

راهنمای خرید بهترین مبلمان برای منزل

مبلمان یکی از اصلی ترین لوازمي هست ک تاثیر فراوانی در زیبا بنظر رسیدن خونه ست.انتخاب رنگ ها و طرح های مبل باتوجه به سلیقه هرکس متفاوت هست.موقع خرید مبلمان باید سعی کنیم علاوه بر زیبایی به راحت بودن مبل نیز توجه کنیم.برای تغییر دکوراسیون حتما نیاز به تعویض کل وسایل خانه یا رنگ کردن دیوارها نیست. گاهی عوض کردن یکی از عناصر مهم خانه مي تواند فضای تازه ای در خانه به وجود آورد که قابل مقایسه با قبل نیست.

 

یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون خانه مبلمان اســت که معمولا بهتراســت هر چند سال یک بار تعویض شود. اما چقدر در خرید مبلمان مهارت دارید؟ چه مبلی را انتخاب کنید که هم به صرفه و هم راحت باشد؟ مبل مناسب برای تمام اعضای خانه و تمام فصول سال چه ویژگی هایی دارد؟ برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و پول و همين طور پشیمانی پس از خرید بهتر اســت یکسری اصول ابتدایی را قبل و هنگام خرید در ذهن داشته باشید.

 

قلم و کاغذتان را بیاورید

به گزارش نیک شو، روی کاغذ بنویسید چه مبلی مي خواهید و قرار اســت چه مدتی از آن اســتفاده کنید. مي خواهید یک اتاق را مبلمان کنید یا کل خانه را؟ شاید تنها قصد خرید یک نیم ست را داشته باشید. با این کار بدون شک در وقت، انرژی و هزینه صرفه جویی کرده اید. حتما بنویسید که به چه منظوری مبلمان را خریداری مي کنید و قرار اســت توسط چه فرد یا افرادی مورد اســتفاده قرار بگیرد تا راحت تردر مورد مدل، رنگ و جنس آن تصميم بگیرید.

 

برای مثال افراد سالخورده یا مجرد ممکن اســت مدل ها و پارچه هایی را انتخاب کنند که هیچ گاه مناسب خانواده ای که بچه های کوچک و حیوان خانگی دارند نباشد. بنابراین مورد اســتفاده مبلمان نکته مهمي اســت که حتما باید به آن توجه کرد.

راهنمای خرید بهترین مبلمان برای منزل

سایز اتاق را فراموش نکنید

یک نکته مهم که پیش از خرید باید به آن توجه کنید سایز اتاقی اســت که مي خواهید مبلمان در آن چیده شود. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را هم روی کاغذ به صورت دستی ترسیم کنید و بعد چیدمان های مختلف مبلمان را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی مي توانید بهترین اســتفاده از فضا را داشته باشید. مبلی را انتخاب کنید که برای جابجایی و اسباب کشی به مشکل برنخورید.

 

این یک قلم را اینترنتی نخرید!

بعد از نوشتن و مرور کردن نکات بالا، حالا زمان آن رسیده که به فروشگاه بروید و مبل مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. خرید مبلمان از آن کارهایی اســت که بهتراســت حضوری انجام دهید و اینترنتی خرید نکنید. البته بسیاری از فروشگاه ها امکان پس فرستادن مبلمان را به شما مي دهند اما قبول کنید که پس فرستادن مبلمان آن هم اگر در طبقات بالای آپارتمان زندگی مي کنید کار راحتی نیست! حتی اگر قصد دارید اینترنتی خرید کنید قبل از خرید به فروشگاه یا کارگاه آنها بروید تا از کیفیت آن مطمئن شوید.

راهنمای خرید بهترین مبلمان برای منزل

چقدر آش مي خورید!

موضوع قابل توجه دیگری که حتما به آن توجه خواهید کرد، بودجه ای اســت که قرار اســت برای مبلمان کنار بگذارید. برندی را انتخاب کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد. یادتان باشد قیمت بالا صرفا به معنای کیفیت بالا نیست. قبل از خرید مي توانید قیمت ها را در اینترنت بررسی کنید. اگر مبل خوبی با قیمت پایین تر از آنچه فکر مي کردید پیدا کنید، مي توانید چند آیتم دیگر مثل بوفه و یا ميز اضافه هم به ست مبلمان اضافه کنید. پس قبل از خرید حتما قیمت ها را بررسی و بودجه خود را مشخص کنید.

 

قاب مبل قاب عکس نیست!

قاب مبل یکی از مهم ترین بخش های مبلمان اســت که در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب ها را معمولا از جنس چوب های سخت و گاهی اســتیل و تخته های لمينت یا پلاســتیک فشرده مي سازند. البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همين دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن اســت یا خیر.

 

اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناســت که پس از مدت زمان کوتاهی باید آن را دور بیندازید. قاب مبل نباید از هیچ جایی حتی دسته ها قابل لمس باشد. حتما فریم مبل را از پشت مبل هم بررسی کنید و مطمئن شوید بیرون زدگی در جایی نداشته باشد. نکته دیگر در مورد فریم این اســت که پشت مبل فضا و حفره خالی وجود نداشته باشد.

راهنمای خرید بهترین مبلمان برای منزل

نشیمن گاه خوب، نعمت اســت

حتما یک بار روی آن بنشینید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان اســت و پستی و بلندی ندارد و در مورد جنس فریم داخلی هم از فروشنده سوال کنید. در ضمن حواس تان به این نکته باشد مبلی که انتخاب مي کنید نباید خیلی سنگین باشد اما سبک بودن بیش از اندازه هم نشانه خوبی نیست. مبلمان بسیار سبک نشان مي دهد که در ساخت آن از مواد اولیه بی کیفیت و چوب ارزان قیمت اســتفاده شده اســت.

 

برای تست سنگینی آن یک سمت مبل را بلند کنید و به آرامي تکان دهید.اگر احساس ضعیف بودن یا لق زدن داشت آن را کنار بگذارید. جنس، رنگ و فرم بالشتک ها از اهميت ویژه ای هنگام خرید برخوردار اســت. مطمئن شوید که بالشتک ها بافت متراکمي داشته باشند و بعد از فشار دادن به حالت اولیه برگردند چون اگر این طور نباشد کوسن ها و بالشتک ها بعد از مدت کوتاهی غیر قابل اســتفاده خواهند بود.

 

دسته مبل یا دسته بیل!

راحتی دسته مبل نیز به اندازه نشیمن آن دارای اهميت اســت. اگر فضای کمي دارید، به فکر خرید مبل های بدون دسته باشید، این باعث مي شود اتاق شما بزرگتر به نظر برسد. به فاصله ميان دسته مبل ها در فضای خانه هم توجه کنید. همچنین حواس تان به جنس دسته مبل هم باشد که روکش متراکمي داشته باشد.

 

فنر و فوم؛ دو یار هميشگی!

جنس پارچه های رومبلی، نوارهای دوردوزی، پدهای نشیمن، و فنرهای به کاررفته در مبلمان متفاوت اســت و در عین حال تعیین کننده ميزان راحتی و سفتی مبل اســت. برای همين از فنرهای ساده کویل، فنرهای دو سر مخروطی کویل، فنرهای زیگزاگ و مارپیچی که به وسیله یک نخ یا مفتول سیمي یا گیره به هم متصل شده اند اســتفاده مي شود.

 

داخل آن هم با پارچه پلی اســتر و پلی اورتان پر مي شود. هر چند کیفیت فوم های به کار گرفته شده با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارد، اما بهترین آنها فوم های متراکم تر هستند که ميزان اورتان موجود در آنها بالاســت. برای روکش مبل نیز از پارچه های مختلف طبیعی و مصنوعی اســتفاده مي شود.

راهنمای خرید بهترین مبلمان برای منزل

لباس مبل تان را هر روز نمي توانید بشورید

در حین خرید باید دقت کنید که جنس پارچه چیست و طرز نگهداری آن چگونه اســت. جنس پارچه در ارتباط مستقیم با قیمت مبلمان اســت و هر چه مرغوب تر باشد، قیمت مبلمان هم افزایش پیدا مي کند. در انتخاب رنگ و بافت پارچه باید به دکور منزل و همچنین افرادی که در خانه زندگی مي کنند توجه کنید.

 

هر چند مبل های روشن فضای خانه را بازتر و روشن تر نشان مي دهد، اما اگر بچه یا حیوان خانگی دارید، این نکته را بدانید که مبل های روشن، بدون بافت و خنثی یک فاجعه اســت، پس بهتر اســت مبلی با رنگ تیره و یا سراسر طرح دار انتخاب کنید.به طور کلی پارچه های ترکیبی، بادوام تر، رنگی تر و قدرت تميز کردن بیشتری دارند. پارچه هایی با بافت سخت دیرتر پوسیده و پاره مي شوند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا