پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • راز خانم هایی که هیچ وقت پیر نمی شوند و همیشه جذابند

  مجموعه : مطالب خواندنی و جالب

  راز خانم هایی که هیچ وقت پیر نمی شوند و همیشه جذابند

  راز خانم هایی کــه هیچ وقت پیر نمی شوند و همیشه جذابند

  بعضی از خانم ها را دیده اید کــه هیچ وقت خیال پیر شدند ندارند و همیشه جوان ، شاد و جذاب هستند؟ ما امروز به شما می گوییم کــه چکار کنید تا همیشه جوان باشید و سرزنده و شاد.اگر شما خودتان را در سنی کــه روی گواهینامه‌ی رانندگی‌تان نوشته احساس نميکنید، به سال ۲۰۱۷ خوش آمدید. امروزه مردم طولانی‌تر از گذشته زندگی ميکنند و نسبت به گذشته در دوران پیری سالم‌تر هستند. این امر باعث شده‌است کــه سن، بیش‌تر مقیاسی برای اندازه‌گیری نشاط باشد تا سال‌هایی کــه زندگی کرده‌اید. در این نوشتار ميبینیم کــه چگونه ۲۴ خانمی کــه در دل جوان هستند، درحال‌حاضر بهترین سال‌های زندگی‌شان را سپری ميکنند. با ما و با ۲۴ راز جوان ماندن از زبان زنانی کــه پیر نميشوند همراه باشید.

   

  ۱. انجام کاری متهورانه

  راز جوان ماندن من این است: “من هیجان و انگیزه‌ی زیادی در وجود خودم حس ميکنم! هیچ چیزی بیش‌تر از انجام کاری کــه کمی خطرناک است، باعث نميشود کــه احساس جوانی و طراوت در من زنده شود. سال گذشته هدف من این بود کــه انجام حرکات نمایشی با هولا هوپ (حلقه) و آتش را یاد بگیرم. شانا فوترال، ۴۲ ساله، اهل شهر لِیتون در ایالت یوتا.

  راز خانم هایی که هیچ وقت پیر نمی شوند و همیشه جذابند

  ۲. کمک کردن به دیگران

  “هیچ چیز بیش‌تر از این‌کــه قادر باشم روز شخص دیگری را کمی شادتر و روشن‌تر کنم، به من احساس جوانی و شادی نميدهد. من این کار را معمولا از طریق شغلم به عنوان یک مربی سلامت انجام ميدهم. من با زنانی حدودا ۴۰ تا ۵۰ ساله کار ميکنم تا به آنها کمک کنم کــه احساس تناسب، سلامتی، طراوت و جوانی داشته باشند، و همین تاثیر شگفت‌انگیزی روی من دارد و باعث ميشود کــه خودم هم احساس تناسب، سلامتی، طراوت و جوانی داشته باشم.” تامارا گرند، ۵۰ ساله، اهل بریتیش کلمبیا، کانادا. “همه‌ی ما راه‌هایی داریم برای این‌کــه بتوانیم به دیگران کمک کنیم.”

   

  ۳. داشتن حس شوخ‌طبعی جوانانه!

  راز جوان ماندن من این است:”بچه‌های‌ام و خودم عاشق این هستیم کــه جوک تعریف کنیم! بله آنها هنوز هم باعث ميشوند کــه من بزنم زیر خنده، با وجود این‌کــه کاملا بزرگ و بالغ شده‌ام. انجام تمرین‌های ورزش کراس‌فیت نیز کمک ميکند کــه من متناسب بمانم و احساس جوانی داشته باشم. درحال‌حاضر ميتوانم وزنه‌هایی بزنم کــه در زمانی کــه جوان‌تر بودم، از عهده‌ام برنميآمد! ” -ماری گروت، ۴۵ ساله، هونولولو، هاوایی.

  راز خانم هایی که هیچ وقت پیر نمی شوند و همیشه جذابند

  ۴. در آغوش گرفتن دیگران

  “شاید تقویم بگوید کــه من ۶۵ ساله هستم، اما من خودم را ۳۵ ساله احساس ميکنم. چیزی کــه کــه باعث ميشود من احساس جوانی داشته باشم و مدام با دیگران در ارتباط باشم، این است کــه خیلی زیاد دیگران را در آغوش ميگیرم.’” – دب رابی، ۶۵ ساله، ریچموند، کالیفرنیا.

   

  ۵. پیدا کردن قبیله‌ام!

  من خودم را با گروهی از دوستان فوق‌العاده، و حمایت‌گر احاطه کرده‌ام. آن خانم‌ها، علاوه بر شوهری کــه به من آزادی ميدهد و درکم ميکند، پسر ۱۰ ساله‌ام کــه به من مهربانی ميآموزد، و مشتریان محل کارم کــه به من انگیزه ميدهند، همه و همه باعث ميشوند کــه من احساس شادی، قدرشناسی، و جوانی داشته باشم. من یک عالمه خنده و شادی در زندگی‌ام دارم! “-دبرا گریفین، ۴۶ ساله، لوئیویل، ایالات کنتاکی

   

  ۶. داشتن یک زندگی جنسی فوق‌العاده

  “هیچ چیز بیش‌تر از داشتن یک رابطه‌ی جنسی پرشور باعث نميشود کــه احساس جوانی داشته باشم! معمولا سالی یک بار سفرهای یک هفته‌ای با شوهرم ترتیب ميدهیم و حتی گاهی با هم قرار شبانه ميگذاریم. این باعث ميشود به یاد بیاورم کــه چرا عاشق او شدم. و داشتن یک زندگی صمیمانه و سالم با شوهری کــه ۳۱ سال است همراه و همدم من است، باعث ميشود من از درون و بیرون احساس جوانی کنم و جوان به چشم بیایم.” –شانون لو، ۵۸ ساله، آروادا، ایالت کلرادو.

   

  ۷. اختصاص دادن زمانی برای خود

  راز جوان ماندن من این است:”من ميدانم کــه انتخاب چیزهایی کــه دوست دارم، باعث ميشود کــه شادتر باشم و طبیعتا بیش‌تر احساس جوانی داشته باشم. مثلا من ورزش کردن را دوست دارم اما هرگز این را نميدانستم زیرا در گذشته هرگز این کار را نکرده بودم و فکر ميکردم کــه وقت کافی برای رسیدگی به خودم ندارم. من همچنین غذاهایی را درست ميکنم کــه دوست دارم، و فقط آن‌چه را کــه خانواده‌ام دوست دارند بخورند، نميپزم. من در سن ۲۰ سالگی ازدواج کردم و در سن ۲۲ سالگی نخستین بچه‌ام به دنیا آمد، به همین دلیل واقعا خودم را به عنوان یک بزرگسال نميشناختم.

   

  حالا در مورد چگونگی استفاده از زمانم تصمیم ميگیرم، از تمیز کردن گرفته تا سرگرمی و حضور داوطلبانه در جامعه، به من کمک ميکند کــه کیستی خودم را کشف کنم و باعث ميشود کــه خوشحال باشم! ” -مگان هال، ۴۱ ساله، ریجی کرست، کالیفرنیا. این کار آسان نیست، اما امتحان کردن‌اش ضرری ندارد!

   

  ۸. اهمیت ندادن به مجلات مد

  “احساس جوانی برای من چندان در رابطه با کاری کــه انجام ميدهم نیست، بلکــه بیش‌تر مرتبط است با آن‌چه انجام نميدهم. قبل از هر چیز، من هیچ توجهی به تصویر زنان در رسانه‌ها و تبلیغات، هم در مجلات و هم به صورت برخط (آنلاین) ندارم. من ابدا این ایده را کــه مسن شده‌ام، قبول ندارم. در عوض روی احساسی کــه دارم، متمرکز هستم و آن حس “همیشه جوان بودن” است! ” -مونیکا هینز، ۴۳ ساله، فینیکس، ایالت آریزونا. بکوشید عزت نفس‌تان را بالا ببرید!

   

  ۹. شروع کسب و کار خودم

  وقتی کــه من ۵۸ ساله بودم، به این نتیجه رسیدم کــه وقت آن رسیده کــه دوباره درس خواندن را شروع کنم. من در سن ۶۰ سالگی با کسب مدرک در رشته‌ی “طب کل‌نگر” فارغ‌التحصیل شدم. درحال‌حاضر، زمانی کــه بسیاری از همسالان من چشم به دوران بازنشستگی دوخته‌اند، من از مهارت‌های جدیدم استفاده ميکنم و شرکت خودم را تاسیس ميکنم. حتی نميتوانم به شما بگویم کــه این کار تا چه حد به من احساس جوانی و قدرت ميدهد. من واقعا این کار را انجام ميدهم؛ درواقع دارم رویای خودم را زندگی ميکنم. و این نشان ميدهد کــه: هرچند من ۶۲ ساله هستم، اما همیشه احساس ميکنم کــه ۴۰ ساله هستم”-سوزان مریل، ۶۲ ساله، پرووو، ایالت یوتا.

   

  ۱۰. بازی کردن مانند یک کودک

  راز جوان ماندن من این است:”برای من مهم نیست کــه دیگران چه‌طور فکر ميکنند، من آن‌چه را کــه دوست دارم انجام ميدهم؛ از جمله هر کاری همراه با دخترم. من با وسیله‌های بازی در پارک بازی ميکنم. کلوچه درست ميکنم و خودم هم ميخورم. نقاشی کشیدن، رنگ‌آمیزی، و بازی کردن باعث ميشود کــه باور کنم هنوز هم یک کودک هستم. شاید سن و سالم بالاتر از ۴۰ رفته باشد، اما من خودم را ۲۷ ساله احساس ميکنم و این تنها چیزی است کــه برای من اهمیت دارد.” کوئیش ترنر، ۴۱ ساله، مینیاپولیس، ایالت مینه‌سوتا.

  راز خانم هایی که هیچ وقت پیر نمی شوند و همیشه جذابند

  ۱۱. داشتن یک زندگی پاک

  “من مشروبات الکلی مصرف نميکنم، و اهل سیگار کشیدن نیستم و غذاهای نسبتا سالمی ميخورم. دست کم سه بار در هفته ورزش ميکنم و چندین بار مسافت ۱۶۰ کیلومتر را دوچرخه‌سواری کرده‌ام، از جمله دوچرخه سواری از سیاتل به پورتلند. حتی اخیرا یک قایق کایاک پلاس خریدم و داخل‌اش برخی از مواد غذایی‌ام را خودم کشت ميکنم و پرورش ميدهم. شاید بعضی از آدم‌ها اعتقاد داشته باشند کــه این کار زیادی افراطی به نظر ميرسد، اما من آن را دوست دارم و احساس ميکنم کــه چند دهه جوان‌تر هستم. ” –سوزی فورسبرگ، ۶۱ ساله، لیک استیونس، واشینگتون.

   

  ۱۲. گوش دادن به موسیقی زنده

  راز جوان ماندن من این است:”یکی از لذت‌های مورد علاقه‌ی من در زندگی رفتن به کنسرت‌های زنده است. برای آماده شدن قبل از رفتن به کنسرت، کلی موسیقی از آن خواننده گوش ميدهم و کمی در مورد خودش، سبک موسیقی‌اش، و سابقه‌اش تحقیق ميکنم. هیچ چیز به اندازه‌ی رقص و بالا و پایین پریدن همراه با موسیقی زنده به من احساس جوانی نميدهد. ” -رابین التون، ۴۰ ساله، لندن‌برگ، ایالت پنسیلوانیا.

   

  ۱۳. ورزش کردن همراه با افراد جوان‌تر

  “ورزش کردن با افرادی کــه قوی‌تر و جوان‌تر از من هستند، به من کمک ميکند کــه بیش‌تر انگیزه بگیرم، چیزهای جدید را امتحان کنم، و درک کنم کــه سن واقعا فقط یک عدد است. دیدن این‌کــه چه کارهایی از عهده‌ی من برميآید واقعا نیروبخش است! من همچنین دوست دارم در آدم‌های دیگر در تمام سنین انگیزه ایجاد کنم و با هم یک طرز فکر قهرمانانه داشته باشیم.” -شانون هاگن، ۴۶ ساله، اپل ولی، ایالت مینه‌سوتا.

   

  ۱۴. رفتن به دانشگاه

  “رفتن به داشنگاه و کسب نخستین مدرک من در رشته‌ی عدالت کیفری، یکی از بهترین کارهایی است کــه تا کنون انجام داده‌ام. وقتی کــه جوان‌تر بودم فرصت این کار را نداشتم، اما حالا کــه بچه‌ها بزرگ شده‌اند، نوبت من است. همچنین کارت‌بازی با دوستانم، به رنگ آبی درآوردن قسمت‌هایی از موهای سفیدم، و بیرون زدن همراه با نوه‌هایم کمک ميکنند کــه من احساس جوانی داشته باشم. شعار من همیشه این بوده است: “شاید مجبور باشم کــه پیر شوم، اما مجبور نیستم کــه بزرگ شوم.” – سو هاردگروو، ۶۴ ساله، برومفیلد، ایالت کلروادو.

   

  ۱۵. شروع یک برنامه‌ی ورزشی

  راز جوان ماندن من این است:”من درست قبل از این‌کــه وارد ۴۰ سالگی شوم، ورزش را شروع کردم نه به این دلیل کــه از ۴۰ ساله شدن ميترسیدم، بلکــه به این دلیل کــه ميخواستم این نقطه‌ی عطف زندگی‌ام، برایم معنای خاصی داشته باشد. چهل سالگی یک نقطه‌ی عطف واقعی برای من شد. من تمرینات ورزشی را به طور روزانه ادامه دادم و حالا کــه در دهه‌ی چهل زندگی‌ام هستم، بیش‌تر از همیشه، حتی بیش از زمانی کــه ۲۹ ساله بودم احساس جوانی و قدرت دارم! ورزش واقعا چشمه‌ی جوانی است. ” کریستن مورگان، ۴۲ ساله، ناکسویل، ایالت تنسی.

   

  ۱۶. توجه کردن به نیازهای خاص پسر بالغم

  داشتن یک پسر خاص کــه در یک بدن ۲۸ ساله، در واقع ۵ ساله است من را جوان نگه ميدارد. وقتی کــه من یک مادر جوان بودم، مسائل او باعث شد به سرعت بزرگ شوم، بنابراین همیشه احساس کرده‌ام کمی با سن «واقعی‌ام» ناهماهنگ هستم. حتی در دهه‌ی ۲۰ زندگی‌ام اگر کسی سن و سالم را ميپرسید، باید کمی صبر ميکردم و محاسبات ریاضی انجام ميدادم و اغلب شگفت‌زده ميشدم از سنی کــه در آن هستم. درحال‌حاضر من از پسرم آموخته‌ام چند ساله بودن‌تان تنها بستگی به این دارد کــه خودتان را چند ساله احساس ميکنید، او به من اعتماد به نفس این را داده کــه آن‌طور کــه خودم دوست دارم عمل کنم و لباس بپوشم. (من یک گنجه پر از لباس پر زرق و برق و کلاه‌های محشر دارم! ).

   

  در واقع پسر من اخیرا به این نتیجه رسده‌است کــه من ۲۹ ساله هستم و هرگز مسن‌تر نميشوم و این موضوع را به همه ميگوید! ” لیزا کان، ۶۵ ساله، وست مینستر، ایالت کلرادو.

   

  ۱۷. بازی و سرگرمی با بچه‌هایم

  “گاهی اوقات کــه با دخترم جوک‌های احمقانه و بامزه تعریف ميکنیم، بازی ميکنیم، مسابقه ميگذاریم کــه چه کسی زودتر ميتواند به بالای پله‌ها برسد، یا هنگامی کــه با هم روی تاب مينشینیم و تاب ميخوریم، فراموش ميکنم کــه چند ساله هستم. تا زمانی کــه من همراه کسانی کــه دوست‌شان دارم، سرگم ميشوم و لذت ميبرم، احساس ميکنم کــه سن فقط یک عدد است و حتی یک عدد مهم هم نیست. ” نیکی گابلِر، ۴۲ ساله، فورت ورث، ایالت تگزاس.

   

  ۱۸. خارج شدن از منطقه امنم

  راز جوان ماندن من این است:”من یک هدفی برای خودم تعیین کرده‌ام کــه خودم را مجبور کنم دست کم هفته‌ای یک بار از منطقه‌ی امنم خارج شوم. این ميتواند به معنای یاد گرفتن چیزی جدید، پیدا کردن یک مسیر جدید برای این‌کــه سگ‌هایم را به پیاده‌روی ببرم، برقراری یک تماس تلفنی کــه قبلا دائم پشت گوش ميانداختم، یا امتحان کردن یک ماده‌ی غذایی جدید باشد. هدف من این است کــه در هنگام گذر عمر مرزهایم را به هم بزنم به جای این‌کــه جهان به آن‌چه دور و برم هست، محدود شود. من همچنین به طور منظم ورزش ميکنم. در واقع، به تازگی یک دوچرخه ثابت هم برای خودم خریداری کرده‌ام. ” – کیمبرلی ویلیامز-ایوانز، ۵۸ ساله، سنتا باربارا، کالیفرنیا

   

  ۱۹. داشتن دوستان خوب در تمام رده‌های سنی

  ” علاوه بر مراقبت از خودم با ورزش کردن، دویدن، داشتن رژیم گیاه‌خواری سالم، و کار کردن به عنوان یک مربی شخصی، احساس ميکنم کــه داشتن دوست و رفیق در تمام رده‌های سنی، چه جوان‌تر از خودم و چه مسن‌تر از خودم، کمک ميکند کــه من احساس جوانی داشته باشم. من از همه سنی دوست دارم از کودکان نو پا گرفته تا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و همه‌ی آنها چیز با ارزشی دارند کــه به من بیاموزند. اوه، و راز پنهان دیگری کــه برای جوان ماندن دارم، ماساژ گرفتن زیاد است! ” -دبی وودراف، ۵۹ ساله، لا کوئینتا، کالیفرنیا.

   

  ۲۰. یاد گرفتن یک مهارت جدید

  “من زمانی خودم را در جوان‌ترین حالت احساس ميکنم کــه مشغول انجام کارهایی باشم کــه بدن و ذهن‌ام را به چالش بکشد. من به عنوان یک فرد بزرگسال در کلاس‌های عکاسی و زبان اشاره‌ی امریکایی، کــه دو مورد از علاقمندی‌هایم در زندگی هستند، شرکت ميکنم. به تازگی هم به یک گروه از زنان پیوستم برای این‌کــه با هم بندبازی کنیم. ما قطعا دیگر کودکانی بی‌باک نیستیم و این کار از آن‌چه پیش‌بینی کرده بودیم سخت‌تر و ترسناک‌تر بود، اما همه‌ی ما آن را انجام دادیم، در حالی کــه با صدای بلند ميخندیدیم و همدیگر را در تمام طول انجام کار تشویق ميکردیم! این کار یک تجربه‌ی شگفت‌انگیز بود. ” -کیسی مولر، ۴۳ ساله، سالت لیک سیتی، ایالت یوتا

   

  ۲۱. امتناع از رنگ کردن موهایم

  من یک دختر ۱۵ ساله‌ی فوق‌العاده دارم کــه من را با درمیان گذاشتن سلیقه‌ی فوق‌العاده‌ای کــه دارد و عشق‌ به موسیقی و بالا بردن صدای موسیقی هنگامی کــه با هم در ماشین هستیم، جوان نگه ميدارد. من دوست دارم کــه بداند کــه چه‌قدر به تجربیاتم و سن و سالی کــه دارم افتخار ميکنم بنابراین برای این‌کــه بداند جوانی یک احساس است و نه داشتن ظاهری خاص، هرگز موهای زیبا و خاکستری‌ام را رنگ نميکنم.” -شانون لو، ۵۸ ساله، آروادا، ایالت کلرادو

  راز خانم هایی که هیچ وقت پیر نمی شوند و همیشه جذابند

  ۲۲. کشتی گرفتن و بحث و گفت‌وگو با پسرم

  راز جوان ماندن من این است:”من یک پسر ۱۰ ساله دارم کــه من را جوان نگه ميدارد. ما با هم قدم ميزنیم، کشتی ميگیریم، در مورد مدرسه صحبت ميکنیم، در کنار هم فیلم تماشا ميکنیم، بازی ميکنیم و حتی توی سر و کله هم ميزنیم… مثل بچه‌ها! این نوع بازی‌های تعاملی من را مرتبط با او نگه ميدارد و باعث ميشود من سن و سال خودم را فراموش کنم. شما با یک بچه گپ و گفت کنید، غلغلک‌اش بدهید یا با او کشتی بگیرید و احساس پیری کنید؟! – چنین چیزی امکان ندارد. ” لسلی بیشاو، ۴۵ ساله، بریزبن، استرالیا.

   

  ۲۳. “فراموش کرد” سن و سال‌ام

  “توصیه‌ی من برای داشتن احساس جوانی این است کــه به سادگی شمردن سال‌های عمرتان را متوقف کنید، من ۵۷ ساله هستم اما خودم را ۳۶ ساله احساس ميکنم. البته کــه این احساس تمام چیزهایی را کــه پیری با خودش ميآورد، جبران نميکند بنابراین من به طور روزانه کپسول زردچوبه مصرف ميکنم و همیشه فعال و مشغول ميمانم، در نتیجه بدن‌ام آن درد و رنج‌هایی را کــه خانم‌های مسن تجربه ميکنند، ندارد. همچنین هیچ وقت زمانی کــه در آینه خودم را نگاه ميکنم، عینک نميزنم و این یعنی من نسبت به سنی کــه دارم خیلی هم خوب و زیبا به نظر ميرسم. ” –کولت بوفالو، ۵۷ ساله، پالم بی، ایالت فلوریدا

   

  ۲۴. غلبه بر ترس‌هایم

  راز جوان ماندن من این است:”من دوست دارم چیزهای جدید یاد بگیرم و بر ترس‌هایم غلبه کنم. به عنوان مثال درست در همین ماه موج‌سواری را امتحان کردم. من برای به چالش کشیدن خودم به دنبال کسانی هستم کــه عاشق ماجراجویی هستند. همچنین از هر فرصتی برای انجام حرکات نمایشی مورد علاقه‌ام مثل راه رفتن روی دست‌ها و حرکت کرمی استفاده ميکنم.”- آنجلا چارشا-هارنی، ۴۱ ساله، کورالویل، ایالت آیووا

   

  مطالب بیشتر:

  راز جذابیت و جوانی زنان چینی زیبا را بدانید

  ۱۰ راز جذابیت و جوانی جنیفر لوپز Jennifer Lopez

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •