مطالب جالب علمی

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

حتما شما هم تا به حال اشکال هندسی عظیم کــه روی مزارع کشاورزی و کشتزارها پدید آمده اند را دیده اید، این اشکال شبانه بوجود می آیند و هیچ کسی نمی داند دلیل بوجود آمدن آن ها و شخصی کــه این کار را انجام می دهد کیست. شواهد محکمی نیز در دخالت موجودات فضایی وجود دارد. به نظر شما چه سری در پس زمینه حلقه های کشتزار نهفته اســت؟

 

حلقه های کشتزار ، الگوهایی عجیب و غریب هستند کــه در مزرعه‌های کشاورزی به صورت شبانه پدید می‌آیند. این اشکال هندسی عجیب و غریب، مردم و مطبوعات عمومی را در بهت و حیرت فرو برده و بخش بزرگی از تیترهای اصلی رسانه‌های خبری را به خود اختصاص داده اســت. بسیــاری از این الگوهای عجیب و غریب، در کشور انگلستان کشف شده‌اند، امــا در سال‌های اخیر ردپای آنان به سراسر جهــان راه یافته و به موضوع اصلی بسیــاری از کتاب‌ها و وبسایت‌های اینترنتی تبدیل گردیده اســت. با وجود آنکــه حلقه های کشتزار ، در طول چند دهه اخیر مورد بحث و مطالعه محققین بسیــاری قرار داشته، سوال اصلی اینجاســت کــه چه کسی یا چه چیزی موجب پدید آمدن این الگوهای عجیب و غریب میشود؟
راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

حلقه کشتزار 238 متری، کشف شده در منطقه‌ای دور دست از میلک هیل در شهرستان ویلتشایر انگلستان – این طرح عجیب و غریب، با 409 حلقه تشکیل شده کــه الگویی 2 یا 6 وجهی را در شکل 3 مارپیچ به هم پیوسته تشکیل می‌دهد.

 

اولین حلقه های کشتزار
به گزارش نیک شو، بسیــاری از مردم بر این باورند کــه این پدیده محدود به عصر فعلی نیست و از چند قرن قبل نیز، خبر آن در میان مردم گزارش شده و این ادعا، در چند دهه اخیر به عنوان موضوع اصلی بسیــاری از کتاب‌ها و وب‌سایت‌های رازآلود مورد توجه قرار داشته اســت. تنها مدرک باقی مانده از این ادعا، مربوط به قطعه چوبی از سال 1678 میلادی اســت کــه یک سری ساقه گندم را به نمایش می‌گذارد. برخی از مردم، این قطعه چوب را حکایتی از اولین شاهد عینی پدیده حلقه های کشتزار معرفی می‌کنند، این در‌ حالی‌ست کــه گزارشات تاریخی چنین چیزی نمی‌گویند.

 

حکاکی قدیمی موجود بر روی این قطعه چوبی، افسانه قدیمی و اسرارآمیز را به تصویر کشانده اســت، این حکاکی کــه «شیطان دروکن» نام دارد، موجودی شیطانی را نشان می‌دهد کــه با داسی بلند در حال درو کردن مزرعه غلات اســت. بر اساس افسانه‌های محلی، گفته میشود کــه صاحب این مزرعه، از پرداخت پول به کارگر برای دروی محصولات مزرعه‌اش امتناع ورزیده و به جای آن، از موجودی شیطانی برای این کار اســتفاده کرده اســت.
راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

قدیمی‌ترین و مشهورترین تصویر قدیمی مستندی کــه پدیده حلقه های کشتزار را نشان می‌دهد.

 

برخی بر این باورند کــه اولین حلقه کشتزار ، در نزدیکی شهر کوچک تالی در اســترالیا به وجود آمد. در سال 1966، یکی از کشاورزان منطقه از پرواز یک بشقاب پرنده ناشناس از منطقه‌ای باتلاقی خبر داد. هنگامی کــه او برای بررسی این پدیده به آن ناحیه رفت، با یک الگوی عجیب و غریب از هلف و نی‌زارها مواجه شد. این کشاورز معتقد بود کــه فرود آمدن یک سفینه فضایی متعلق به موجودات بیگانه، منجر به شکل‌گیری چنین الگویی در مزرعه او شده اســت.

 

امــا نیروهای پلیس، علت شکل‌گیری چنین الگوهای عجیب و غریبی را به گردبادهای سهمگین نسبت دادند. در مطبوعات و رسانه‌های خبری، از این پدیده به عنوان یک گزارش UFO و با عنوان «لانه های بشقاب پرنده» یاد کردند. در واقع این گزارش، بیشتر جنبه مشاهده UFO دارد تا گزارشی از حلقه‌های کشتزار !همانطور کــه پیش‌تر گفته شد، اولین تصویر مستند برای پدیده حلقه کشتزار ، به موجودی شیطانی نسبت داده شد.

 

امــا باید توجه داشت کــه این پدیده تاریخی را نمیتوان بطور قطعی به حلقه های کشتزار نسبت داد، چرا کــه شکل‌گیری این الگوهای منظم، تنها در علف‌‌زارهای معمولی امکان‌پذیر اســت. با وجود آنکــه بسیــاری از مردم در سراسر دنیا، افسانه‌های اسرارآمیزی را به این پدیده نسبت می‌دهند، برخی دیگر آن را پدیده‌ای کاملا طبیعی معرفی می‌کنند!

 

حلقه های کشتزار مدرن
در واقعیت، تا سال 1970 میلادی، هیچ اثری از حلقه های کشتزار نبود. رفته رفته، سر و کله‌ی این پدیده شگفت‌انگیز در نقاط مختلف کشور انگلستان پیدا شد. کمی بعد، تعداد و پیچیدگی الگوهای آنان به طور چشم‌گیری افزایش یافت و در دهه‌های 80 و 90 میلادی به اوج خود رسید، تا جایی کــه بررسی برخی از این الگو‌ها، بیانگر معادلات بسیار پیچیده ریاضیاتی بودند!

 

در جولای 1966، یکی از پیچیده‌ترین و دیدنی‌ترین الگوهای مربوط به حلقه های کشتزار در بزرگراهی از بنای تاریخی و اسرارآمیز اســتون هنج، در حومه شهر ویلتشایر ظاهر گردید. این الگوی هندسی فراکتال، کــه با عنوان «مجموعه ژولیا» (Julia Set) شناخته میشود، بدون شک نمی‌تواند به خودی خود شکل گرفته باشد! تنها سوالی کــه در این میان مطرح میشود این اســت کــه آیا ما زمینی‌ها آن‌ها را می‌سازیم و یا این موجودات فضایی هستند کــه با طرح‌هایی عجیب و غریب، چندین دهه ما را با سوالاتی بی پاسخ مواجه ساخته‌اند؟

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

نیک شو، ظاهر شدن حلقه های کشتزار در مزارع طلایی گندم در سوئیس – 29 جولای 2007

 

نحوه شکل گیری این الگوی خارق‌العاده نیز مسئله را پیچیده‌تر از قبل می‌کند! گفته میشود کــه این حلقه در روزشنایی روز و در کمتر از یک ساعت شکل گرفته اســت! اگر این ادعا صحت داشته باشد، شایعه‌پردازی در مورد آن غیر ممکن خواهد شد. حلقه های کشتزارها ، تاکنون به عنوان یکی از اسرارآمیزترین آنان در چند دهه اخیر شناخته میشود. البته بعدها اعلام شد کــه این حلقه‌ها، توسط 3 شایعه‌پرداز در ساعات ابتدایی صبح ساخته شده اســت. نکته جالب اینکــه تا بعدظهر همان روز، هیچ‌کسی از شکل‌گیری آن مطلع نشده بود. این الگوی عجیب و غریب، برای اولین بار توسط یک خدمه یک هواپیما در آسمان این منطقه رویت شد.

 

نظریه ها و توضیحات
برخلاف دیگر پدیده‌های مرموز از جمله پاگنده، قدرت‌های روانی و اشباح، هیچ شکی نیست کــه پدیده حلقه های کشتزار واقعیت دارند. شواهد موجود برای این پدیده، روشن و قاطع هستند. امــا تنها سوالی کــه مطرح میشود این اســت کــه پدیده مذکور، توسط چه چیزی یا چه کسی ساخته میشود؟ علاقمندان به پدیده حلقه‌ های کشتزار، راه‌های مختلفی را برای بررسی اسن مسئله به کار برده‌اند.

 

ما میتوانیم شواهد داخلی و یا خارجی را برای پدیده مذکور مورد بررسی قرار دهیم. شواهد داخلی عبارتند از محتوای اشکال هندسی و مفهومی کــه هریک از آنان در دل خود دارند. ممکن اســت کــه این اشکال و الگوهای عجیب و غریب، حاوی پیام‌هایی از منشا زمینی یا غیرزمینی بودن آنان باشند. شواهد خارجی نیز به مجموعه‌ای از راهکارها و احتمالات موجود، برای ساخت چنین الگوهایی اطلاق می‌گردد کــه با بررسی آنان، می‌توان به شناسایی علت پدیدآورنده آنان دست یافت.

 

علاقه مندان به پدید حلقه های کشتزار، نظریه‌های مختلفی را درباره نحوه ایجاد این الگوها مطرح ساخته‌اند. برخی از این نظریه‌ها محتمل بوده و برخی دیگر غیرموجه بوده‌اند. یکی از توضیحات رایج برای شکل‌گیری حلقه های کشتزار در سال 1980 میلادی مطرح شد، به فعالیت‌های جنسی مداوم خارپشت‌ها در این منطقه اشاره دارد. برخی از افراد معتقدند کــه این الگوهای حلقوی ، توسط اشکالی خاص از گردبادها شکل گرفته‌اند. برخی دیگر، میدان‌های انرژی ناشناخته در کره زمین را علت شکل‌گیری این الگوها معرفی می‌کنند.

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

حلقه کشتزار در با نماد تریسکلیون (سه مارپیچ) – از این نماد برای نمایش چرخه، پیشرفت و یا رقابت اســتفاده میشود.

 

هوراس درو (Horace Drew) به عنوان زیست‌شناس مولکولی، برای توضیح چنین پدیده‌ای، به بشقاب پرنده های موجودات فضایی و پدیده سفر در زمان اســتناد می‌کند. به عقیده او، حلقه های کشتزار ، توسط مسافران زمان (انسان‌های آینده) در برخی نقاط زمین ساخته می‌شوند تا آن‌ها بتوانند در بازگشت‌های بعدی، مکان‌های مختلف کره زمین را از هم تشخیص دهند. هوراس درو همچنین فرضیه‌ای را مطرح ساخته اســت کــه الگوهای حلقوی را حاوی پیام‌هایی بسیار مهم برای ما توصیف می‌کند. او همچنین با کدگشایی این الگو‌ها، به پیام‌ زیر دست یافته اســت:

 

مراقب حاملین هدایای نادرست و بدقولی‌های آنان باشید. باور کنید کــه چیزهای خوبی در خارج از زمین برای شما وجود دارد، چرا کــه ما مخالف عهدشکنی هستیم.
با اســتناد بر این پیام، به این نتیجه می‌رسیم کــه از میان تمام اطلاعات خارق‌العاده‌ای کــه هوش فرازمینی می‌تواند به ما ابلاغ کند، آن‌ها تصمیم گرفته‌اند ما را از یک خطر تحت عنوان «هدیه نادرست» آگاه سازند. بیگانگان و فرازمینی‌ها، در صورت تمایل خود می‌توانند ما را با اسرار مهندسی و علمی از جمله نحوه سفرهای بین ستاره‌ای با سرعت فراتر از نور آشنا سازند. با این حال، این بیگانگان تصمیم داشته‌اند به طور عمد، ما را از وعده‌های واهی آگاه ساخته و امید به فرداهایی بهتر در ماورای زمین را به اطلاع ما برسانند.

 

بسیــاری از افرادی کــه علاقه مند هستند پدیده الگوهای دایره ای را به موجودات فضایی نسبت دهند، بر این باورند کــه حلقه های کشتزار توسط بشقاب پرنده های آنان ایجاد میشود. برخی دیگر معتقدند کــه بیگانگان، این الگوها را با اســتفاده از پرتوهای نامرئی از فضای خارج از زمین ایجاد می‌کنند. با وجود تمامی این نظریه‌ها، برخی نیز بر این عقیده هستند کــه حلقه‌های مذکور، توسط انسان‌ها ایجاد میشود و موجودات فضایی هیچ نقشی در آنان ندارند. البته ترسیم چنین الگوهایی خارج از فضای شایعه‌افکنی اســت، چرا کــه هوش و نبوغ نهفته در پس زمینه این الگوها، نوعی نیروی روان‌شناختی را در زمین‌های کشاورزی و مزارع هویدا می‌‌سازد.

 

با وجود تعداد بی‌شماری از انواع نظریه‌های مختلف برای توصیف پدیده حلقه های کشتزار ، تنها دلیل اثبات شده برای این پدیده را به «انسان» نسبت داده‌اند. منشا این پدیده مرموز تا سپتامبر سال 1991 ناشناخته باقی مانده بود تا آنکــه سرانجام دو مرد، به خلق چنین پدیده‌‌ای اعتراف کردند! آنان در طول چند سال، این الگوها را صرفا به جهت شوخی با مردم و شایعه‌پراکنی در مورد فرود آمدن یوفوها ایجاد کردند. آن‌ها از پدیده پرواز بشقاب پرنده در دهه 60 میلادی الهام‌گیری کرده

 

و بعد‌ها کار خود را آغاز کردند. البته باید توجه داشت کــه این دو مرد، هیچ‌گاه ادعا نکردند کــه همه این الگوها توسط آنان ایجاد شده اســت. بعدها، تعداد بسیار زیادی از این الگوها با تقلید از آنان در نقاط مختلف جهــان ایجاد گردید. امــا باید توجه داشت کــه شایعه ابتدایی این دو مرد را می‌توان شروعی بر پدیده حلقه های کشتزار معرفی کرد.

 

بسیــاری از پژوهش گران معتقدند کــه تعداد زیادی از این الگوها، توسط انسان و با هدف مذکور ساخته شده اســت. امــا در میان آن‌ها، همچنان برخی از الگوهای دایره‌ای هستند کــه هیچ توضیحی برای آنان وجود ندارد! مشکل واقعی این اســت کــه هیچ راهکار دقیقی برای تشخیص حلقه های واقعی از نمونه های تقلبی وجود ندارد. همچنین برخی از پژوهشگران نیز ادعا کرده‌اند آثار یافت شده در مزارعی حاوی حلقه های کشتزار «واقعی»، مشخصاتی غیرمعمول دارند.

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

این طرح در سال 2003 با عنوان پرستورهای در حال پرواز در انگلستان ظاهر شد. پرستوها موجب کوچک‌تر شدن دایره‌های پشت نوک بال‌های خود شده‌اند.

 

ویژگی‌های حلقه های کشتزار
با وجود آنکــه همواره تعدادی از موارد اســتثنا وجود دارد، امــا در مجموع بسیــاری از این الگوها دارای مشخصاتی مشترک با همدیگر هستند کــه در ادامه به ذکر آنان خواهیم پرداخت.

 

1- حلقه ها

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

حلقه های کشتزار ، همان طور کــه از نام آنها پیداســت، الگوهایی هستند کــه دایره‌ها بخش ثابتی از آنان هستند. در برخی از این طرح‌ها، اشکال هندسی دیگری از جمله مثلث، مستطیل و مربع و همچنین خطوط راســت یا منحنی نیز مشاهده شده اســت. شاید این موضوع تصادفی نیست، چرا کــه احتمالا، دایره ساده‌ترین الگوی ممکن برای ایجاد کردن توسط آن افراد بوده اســت.

 

2- ایجاد شبانه

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

حلقه های کشتزار ، معمولا در تاریکی شب ایجاد و در روشنی روز توسط مردم به عنوان یک پدیده اسرارآمیز رویت می‌شد. از این رو، به نظر نمی‌رسد کــه موجودات فضایی و یا انرژی‌های ناشناخته زمین، تنها در تاریکی شب قادر به ایجاد چنین الگوهایی باشند! تاریکی شب، فرصتی مناسب برای افرادی‌ست کــه چنین الگوهایی را ایجاد می‌کنند. همچنین شب‌های ماه کامل، در این میان از محبوبیت بسیــاری برخوردار بوده اســت.

 

3- دوری از دوربین ها

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

حلقه های کشتزار ، هیچ‌گاه توسط دوربین‌ها به ثبت نرسیده‌اند، به جز در مواردی کــه شایعه‌پردازان، سعی در مشهور ساختن آنان کرده باشند. این ویژگی بسیار مشکوک اســت، چرا کــه اگر در شکل‌گیری این الگوها، موجودات فرازمینی نقش داشته باشند، هیچ دلیلی وجود ندارد کــه با وجود دوربین‌ها، فرآیند شکل‌گیری اتفاق نیوفتد.

 

4- شکل‌گیری در مکان‌های قابل دسترس

راز اشکال هندسی عظیم در کشتزارها کشف شد

این الگوها، معمولا در مکان‌هایی ایجاد می‌شوند کــه توسط عموم مردم قابل مشاهده باشند. بسیــاری از این الگوها، در نزدیکی بزرگراه‌ها و جاده‌ها ایجاد شده‌اند و در کمتر مواردی از رویت آنان در مناطق دوردست گزارش شده اســت. به همین دلیل، الگوهای مذکور 1 الی 2 روز بعد از ایجاد شدن، توسط مردم مشاهده میشود. نظریه‌های زیادی درباره نحوه شکل‌گیری حلقه‌ها و الگوهای کشتزار وجود دارند.

 

از جمله آنان می‌توان به بشقاب پرنده های موجودات فضایی، تونل‌های مرموز، مسافران زمان، گردباد‌های سهمگین و … اشاره کرد. امــا همه این عوامل، فاقد یک عنصر کلیدی هستند: شواهد قانع کننده! تنها علت ایجاد شدن این طرح‌های عجیب و غریب را می‌توان به انسان‌ها نسبت داد. امــا این احتمال وجود دارد کــه در آینده، منبعی ناشناخته برای شکل‌گیری این پدیده به اثبات برسند. ولی تا آن زمان، حلقه‌ های کشتزار را می‌توان به عنوان یک هنر دسته‌جمعی در سراسر جهــان به شمار آورد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا