مطالب جالب علمی

راز بوسه حس لذت بخش و وصف ناپذیر چیست؟

راز بوسه حس لذت بخش و وصف ناپذیر چیست؟

راز بوسه حس لذت بخش و وصف ناپذیر چیست؟

بوسه یکی از لذت بخش ترین حس هایی است که یک انسان می تواند در زندگی خود تجربه کند، بوسیدن بین یک زوج می تواند نقطه عطف احساس بین آن ها باشد. محقق دانشگاه تگزاس « شریل کرشبام» کتابی را با عنوان « تعریف علمی بوسیدن» به رشته تحریر در آورد. او به پشتوانه تحقیقاتش سعی کرده است بخشی از اسرار و نظریات علمی مربوط به بوسیدن را گرد هم آورد. مصاحبه زیر خلاصه ای از گفتگوی مجله نیویورکر با او است:

 

در کتاب به این مسئله اشاره کردی که واکنش زنان و مردان در حین بوسیدن متفاوت است. آیا مردان از مریخ آمده اند؟ انگیزه و عکس العمل و حتی نیت مردان در حین بوسیدن با زنان فرق دارد. بسیاری از مردان خاطر نشان ساختند که برای مردان بوسیدن یک زن به منزله این است که موافقت اولیه و ضمنی برای داشتن یک رابطه جنسی صورت گرفته است.

راز بوسه حس لذت بخش و وصف ناپذیر چیست؟

برای زنان، بوسیدن به خودی خود، عمل مستقل و مهمی است. بوسیدن به زنان کمک می کند تا پی ببرند مردی که بوسیده اند چگونه فردی است و یا می توانند حدس بزنند آیا امکان ادامه یک رابطه با فردی که بوسیده اند در چشم انداز خواهد بود؟

 

بوسه اول چقدر مهم است؟

بوسه اول می تواند آینده یک رابطه را برای برخی از زوج ها پیش بینی کند. بی شک دلایل دیگری نیز در شکل گیری و توسعه یک رابطه دخالت دارند اما بوسه اول در حقیقت مهم ترین قضاوت طبیعی است که بدن انسان ابراز می کند. بوسه اول قضاوتی فی البداهه ایجاد می کند.

راز بوسه حس لذت بخش و وصف ناپذیر چیست؟

آیا تحقیقات علمی می توانند یک فرمول موفق برای یک بوسه خوب ارائه دهد؟

مطمئنا بسیاری از مسائل مربوط به بوسه خارج از کنترل آدم ها است ولی عوامل بسیاری نیز وجود دارد که قابل پیش بینی و کنترل هستند. مقدم بر هر چیزی، ما زن ها باید در کنار مردان احساس راحتی کنیم. نقش فضا و محلی که قرار داریم برای داشتن یک بوسه خوب خیلی مهم است. اگر همه چیز در جای خودش نباشد و وقتش نرسیده باشد

 

و یا در موقعیت ناراحتی باشیم بدن ما هورمونی ایجاد می کند به نام کورتیزول که با وجود آن، شانس تدارک یک بوسه خوب خیلی کم خواهد کرد. نکته بعدی این که اگر دو نفر برای مدت طولانی کنجکاو همدیگر باشند و عطش بوسیدن به آرامی در آنها افزایش یافته باشد آمادگی بیشتری برای یک بوسه به یادماندنی خواهند داشت.

 

چه اتفاقی در بدن ما صورت می گیرد وقتی که می بوسیم؟

در حین بوسیدن بدون آن که متوجه باشیم ضمیر ناخودآگاه ما دستخوش فعل و انفعالاتی خواهد شد. بوی بدن نقش مهمی ایفا خواهد کرد. زنان، بویژه جذب بوی طبیعی بدن مردان خواهند شد. بوی مخصوصی که به طور غریزی نشانگر سلامت یا مقاومت ژن فرد روبرو «Major Histocompatability complex »هستند.

 

بشر معمولا احساس خوبی نسبت به آن دسته از ژن ها دارد که تفاوت زیادی با وضعیت ساختمان ژن خود دارند. برگ برنده تفاوت مزبور و تنوع در بوی بدن طرف مقابل نهفته است. خوشایند بودن بوی افرادی که حامل ژن MHC i می باشند، در حقیقت علامتی است تضمین کننده در مورد این که در مراحل بعدی آشنایی، شانس بقای نوزاد ایجاد شده از این رابطه به دلیل مقاومت بهتر در برابر بیماری ها، بیشتر خواهد بود. تحقیقات جمع آوری شده برای تدوین کتاب حاکی از آن است که نیمی از زنان و مردان اعلام کرده اند که بوسه نامطبوع اولیه، ملاک اصلی برای پایان دادن به یک رابطه تازه ایجاد شده بود.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا